Jump to content


Fotografije

Kupovina bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
20 odgovora na ovu temu

#1 John

John
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 13 July 2010 - 05:18 PM

Pozdrav svima :)

Za početak pohvala, odličan sajt! Proveo sam dobar deo popodneva čitajući forum i zbog nekih tema sam odustao od kupovine bajka dok ne utvrdim šta zaista valja, hvala autorima na iskrenim savetima.
Planirao sam da počnem malo ozbiljnije sa biciklom, za početak to bi bila svakodnevna vožnja po Beogradu, kasnije okolina BG-a (Avala i rute kroz prirodu, znači zemljani putevi) a posle toga i dalje :mrgreen: Budžet iznosi oko 15 000 dinara, za te pare najbolje je delovala Capriolo Cobra, nekoliko drugara i prodavaca je reklo da je to dobar bajk, ali ovde po forumu se piše da on nije dobar za neke veće uspone i da ne valja što ima čelični ram. Postoji li za te pare neki bajk koji je dobar za sve gore navedeno? E da, visok sam 175 cm tako da neki veći ramovi ne bi odgovarali
  • 0

#2 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 July 2010 - 05:31 PM

...skoro isto toliko košta i Capriolo Monitor, koji je od aluminijuma. Za te pare, dosta je dobar i lagan. Moja jedina zamerka je da nema mount za disk kočnice, što je u ovo vreme dosta važan faktor (barem meni) :?

p.s. dobrodošao na forum :D
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#3 John

John
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 13 July 2010 - 06:11 PM

Hvala na dobrodošlici i brzom odgovoru :)

Kočnice bi se onda kasnije menjale, ali sam malo guglao i našao ovo http://bike.capriolo...kle/monitor-man
Košta 19 000, ima amortizer i možda još nešto više nego "obična" verzija monitora (ne znam jer za običnu verziju nema puno informacija, http://bike.capriolo...e/monitor-man-0 ). Dal se isplati dodati još para i uzeti tu verziju sa amortizerom?
  • 0

#4 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 13 July 2010 - 07:05 PM

Nema Monitor amortizer. Tamo pod stavkom amortizer stoji da je u pitanju kruta čelična vila. Ali dobra stranna Monitora je što ima unutrašnji prečnik nosača vile takav da se mogu montirati i vile sa amortizerom.
  • 0

#5 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 13 July 2010 - 07:34 PM

Pa, ja mogu samo da posavetujem da gledaš ramove od 18-19", ne veće.
  • 0

profilepic.gif


#6 John

John
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 13 July 2010 - 08:14 PM

Nema Monitor amortizer. Tamo pod stavkom amortizer stoji da je u pitanju kruta čelična vila. Ali dobra stranna Monitora je što ima unutrašnji prečnik nosača vile takav da se mogu montirati i vile sa amortizerom.


Onda znači da je bolje uzeti ovaj "običan" model i kasnije dograđivati/menjati šta treba, tipa kočnice i amortizer?

Pa, ja mogu samo da posavetujem da gledaš ramove od 18-19", ne veće.


Hvala, svaki savet pomaže jer mi je sve ovo prilično novo :)
  • 0

#7 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 13 July 2010 - 08:45 PM

Postoji Capriolo Monitor sa amortizerom, ali to je neko dno dna. Znaci, bolje ovaj sa krutom vilom, da ne vuces 2,5 kile beskorisnog amortizera na nogama. Odgovarajuca velicina za tebe bi bila 21", jer je ram manji od nekog standarda. Cena 15555 din.
  • 0

#8 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 13 July 2010 - 09:07 PM

@ stolegrom
pa ja sam ~185cm a vozim 20" i čini mi se da je taj ram samo maaaaalko veći nego što bi bilo savršeno za mene, recimo 19.5" !!!
  • 0

profilepic.gif


#9 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 13 July 2010 - 09:08 PM

Hm,

Ne znam kako taj ram tacno izgleda al mi nesto previse 21inch za njegovu visinu.
Ja na 184cm vozim 19.5 ram 21 mi je prevelik.

Po mom misljenju ti zemljani putevi za 150e tesko... ali boze moj.
Na forumu je X puta receno da treba pridati reimo jos nekih 100e i uzeti pristojnog polovnjaka.
  • 0

#10 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 13 July 2010 - 09:16 PM

Ljudi, video sam u radnji Monitor sa ramom 19". Vi ne znate kolicni je to bajk. :wink: Ko ne veruje, neka proveri. n:anim_32
  • 0

#11 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 14 July 2010 - 12:36 AM

Jos jedna stvar,monitor postoji sa nekim logan str amortizerom i taj model ima i nosace za disc na ramu ali je skuplji oko 3000 dinara od osnovnog sa krutom vilom
  • 0
puno znoja,malo krvi

#12 pavle93

pavle93
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationNis

Postavljeno 14 July 2010 - 06:52 AM

Jos jedna stvar,monitor postoji sa nekim logan str amortizerom i taj model ima i nosace za disc na ramu ali je skuplji oko 3000 dinara od osnovnog sa krutom vilom


Ma jeste to tacno, ali Logan amortizer ne bih stavio na bajk pa da mi ga daju dzabe. [-X
  • 0
2010: 4215 km
2011: 6021 km
Google Picasa album: http://picasaweb.goo...avle.specijalac
Putopisi sa mojih ciklotura: http://pavlerandjelovic.wordpress.com/

#13 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 14 July 2010 - 11:09 AM

Jos jedna stvar,monitor postoji sa nekim logan str amortizerom i taj model ima i nosace za disc na ramu ali je skuplji oko 3000 dinara od osnovnog sa krutom vilom


Ima nosace za disk? E, to vec menja stvar. :D
  • 0

#14 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 14 July 2010 - 01:53 PM

Pa ako je u planu da se uradi dogledni upgrade sa disk kočnicama (pa makar i mehaničkim mada nema opravdanja za njih umesto hidraulike) onda će pristati i na logana jer ako ram nema nazad mogućnost montaže diskova može on da dubi na glavi ako hoće ti nosači neće porasti sami od sebe, moraće da menja ram, mislim da je lakše da, kad bude imao love, uzme barem sr suntour, oni su bar jeftini na berzi, za 40-50 eurića novcat...
Zar ne?

Ili da posle nosi kod japanca da mu zavari nosače zadnjeg kalipera :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#15 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 14 July 2010 - 02:15 PM

(pa makar i mehaničkim mada nema opravdanja za njih umesto hidraulike)


Oćemo u neku lovu Avid mehaniku vs entry hidraulika po izboru? 8)
  • 0

#16 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 July 2010 - 02:43 PM

Oćemo u neku lovu Avid mehaniku vs entry hidraulika po izboru? 8)


taj rad! 8)
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#17 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 14 July 2010 - 02:47 PM

pa bb7 eventualno 5 je jedino što od mehanike na tržištu vredi neke pare, ostalo je kanta...
  • 0

profilepic.gif


#18 John

John
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 14 July 2010 - 09:51 PM

Hvala svima na dosadašnjoj pomoći :)

Što se tiče veličine rama, to će se rešiti u samoj radnji, pošto vidim da ima malo zbrke oko toga. A u vezi samog bajsa, koliko sam ukapirao iz ove priče o kočnicama, bolje je uzeti model sa Logan amortizerom, koji iako je loš ima bolju osnovu za nadogradnju kočnica?
  • 0

#19 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 14 July 2010 - 10:17 PM

PA IMAS I ONAJ CAPRIOLO POLIRANI (tako su ga krstili),za oko 17000 dinara a ima pozadi deore lx 3d menjac,i ima nosace za disc.Alu je ram i dodje malo skuplje od monitora sa krutom vilom,a jeftinije od istog sa loganom.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#20 John

John
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 18 July 2010 - 05:11 PM

Odluka je pala :) Uzeo sam Capriolo Varanus, sa SR Suntour amortizerima, ima isto Loganove kočnice ali to će ionako da se menja... Mislim da je ovaj bajs neka sredina vaših predloga, tako da sam zadovoljan. Hvala puno svima još jednom.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika