Jump to content


Fotografije

Prekrivac za bicikl


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
21 odgovora na ovu temu

#1 Shain

Shain
  • Members
  • PipPip
  • 58 posts

Postavljeno 10 July 2007 - 10:57 AM

Obzirom da bicikl drzim na terasi koja se u poslepodnevnin casovima prilicno ugreje od sunca, a i zima ce doci, zna li neko gde moze da se nabavi kao neki zimovnik za bajs, kao sto postoji za kola ili motorcikl recimo?
pozdrav
  • 0

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 July 2007 - 01:06 PM

Postoji "kofer" u koji se bajs pakuje, kao i "cirada" koja ga pokriva u potpunosti ( http://bikejacket.com/howtouse.htm ). Ovde toga nema. Možeš ili da poručuješ iz inostranstva ili da uradiš sledeće:
Pokriješ bicikl folijom i dooobro ga ušuškaš;
Nabaviš ciradu i ako još imaš neku varijantu da ti neko to i iskroji - završio si posao. Uglavnom se cirada radi tako da se zatvara rajsferšlusom, ali može da se odradi i sa čičak trakom.
Cirada je bolja varijanta jer štiti i od sunca, dok providna folija to ne može.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 Shain

Shain
  • Members
  • PipPip
  • 58 posts

Postavljeno 10 July 2007 - 02:05 PM

Hvala miso na odgovoru, upravo mi pade na pamet vojno satorsko krilo.
Obzirom da sam skoro dosao iz vojske a nisam poneo makar jedno :) angazovacu drugara koji je trenutno na cuvanju rodne grude.
poz
  • 0

#4 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 July 2007 - 05:30 PM

Mozes pogledati kod Boleta, on proizvodi i sije kabanice, torbice, bisage, prekrivace za bicikl i sl.

063/271-486
  • 0

#5 Shain

Shain
  • Members
  • PipPip
  • 58 posts

Postavljeno 10 July 2007 - 09:33 PM

OK, tnx.
Razmislicu koja je najpametnija solucija.
  • 0

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 July 2007 - 11:16 AM

Meni je bicikl trenutno 'garažiran' na terasi, digao sam ga na nos (skinuo prednji točak, oslonjen na rogove i krajeve amorta), i prebacio šatorsko krilo preko zadnjeg točka do sedišta - sunce ne hvata ostalo. Funkcioniše sasvim lepo.

Za zimu... imam penzioner ekipu koja ne vozi 'hladnih 6 meseci', ove zime su kolektivno umotali sva 3 bicikla u gomilu cirada a la najlon džak, i bajkovi su uspešno prezimeli, naravno, dobro zamašćeni tamo gde je potrebno, ali je posle bilo, 'ajd' otpakuj'.

Mislim da je najveća frka sprečiti vlagu da se podvuče ispod pokrivke i onda krene da natenane glođe čelične delove. Kakva su iskustva u improvizovanoj varijanti?
  • 0

#7 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 July 2007 - 11:27 AM

Ostavljas svog ljubimca na terasu, to je zlocin. :lol:

Nabavi barem kuku za kacenje na zid, pa ga okaci u predsoblju. 8)
  • 0

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 July 2007 - 10:02 AM

Ma, garažiran sam i ja zajedno s njim još neko vreme :-/
  • 0

#9 Shain

Shain
  • Members
  • PipPip
  • 58 posts

Postavljeno 13 August 2007 - 03:46 PM

Meni je bicikl trenutno 'garažiran' na terasi, digao sam ga na nos (skinuo prednji točak, oslonjen na rogove i krajeve amorta), i prebacio šatorsko krilo preko zadnjeg točka do sedišta - sunce ne hvata ostalo. Funkcioniše sasvim lepo.


Savrseno resenje, kada dodje zima zamascivanje i zamotavanje sa skinutim prednjim tockom i okrenutom guvernalom u pravcu sipke rama.
pozdrav
  • 0

#10 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 19 September 2019 - 01:32 PM

Dizem temu iz teskog naftalina ali mi deluje kao najadekvatnija za pitanje koje me zanima, ako ima neka novija neka mod prebaci tamo pitanje.

 

Treba mi prekrivac/lagana torba - bez rasklapanja bicikla. Bez neke zastite niti robusnosti, samo da ga prekrije tako da bicikl ne prlja nista oko sebe, eventualno kao bonus da ostrim delovima ne grebe nista okolo. Namena je unosenje u poslovnu zgradu gde unos bicikla nije dozvoljen. Ovako necu unositi bickl vec "torbu" :) Bitno je i da tockovi budu celi prekriveni, da ne dodiruju podlogu - klasicni prekrivaci mi zbog ovoga ne odgovaraju.

 

Naleteh sasvim slucajno na ovo: https://www.velosock.com/

 

Pitao sam ih, naravno ne prave za oblik rekumbenta koji mi stize, ali mi deluje upotrebljivo kad bi se na primer uzele dva indoor prekrivaca, da prekriju ceo bajs. Staje bicikl kojem duzina tockova od kraja do kraja ne prelazi 2m. Jedna torba za donji, jedna za gornji deo, i ceo je pokriven.

Kao bonus, deluje prilicno kompaktno i lagano za transport, pa me nece mrziti da ga nosim sa sobom.

 

Da li neko ima iskustva sa ovim ili nekim slicnim proizvodom? Ili tip materijala od kojeg je ovo napravljeno, da ga odnesem snajderki da mi ga napravi po meri.

Razmisljao sam se o ciradi ili materijalu koji se obicno koristi za jakne/ranceve/torbe koje imaju nekakvu vodonepropusnost. Ideja mi je bila da takav materijal nece propustati vodu itd sa tockova, ali mi se ne svidja sto bi takva torba bila bas glomazna, em za transport em za brzo postavljanje/pakovanje bajsa pri dolasku na posao.


  • 0

#11 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 19 September 2019 - 01:59 PM

Za pocetak sasijes od plasticne cirade (link) posle ti to moze posluziti kao sablon/ mustra ako nadjes taj fensi materijal.


  • 0

#12 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 468 posts

Postavljeno 19 September 2019 - 04:47 PM

I ja sam razmisljao o ovome, cak sam istrazivai malo i naisao na raznorazne komentare koji su tvrdili da propusta vodu..

Nasao sam cak i na aliexpresu za mnogo manje pare od ovih, oko 15$ ali za njih isto pisu da su nekvalitetni...

Ako nadjes resenje, podeli ga sa nama.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#13 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 19 September 2019 - 04:58 PM

Mozda su i ti fensi kineski samo ih valjaju za 100$ (link)


  • 1

#14 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 468 posts

Postavljeno 19 September 2019 - 05:20 PM

Za 8 dolara mozda i vredi imati za suvo vreme

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#15 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 19 September 2019 - 08:12 PM

Ovo sa aliexpresa sam i ja danas nasao i planiram da uzmem jedan za probu ili za gornji deo bajsa posto ce mi svakako trebati dva ako idem na ove gotove varijante. Za donji deo tj deo koji se vise rasteze bih svakako nesto kvalitetno tj trajnije jer ce se u sezoni koristiti svakodnevno.

 

Velosock propustaju vodu, stoji da je materijal water repellent i to samo za outdoor modele tj komplet prekrivace - sto znaci da kad voda duze natapa materijal svakako ce propustiti posto nije waterproof. Indoor modeli ce propustati vodu kako god. Taj deo mi se ne svidja, ali sve ostalo deluje odlicno, lagan i kompaktan, lako se montira/skida.


  • 0

#16 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 26 September 2019 - 12:37 PM

Nakon dosta premeravanja i razmisljanja porucio sam velosock za unutrasnju upotrebu. Slicna ovoj sa aliexpressa, koji sam isto porucio. Kad stignu obe, javicu utiske. Pogotovo utiske u kontekstu ulozeno/dobijeno, jer ce velosock izaci 80e sa svim troskovima, dok aliexpress varijanta ne bi trebalo da predje 20$.


  • 0

#17 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 26 September 2019 - 03:41 PM

Moje misljenje...

 

CzK68UzWEAAvb2T.jpg


  • 1

#18 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 26 September 2019 - 08:54 PM

Za skuplji je vrlo moguce da je tako :) Videcu kad stigne, svakako nece biti bacene pare jer ce se koristiti, samo pitanje trajnosti u odnosu na jeftiniji, nista vise.
  • 0

#19 Jadranka021

Jadranka021
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 07 December 2019 - 06:37 AM

Ja sam svoj bicikl ostavio preko zime u zimovnik u kisackoj u Novom Sadu , cena je 30 eura za celu zimu ,mislim da je cena niza na porodicnom nivou
Mislim da mi je to resenje za stalno jer ga sa terase prebacim u stan i obratno i tako cele zime , a u biciklanu od zgrade ga ne stavljam jer se krade preko zime a vozim malo skuplje biciklo .

Ako nekom znaci ovo sto je napisano evo i broja tel. zimovnika
0638506040
  • 0

#20 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 26 January 2020 - 08:17 AM

Vidim da pišete velosock za unutrašnju upotrebu pa predstavljam da ima i za spoljašnju koju ako postoji bi mogao naručiti za upotrebu za nosač na gepeku za vreme mokrog puta ili kiše. U suprotnom mi je taj nosač na gepeku neupotrebljiv po takvom vremenu. Možete misliti kakav bi bio bicikl posle vožnje po takvim uslovima, ne bi ga mogao niko oprati..
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika