Jump to content


Fotografije

Mixijeve kineske avanture


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
3 odgovora na ovu temu

#1 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 July 2010 - 12:37 AM

Večerašnji eksperiment:

a) strpati šaku i po pirinča da se skuva na malo tvrđe; najpre isprati u vodi 'dok ide belo', posle isprati još jednom, u cedilu, da zrna ostanu svako za sebe

B) iseckati mesa u količini dve šnicle na kockice, lagano krčkati u drugoj šerpici, najpre na mrvi vode, kasnije, kad se osuši i pusti dovoljno svoje vode, na ulju (ja sam furao palmino). Dodati soli i ljute aleve paprike*, smaći s vatre kad počne da lepi za dno.
Ako imate teglicu šampinjona (ili drugih pečuraka, poželjno kineskih crnih :D), možete deo ubaciti u meso a deo u tiganj.

c) iseckati: 2 paprike, ~150 g kupusa i strpati u dublji tiganj dna pokrivenog uljem. Ovo pržiti na jakoj vatri; posoliti, pobiberiti, začiniti ostalim po želji. Iseckati 1 krastavac, koji će se ubaciti kad kupus počne da stakli. (nisam imao šargarepu, ali može i ona; nju obično sečem na štapiće i ubacuje se prva)

d) u tiganj ubaciti krastavac i pirinač, mešati ~ 1 minut

e) preručiti meso u tiganj. Zaliti soja-sosom koliko da dobije boju, pržiti na gomili još 2-3 minuta.

Po želji dodati još sosa ili vorčester.


* ko ne voli ljuto, nek' doda manje; za 'onako taman da se oseti varica' je dovoljno 2x na vr' kašičice jake aleve.

Poželjni začini: đumbir, anis.

Ovo jelo je prilično blagog, nenametljivog ukusa, prava kombinacija začina mu daje odgovarajuću aromu.

Ima dovoljno za jednu gladnu osobu koja ceo dan nije jela ništa drugo :)
  • 0

#2 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 10 July 2010 - 07:15 AM

...Mix, daj još koji...
...ajd'...
...budi drug...
=D>
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 July 2010 - 08:11 AM

Recimo ovo; mislim da sam već pisao, al' da se ponovi:

Skuvati špagete; odraditi sirovo povrće na isti način kao što je opisano (kupus, krastavac, šargarepa, kikiriki u ljusci, mrva ljute paprike) - fora je da ostane poluživo; Ubaciti špagete na kraju balade i doooobro zaliti soja-sosom, pustiti da se zaprže minut-dva, ako treba, dodati malo ulja, da ne lepi (sos) za dno.
  • 0

#4 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 August 2010 - 08:11 AM

Neću da otvaram novu temu, jer ovo spada u "kinesku avanturu", a ne pravim pitanje autorstva :wink: Dakle, ovo je modifikovano jelo iz kineskog restorana, koje se kod njih nalazi u meniju, pod imenom "piletina sa kikirikijem u slatko-kiselom sosu"...

1 ) Iseckati 3 kom. mladog luka na kolutiće (i ono zeleno!)
2 ) Iseckati 250-300gr šampinjona
3 ) Iseckati pileće belo meso (cele grudi, bez kostiju) na manje kockice
4 ) Iseckati 5-6 većih kom. kiselih krastavaca, na kockice
5 ) dinstati prvo luk na malo ulja
6 ) onda dodati belo meso i začine (malo vegete, peršuna, đumbira i karija)
7 ) nakon 10tak minuta (kad meso skroz pobeli) dodati kesu smrznutog povrća (Zlatna mešavina, 450gr) i kis. krastavce
8 ) doliti oko 2 dl vode i sve to kuvati još oko 45 minuta na laganoj vatri
9 ) na kraju, dodati 0,5 dl soja sosa i 2-3 kašikice gustina (razređenog u malo vode), da se zgusne i šaku kikirikija, koji ste prthodno oprali od soli
10 ) u posebnoj posudi skuvati 0,5 kg integralnog pirinča
11 ) može se servirati pomešano (piriniča i povrće), a može i odvojeno (kao preliv), od volje vam!
I prijatno! :P

P.S. u nedostatku mladog luka, može i običan, crni ili crveni... Ovo isto može da se pripremi i sa svinjskim mesom (od buta), ali umesto karija onda treba staviti origano)!
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika