Jump to content


Fotografije

Presao bih na SPD. Dobre, jeftine pedale i patike?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
284 odgovora na ovu temu

#1 marinbgd

marinbgd
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 12 June 2010 - 09:45 PM

Pozdrav, drugari.

Vec 2 godine vozim Nakamura Highlander i super sam zadovoljan. Pre toga sam vozio neki teski mtb sa shimano sis opremom. Nakamura je touring bicikl, koliko sam razumeo, i to je bas ono sto mi lezi. Ram 7005 52cm, tocak 28", amort suntour napred, Deore menjac nazad, napred Alivio, kocnice V-brake.

Posto bicikl koristim i za zabavu i kao prevozno sredstvo, mislio sam da malo unapredim voznju i hocu da mogu brze da stignem negde. Trenutno mogu da drzim 28-30km/h, kad nije neka vetrustina.

Shvatio sam da cu brzinu tj. vise snage da dobijem sa spd pedalama. Takodje, i da mi trebaju uze gume.

Znaci, voleo bih pedale i patike koje ce da traju par godina (citao sam da ljudima uspeva da voze par godina sa istim patikama), a u isto vreme da kad sidjem sa bicikle, da mogu da prosetam u njima bez "lupanja" i da ne izgledaju svemirski, tj. da mogu da udjem normalno na neko javno mesto. Sta biste preporucili kao minimum, a bilo bi najbolje da kosta sto vise ispod 100e:) Mogu ja da dam 100-ku, ali ako je isplativo.

Druga tema> Gume su mi 700x40c. Koje najuze gume za asfalt (slick) mogu da stavim kod mene? Koliko dobijam na brzini? Sta gubim? Hocu li onda razvaliti tocak ako predjem brze preko sr*nja koja iskacu po nasim putevima? Moze neka preporuka? (cenovna klasa vam je jasna:) )

Hvala unapred!
  • 0

#2 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 June 2010 - 06:31 AM

Pedale -> Shimano PD M-540 . Sve ispod nije isplativo iako je duplo jeftinije.
Sto se patika tice nije problem dati preporuku za one u kojima mozes normalno da hodas, ali i da traju nekoliko godina to vec ne znam, uglavnom i jeste fora da krenu da se raspadaju sto pre ne bi li kupio nove :D ...
  • 0
Postavljena slika

#3 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 13 June 2010 - 07:27 AM

Sta biste preporucili kao minimum, a bilo bi najbolje da kosta sto vise ispod 100e:) Mogu ja da dam 100-ku, ali ako je isplativo.

Sve zajedno nije jeftino, i ako kupujes u prodavnici, tesko da ce biti manje od 90Eur. Pedale 30 + patike 60Eur... Patike pogledaj u Planetu, Capriolu, Matriolimpu. A juce sam dobio hint da jedno i drugo može da se nađe prilično jeftinije kod Profe (Profa ima servis/prodaju u Takovskoj, malo ispod Svetogorske), pa ti proveri...


Pedale -> Shimano PD M-540 . Sve ispod nije isplativo iako je duplo jeftinije.

A šta je sa M520? Tih 540 nema u Planetu pa da uporedim cenu, ali me sad kopka to za kvalitet? :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#4 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 13 June 2010 - 08:17 AM

U Planetu je po cenovniku na sajtu 540-4700 din. Sto ne znaci da ih starno ima u prodaji.
Ovde su "malo" skuplje:
http://www.totalbike... ... d-m540-spd
Ni ovo nije losa varijanta, mada bi mozda moglo i neki evro manje:
http://www.cikloberz...ow.php?id=13280
  • 0
.

#5 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 June 2010 - 08:20 AM


Pedale -> Shimano PD M-540 . Sve ispod nije isplativo iako je duplo jeftinije.

A šta je sa M520? Tih 540 nema u Planetu pa da uporedim cenu, ali me sad kopka to za kvalitet? :)

m520 ima jedan ruzan plasticni deo, koji isto tako zahteva ruzan plasticni alat za otvaranje (pedala relativno brzo dobije luft) koji se ovde ne moze naci u nabavci a tek po neki servis ga ima ...

m540 su lake za odrzavanje, otvaraju se obicnim kljucem i nemaju plasticne delove na nezgodnom mestu :D

inace cena ima je bila oko 45e ...
  • 0
Postavljena slika

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 June 2010 - 08:31 AM

pedala relativno brzo dobije luft


:?: :?:
  • 0

#7 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 June 2010 - 08:56 AM

Sta je tu nejasno?Meni su obe m520 u prvih 3000km dobile luft.
  • 0
Postavljena slika

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 June 2010 - 09:00 AM

Meni obe nisu.
A da ih je nemoguče otvoriti civilizovano, jeste.

+ 520 je moguće skinuti običnim ključem, za 540 ti treba imbuščina.
  • 0

#9 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 June 2010 - 10:06 AM

Jbg meni ona plastika stvarno bode oci, a tl pd-40 ovde nije u prodaji, pa kad ove definitivno odapnu m540 su sledece ...
  • 0
Postavljena slika

#10 marinbgd

marinbgd
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 13 June 2010 - 10:24 AM

Ne gadim se na polovno:)

Bas mi je preko pm kolega forumas ponudio jedne Shimano M520 SPD jako povoljno. Ali sad razmisljam, pogotovo sto je kolega izgleda iz Nis, a ja iz Bg. Videcemo.

A sta kazete na deore XT PD-M770 (http://www.cikloberz...ow.php?id=19257) ? Ovo deluje najbolje... Ako valja, odma' da cimnem coveka, da se dogovorimo.

I na ovakve pedale mogu bilo koje marke patika da se kupe, i northwind i scott i shimano i sta vec ima, samo da "pise" na njima spd?

Darkman> hvala za info gde kupiti. Planetbike mi je ok, a pogledacu i kod tog Profe:)
  • 0

#11 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 June 2010 - 10:30 AM

To su odlicne pedale, samo mi se ne svidja sto su veoma mutne slike, a da su perfektno ocuvane to nisu jer se i na ovakvim slikama vidi da su izguljene/izubijane(?)...
  • 0
Postavljena slika

#12 marinbgd

marinbgd
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 13 June 2010 - 10:48 AM

Hm, nije meni problem ako su samo izguljene. Bitno mi je da su funkcionalne 100%. Kako to proveriti?

Kako uopste propadaju pedale? Sta ti se desava pa bi ih menjao?
  • 0

#13 spiralc

spiralc
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts
  • LocationKnjazevac

Postavljeno 13 June 2010 - 10:49 AM

Ako hoces bas jeftino da prodjes a da bude novo, Cytec pedale 20e i cipele 30e u intersport-u. Mada ja bih radije ove XT. Ako i ima lufta, lezajevi su industrijski pa mozes da ih menjas.
  • 0

#14 marinbgd

marinbgd
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 13 June 2010 - 11:00 AM

Aha, pa i ja bih pre ove xt nego cytec. Video sam te cytec u InterSportu u Rodicu. Zamalo da kupim. Ajde, rek'o, prvo ovde da pitam.

Ne mora novo i ne mora jeftino. Mora da bude dobro:) Najbolji odnos ulozeno/dobijeno.
Eto, kad vec dajem pare... :mrgreen:
  • 0

#15 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 13 June 2010 - 11:33 AM

Stvarno...i ja se pitam za 520? :-k Meni i dan danas rade kao da su nove. Mozda zavisi od tezine vozaca?
  • 0

#16 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 June 2010 - 11:34 AM

Moj glas je za XT i to nove(ako mozes da izdvojis "malo" vise novca za pedale).Za oko 50 eura(okvirna cena novih) imas kvalitetne,brendirane pa jos nove i pedale sa odlicnim odnosom kvalitet-cena(ulozeno-dobijeno).
Sto se tice sprinterica izbora ima Scott,Shimano,Merida,NW,Diadora...cene od nekih 50 eura pa na vise,dalje,jace :wink:

Sprintericama i spd pedalama dobijas stabilnost i bolji prenos snage(osim potiskivanja sada i vuces pedale),na usponima ce ti biti dosta bolja(da ne pisem laksa)voznja ali na ravnom razlika u brzini je neprimetna(bar meni)ili ne toliko uocljiva kao voznja na usponima,voznja van sedla,stabilnost u krivinama...i kako Mix veli a ja se u potpunosti slazem(ziviiio Mix :mrgreen: )spd je najjeftiniji "pimp" a najbrze uocimo njegove prednosti.
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#17 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 13 June 2010 - 11:39 AM

Sprintericama i spd pedalama dobijas stabilnost i bolji prenos snage(osim potiskivanja sada i vuces pedale),na usponima ce ti biti dosta bolja(da ne pisem laksa)voznja ali na ravnom razlika u brzini je neprimetna(bar meni)ili ne toliko uocljiva kao voznja na usponima,voznja van sedla,stabilnost u krivinama...i kako Mix veli a ja se u potpunosti slazem(ziviiio Mix :mrgreen: )spd je najjeftiniji "pimp" a najbrze uocimo njegove prednosti.


Sve do jedne reci je istina. n2:thumbsup
  • 0

#18 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 June 2010 - 11:45 AM

Ione ne laze vikendom i praznicima n2:1097[1]
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#19 marinbgd

marinbgd
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 13 June 2010 - 12:12 PM

Moj glas je za XT i to nove(ako mozes da izdvojis "malo" vise novca za pedale).Za oko 50 eura(okvirna cena novih) imas kvalitetne,brendirane pa jos nove i pedale sa odlicnim odnosom kvalitet-cena(ulozeno-dobijeno).


Mislis da se ne zezam sa ovim polovnim, posto sam pocetnik, pa posle dobijem neku patku?:)

Verovatno si u pravu i treba da te poslusam. Steta, a taman sam mislio da ustedim malko [-X

Fala za savete.

Ako ima jos nesto zanimljivo da se kaze, slobodno, dok ne kupim nesto:) Zasad sam odlucio nove shimano XT pd-m770. Ima li neko telefon od tog Profe, pa da pitam coveka ima li bas ove pedale? Moze na pm ili ovde.
  • 0

#20 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 13 June 2010 - 12:20 PM

Ima li neko telefon od tog Profe, pa da pitam coveka ima li bas ove pedale?

Probaj ovde: Terrano Takovska 33 011/334 - 0920 (njegova "firma" se zove Terrano Team). Btw, dosta adresa i telefona imaš na samom sajtu: http://www.cikloberza.com/servisi.php
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika