Jump to content


Fotografije

Trka na Fruskoj Gori u planu!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
28 odgovora na ovu temu

#1 rasha_77

rasha_77
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 21 June 2007 - 09:16 PM

Pozdrav svima.
Od skoro sam na forumu pa me skoro niko sem Ive iz NS ne zna, ali nije ni bitno, donosim lepe vesti za DH vozace u Srbiji.
Ozbiljno sam resio da organizujem DH trku na Fruskoj Gori.Staza je duzine 2700 m,start je na 470 m, a cilj na 230.Ono sto mene zanima, koliko ima vozaca u Srbiji koji bi da se takmice?Nije lako uhvatiti se u kostac sa organizovanjem DH trke,pa bi bilo dobro da nas na trku dodje sto vise.
Takodje Vas molim da Vi koji ste aktivniji o bajkerskim forumima razglasite ovu vest, kako bi znao koliko ima zainteresovanih.
Rano je jos govoriti o nagradama, ali cu se potruditi da budu pristojne.Ono sto je najvaznije je da se nesto desava i da se trka napravi, pa makar doslo i 10 ljudi.Bezbednost ce biti na prvom mestu.Stazu sam danas prosao sa sudijom, koji je rekao da trka tu moze da se organizuje, ukoliko se zadovolje naravno neki bezbednosni standardi.
Postavio sam pitanje na istom forumu kolika ljudi ima full face kacigu, jer kao sto znate to je standard po uci-ju za DH.Plasim se da nas malo ima.
Pozdrav
  • 0

#2 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 21 June 2007 - 10:10 PM

Dok smo bili na Dicibarama Toma (ATV) je rekao :" Pa majku mi zar mi ne mozemo da se malo cesce organizujemo". I skroz je bio u pravu.

Sto se mene tice skroz mozu da se iscimam i dovedem neke vozace na trku a takodje i obavestim sto vise ljudi mogu. Naravno mislim da Iva zna iste te ljude jer ih nema puno.

Ja imam 3 vozaca sa full face kacigama(ukljucujuci mene), problem je sto ostali imaju dirt lidove. Znam da je po pravilniku dozvoljeno samo sa Full face, ali da li moramo da napravimo trku profi, ili mislis da li pametnije da se organizuje onako jedna trka koje ce vise baciti akcenat na druzenje bajkera. Tako da i oni drugi mogu da dodju i trkaju se.
Mislim da ako bude po pravilniku necemo skupiti vise od 10-12 bajkera sa full opremom, a ako budu mogli svi, garantujem ti barem 30. Pa kad je moglo 20 da se skupi na -10 na vrhu planine, Fruska gora nece biti neki izazov.

Naravno na tebi je da odlucis. Garantujem da ce dosta ljudi da se skupi jer se nista ne desava i svi jedva cekaju tako nesto.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#3 rasha_77

rasha_77
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 22 June 2007 - 04:03 AM

Da, potpuno se slazem sa tobom.U cilju propagiranja DH bilo bi dobro pustiti i bez full face kacige, da ljudi voze i da se druzimo, ali opet, kada vec organizujem, zasto da ne bude zvanicna,a ako bude zvanicna onda cu mozda moci lakse da dobijem pare od nekih sponzora za nagrade i organizaciju...To jos treba videti.Uglavnom planiram da to bude krajem avgusta.Bice je svakako, zvanicno, ili ne ali vozicemo :D
Pozdrav
  • 0

#4 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 22 June 2007 - 05:53 AM

Odlicno, svaka cast :D :D :D
Jedva cekam kraj avgusta :D :D :D
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#5 rasha_77

rasha_77
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 25 June 2007 - 03:06 PM

Pozdrav narode!
Jedan drugar mi je uradio 3d terena i profil staze pa mozete malo da prostudirate.
Javicu za termin blagovremeno!
Pozdrav
Rasha

Attached Thumbnails

  • 3d_sredjeno.jpg

  • 0

#6 rasha_77

rasha_77
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 25 June 2007 - 03:13 PM

Evo ga i profil staze.

Attached Thumbnails

  • profil_sredjen.jpg

  • 0

#7 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 25 June 2007 - 09:43 PM

Kazi mi jesi li razmisljao kako ce ljudi da se vracaju na vrh?
Neki tip kombija ili prikolice, minibusa,...... ili ce da nam otpadnu j... od guranja :lol:
Znam da je sve jos rano da se prica ali eto cisto imas li neku ideju.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#8 rasha_77

rasha_77
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 25 June 2007 - 09:57 PM

Imam u planu dve varijante.Prva i kraca je traktorom kroz sumu, putem koji je relativno paralelan sa stazom,i druga varijanta, izglednija, je kombijem ili mini busom, ili kombijem i teretnim kombijem za biciklove obilaznim putem preko Sremske Kamenice i Iriskog Venca, sto je oko 20 km.Sve to moze da se odradi, to je najmanji problem.
:D
  • 0

#9 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 26 June 2007 - 07:26 AM

Svaka varijanta koja ne ukljucuje guranje uzbrdo je skroz odlicna varijanta :D
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#10 rasha_77

rasha_77
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 29 August 2007 - 09:01 PM

Pozdrav narode.
Imam lose vesti u vezi sa trkom koju sam planirao da organizujem na Fruskoj Gori.Uprava Nacionalnog parka me je uputila na Zavod za zastitu prirode Srbije da mi zavod kaze da li smem ili ne smem tu da organizujem trku.Danas sam dobio odgovor u kom mi je receno da se staza nalazi u nacionalnom parku i da je predvidjena za pesacke grupe do 30 ljudi a ne za bicikle.Kakva glupost.
Ne znam samo kako gledaju na nabijanje mrtvih svinja i jaganjaca na razanj 1. maja kada horda pijanih pravi haos iza sebe na Fruskoj gori.
Hteo sam da ovo organizujem kako dolikuje uz saradnju i dozvole svih nadleznih, ali eto, dali su mi predlog da trku organizujem na nekoj drugoj lokaciji, koja nije u nacionalnom parku...smesno.
Nadam se da ce se takav "strog" odnos odrzati i prema drugima koji seku, sakate, miniraju kamenolome po Fruskoj Gori.
Mi cemo naravno voziti bicikle.Dogovoricemo se kada, ja zivim na Fruskoj, znam par staza, pa mozete doci jedan vikend da vozimo.Ponavljam, zvanicne trke nece biti.
Pozdrav
Rasha
  • 0

#11 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 29 August 2007 - 09:26 PM

Ih bre, bolje da si me drzao u neizvesnosti :( :( :( :(
Znaci da biramo drugu planinu, nema nam druge.
Jeli, a na kojoj lokaciji se odrzava Fruskogorski Maraton??? Ako je na istoj zasto ne bismo mogli i mi?
Ili da kazemo da ce da vozimo XC, a onda raspicimo DH. Staza kojom se vozi maraton ako se vozi u suprotnom smeru onda je smrtonosna i predobra (ja bih okrenuo maraton na tu stranu da se svi lepo provedu :D )
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#12 barda

barda
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 August 2007 - 06:45 AM

A kako Fanatic organizuje biciklisticki maraton, na stazama Fruskogorskog maratona?

Njima daju dozvolu?
Ili zatezu sto je downhill?
  • 0

#13 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 31 August 2007 - 08:40 AM

koja glupost
  • 0

#14 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 August 2007 - 04:20 PM

Cenim i postujem bilo koji vid angazovanja za organizaciju bilo koje trke, ali koliko sam razumeo "rasha_77" je krenuo sam u taj poduhvat.

Kao individualac tesko je dobiti dozvolu za bilo sta, dok klubovima ide lakse.
  • 0

#15 rasha_77

rasha_77
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 01 September 2007 - 07:34 AM

Ideja jeste moja, ali nisam sam krenuo u organizaciju, niti sam kao fizicko lice trazio dozvolu.Prvo i prvo, pokrenuo sam mesnu zajedniocu Stari Ledinci, da kao lokalna samouprava daju zeleno svetlo i pripomognu organizaciju, a i klub Adrenalin ciji sam dugogodisnji clan je ucestvovao u svemu ovome.
Blagovremeno smo poslali zahtev da se registrujemo kao clanovi u biciklistickom savezu Srbije.
Do sada niko od mtb klubova nije trazio saglasnost na teritoriji nacionalnog parka Fruska Gora za organizaciju trka, pa ih zato nisu ni odbili.A zasto smo mi trazili?!
Zato sto mi je direktor nacionalnog parka rekao da mora da se trazi pismena saglasnost, da nisam to uradio postojala je mogucnost da se cela akcija minira.Sluzba nadzora nacionalnog parka ima pravo to da uradi.
Neki od Vas su culi neki ne za Ledinacko jezero.Prilicno smo se angazovali i pokrenuli akciju na zastiti ledinackog jezera i tada dosli u sukob ( sto je bilo neminovno) i sa rukovodstvom nacionalnog parka.
Obrazlozenje sto su nas odbili za ovu trku je sto se to nalazi u 1. stepenu zastite.
Pricao sa Davosirom jednom prilikom o DH trci, i covek je iskreno rekao da oni to ne zele da organizuju da su to radili na Kopu i da je pitanje bezbednosti veliki problem..itd..
Postavlja se pitanje fruskogorskog maratona..Ni organizatori fruskogorskog maratona ne traze saglasnost nacionalnog parka.Sve se to organizuje godinama, decenijama unazad, i niko nece imati petlju da im kaze, ne moze vise.Naravno da ni ne treba.Nacionalni park nije uradio nista po pitanju obelezavanju staza po Fruskoj Gori, vec stalno gundjaju kako staze kojima se krecemo prolaze kroz 1. stepen zastite i kako to ne moze tako.
A odbijeni smo, verovatno samo zbog svih nasih aktivnosti na zastiti jezera jer smo bas te nadlezne mnogo puta prozivali.
Bilo kako bilo, nikome do zore nije gorela, pa doci ce i drugi direktori i novo rukovodstvo ;)
  • 0

#16 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 01 September 2007 - 01:20 PM

Ih bre, bolje da si me drzao u neizvesnosti :( :( :( :(
Znaci da biramo drugu planinu, nema nam druge.
Jeli, a na kojoj lokaciji se odrzava Fruskogorski Maraton??? Ako je na istoj zasto ne bismo mogli i mi?
Ili da kazemo da ce da vozimo XC, a onda raspicimo DH. Staza kojom se vozi maraton ako se vozi u suprotnom smeru onda je smrtonosna i predobra (ja bih okrenuo maraton na tu stranu da se svi lepo provedu :D )


ja bih vozio i naopako ne bi skodilo da se maraton obrne, to sto kazete, kao teze a :D sto da se ne podigne maraton za koju klasu up, ako bi imao jos vise tehnickih spusteva onda bi to bilo eXTRa
sledece godine u GM-u bi odrzali neku revijalnu, laganu, :twisted: pa bi mogao i dh da upadne
  • 0

#17 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 02 September 2007 - 06:01 AM

sledece godine u GM-u bi odrzali neku revijalnu, laganu, :twisted: pa bi mogao i dh da upadne


Gospodine Bojane, niste dobili odobrenje :-$ da trabunjate o trci unakolo, stoga Vas molimo(zahetvamo) da prestanete momentalno =; [-X .Hvala :D
  • 0
Nemanja Glisic

#18 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 02 September 2007 - 03:39 PM

ti se bolje popenji na vujan, tamo gde mi je pukla guma i izmeri spusta koliko ima , ja cenim 2.8km, i plus od vrha koliko ima, mislim koliko moze da se vozi. :lol:
ne treba nista da se krije jer moze neko da se javne da pomogne pa da ispadne :twisted:
tu bi bilo eXTRa a i najmanje cimanje, a XCO bi mogao oko toga, a tu se informacije ne pustaju zato sto se ne zna nista koji krug bi se terao, moz i onaj kroz jarugu :twisted:
  • 0
GO RIDE!!!!

#19 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 17 January 2010 - 09:26 PM

@ Rasha

Neznam dali si citao na forumu ali i mi smo imali mnogo problema oko organizacije DH trke u Skoplju. Pa ajde da ti prenesem nasa iskustva. Kako prvo kako individualac ili klub koji nije u savezu je veoma tesko da se organizuje jedan ovakav projekat. Ne od finansiske strane vec od papiroloske/salterske/administracione. Ako je klub u savezu i uredno prijavi svoju trku koja bi se vozila po UCI standardima lakse se dolazi do dozvole i slicnih stvari. Ipak bi se i federacija malo angazovala. Mi smo imali najvise problema imali da izvadimo dozvole da sredimo malo stazu. Koristili smo planinarsku stazu koju smo preradili u DH :oops: Zatim moras da zaposlenim u administraciji koji blage veze nemaju sa zivotm malo poceses jaja i anus kako bi odradili posao za koji su placeni. Mi smo cekali dva meseca za dozvolu za koriscenje prevozno sredstvo za vreme trke. Pazi budale. Dva meseca. Opet treba da nadjes neku saradju sa tim istim hostaplerima i objasnis da ceo taj hepening ima cilj da digne sportski duh medju mladima koji sve vise voze ekstremne bicikle. Takodje treba ih malo zalazete(a u principu istina je) kao da ce da dodju takmicari iz inostranih zemalja koji do tada nisu ni culi za to mesto gde organizujete trku. Sa takmicarima dolazi i novac koji bi potrosli u Srbiji. Tako bi drzava uzela neki dinar od poreza. Nemojte da vam bude smesno, verujte pali kod tih ljudi ovaj tipm razgovora :mrgreen: :mrgreen: Sta jos da dodam. Sve sam vec rekao.

To je bilo od administracije idemo na sport. Jedan veoma korisan savet. Nemojte da pravite trku krajem avgusta ako hocete da imate inostrane takmicare. Razlozi su sledeci. Krajem avgusta u Hrvatskoj u Pakracu ima DH trka koja se boduje za UCI kalendar. Ako se ne lazem 2 klasa. Takodje krajem avgusta je dobro cuveni Drop n Roll u Petrosani Rumunija(~200km od BGD) koji ima respektabilni nagradni fond(1vo mesto uzima 2500eura u kes). Takodje pocetkom septembra je DH trka u Skoplju itd itd. Znaci sve same trke u to doba godine koje vec imaju neku istoriju i ljudi se fizicki i finansiski spremaju za njih. Ako bi pravili trku samo za ljude iz Srbije to mozete da uradite i svaki dan da se sakupite na nekoj planini i da rucno merite vreme na prethodno definiranoj stazi. Sponzore interesuje da dodju stranci. Sto vise takmicara toliko vise publike. Sto vise publike toliko veci marketing za kompaniju. Cisti primer smo mi. Jedva su se sakupila 20-25 makedonaca za trku dok 20-30 su bili takmicari inostranih zemalja. Ove godine ocekujemo jos vise stranaca. I ako ste mocni da sakupite da nagrade budu novcane eto jos veceg razloga za takmicare da dodju. Sto se tice prevoza najbolja varijanta je tovarni kombi i njemu se ubaci 10ak bajkova i 10ak takmicara koja bi stojala nekoliko minuta do cilja. Nemojte da idete na kombinaciju voznja+gurka. To je depresivno za vozace. Ubija ih. Auuuu al sam se raspisa....Dosta za sada
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#20 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 18 January 2010 - 12:47 PM

hehehe gde izvuče temu staru dve i po godine ;)
ali u svakom slučaju koristan post :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika