Jump to content


Fotografije

Viljuska


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
23 odgovora na ovu temu

#1 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 22 May 2010 - 07:30 PM

Pozdrav,

Posto me nervira problem sa rotorom a i nisam zadovoljan kako dart 3 radi u planu imam zamjenu viljuske.

Probao sam rebu na 2 bajsa (do duse ne znam koji modeli su u pitanju) i jako zadovoljan kako to radi, ali na zalost nisam ni nju nesto ozbiljnije testirao.
Fox viljuske nisam imao prilike da probam...

Ranije sam vozio novog Pilot XC 80-100 mm i to je bilo znacajno bolje od darta za moj ukus.

Stoga jelte ideja je da u skorije vrijeme darta zamjenim (iako je i on prilicno nov) necim jacim.
Vila ne mora da bude obavezno nova, moze i polovna, budzet o5 nije ogranicen ali kako sam prilicno nov u ovoj prici necu da se zalijecem kao sto nisam na pocetku i da puknem 500+ eur.

Stoga neka za sad bude nekih 200-250e max.

Danas sam u oglasima video:
http://www.cikloberz...ow.php?id=18282

Pa me zanima sta mislite o ovome (meni to izgleda povoljno i novo, a na netu super rivjui...) ?

Da li je za XC voznju dovoljno 80mm ili bih trebao da uzmem nesto sa vecim hodom, i da li ce mozda biti nekih problema da ovo cucne na mog TREK-a :P ?

Naravno predlozi za nesto drugo su kao i uvijek vise nego dobrodosli...
  • 0

#2 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 24 May 2010 - 12:22 AM

Eh par pitanja u vezi ovog oglasa....

Naime, nisam nasao nigde SL Rebu 2010 koja izgleda kao ova na slici
Model SL iz 2009-te izgleda ovako.

Da li to znaci da je u pitanju pak model iz 2009-te ?

Takodje me zanima da li travel moze da se poveca, na sajtu sram-a za model iz 2010 pise da je travel 80/100/120 mm sto bi bilo full, a na netu bar ono sto sam ja pronaso je prilicno konfuzno kad je travel u pitanju...

Svi predlozi, komentari i sl. su kao i uvijek vise nego welcome :)
  • 0

#3 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 24 May 2010 - 12:38 AM

Sto se tice hoda u XC je najbolje imati amort sa 100 mm, ni manje a ni vise, znaci idealno.E sad moze i 80 mm (to nije i neka prevelika razlika) ali bih ti to preporucio ako si malo laksi (70kg otprilike).E sad Reba iz oglasa je po solidnoj ceni, jer mislim da je i Damir prodavao u beloj boji po 180 evrica.A sto se tice razlike izmedju modela 08 i 09 (koliko znam za 2010 nije jos izaso model) nema neke prevelike.To su isti delovi a i same cene amorta su slicne (razlike mozda 10-15 e MAX). A FOX jeste dobar amort i ako si spreman da das malo vecu sumu novca (270-300 e) ali ne vidim razlog jer jer je i reba u toj klasi i licno mislim (posto sam imao priliku da provozam i jedan i drugi) da je razlika "premala" a cena...Izvinjavam se unapred ljubiteljima lija (posebno Gamziju). Eto nadam se da sam pomogo malo.
  • 0

#4 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 24 May 2010 - 12:44 AM

To je model za 2009-tu, ali je prodavac hteo reci kako je da je nova, tj. od ove godine. Ne znam da li joj se moze povecati hod, ali Rebe od 100 mogu sigurno na 115. :)
  • 0

#5 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 24 May 2010 - 12:47 AM

Ja znam da sa 80 mm moze na 100 mm jer je Braca to uradio na rebi koju vozi moj prijatelj...Acony trebace ti meseci da se naviknes na pravi rad kad budes zamenio "amort" dart sa ovim velikanima :mrgreen:
  • 0

#6 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 24 May 2010 - 12:55 AM

Pozdrav,

Hvala na odgovorima...

E sad Reba iz oglasa je po solidnoj ceni, jer mislim da je i Damir prodavao u beloj boji po 180 evrica.A sto se tice razlike izmedju modela 08 i 09 (koliko znam za 2010 nije jos izaso model) nema neke prevelike.


Vozim XC to zaboravih da kazem...

Moracu da zovnem Damira da vidim sta on to ima u ponudi posto na sajtu to nisam vidio. Ta razlika mi je stvarno zanemarljiva, isao bih na fox-a inace, ali to trenutno prelazi budzet koji sam imao u glavi a i postavlja se pitanje servisa..

Po clancima koje sam ciato veceras SL 09 je najslabija fakticki...

Pa ovo bi trebalo da je za 2010:
http://www.sram.com/...brand/rockshox/

To je model za 2009-tu, ali je prodavac hteo reci kako je da je nova, tj. od ove godine. Ne znam da li joj se moze povecati hod, ali Rebe od 100 mogu sigurno na 115.


Te sto idu do 115 su starije malo :) Ja sam nasao da ova 09 moze do 100mm, a za 10 neko kaze do 100 a neko do 120 (sto stoji i na sajtu).
Usput kao novo i novo nikako nije isto jbg :D

Acony trebace ti meseci da se naviknes na pravi rad kad budes zamenio "amort" dart sa ovim velikanima


Khm... mislim da ce mi to biti najmanji problem :P
  • 0

#7 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 24 May 2010 - 01:00 AM

Ma to je kod Damira otislo odmah :D Jos lepa bela Rebica :) Pa ne bih reko bas tako da je najslabija...
  • 0

#8 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 24 May 2010 - 01:08 AM

Pa vjerovatno da je tako...
Nista zvacu sjutra pa cemo da vidimo sta i kako.

Inace na mtbr-u 09 ima slabiji rejting od nekih drugih sl rebi, al ni on nije los (3.73 of 5) :P

Ps.
Okvirno, jel ima neko ideju za koliko moze moj dart da se proda ?
  • 0

#9 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 24 May 2010 - 01:14 AM

Ma nije verovatno nego jeste...Tu cenu moras sam da utvrdis, a kako neko od nas da zna u kakvom je stanju.Tu ti ne mogo pomoci jer stvarno ne znam kako im se krecu cene.
  • 0

#10 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 24 May 2010 - 01:18 AM

Tacno tako, hvala na odgovorima :)

Javim sta sam uradio, mada kako se malo kasnije budim, mozda zateknem jos neki koristan predlog, nije mi prevelika zurba to da kupim, al me mrzi da jurim nesto po oglasima 100 godina :P
  • 0

#11 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 May 2010 - 07:20 AM

ja da sam na tvom mestu sacekao bih jos malo, sl jeste najslabiji model, imao sam ga . bilo je pre jedno mesec dana na oglasima reba race za nekih 180 ali model 08 koji je po meni mnogo lepsi od ovih novijih koji su nekako sada kockasti tj arch su ukockastili :D dok je unutrasnjost ostala gotovo indenticna tako da bolje da juris neku rebu 08 jeftinije ces proci a dobices isto, mozda cak i bolje
  • 0
........

#12 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 24 May 2010 - 11:28 AM

Zuba hvala na odgovoru, takvo nesto mi je i trebalo...

Nista dacu oglas u krajnjem pa cu da vidim sta ljudi nude :)
I ja bih radije neku (ako izleti) koja moze do 115 ili 120 za svaki slucaj :P
  • 0

#13 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 May 2010 - 03:51 PM

I ja bih radije neku (ako izleti) koja moze do 115 ili 120 za svaki slucaj


ima Manitou Minute 3 (130mm) 8) ...ono što piše da je rebound fixno podešen - to znači da ima interni reound, tj. samo treba da se otvori vila...
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#14 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 24 May 2010 - 05:56 PM

Vidio sam, ali nope nije to to sto trazim :P
  • 0

#15 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 24 May 2010 - 05:59 PM

Sta ce mu 130, to je preterivanje. :)
  • 0

#16 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 May 2010 - 06:12 PM

Sta ce mu 130, to je preterivanje. :)

Daću ti da provozaš moj bajk sa 120 pa reci da li je preterivanje :twisted:
  • 0

#17 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 24 May 2010 - 06:16 PM

Tvoj bajk je nesto drugo. :P
  • 0

#18 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 24 May 2010 - 07:47 PM

Ne treba mu nista vise od 100 mm
  • 0

#19 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 24 May 2010 - 08:23 PM

Ma prilicno sam siguran da mi nista vise od 100mm za sad nije potrebno, al ono ako rebe idu od 80-115 ili 120 sto da ne, mislim, mogu da podesim kako mi odgovara...

Usput ova iz oglasa je vec prodata tako da ocito nisam jedini koji trazi nesto tog tipa :)
  • 0

#20 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 May 2010 - 08:25 PM

Ma prilicno sam siguran da mi nista vise od 100mm za sad nije potrebno, al ono ako rebe idu od 80-115 ili 120 sto da ne, mislim, mogu da podesim kako mi odgovara...

Usput ova iz oglasa je vec prodata tako da ocito nisam jedini koji trazi nesto tog tipa :)

ako hoces rebu koja ima podesiv hod tj da sam ti podesavas onda moras gledati da uzmes model koji ima oznaku U-turn, dok ostali modeli za promenu hoda moras da rastavljas vilu
  • 0
........




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika