Jump to content


Fotografije

betelgez [MTB] - Ako bi se mogao nazvati Polar Mirage


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
113 odgovora na ovu temu

#1 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 18 May 2010 - 11:29 PM

pre dve godne kad je kupljen, bio je sa standardnom opremom. kako je vreme prolazilo, polako sam prikupljao informacije o tome sta bih trebao da menjam na njoj. poceo sam prvo sa dodavanjem. evo to kako je oslo, pricacu hronoloski, koliko je to moguce, izvuci iz neke fioke odavno ostavljenje negde u frontalnom reznju velikog mozga. :D

da bi me videli i da ne bih placao kazne bez veze, uzeo sam svetla napred i jednu blinkalicu pozadi. to je bilo prvo sto sam uzeo. zatim sam uzeo ciklo computer. svetla su marke cateye micro halogen, dva komada, jedno oboreno dugo dugacko :wink: . ciklo computer je takodje te marke model strada cadenca. zadnja blinkalica je suvisno da kazem koje je marke, cateye, naravno.

medju biciklistima je poznato da je nesto sto je najbitnije na bicikli pored dobrih kocnica, dobro i udobno sediste. zbog predstojeceg puta, uzeo sam Selle royal respiro, kako bih se zastitio od eventualnih povreda zbog velikih deonica.

nakon toga sam otisao sa biciklistickim karavanom do Novog Sada, od Vranja inace, preko cele Srbije i napravili smo malo manje od 1000 km.

kad sam se vratio, dobio sam za rodjendan capriolo rukavice i torbicu, neki ebike, nije ni bitno, niskobudzetna, ali poklonu se u zube ne gleda, je l' tako :mrgreen:

posto se ja mnogo majem van asfalta, profil 2.0 mi je bio mali, to jest, nezadovoljavajuci, pa sam presao na nesto malo vece. uzeo sam kendu kinetic 26x2.35. extra guma koja me nije izdala kad a je bilo najteze. imao sma malo problema da nadjem unutrasnje gume pribliznog profila, ali serviser Rade iz Nisa kod kog nema sta nema, samo moze da nestane, sam nasao i sad je i to dobro.

naravno, posto nisam kao dzak cementa, nego kao dva dzaka, trebaju mi malo bolje kocnice, te sam uzeo avid juice 3 koju sam stavio napred na rotor 160 mm. nazad sam stavio mehaniku na istom rotoru marke shimano, a model BR-M416-L.

da bih imao vecu efektivnost prilikom duzih voznji, kaoi postozanja vecih brzina stavio sam osmofaz, nablu shimano 495 i zadnji menjac deore xt.

posle nekog vremena, ali ne mnogo, uzeo sam sramovu vilu dart 2 rock shox. posto volim spusteno teziste, uzeo sam buls lulu sa uglovnim podesavanjem, pa je sad veoma spustena napred.

sve u svemu, tek ima da ulazem i menjam stvari, ali za sad je dobro sta sam uradio. ram sam hteo medju prvim da menjam, ali kada sam se informisao o tome koji su kakvi ramovi, koja im je geometrija, koje bicikle su kopija kojih, i tako, dosao sam do jednog saznanja, koje sam kasnije i proverio. slozicete se samnom da je simplon jedna od boljih marki za ramove mtb. radi se o tome da je simplonova geometrija jedna od najboljih sto se tice uglovnih nagiba i pomeranja tezista prilikom razlicitih voznji. svi proizvodjaci teze ka tome da spoje funkcionalnost i kvalitet izrade, ako i kvalitet oslanjanja i udobnost na putu. polar nije neka jaka marka, ali je u velikoj prednosti u tome sto je kupila simplonovi licencu, pa tako kada se vozi polar, nikakve razlike nema, sem u kvalitetu materijala. drigo sto je dobro je to sto polar mirage je legura aluminijuma, mangana, silicijuma i kiseonika, odnosno, najtvrdja i najelsticnija legura aluminijuma. formula joj je AlMnSio5. velicina upravljackog mehanizma je 16 cm, sto je jedan od najvecih. medju osovinsko rastojanje je 1120 mm, sto je jedno od vecih, tako da je lakse postizanje vecih ugaonih brzina, sa znatno manjim spustanjem tezista, sto dalje prouzrokuje, manje nagibanje i vecu stabilnost. ceo bike s svom opremom ima 12 kilograma.

nego, dosta filozofiranja, evo jedne slike posle voznje koja je slikana pre 2 meseca, pre nekih malo vecih promena na njoj, nezahvalno je sad da je slikam, nemam blic na telefonu, ali sutra cu staviti najsvezije slike. izvolte moj ljubimac
  • 0
Posted Image

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 19 May 2010 - 08:35 AM

12 kila? Izmeri ponovo ;)
I šta ti dođe upravljački mehanizam od 16 cm, ne mogu da dokonam nikako.


Lepo si ti to nabudžio.
  • 0

#3 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 May 2010 - 08:52 AM

to mu verovato dodje head tube
  • 0
........

#4 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 19 May 2010 - 10:41 AM

12 kila? Izmeri ponovo ;)
I šta ti dođe upravljački mehanizam od 16 cm, ne mogu da dokonam nikako.


Lepo si ti to nabudžio.


to je od donje soljice do gornje soljice. ima 12 kilograma i nekoliko stotina grama. izmericu opet i napisacu tacno, inace, toliko je.
  • 0
Posted Image

#5 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 May 2010 - 12:15 PM

aj molik te izmeri ga na digitalnom kantaru i slikaj, ako ima 12kg ja ti skidam kapu, jer tu tezinu postici sa nekih 300-400e a pritom novo kupljeno je nemoguce
  • 0
........

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 19 May 2010 - 01:05 PM

Moj mtb, sad izmeren, ima tačno 12,2 kg* a ko god ga uhvati kaže opa, lagan - a svako dalje skidanje gramaže počinje od 50€. Zato je jaaaako teško da bajk kome je mnogo toga ostalo OEM i s dart vilom može da bude 12 kg a da se meri s točkovima.

*Sa zaptivačem u jednoj gumi i korpama bidona, ajd' da priznamo još -100 grama zsw**.

**zsw - zero strip weight (moja ideja :P ) - težina bajka s kog nema više šta da se skine.
  • 0

#7 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 19 May 2010 - 03:27 PM

ok, merim je i stavaljam sliku. ostavljam prostor za moju gresku ili gresku predjasnjeg merenja. :lol:
  • 0
Posted Image

#8 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 May 2010 - 03:29 PM

Moze samo 13+ da bude. A do tada, neka slika, da imamo predstavu sta se meri? :-k 8)
  • 0

#9 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 19 May 2010 - 03:35 PM

hehe, stavih sliku, ali mi je admin obrisa. upravu je covek, prevelika je. samo da je malo smanjim i stavljam, napominjem, ovo j eslikano pre dva meseca kada mnoge izmene nisu radjene. sad cu probati da je slikam telefonom, pa ako ispadne, stavljam i najnoviju. sve je u opciji, da vaga nije bila tacna, iskreno govoreci, bilo mi je drago kad sam video da je 12 kila, ali mozda vaga smanjuje. provericu na nekoj preciznijoj, po mogucstvu digitalnoj. samo neka mi neko predlozi gde da nadjem digitalnu vagu gde mogu da smestim biciklu. ja sma je medio na mehanickoj koja je satra dobra. :^o
  • 0
Posted Image

#10 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 May 2010 - 03:42 PM

Probaj s ovom

vaga.jpg

\:D/
  • 0

#11 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 May 2010 - 03:44 PM

imas na limundu da kupis digitalni kantar za 600 din, tacnost merenja 10g, uporedjivao sam ga sa extralite (veoma skup) kantarom i veoma je precizan i ovaj od 600din
  • 0
........

#12 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 May 2010 - 03:50 PM

aj molik te izmeri ga na digitalnom kantaru i slikaj, ako ima 12kg ja ti skidam kapu, jer tu tezinu postici sa nekih 300-400e a pritom novo kupljeno je nemoguce

Ima, tj. bilo i za ~90e.Srndacjalo monitor sa krutom vilom :lol:
  • 0
Postavljena slika

#13 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 19 May 2010 - 03:54 PM

Probaj s ovom

[attachment=0]vaga.jpg[/attachment]

\:D/


haha :mrgreen:
  • 0
Posted Image

#14 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 19 May 2010 - 03:55 PM

aj molik te izmeri ga na digitalnom kantaru i slikaj, ako ima 12kg ja ti skidam kapu, jer tu tezinu postici sa nekih 300-400e a pritom novo kupljeno je nemoguce

Ima, tj. bilo i za ~90e.Srndacjalo monitor sa krutom vilom :lol:

To možda samo polovno, novo ipak bliže 200 nego 100 ;)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#15 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 May 2010 - 03:58 PM

Jok bre, novo sa fiskalnim racunom i garancijom u Zagrebackoj.Al rekoh bilo.Akcija snizenja cena zimus.Bejah licno prisutan kada je moja kuma pazarila dva komada po toj ceni :)
  • 0
Postavljena slika

#16 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 19 May 2010 - 04:17 PM

nije bas neki kvalitet, ali se vidi

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
  • 0
Posted Image

#17 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 19 May 2010 - 04:22 PM

Šta ti je s šticnom? :D
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#18 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 May 2010 - 04:25 PM

Isto pitanje? :shock: Dobar je, ali nabavi zadnju juicy 3, bice mnogo lepsi. :wink:
  • 0

#19 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 19 May 2010 - 04:27 PM

Šta ti je s šticnom? :D


100 kg :roll:
  • 0
Posted Image

#20 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 19 May 2010 - 04:32 PM

100 kg :roll:

Šticna se iskrivila, i ti je tako voziš? Nemoj tako, ne daj bože da ti pukne na nekoj nizbrdici, ili negde u saobraćaju... menjaj to, pa makar i čelik za početak (ako su finansije problem), ali neku ispravnu da staviš.
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika