Jump to content


Fotografije

ako ima leka


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
37 odgovora na ovu temu

#1 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 15 May 2010 - 07:50 PM

:( :( :( E ovako,velki problem.Crla mi le zadnja nabla,mislim radi ali je zvuk koji izlazi iz nje kao da terminatir jede srafove.Znaci deluje kao da je jedna kuglica pukla pa struze i cakce.U pitanju je formula disc nabla sa industijskim lezajevima na onom mom fullsusu.Dali neko radi servis tih nabli kod nas i dali se isplati,ili pak da se kupe novi tockovi.Nablu nebi samu uzeo zbog pratecih problema tipa nove zbise,pakovanje bla bla bla.I ako se olucim sta od tockova a da je novo do plafon 180 eura.THANKS.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 May 2010 - 07:59 PM

Hm, kuglice u industrijskim nablama?
guglaj za dimenzije ležaja u nabli pa vidi ima li tako nešto. Verovatno bi naši uvoznbici nešto mogli da iskombinuju. Takođe vidi Evansa, CRC i slične sajtove.
  • 0

#3 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 15 May 2010 - 08:00 PM

Otvori nablu i izvadi lezaj, tj. sta je ostalo od njega. Ako je propala neka kuglica ili onaj vencic sto ih drzi na okupu, mislim da se moze resiti problem. Ako se pojela "caura" (da se tako izrazim), onda u potragu za lezajem istih oznaka. :|
  • 0

#4 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 15 May 2010 - 08:07 PM

odvrnuo ja matice ali ja nevidim nista,a osovinu nema sanse da izvadim.Nemogu da nadjem taj model nable na netu,to je model jedno 5 godina star.A ni na nabli nepise nista osi formula sealed
  • 0
puno znoja,malo krvi

#5 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 15 May 2010 - 08:42 PM

dok vrtim osovinu zvuk kao da se cuje izmedju freehuba i tela nable.Jel mogu nesto da zeznem ako probam da skinem freehub.Mada vec je zaj..... pa nemam sta da izgubim.Vidim lezajeve sa stane ali kontam da mi treba alat propisni da ih izbijem napolje.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#6 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 15 May 2010 - 08:48 PM

A da odneses ti to lepo kod servisera? Posto ti ne ide popravka od ruke ;) Ako je lezaj, naci ces nov za relativno male pare. A i nova glava i pletenje tocka nije strasno, a ako ne umes (sto nije strasno, ja umem al' bih opet pre platio) odnesi tocak u neki servis i resice ti problem. A 180 eura potrosi na neku drugu glupost :mrgreen:
  • 0

#7 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 16 May 2010 - 10:40 AM

E to je sad marketinška varijanta i silne priče oko ležajeva...u stilu industrija ili classical konusi :mrgreen: Zašto? Pa jednostavno zato. što po ceni od 1 din.za konus može da se vozi ihaha kilometara i to da nable održavate jednom u 2 godine. Kad se potroše konusi ili načnu, opet 1 din.i sledeći servis za 2 godine-he,he.
  • 0

#8 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 17 May 2010 - 10:37 AM

Jednostavnost naba s industriskim lezajevima ne moze da se poredi sa konusima.
Posto nisi bas vican majstorluku ,odnesi u servis da ti izbiju lezajeve, i s tim starim lezajevima odi u neku radnju gdje se prodaju i nek ti nadju drugi. Cijene jaaaako variraju od proizvodjaca, ali koji god da kupis, pa i najjeftiniji koji se krecu oko svega 1-2 eura bice ti jako dugo. Male su sanse, ali postoji mogucnost, da lezaj nije standardan pa ces ga tesko naci, ali tek onda razmisljaj o nabavci nove glave ili tocka, ako budes imao srece rijesices problem za svega 4-5 eura za dijelove !
Inace zamjena industriskih lezajeva je jedno 10-ak puta laksa i bezbolnija nego namjestanje konusa !
  • 0

#9 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 17 May 2010 - 12:27 PM

Jednostavnost naba s industriskim lezajevima ne moze da se poredi sa konusima.

pa kad je ovako jednostavno, što ih onda i jednostavno ne zameni :mrgreen:

Inace zamjena industriskih lezajeva je jedno 10-ak puta laksa i bezbolnija nego namjestanje konusa !

"Može biti a i ne mora" (Crni Gruja).... Zaboravlja se jedna činjenica i mnogo dobra stvar kada se u nabli sa konusima pojavi luft. To je tzv.prirodno bajkersko stanje, koje nas tera da skinemo točak i posvetimo se pažnji i negovanju našeg ljubimca n2:smiley_bike
Mnogi ljudi imaju razne hobije-neko voli oružje,neko štapove za ribolov-a nama l bicikli u ove kišne dane :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#10 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 May 2010 - 12:50 PM

E,ovako.Kvar je lociran.Posto sam se obratio servisu a oni kazu to nisu radili resio da pristupim detaljnom zahvatu sam.U MEDJU VREMENU NATRCIM NA LIKA KOJ POPRAVLJA MOTORE I AUTOMOBILE.Rasturi on meni nablu i u freevilu nadjemo taj sje.... lezaj.Izbije ga on napolje ali kako on kaze misli da nije standardne dimenzije.Krecem u akciju,da obidjem distributere SKF-a,a kako on kaze na buvljaku uvek mogu da natrce neke nestandardne stvari.Videcemo.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#11 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 17 May 2010 - 05:06 PM

...a neko voli old tajmere...slazem se, i sam sam takav, lijepo se brinuti o ljubimcu,paziti i maziti.....to je hobi
ali je realnost i prakticnost druga , naba s industriskim lezajevima se moze remontovati za nekih 2 3 min, bez zurbe, i sto je jos bitnije, bez greske, jer ne postoji opasnost od slabog ili jakog stezanja konusa i ostecenja istih.
Takodjer, da se autor teme malo potrudio(a mozes i ti ) i ukucao na youtube i vidio kako se mjenjaju lezajevi u nabi, mnogo bi mu bilo jasnije
inace, izmjeri vanjski i unutrasnji precnik lezaja i sirinu-debljinu i stavi ovde, pa cemo ti odmah reci jel standardni ili ne. Obrati paznju jel pisu neki brojevi na njemu, pa i to stavi !
  • 0

#12 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 17 May 2010 - 06:01 PM

.a neko voli old tajmere

Dečko, reci ovo firmi zvanoj "Šimano"-koja ne proizvodi točkove sa ind.ležajevima...možda te poslušaju :mrgreen:
  • 0

#13 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 May 2010 - 06:30 PM

aman ljudi sta vam je..bes nable.Nemam predrasuda ni prema jednom tipu lezajeva,samo sam pitao da mi date savet.Nisam nikad otvarao te nable pa nisam ni bio siguran.Uostalom sad sam video da to nije bauk.Inace imam deore dx nable stare 15 godina sa sve fabrickim konusima i kuglicama i stvarno nemam reci za dugotrajnost.Sam sam ih podmazivao jednom godisnje,pa mi servis i nije stran.Hvala u svakom slucaju.Bice sredjene skoro sigurno,ali su drugi tockovi vec naruceni.Stari tockovi ce naci svoje mesto na drugom bajsu.Pozdrav i hvalu jos jednom.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#14 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 17 May 2010 - 07:04 PM

Samo opusteno :D
To sto shimano pravi ne mora nuzno bit i da je the best ! Treba vidjeti kako kotiraju neki stvari na trzistu i kakve komentare imaju ljudi njima pa ce biti jasno. Takodjer zavisi i sta kome treba i sta je dovoljno dobro za nekog ! Da ne pisem sad referat,ali konkretno shimanove nabe su toliko retro i out da bez obzira bila deore ili xtr tehnicki je zaostala za konkurencijom jaaaaaako mnogo !
A shimano se duuugo opirao uvodjenju industriskih lezajeva u svoje proizvode, dok nije napravio BB patronu sa vanjskim lezajevima ( u to vreme jednu od najboljih) i time pogazio sam sebe i svoj simbol izbacivsi konuse, i priznao dominaciju industrije....nadam se da ce tom logikom krenuti i s tockovima!
  • 0

#15 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 17 May 2010 - 08:43 PM

@Vorda, Bomber
Ok je, normalno razgovarmo...suština priče je u praktičnosti, a ne u tome šta je bolje! MI laički znamo za par firmi koje postoje na tržištu, tipa Sram, Šimano, Campagnolo...(o egzotici i da ne govorimo) -sve one teraju vodu na svoju vodenicu-praveći nestandardne elemente i delove. Naravno da ako bismo uporedjivali šta je od koga bolje, trebalo bi tad i odrediti adekvatnu namenu, tj.za šta treba da se koristi - a to nas onda vodi i našim željama, potrebama i ciljevima.
Zar nije za nekog rekreativca frustrirajuća stvar kad mu pukne žica na recimo Mavic točkovima -oni su naravno itekako dobri točkovi,( ali sad opet možemo u priču šta je bolje i za šta), pa na našem bogatom tržištu u Srbiji počneš da tražiš Mavic alat za žice, ili isto kao i za DT...hoćemo li u obližnji servis. POstavlja se sad pitanje-treba li uopšte rekreativac da vozi ferarija :oops: Treba-naravno, ali ako mu crkne neki deo-e onda ne može SAM SVOJ MAJSTOR. Vrhunski vozači i ne razmišljaju o ovome-jer te stvari misle njihovi serviseri, firme i sponzori.
Malo profesionalizacije na našem tržištu, naravno da neće biti naodmet-pa je tako svojevremeno iz naše firme u Srbiji koja se bavi distribucijom bajk opreme, svojevremeno Relja Kosanović išao na obuku za servisiranje...eno Tonija u Požarevcu, mog drugara Raše u Užicu...svi ćemo se složiti u jednom: najbolje je najbolje!
  • 0

#16 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 May 2010 - 08:48 PM

Jos jedno pitanje u vezi odrzavanja nabli sa industrijskim lezajevima.KAKO I KOLIKO CESTO...Ove formula su odrzavane tako sto je nagoravana mast ispod gumenih zaptivki koliko moze da stane,cisto da voda nebi prodrla u lezaj.Dali bi trebalo detaljnije to raditi,i koliko cesto?To pitam jel ce i novi tockovi biti sa dotičnim ležajevima.Ipak su stare nable presle oko 20000 km...jel to malo za takve lezajeve?
  • 0
puno znoja,malo krvi

#17 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 17 May 2010 - 08:54 PM

Ko je gurao mazivo u nable sa tim lezajevima? :shock: Lezaj ima zaptivnu gumicu, unutra ima masti koliko je predvidjeno, da se ne smetano kotrlja.
  • 0

#18 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 May 2010 - 08:57 PM

Ko je gurao mazivo u nable sa tim lezajevima? :shock: Lezaj ima zaptivnu gumicu, unutra ima masti koliko je predvidjeno, da se ne smetano kotrlja.

Ma samo oko dihtunga cisto radi sprecavanja prodiranja vode u samu nablu.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#19 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 17 May 2010 - 09:00 PM

Nabla ima svoju dihtung gumicu. Nije mi jasno, opet, cemu to. :-k
  • 0

#20 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 May 2010 - 09:09 PM

moyda sam i gresio,nekazem da nisam,ali mi je to delovalo kao da nemoze da steti :mrgreen:
  • 0
puno znoja,malo krvi




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika