Jump to content


Fotografije

Pomoć i savet II


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
93 odgovora na ovu temu

#1 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 30 April 2010 - 10:56 PM

Na točkovima ima Continental slick 26x2.1, planiram da stavim gume manjih dimenzija, npr do 1.5...mogu li to da ih postavim na postojeće bandaše, ili za gume manje od 1.9 bih morao da imam bandaše manjih ili drugih dimenzija?

Napomena: vožnja uglavnom po putu, asfaltu, gradskom makadamu, i solidnim delom na ravnom putu...


Hvala na svakom odgovoru
  • 0

#2 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 30 April 2010 - 10:59 PM

Pitanje je moglo u vec postojecu temu, gde se prica o bajku koji kupujes. Gume 26x1.5 ces montirati bez problema. Mozda ti budu trebale nove unutrasnje, koje su uze.
  • 0

#3 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 01 May 2010 - 10:46 AM

Stvar je u tome što još nisam odlučio da li da kupim drugi bicikl, ili da iskombinujem nešto osvežavajući postojeći. Što se guma tiče, u prodavnici mi rekoše da na 26' točkove mogu samo od 1.90 i veće ali čuo sam i drugačije pa sam pomalo zbunjen...
  • 0

#4 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 01 May 2010 - 11:14 AM

U kojoj prodavnici su te to slagali? :shock: Licno sam vozio 26x1.25, a vidjao sam i 26x1.0 na tockovima. Naravno, to je moguce na klasicnim XC, ali ne i AM/FR/DH felnama.
  • 0

#5 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 01 May 2010 - 02:21 PM

Mozda su hteli da mi prodaju gume koje su imali, ko bi ga znao...imam standardne 26" felne, mozda su me nesto drugo razumeli, samo hocu tanje gume na svojim tockovima...usput sta znaci AM/FR/DH?
  • 0

#6 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 01 May 2010 - 02:24 PM

Mozda su hteli da mi prodaju gume koje su imali, ko bi ga znao...imam standardne 26" felne, mozda su me nesto drugo razumeli, samo hocu tanje gume na svojim tockovima...usput sta znaci AM/FR/DH?

AM - All Mountain
FR - Free Ride
DH - DownHill

Imaš ovde više o svakoj od disciplina...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#7 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 01 May 2010 - 05:14 PM

Hvala...na kakve tockove idu gume sa oznakom 700, gledao sam nesto ali nisam bas siguran da sam shvatio...na netu sve sto sam video je terminologija za ljude sa mnogo boljim poznavanjem biciklizma ...+ ako hocu da jednog dana stavim disc umesto v kocnica kakve su nable koje mogu da kupim a da mogu da se koriste za obe vrste kocnica?
  • 0

#8 Milos91

Milos91
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts

Postavljeno 01 May 2010 - 11:05 PM

To su gume koje mozes videti na svim drumasima i hibridima. . 700 x 18 ... 700 x 47.
http://www.amazon.co...e/dp/B000C15GJW
Nisu za MTB.
  • 0
.

#9 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 03 May 2010 - 10:16 AM

Došao sam do tačke kada sam shvatio da mi ništa nije jasno, a hteo sam samo da poboljšam bicikl i da malo ozbiljnije vozim ...svako pitanje otvaralo je još dva druga, primer: ovaj menjač ne ide na ovu kasetu, a treba i drugi lanac, ne mogu te ručice a ovaj menjač, točkovi nisu za taj ram, nable nisu prave, pa v-brake ne može na te obruče...uuuuffff :roll: umorih se...bicikl bih koristio za grad i vožnju po asfaltu, putu, isl...povremeno off road ali ništa extremno, kilometraža primer vožnje do susednog mesta 15-20 km i nazad, bicikl bih da ili sastavim od boljih polovnih delova, ili da uzmem polovan, ili da neko sklopi po mojo želji(ne znam da li to neko radi)... šta mi je činiti i od čega da krenem, da li da se nekom obratim ili da krenem sam?
  • 0

#10 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 03 May 2010 - 10:38 AM

Došao sam do tačke kada sam shvatio da mi ništa nije jasno, a hteo sam samo da poboljšam bicikl i da malo ozbiljnije vozim ...svako pitanje otvaralo je još dva druga, primer: ovaj menjač ne ide na ovu kasetu, a treba i drugi lanac, ne mogu te ručice a ovaj menjač, točkovi nisu za taj ram, nable nisu prave, pa v-brake ne može na te obruče...uuuuffff :roll: umorih se...bicikl bih koristio za grad i vožnju po asfaltu, putu, isl...povremeno off road ali ništa extremno, kilometraža primer vožnje do susednog mesta 15-20 km i nazad, bicikl bih da ili sastavim od boljih polovnih delova, ili da uzmem polovan, ili da neko sklopi po mojo želji(ne znam da li to neko radi)... šta mi je činiti i od čega da krenem, da li da se nekom obratim ili da krenem sam?



ovom tematikom se bavim i ja vec 2 meseca i zakljucak je da vozimo praistorijske bicikle sa sistemima koji se vise ne koriste, zbog toga je ta zabuna... ja sam jedva nasao i gume a kamoli nesto drugo, kad sam hteo da cackam oko kasete ispalo je da moram da menjam i srednji pogon i lanac i kasetu i glavu i.... ma.. podmazi to i vozi ;) pa kad skupis pare kupi nesto novije
  • 0
Potpis

#11 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 03 May 2010 - 12:21 PM

Ma da, imam ja i novac ali mi treba pomoć oko kupovine delova ili polovnog bicikla...vozim ja ovaj, ali ushtelo mi se bolje i primerenije za jaču vožnju, kad ono :?
  • 0

#12 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 05 May 2010 - 09:16 PM

Opet savet potreban:videh u oglasima ram polar mirage, dopao mi se i deluje korektno , pa sam se zapitao(da li glupo ili ne neko će mireći), ima li smisla uzeti i na njega dodati nešto bolju opremu(iskrslo mi džaba farbanje, otkrio brata farbara) i da li postoje neka ograničenja u vidu tipa kočnica ili veličine točkova, i sl.?
  • 0

#13 Milos91

Milos91
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts

Postavljeno 05 May 2010 - 09:24 PM

Evo ovako se zapitaj!
1.Da li mi ram odgovara tj. da li je odgovarajce velicine za mene?
2.Da li imam novca za ram i za iole bolju opremu od ove koje imam?
3.Da li ce mi kupovina tog rama pomoci u nekom vidu(smanjiti tezinu,lepse izgleda itd.)?
4.Ako kupim ram, sta da radim sa starim? Mozda mogu njega da prefarbam i za te pare kupim nesto dr.?

Zapitaj sebe ova pitanja i razmisli.
A neko ce me dopuniti za jos neku stavku. :)
  • 0
.

#14 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 05 May 2010 - 09:55 PM

Evo: za veličinu mi rekoše u Planetbiku da je ok(182 cm), mogu da dodjem do solidnije opreme, plan je da zadržim i stari bicikl koji sam uzgred budi rečeno, očistio, podmazao i već sam ga lagano vozio(mada može i bolje), stari ram ide isto na farbanje, s tim da sad na njemu nema ništa od menjanja opreme osim problematičnih suntour šiftera, koje ću prvom prilikom zameniti čak sam dobio i odgovor od njh...
Hello,
these shifters work well with Shimano cassettes, but my knowledge is that these shifters require the matching Suntour rear derailleur. You can try to run it with a Shimano rear derailleur as often the difference is very small and you might get an OK performance, but for perfect performance you will need the Suntour derailleur. As we stopped producing these parts a little while ago it might be difficult to find one though.
Best regards,
Bernhard Scholz
Service & Promotion
SR Suntour Europe GmbH

U stvari najveći problem je što ne razabirem pravu informaciju, a nemam vremena da odem na lice mesta, primer u neki servis i tamo u stilu :jel može ovo može da se uklopi, koliko treba evo i vozi ...
  • 0

#15 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 May 2010 - 10:01 PM

Sklapanje 'svog' bicikla jeste lepo, ali nije za početnike.
Vozi to što imaš (ili kupi to što planiraš) i polako uči o opremi i otkrivaj u kom ti segmentu zaista trebaju poboljšanja. Pogotovo ako si na đačko-studentskom budžetu gde je nekoliko desetina evra veliko k'o kuća.

Gledano na duži rok, najskuplje je menjati delove, ali gotovo svima je teže da odjednom daju brdo love nego da se povremeno odvajaju od manje količine u$t£đ€vin₤ koja će zbirno prevazići to brdo.
  • 0

#16 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 05 May 2010 - 10:10 PM

Slažem se sa prethodnim postom koji je pogodio cilj, ali s obzirom na moje godine nije mi ostalo baš puno vremena za učenje :roll: (46) iako jesam početnik, takoreći od znanja imam jedino što znam da ne padnem...verovatno je to najbolje rešenje a sdruge strane ako ništa ne uradim, dići ću ruke i odoh na džoging :lol:
  • 0

#17 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 May 2010 - 10:32 PM

Ne bih se složio. Naravno, malo je kasno da misliš na ozbiljno učešće na takmičenjima, ali baš smo danas na ispraćajnom samitu u Obrenovcu došli do zaključka da je početak bavljenja biciklizmom u zrelom dobu sasvim, hm, logična stvar. Ako imaš zdravo srce i nezarđale zglobove možeš da voziš kako 'oćeš.

Takođe, pošto u tim godinama valjda nisi na studentskom budžetu :lol: proberi uz pomoć CB prijatelja mašinu za 300-400€ a ostalo rasprodaj da se izvadiš i gotovo.
  • 0

#18 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 06 May 2010 - 03:10 PM

Naravno, samo nesto mi ne uspeva da nadjem ono sta mi odgovara, mislim da je problem i u manjku vremena za organizovanje neke kupovine, a opet slanje raznih stvari, ne znam kako to bas ide....
  • 0

#19 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 06 May 2010 - 09:12 PM

Hm, kad smo vec togahttp://cikloberza.com/show.php?id=17444, vredi li?
  • 0

#20 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 06 May 2010 - 10:12 PM

Hm, kad smo vec toga http://cikloberza.co...ow.php?id=17444, vredi li?

razmak pre linka stavis.Meni deluje ok za te pare,tj ja bi ga verovatno uzeo da mi treba.
  • 0
puno znoja,malo krvi




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika