Jump to content


Fotografije

acony [MTB]


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
72 odgovora na ovu temu

#1 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 21 April 2010 - 09:33 PM

Pozdrav svima,

Do juce se vozio:

471b.jpg

Nisam napravio ni jednu normalnu sliku istog al nema veze.

Sto se tice opreme na njemu je bilo sledece:

- ram: KTM Ultra Spirit 21"
- prednji amortizer: Rock Shox Pilot XC ulje-vazduh-opruga
- šifteri: Deore
- prednji menjač: Deore
- zadnji menjač: XT
- srednji pogon: Shimano 442 (octalink)
- kočnice: Avid SD5
- ručice kočnica: Avid
- točkovi: Deore nable, Alex bandaši
- gume: Kenda
- korman: Scot components
- sticna: Olimpia (ako to znaci nekom nesto)
- lula: no-name (mislim plasticna)
- sedlo: krs neki (brend active ali meni krajnje neudobno)
- pedale: no name takodje al su bile ok

Sve u svemu ovo je bio ok bajs, premda nisam bio zadovoljan ramom prvenstveno, a i upgrade potencijali mu po mom misljenju nisu bili bas sjajni. Stoga mi je u neku ruku milo sto sam isputsio Hayes stroker trail kocnice samo ostaje da vidim sta cu sa rotorima i adapterom koje sam uzeo za iste :(

Sluzio je ok, i mislim da sam sa njim presao oko 450-500 Km.
Ono sto je bzvz. jeste da sam za kratak vremenski period promjenio cini mi se 4 unutrasnje gume :D
  • 0

#2 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 21 April 2010 - 09:37 PM

Sto te muci ram? I kazes "bio"? Sta se desilo sa bajkom? :)
  • 0

#3 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 21 April 2010 - 09:52 PM

A danas je pala prva ozbiljnija voznja sa novom masinom koja je usput bas izazvala ovako dosta pozitivnih komentara na avali :D

photo.jpg

Sto se tice detalja:

- ram: TREK 6300 19.5" (2009)
- prednji amoritzer: Rock Shox Dart 3 (Lockout)
- sifteri: Deore
- prednji menjac: Deore
- zadnji menjac: Bio Deore (al sada XT rapid rise (sa KTM-a jer mi se mnogo svidja kako radi :D))
- pogon: Shimano M442 (octalink)
- kocnice: Avid Juicy 3 (hydraulic disc)
- točkovi: Shimano M475-L nable, Bontrager Ranger felne
- gume: Bontrager Jones XR, 26x2.25" prednja, 26x2.20" zadnja
- korman: Bontrager
- sticna: Bontrager SSR
- lula: Bontrager SSR
- sedlo: Bontrager Race (znacajno bolje od pretodnog ali ni sa njim nisam skroz zadovoljan)
- pedale: Wellgo M-21
- headset: na samom dnu Cane Creek ? ostalo VP-A42E

Jos je rano da kazem kako sam zadovoljan ne bih da se istrcavam, ali je danasnja voznja protekla prilicno ok, i osjecaj na njemu je mnogo drugaciji od voznje KTM-a :)
  • 0

#4 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 21 April 2010 - 09:56 PM

Stole - grome, al si ti brz bre :D

Dobio si odgovor u mojoj prethodnoj poruci.

Nisam previse vican fotografiji, ali evo jos malo fotkica sto sam napravio telefonom danas po povratku sa voznje:

photo (1).jpg
photo (2).jpg
photo (3).jpg
photo (4).jpg
  • 0

#5 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 22 April 2010 - 06:27 AM

Au Acony, sa lepog bajsa na još lepši :)
Uzeo si nov ili polovan Trek, ako nije tajna za koliko para? I šta je sa KTMom, sad imaš 2 aždaje, ili si ga prodao?

Ostaje ti samo da uživaš u vožnji... =D>
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#6 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 22 April 2010 - 06:38 AM

Au Acony, sa lepog bajsa na još lepši :)
Uzeo si nov ili polovan Trek, ako nije tajna za koliko para? I šta je sa KTMom, sad imaš 2 aždaje, ili si ga prodao?

Ostaje ti samo da uživaš u vožnji... =D>

Bajs je stvarno prelep,a on bi nogicu na njega.Sala mala,Bajs je strava.Samo ga ganjaj. n:bicycle
  • 0
puno znoja,malo krvi

#7 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 22 April 2010 - 09:52 AM

Osecaj je drugaciji na Treku zato sto ti je volan u ravni sa sedalnom pozicijom. Dakle, manje agresivna, ne tera te da se mnogo naginjes ka napred. Lep makina, neka te dugo sluzi! =D> n:anim_32
  • 0

#8 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 22 April 2010 - 11:40 AM

Hvala hvala ljudi...

Ma i zbog kormana, a i zbog same geometrije ovog rama, mnogo mi bolje lezi nego KTM.

Ne nije nova masina, ali je zaista ko nova, ram nije imao fakticki ni jednu ogrebotinu, kad vidis bajs uzivo stvarno mislis da je iz prodavnice :D

Naravno da nije tajna koliko kosta to mi nikad nije bilo jasno zasto ljudi kriju...

Dao sam KTM-a i jos 200eur za njega. Samo me prevoz ispao 25e jer sam se taxijem cimao do Panceva i nazad :P

Stavicu mu definitivno zastitu za ram od udara lanca, zao mi ovog rama jer mi se stvarno mnogo svidja.

Ono sto sam zaboravio da kazem jeste da je bajs znacajno laksi od KTM-a, koliko stvarno kg ima ne znam, ali znam da je laksi.

Jel imate neke predloge za upgrade, posto sam ja planirao da prvo menjam vilu a potom kocnice za neke jace, ali mozda neko ima ideju za upgrade koji bi bio pametniji/korisniji :P
  • 0

#9 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 22 April 2010 - 11:48 AM

Odakle si putovao do Panceva? Zar nije moglo Beovozom? U njemu, radnim danima, mesta koliko hoces. :)

Upgrade? Uuu, pa smislicemo nesto ocas posla. :lol: Bajk ti je proporcionalno napakovan. Zasad, vozi i uzivaj. Ako primetis da bi negde trebao da se "pojaca" - tu smo za predloge. :mrgreen:
  • 0

#10 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 22 April 2010 - 12:18 PM

Trek klub je dobio još jednog člana =D>
Bajk je super.

Ako baš hoćeš da menjaš, ja bih prvo promenio pedale za SPD, pa onda viljušku, pa pogon. Ali se u principu slažem sa Stoletom da mu ništa ne fali i da treba samo da se vozi n:bicycle pa onda menjaj po potrebi.
  • 0

#11 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 April 2010 - 03:39 PM

Lep bicikl. Hteo sam da kupim sličan, 6700.
Vilu menjaj kad krene da zeza ili kad baš imaš para da uzmeš nešto gde će se videti veća razlika.
Ajd' sad reci samo, pošto si vozio KTM 21" kako ti odgovara ovaj od 19,5"?
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#12 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 22 April 2010 - 04:57 PM

Odakle si putovao do Panceva? Zar nije moglo Beovozom? U njemu, radnim danima, mesta koliko hoces.


Od Vracara :)
Pa moguce da je moglo, ali Damir je prilicno zahtjevan oko vremenskih intervala, zbog 10-tak minuta fakticki sam prosli put ostao bez kocnica, pa je umjesto cimanja drugara koji bi sigurno kasnio pala odluka da odem i vratim se taxijem :D

Pedale imam u planu da mjenjam samo nisam siguran za SPD neka kombinovana varijanta mozda, jer volim da vozim u "obicnim" patikama.

Ajd' sad reci samo, pošto si vozio KTM 21" kako ti odgovara ovaj od 19,5"?


KTM je bio visok 53cm, sto je meni bilo malcice veliko, sticna je bila prilicno spustena na njemu, tako da nisam bio previse zadovoljan, ovaj TREK je 49.65 i savrseno mi odgovara ovako kako je sad podesen, inace je i na njemu sticna bila izvucena do kraja, ali set-up koji vidis na slici je meni ok.

Pa realno ni KTM-u nije previse toga falilo, al eto to ti je bolest, posto znam da ima boljih stvari i znam sebe, bice brzo neki upgrade sigurno :D
  • 0

#13 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 22 April 2010 - 06:21 PM

Da se vracas taksijem? Pa zar nemas bajs? :wink: I to tako lep :D
  • 0

#14 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 23 April 2010 - 07:59 PM

Da se vracas taksijem? Pa zar nemas bajs? :wink: I to tako lep :D


Hm, pa imao sam bajs i da odem :D
Salu na stranu, isao sam kasno uvece, i morao da budem u BG-u nazad u 20h a i sa taksijem sam kasnio nekih 15-tak min.

A svejedno ne bih odmah ni krenuo sa bajsem jer nikad ranije nisam vozio tu dionicu a i nisam imao, gume i ostali alat za nedaj boze :o

Danas, sam prvi put i pao sa istog (pri 38Km/h al na srecu nema povreda, samo se kilometar sat unistio skroz, ostalo nista), i prednji tocak mi se malo cudno ponasao al dorbo, za to vec cu pisati u nekoj drugoj temi...

Ps.
Kupio sam i stavio zastitu za ram/zadnju vilu.
  • 0

#15 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 23 April 2010 - 08:14 PM

Eee, kad pre? :| Cuti, bar je glava na mestu! #-o
  • 0

#16 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 23 April 2010 - 09:04 PM

Hah stole pa ja vozim bre kad god imam vremena, danas ne nesto puno oko 60 Km :)
Ali sam bio sa njim i na Avali juce/prekjuce cini mi se.

Bio malo na Kosutnjaku, testirao masinu sve bilo ok, samo mi se cini da mi rotor prednji dodiruje kocnicu ili tako nesto ?

I odem na Adu malo, nema nikog fakticki, ja nagazio po obicaju, i izlete kerovi (2), ali iz 1 u 1 ih gazim i mislim da se ja ne bih fino proveo takodje, varijanta, da skrenem ne postoji, pa ja na kocnicu, u desno, jer je desno ispred malcice trave + neka baraka, i preletim preko u travu a bajs takodje... Dakle u pitanju je bukvalno planiran i ok izveden pad, eto jedino sto je kilometar sat stradao.

Posle u voznji mi se desilo nesto cudno, dakle na preprekama cujem da mi prednja vila lupa. Ja posle nekog vremena sidjem, i vidim da prednji tocak seta kao lud, i skapiram da ta nabla ili sta vec ne zatvara ok, tako da me zanima sta da radim po tom pitanju ? Namjestio sam je u ok polozaj da zatvara ok... ali me to brine, jer ne bih da mi se nesto tog tipa dogodi na nekoj nizbridici pri 45 Km/h ?
  • 0

#17 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 23 April 2010 - 09:42 PM

Sto se tice rotora, verovatno kaci malo u paknove, a to se resava centriranjem celjusti kocnice.

A ovo za tocak...Ako je na iglu, mozda nije bio dobro stegnut? Ili treba da se utegne malo kljucevima za konuse? :-k
  • 0

#18 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 16 June 2010 - 08:47 PM

Kako ce nesto da cucne na treka (za dan dva) :D

Stay tuned :P
  • 0

#19 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 17 June 2010 - 06:05 PM

Mrzim sto nemam ok foto aparat kod sebe.
Enivej i ovo je valjda dovoljno da se vidi o cemu se radi :)

photo 2.jpg
  • 0

#20 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 June 2010 - 06:32 PM

A svaka cast :)

Nego jel me to oci varaju, pa si pored ljubitelja biciklzima postao i kolekcionar spacer-a? :D
  • 0
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika