Jump to content


Fotografije

hocu zamenim RS Jett T2 prednje vile


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
26 odgovora na ovu temu

#1 uzelac

uzelac
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 16 April 2010 - 05:56 PM

Imam neki stari bajs, ne znam ni koje je godiste, ali ima 10+ godina, toliko je staro gotovo sve na njemu.
Prednja suspenzija je Rock Shox Jett T2. Ne radi dobro vec neko vreme, a danasnjom probom sam bio vrlo nezadovoljan. Meka je, lako se patosira a hod nije tecan vec se stice utisak zapinjanja... U svakom slucaju, ja bih to da zamenim.

Bajs koristim za voznju po gradu, mozda padne neka offroad tura ali to je to. Vozim prilicno agresivno i brzo, volim da skacem i maltretiram bajs u svakom pogledu, recimo da mi je to sredstvo za resavanje od stresa :).
Dakle nesto sa malo duzim hodom, prilicno tvrdo ali i dalje u nekom amater/rekreacija rangu.
Ono sto me zbunjuje je sto nisam siguran koje dimenzije treba da ispostujem. Precnik, duzina, hod ?

Vidim po oglasima desetine viljuski sa cenom od 50+e i to je nesto sto bih podneo, ali mi treba pomoc u izboru.
Vidim da je moguce i servisirati vile novim uloscima, da li je to pametnije ?

Trazio sam po netu dimenzije Jett T2 vila, ali ih nisam nasao, mada i tada ne bih bio siguran, pretpostavljam da su se radila u razlicitim dimenzijama. Ram ne znam koji je, ne pise, kao ni na luli. Izbegao bih rastavljanje, pre svega jer nisam siguran da znam kako ga treba rastaviti, a dok ne nadjem nove vile i ovakav moze da se vozi.

Dakle, ima li neko ideju kojom viljuskom se moze zameniti ovaj Jett T2 ?
Ukoliko je pod mora, rasturicu i izmeriti dimenzije, samo mi recite koje :)

Hvala
  • 0

#2 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 16 April 2010 - 06:09 PM

Vidim po oglasima desetine viljuski sa cenom od 50+e i to je nesto sto bih podneo, ali mi treba pomoc u izboru.


Za početak,osnovno-Koliki ti je budžet?Koliko bola možeš da podneseš? :D
  • 0

#3 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 16 April 2010 - 06:10 PM

Ako nisi vican, nemoj rasklapati vilu, da ne bi jos vise pogorsao stvari. S obzirom na starost vile i njeno stanje, ne isplati se servisirati je. Po stilu voznje koji si opisao, tebi treba RS Argyle. Te sto si video po oglasima za 50+ eur, ce se raspasti brzo. [-X
  • 0

#4 uzelac

uzelac
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 16 April 2010 - 06:58 PM

Za početak,osnovno-Koliki ti je budžet?Koliko bola možeš da podneseš? :D


Mogu mnogo bola da istrpim, ali nisam siguran da imam zelju. Kapiram da mi ceo bajs ne vredi vise od 200e pa nema smisla da stavljam nesto prejako. Opet, ako mora se izvadi 100e jer ispod toga nema smisla/raspasce se brzo/nece raditi, izvadicemo i 100+ evra.

Osnovni problem je sto ja to volim da "lomim" dok vozim, ne znam sta znaci stedeti stvar. Isto je sa svim stvarima. Ali, u ostale stvari koje spadaju u moje sfere interesovanja dobro poznajem, pa oko izbora i odrzavanja nemam problema. Bicikl jeste problem, jer nemam pojma ni sta znaci redovno i ispravno odrzavanje, niti sta od delova valja/ne valja.

Sad citam po sobama i shvatam da cu verovatno morati da promenim i kasete i sajbe i lanac, a mozda i srednji pogon je oce da krcka kada ga "zajasim" i zaletim bicikl. Kocnice valjda rade, mada sam sada otisao da probam siftere i prednji menjac nece da ode na najvecu sajbnu.... ah, dugacka je lista :)

No dobro, dajte da vidimo da izaberemo neki amortizer. Voleo bih da izbegnem odrzavanje pre i posle voznje, to ne bi bilo dobro ni za mene ni za njega :). Dakle, sedi i vozi verzija, eventualno ako mora neko godisnje odrzavanje.

Ono sto bi mogloda bude pozitivno i da olaksa izbor je cinjenica da godisnje predjem 100-200km, vikend rekreativac, malo bahatiji :).

Hvala
  • 0

#5 uzelac

uzelac
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 16 April 2010 - 07:06 PM

Ako nisi vican, nemoj rasklapati vilu, da ne bi jos vise pogorsao stvari. S obzirom na starost vile i njeno stanje, ne isplati se servisirati je. Po stilu voznje koji si opisao, tebi treba RS Argyle. Te sto si video po oglasima za 50+ eur, ce se raspasti brzo. [-X


Sad gledam, 300e, mnogo :)

Bajs ne vredi toliko, a i planirana kolicina km nikako ne opravdava investiciju.

Ne znam da kako sam shvacen sto se tice agresivnije voznje. Meni to znaci da u gradskoj voznji skakucem gde stignem, ali to nije nista vise od 30-40cm, da vozim brze, da ne usporavam kada treba da naidjem na ivicnjak ili tome slicno... Off road voznja u slicnom fazonu, mozda zabodem neku rupu ili kamen, ali ne planiram da skacem, prelazim provalije i tome slicno :).
Ma klasicna voznja za nas sto se preko radne nedelja nakupimo stresa i trazimo malo izduvavanja na biciklu :)
  • 0

#6 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 16 April 2010 - 07:17 PM

Sad gledam, 300e, mnogo :)

Ma gde mnogo, vidi cenu za novu u Capriolu
111219 PR.VIL-ROCK S.ARGYLE 409 PURPL 48454.00 :mrgreen:


A da li bi mu Tora radila posao, ipak je to malo km godišnje? (nova Tora je ~160eur, polovne i manje)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#7 uzelac

uzelac
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 17 April 2010 - 12:08 AM

Koji su pandani Tori od drugih proizvodjaca.

I sta je to, XC, Trial vila, koja klasa ?
Sta da trazim od specifikacija. Hod 100mm, lock, podesvanje da/ne... ?
  • 0

#8 uzelac

uzelac
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 17 April 2010 - 12:52 AM

Evo ga i bajs, ako ista znaci :)

Postavljena slika
  • 0

#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 April 2010 - 06:46 AM

Je li, a koliki je prečnik vrata sadašnje vile, 1 ili 1,125 inča?
  • 0

#10 uzelac

uzelac
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 17 April 2010 - 09:44 AM

Ne znam, mada verujem da je ovo uze.
Izmericu deo u koji ulazi vrat vile, veruejem da ni on nema 1,25" ili je tu negde, u svakom slucaju mora taj deo da bude osetno deblji od 1,25 da bi vila bila 1.25"/
  • 0

#11 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 April 2010 - 09:56 AM

ja mislim da je to 1-1/8 tj. 1.125 inča - po slici
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#12 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 17 April 2010 - 09:57 AM

Ne znam, mada verujem da je ovo uze.
Izmericu deo u koji ulazi vrat vile, veruejem da ni on nema 1,25" ili je tu negde, u svakom slucaju mora taj deo da bude osetno deblji od 1,25 da bi vila bila 1.25"/

1,125" a ne 1,25" ;)
Ili 1 i 1/8" (9/8") (a stari sistem je 1" - jedan inč)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#13 uzelac

uzelac
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 17 April 2010 - 10:05 AM

Odo da merim :).

Pride cu ga malo ocistim i snimim kakve su kasete/sajbe i lanac, verujem da nisu najbolje, pa javljam ako i to treba da se menja.
Btw. koji su to troskovi, okvirni.

Na primer ako moram menjam, sajle, sajbe, kasetu i lanac, koliko to sve kosta u nekoj srednjoj klasi, LX npr ?
Nisam siguran da mi ni prednji levi sifter valja, oce da ode u sredinu, ali nece gore....

Jel isplativije meni da kupim novi bajs u dobrom stanju ili da se cimam sa ovim ? :)
  • 0

#14 uzelac

uzelac
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 17 April 2010 - 10:16 AM

Evo malo vece slike

Postavljena slika
  • 0

#15 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 April 2010 - 10:19 AM

kupi nov bajs ne vredi da ulazes u ovaj, moras skoro sve da promenis
  • 0
........

#16 uzelac

uzelac
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 17 April 2010 - 10:26 AM

Nikako da krenem do garaze... :)

Nego, sada gledam, dobar bajs koji se meni dopada kosta 300/400e.
Aj sto te pare sada nema sanse da izvadim za novi bajs, ali mi ipak deluje da za servis ovoga ne mogu potrositi vise od 250e, ako racunam da je prednja viljuska 100-150. Za razliku moze prakticno sve da se promeni, pa makar imam:
- bike koji mi se dopada
- sve sto je potrosno je novo
- prakticno garancija da me nece boleti glava sledecih godina
  • 0

#17 uzelac

uzelac
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 17 April 2010 - 02:50 PM

Dobio ponudu za RS Judy XC Hydra Coil.
Kaze decko da nije puno stara, ali po onome sto vidim na netu to je 5+ godina stara vila.
Stanje na slici izgleda OK, trazi 60e.

Valja li to cemu ?
  • 0

#18 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 April 2010 - 03:20 PM

ako ti je da za 30 uzmi ovkao ne vredi tih 60 ni da je skroz nova jer je stara sigurno 6-7 godina
  • 0
........

#19 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 17 April 2010 - 07:10 PM

Rock Shox Judy? Ne verujem da u Srbiji ima vise od 5 ljudi koji je voze. Bolje kupi RS Pilot, novu za 90eur.
  • 0

#20 uzelac

uzelac
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 18 April 2010 - 01:23 AM

Ne vidim ni Pilot na spisku novih RS vila, pretpostavljam da je i to neki stariji model. Gde ih jos ima novih ?

Btw. gde naci najvecu sajbu za LX deore, ovaj je pogon:

Postavljena slika
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika