Jump to content


Fotografije

Pakne za V-brake kocnice!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
24 odgovora na ovu temu

#1 mashina

mashina
  • Members
  • PipPipPip
  • 98 posts
  • LocationPec

Postavljeno 27 May 2007 - 10:07 PM

Svake sezone isto pitanje, koje pakne?!. Nikad zadovoljan sa odabirom. Obisao sam nesto trgovina u mom gradu i, nisam bas nesto zadovoljan ponudom. Nema nekih noviteta uglavnom vec testirano, i sto bi rekli no name brand. Vidio sam da capriolo u ponudi ima avid-ove pakne, planetbike (ono sto sam mogao vidjeti na web stranici) imaju u ponudi uglavnom ritchey i shimano seriju.

Bikeri, svaka sugestija zasnovana na iskustvu je dobro dosla. A narocito ako je komparacija par modela na istoj celjusti, felni i rucicama.

Tereni na kojima vozim su uglavnom, kamen, blato, voda... A celjusti i rucice XT.
  • 0

#2 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 May 2007 - 10:15 PM

Licno iskustvo, Ritchey plave, mekane su i ne cepaju felnu, a odlicno koce.
Shimano zaobidji u sirokom luku, deru felnu kao smirgla.

Jedan glas za Ritchey. :wink:
  • 0

#3 mashina

mashina
  • Members
  • PipPipPip
  • 98 posts
  • LocationPec

Postavljeno 30 May 2007 - 12:04 PM

aiiiii.. totalno iznenadjenje, toliko strasnih biciklista a niko da sugerira i prezentira svoje impresije.. :(

Slicnu temu sam postao na jos par foruma, sve se svelo na cool stop pakne, koje sumnjam da se mogu naci kod nas?!

Ima li neko mozda iskustva sa Avid-ovim paknama, koje se izmedju ostalog prodaju i u capriolo prodavnicama?




@hari
trenutno nema plavih na stanju, proverio telefonom, cak nemaju ni platformu, tek uloske, ali mislim da cu kombinirati platoforumu ako odluka padne na ritchey-eve crvene uloske (njih ima na stanju).
  • 0

#4 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 May 2007 - 12:14 PM

Shimano paknovi su kako Hari reče tvrdi i posledica toga što se manje trose je brže drljanje felne.
Ritchey paknovi su ok, plavi su se najbolje pokazali.
Avid paknovi su sasvim ok, bar sto se mene tiče.
Kool stop ima dobrih, tzv. trodelnih i tako napravljenih, da pokrivaju i kada je napolju voda, blato i suvo. Ovde ih nema, može verovatno da se naruče iz Mađarske i sl.
Bike positive su Mađarski brend i njihovi paknovi su se pokazali sasvim korektno, a cena je smešna.
No name Taiwan pakne su mačka u dzaku - neke se mogu pokazati odlično, a neke katastrofalno, ali ne znači da će se te koje su se dobro pokazale i u sledećoj seriji biti iste takve.
Generalno pravilo je da treba uzimati mekše pakne, jer bolje koče, manje troše felnu. Mana - brže se troše, pogotovu po mokrom.
P.s. ako voziš po tako zahtevnim podlogama, razmisli u pravcu nabavke disk kočnica.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#5 mashina

mashina
  • Members
  • PipPipPip
  • 98 posts
  • LocationPec

Postavljeno 02 June 2007 - 09:27 AM

Vozio na crvenim ritchey paknama, ludnica, pri dosta strmom spustu ( oko 20% nagiba) brzini od 52km/h, moju tezinu od 85kg, ne samo da su zaustavile vec pocele i kopati u trenutku kocenja. Ovo ranije nije bio slucaj, desilo bi se jedino da naglo pocnem usporavati. Obruc se nije previse grijao, i ako je duzina spusta od preko 6km (al ne i konstantan nagib od 20% :wink: ) . Ostaje otvoreno pitanje koliko ce dugo trajati!? I jos jedno testiranje na vlaznom ili blatnjavom obrucu.
Na osnovu do sadasnjeg kratkog ali efektivnog iskustva, preporucio bih iste i prijatelju!



@misaxtr
Bilo bi mi mnogo isplatnije kupiti novi bike, vec vrsiti nadogradju hidr. diskova. Vozim xc koji svojom malom tezinom meni je sasavim ok! A za ove surove terene, odvajam kintu da uzjasem neki enduro ili full xc, naravno sa hidr. disk kocnicama.
  • 0

#6 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 March 2014 - 05:49 PM

Zna li neko koje su pakne kvalitetne i gde se mogu kupiti u Beogradu?
Iz prethodnih postova vidim da su to uglavnom ritchie ili koolstop..inače u pitanju je treking,vožnja uglavnom asfaltom.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#7 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 13 March 2014 - 06:00 PM

Koje dizanje teme iz naftalina :D
Baradine sa izmenljivim uloscima, crveno/crne. Mozes i bez izmenljivih, cuo sam da su ok (nisam probao), a skoro su duplo jeftinije. Ove sa izmenljivim su 800din, zamenske pakne su 200din (nisu iste kao ove sto dodju uz kocnice, ali su vrlo blizu, samo su komplet crne boje). Bez izmenljivih su cini mi se oko 500din.
Ako hoces jeftiniju varijantu, Rabe, 300-350din, sasvim solidno koce, imaju malo vise mesa nego sve iz tog cenovnog ranga, samo su bucnije (koristim ih na bajsu za grad).
  • 0

#8 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 March 2014 - 12:50 AM

A kakva je sada situacija za kool stop, ima li negde kod nas? Vidim po starijim temama se pominju Fanatic i Terrano, pa ću proveriti tamo kad budem lično u NS/BG.
Ako nema kod nas, odakle je najpovoljnije naručiti?
Konkretno ovo me interesuje:
Kool Stop V-Type Refill.jpg

I koristi li možda neko ovo, kakvi su utisci?
http://cikloberza.co...w.php?id=133300
  • 0

#9 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 18 March 2014 - 10:07 PM

Zna li neko koje su pakne kvalitetne i gde se mogu kupiti u Beogradu?
Iz prethodnih postova vidim da su to uglavnom ritchie ili koolstop..inače u pitanju je treking,vožnja uglavnom asfaltom.


Moj glas ide coratec titan adoniz paknama a kad se gumice potrose onda baradine crne gumice...

Koolstop su za moj pojam mnogo skupe za to sto nude...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#10 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Postavljeno 19 March 2014 - 12:29 PM

Baradine paknovi su se kod mene pokazali odlično. Čuju se samo u slučaju da su paknovi i kočiona površina potpuno čisti. Posle 2-3 kocenja se ništa ne čuje.
Jesenas sam se spuštao ul. Narodnog fronta ka Karađorđevoj (SD) sa nekih 60km/h i savršeno su zaustavile mojih 85-86kg. ;)
Prošlog petka je penzioner "iskočio" iza parkiranog kombija, prednjom sam prikočio tako da sam podigao zadnji točak i tako prešao još par metara.
Ne znam kakve su u vlažnim uslovima, koliko se troše i slično, ali do sada nemam bilo kakvih zamerki.
U PB-u su 1080, a u zlatnom tocku 990 din.

Pozdrav! :)
  • 1

#11 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 19 March 2014 - 03:45 PM

Voleo bih da imaju posebno takvi ulosci da se nabave kod nas, preko sto sam vidjao mi se ne isplati da narucujem, kad bi me premerili sa otvaranjem paketa i porezom izaslo bi me isto kao ovde kompletne da uzmem.
  • 0

#12 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 April 2014 - 02:29 PM

Potraga i dalje traje. Pre neki dan montirao sam v-brake XT760 paralelogram..sad još samo da nadjem dobre paknove. Trenutno ima jagwire (700din) i ritchey plavi (500din - pitanje je da li ga ima na stanju).
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#13 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 March 2015 - 07:05 PM

Nekako se nake**h anas te zamenim sajle i bužire na obe kočnice.

 

Šta da kažem.. razlika je prilično primetna.. od mekše ručice do jačeg kočenja.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#14 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 08 March 2015 - 07:55 PM

Legenda kaze da je dobro ponekad promeniti buzire i sajle :)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#15 MarkoD

MarkoD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationBGD

Postavljeno 27 August 2016 - 04:12 PM

Pitanje u vezi ulozaka za pakne, da li su medjusobno kampatibilni ulossci razlicitih proizvodjaca ili su npr. Reba ulosci samo za reba pakne, shimano samo za Shimano i tako dalje?
  • 0

#16 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 August 2016 - 07:59 PM

Pitanje u vezi ulozaka za pakne, da li su medjusobno kampatibilni ulossci razlicitih proizvodjaca ili su npr. Reba ulosci samo za reba pakne, shimano samo za Shimano i tako dalje?

 

MTB pakne za V-brejk su kompatibilne međusobno.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#17 MarkoD

MarkoD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationBGD

Postavljeno 27 August 2016 - 08:22 PM

MTB pakne za V-brejk su kompatibilne međusobno.


Hvala puno na brzom odgovoru i na dobrim vestima!
  • 0

#18 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 28 August 2016 - 11:01 AM

MTB pakne za V-brejk su kompatibilne međusobno.

jedino sto valja naglasiti da postoje pakne na trn i na sraf pa o tome treba voditi racuna!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#19 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 August 2016 - 07:53 PM

jedino sto valja naglasiti da postoje pakne na trn i na sraf pa o tome treba voditi racuna!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

Za drum znam, za MTB nisam znao da postoje i na šraf.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#20 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 28 August 2016 - 07:59 PM

Pitanje u vezi ulozaka za pakne, da li su medjusobno kampatibilni ulossci razlicitih proizvodjaca ili su npr. Reba ulosci samo za reba pakne, shimano samo za Shimano i tako dalje?

 

Ulosci paknova od poznatih proizvodjaca su medjusobno kompatibilni. Desava se da neki ulosci teze udju u paknu (metalni deo). Problematika se javlja kod ulozaka porucenih sa ali ekspresa (citaj kineza) gde ulozak zna biti duzi/kraci, takodje sam nailazio na uzi/siri ulozak od postojeceg nosaca... 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika