Jump to content


Photo

Nikola - Alpina (SIOUX) MTB


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 doki

doki
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationIndjija

Posted 30 March 2010 - 10:03 PM

Alpina (SIOUX)

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

Eto toliko ...
Potrebno mi je misljenje dali da ulozim jos koji dinar u ovaj bajk.
Razmisljao sam da skupim nesto para da ulozim u amortizer (srednje klase) ,da ovaj pogon plasticni zamenim truvativom (jeftinijim) i ako mi ostane para potrazim nove tockove (ali one kao na treking bajku) dali neko moze da mi pomogne i resi me dileme koja me muci ....

moze li neko da da neke predloge koje delove da zamenim.

Hvala svima.
  • 0
Doki Lee Bejbe

#2 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 30 March 2010 - 10:16 PM

Sto se tice vile...Tebi treba promer 1" i to sa navojem, kojih skoro i da nema u proizvodnji. #-o Imas u Capriolu Logan i Zoom vile za 1500-2000. Al mislim da ti je to bacanje para. Tvrde k'o stangla, em sto su teske k'o tuc, em se moze brzo pojaviti luft...Pre bih se drzao te sto imas.

Truvativ Pogon...Kapiram da ciljas neki neki Xflow i FiveD. To je ok. Bili su u Planetu Shimano Alivio pogoni za dzabaka, al se rasprodali. :|

Kad kazes tockovi za trekera, mislis na sirinu guma, ili bas na velicinu tocka?

Zanimljiva boja menjaca. I koje su ti to pedale? :)

P.S. Vidim, lepo funckionise taj stalak! =D> 8)
  • 0

#3 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Posted 30 March 2010 - 10:19 PM

Novce koje bi izdvojio za nadgradnju stavi u stek dok ne skupis za neko bolje biciklo a dotle pedalaj sa Alpina-om.
Kako su se pokazale pedale?
Kakav je stalak,da li je stabilan?
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#4 doki

doki
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationIndjija

Posted 31 March 2010 - 08:41 AM

@stolegrom
- da skontao sam te u capriolu, vilka i nemora da se menja ali pogon ce morati sto pre :)

- mislim na sirunu guma hteo bih one tanke kao na treku a da velicina ostane 26"

-pedae su XLC PD-S03


@IONE
- za pedale sam totalni noob ,juce sam ih stavio, muku mucim da se ukopcam ali kad se ukopcam to je to :) morao sam malo i sticnu da spustim mislio sam da cu pasti :) hodanje u sprintaricama :S molim boga da nemoram (plocice sam montirao na road patike :( tako da mozes mislisti kako hodam)

- stalak je ok ,stabilan i ne zauzima mi mnogo mesta
  • 0
Doki Lee Bejbe

#5 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Posted 31 March 2010 - 09:37 AM

- mislim na sirunu guma hteo bih one tanke kao na treku a da velicina ostane 26"

Kenda, Rubena, bilo koja polu-no-name firma, dimenzija 26X1,5, i ima da letiš ka' Džesi Ovens :mrgreen:
Za pedale samo vežba, svako padne neki put... :roll:
  • 0

#6 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Posted 31 March 2010 - 09:56 AM

Hehe samo vebaj sa pedalama,ja kad sam ih uzeo isti dan sam hteo da ih prodam i nasao sam kupca,ali morao sam jos jednu sansu da im dam :D i kad sam ih ponovo provozao sve je bilo savrseno :D sad nema sanse da ih dam :D iako sam naucio dosta dobro da ih koristim i dalje padnem po koji put #-o .Na usponima mi je malo komplikovano,naprimer ide krivina pa odma uspon,kad spustim nogu da bi skrenuo,ne stignem ponovo da zakacim patiku,a kad stignem nemam zalet da se popnem na uspon i onda se razbijem :D ,a to su tako smesni padovi,znaci padnem i smejem se ko budala kako sam se prosuo :mrgreen:
Sto se guma tice ja bi stavio Rubenu 26x1.5 (380din u capriolu u Kuli....juce sam gledao) koristio sam ih dugo i gume su super....
A sto se pogona tice neznam koliko bi para dao za njega....a nadje se i polovnjaka predobrih za male pare,ja sam devojci kupio neki shimano za 20 e sa patronom,sajbne su bile skoro ne taknute,tako da proveri i oglase....
Vilu nebi dirao....skupi lepo 50ak eurica i kupi drugi ram,na koji moze ahead vila i tako bi dao za nekog zooma ili logana oko 2000din...(ja bi za 15e dao RST-a Gila t-5,nema nimalo lufta,stavljene su nove biksne)
  • 0
...

#7 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 31 March 2010 - 10:49 AM

- mislim na sirunu guma hteo bih one tanke kao na treku a da velicina ostane 26"


Kenda Kwick Roller 26X1.25, u Planetu 590 din, ima da poletis s njima. n2:Smiley_FalconLJ

-pedae su XLC PD-S03


Proveri da ti kopce nisu pretegnute. :?
  • 0

#8 doki

doki
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationIndjija

Posted 31 March 2010 - 11:43 AM

Hvala svima na pomoci ...

Gume ce biti kupljene iduce nedelje a ono sto moram sutra ili ovih dana da pazarim je : neki pogon ovaj sam danas iskrivio (evo upravo sam sa voznje dosao) leva samo sto ne otpadne a desna mi je blago iskivljena neznam kako sam to uspeo :(

Kenda Kwick Roller 26X1.25, u Planetu 590 din, ima da poletis s njima. n2:Smiley_FalconLJ


jel moram i tocak da menjam ili moze ovaj sto sad imam :)
  • 0
Doki Lee Bejbe

#9 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Posted 31 March 2010 - 01:03 PM

Hvala svima na pomoci ...

Gume ce biti kupljene iduce nedelje a ono sto moram sutra ili ovih dana da pazarim je : neki pogon ovaj sam danas iskrivio (evo upravo sam sa voznje dosao) leva samo sto ne otpadne a desna mi je blago iskivljena neznam kako sam to uspeo :(



Kenda Kwick Roller 26X1.25, u Planetu 590 din, ima da poletis s njima. n2:Smiley_FalconLJ


jel moram i tocak da menjam ili moze ovaj sto sad imam :)

ne moras da menjas tockove....stavis gume i uzivas :D
  • 0
...

#10 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 31 March 2010 - 02:48 PM

:D sad nema sanse da ih dam :D


:D OOX, ni za 20 evra?! :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#11 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Posted 31 March 2010 - 03:01 PM

:D sad nema sanse da ih dam :D


:D OOX, ni za 20 evra?! :D

Ajde ajde ,kad si vec navalio :D 21e ???? moze ?
  • 0
...

#12 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 31 March 2010 - 03:04 PM

Ajde ajde ,kad si vec navalio :D 21e ???? moze ?


Ma bez 25 (pa nek ide život!) neću ni da počnem pregovore [-X . Pa moraš i ti od nečega da živiš, majku mu.... :D :D :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#13 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Posted 31 March 2010 - 03:39 PM

Nemoj da brines za OOX-a Srdjoni, on je te pedale preprodao do sad jedno 1000000000 puta....Mogo bi za dzabe da ih da..Ipak je on lukav prodavac :mrgreen: Nego da ne saznaju samo lokalci inace ode nam OOX n2:2cfzfbc
  • 0

#14 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 31 March 2010 - 03:55 PM

A onih 170 km što je gladan prešao onomad - on ustvari bežao od vernih kupaca! :D

(Nikola, izvini, odvuče nas OOX, nećemo više....) :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#15 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Posted 31 March 2010 - 04:01 PM

Stici ce kad tad pa ima da bude n:anim_08 n:blackeye n:character0022 n:fighting0028 ali tad ce biti kasno da ih n:beg Izvini Nikola za n:sign0006 OOX je kriv
  • 0

#16 doki

doki
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationIndjija

Posted 31 March 2010 - 04:40 PM

ma opusteno ja volim dobre prozivke ;)

naleteo sam na vilu u planeti VILJ.AM.1""CH-260 24 153LYS7605" kako da znam dali bi meni ovo odgovaralo posto nekontam sta znace ovi brojevi :)
  • 0
Doki Lee Bejbe

#17 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 31 March 2010 - 04:58 PM

To je verovatno kruta vila. :-k
  • 0

#18 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 31 March 2010 - 05:19 PM

i to za 24" točak...
  • 0

#19 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Posted 31 March 2010 - 05:49 PM

kazem ja vama ne brinite vi za mene :D ne mogu mi nista :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: pazim koga cu da zajebem :D ,sto se patika tice ajde moze za 30e i to je to....toliko od mene ,necu da ti zagadjujem temu sa n:sign0006 n:sign0006 n:sign0006 n:sign0006 n2:tease
  • 0
...

#20 doki

doki
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationIndjija

Posted 02 April 2010 - 05:11 PM

uzeo sam truvativ pogon "XFLOW" to je moralo da se menja onaj plasticni sam iskrivio :twisted:
Postavljena slika
  • 0
Doki Lee Bejbe




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users