Jump to content


Fotografije

Koji jeftiniji bicikl za rekreaciju po Beogradu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
26 odgovora na ovu temu

#1 papasfritas

papasfritas
  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 16 March 2010 - 02:12 PM

Pozdrav svima, planiram da kupim bicikl za rekreativnu vožnju radi poboljšanja fizičke kondicije. Nešto za vrtenje u krug po stazama na Adi ili po trotoarima i stazama na rekama sa novobeogradske strane, verovatno 2-3 puta nedeljno po par sati kad je lepo vreme, zimi bi ostao u podrumu. Možda padne i neka vožnja do blokova pa skelom do Ade i nazad.

Čitao sam malo teme i možda mi Polar Mirage odgovara ali nisam siguran. Uslovi su da je 200e eventualno 250e ako baš vredi dodati, neki polovnjak možda dodje u obzir ako ne mora ništa veliko da mu se radi bar godinu dana. Visok sam 192 težak 80kg i čitao sam teme o veličini ali nisam baš siguran o tome. Svaka pomoć dobrodošla, hvala!
  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 March 2010 - 02:15 PM

Mirage je OK ako ne nađeš ništa polovno. Samo gledaj da je 21" ram. Uostalom, sedneš probaš. guglaj jim langley bikefit
  • 0

#3 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 17 March 2010 - 06:30 PM

Pape, dobro nam dosao.

Pozdrav svima, planiram da kupim bicikl za rekreativnu vožnju radi poboljšanja fizičke kondicije. Nešto za vrtenje u krug po stazama na Adi ili po trotoarima i stazama na rekama sa novobeogradske strane, verovatno 2-3 puta nedeljno po par sati kad je lepo vreme, zimi bi ostao u podrumu. Možda padne i neka vožnja do blokova pa skelom do Ade i nazad.


Ako odlucis da kupis polovan bajs, mozda ne bi bilo lose da malo procitas temu "Lukavi prodavci i tako to..." Jeste malo duza, ali ce ti pomoci da izbegnes osnovne greske u kupovini preko oglasa.

Mix ti je rekao za velicinu MTB. Kod eventualne kupovine trekera (za tu vrstu voznje mozda je bolji trek bajk) adekvatna velicina je L ili XL.

Cim zavolis voznju, izbegavaces skelu. Em ustedis 100-ak din, em se vozis umesto da te vozaju.:)
To sto si pomenuo su moje najcesce ture i uvek pre izaberem odlazak na adu preko tramvasjskog ili Brankovog mosta, pa posle uz reku.

Pozdrav i tebi i slobodno pitaj ako imas neku nedoumicu.
  • 0
.

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 March 2010 - 09:56 PM

Moj prvi odlazak na Adu bez skele je bio... pa, reda veličine značajnih geografskih otkrića. Koja bre crna skela više? :D
  • 0

#5 papasfritas

papasfritas
  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 19 March 2010 - 11:30 AM

Hvala na odgovorima, pre neki dan sam u Sport Impuls-u video neki bajs ne sećam se koji ali je bio 30000din i ima opremu kao Polar Mirage a pritom nekako izgleda jeftino, još treba da vidim taj Polar Mirage da uporedim ali za ovaj u Sport Impuls-u sigurno ne bih dao 300e, možda bolje neki polovnjak.

Tu nastaje problem da nema puno polovnjaka veličine i cene koja meni odgovara, evo tek danas vidim ova dva:

HT Tremalzo http://www.cikloberz...ow.php?id=13898
KTM Ultra Motion http://www.cikloberz...ow.php?id=13963

Vidim da je KTM dosta preporučen sa svih strana, a o ovom HT-u nisam ništa video mada je malo veći ram što mislim da bi mi odgovaralo. Ipak ne bih treker nego MTB.

Ako je bolje pazariti neki ovakav polovnjak onda možda i mogu da povećam trošak na 280-300e samo što mi je bitno da ne mora dodatno da se ulaže nešto u prvih godinu dana a na žalost nisam dovoljno stručan da pogledam bajs i tako nešto saznam.
  • 0

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 19 March 2010 - 11:54 AM

Ipak ne bih treker nego MTB.


Mdah, rigore vožnje po Adi samo robusna konstrukcija MTB-a može da izdrži... Ona dva bajka su skupa za ponuđeno.
  • 0

#7 soholj

soholj
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 23 March 2010 - 06:07 AM

ja imam bike iz holandije sa udobnim sicem, jakim ramom i gumama malo debljim, harlej fazon, nema brzine ali ide jako dobro, sirok volan cena je 250e
  • 0

#8 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 March 2010 - 09:45 AM

ja imam bike iz holandije sa udobnim sicem, jakim ramom i gumama malo debljim, harlej fazon, nema brzine ali ide jako dobro, sirok volan cena je 250e

Bez bar tri brzine ne možeš da voziš po celom Beogradu rekreativno. U Amsterdamu možeš (jer je najduža uzbrdica duga 5 metara prilikom prelaska mostića), ali van ravnog dela Novog Beograda su brzine neophodne.
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#9 zilerama

zilerama
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 23 March 2010 - 02:01 PM

Nisam bas neki poznavalac ali sam se nedavno bavio slicnom problematikom. Na kraju sam uzeo nesto malo skuplje ali sam iz nekih saveta shvatio da je Capriolo VARANUS skroz ok, mislim da je 18000-19000 din. Alu ram, ostatak opreme skroz ok za rekreativne potrebe. Jos dobijes i 2 godine garancije a moze i na 6 rata bez kamate ako imas cekove. Ono malo vise para sto si hteo da das odmah ulozi u nesto od neophodne dodatne opreme: sajla za vezivanje, zadnje svetlo, mozda udobnije sediste ako ti originalno neodgovara itd.
  • 0

#10 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 23 March 2010 - 02:09 PM

Kao sto rece Mix, ako ces novog, uzmi Polara. U Planetu serviseri znaju bar menjace da nasteluju, za razliku od Capriola. :idea:

sajla za vezivanje


Na to nemoj ni da bacas pare, samo ces doci u iskusenje da ga zakljucas nekom na izvolte. n:character0022
  • 0

#11 papasfritas

papasfritas
  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 23 March 2010 - 02:27 PM

Ja sam postao nešto neodlučan jer sam krenuo da razmišljam i da možda idem na posao bajsom, možda ne svaki dan ali svakako ponekad, relacija nekih 10km bežanijska kosa - zeleni venac s tim što na bežanijsku kosu se treba popeti uzbrdo pa gledam i neke skuplje varijante sa lockout amortizera na primer Polar Viper.
Nešto sam razočaran u ponudu polovnjaka, izbor za veličinu 21" nije veliki a i nisam dovoljno stručan da idem i procenjujem da li je sve kako valja, nemam baš vremena da se time bavim, tako da mi je nov bicikl najviše u glavi.

Svakako hvala svima na savetima i ovom odličnom forumu, pre ovoga nisam ni znao da ima različitih nivoa Shimano opreme kao i drugih delova, a za veličinu rama nisam razmišljao da je to bitna stavka ni kako odrediti veličinu.
  • 0

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 March 2010 - 04:25 PM

Ja živim na BK; ne treba ti ništa od posebne opreme za uspon osim malo kondicije i malo znanja o kadenci. Ako mene pitaš, ubedljivo najlakši uspon je kod 11-og; trotoarom do stanice, tu pravo uzbrdo, kratko ali jebitačno, onda lagano stazom dalje.
  • 0

#13 papasfritas

papasfritas
  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 29 March 2010 - 02:25 PM

^^ da, i ja sam mislio da je kod 11-og najlakše, videću kad krenem :)

A šta mislite o Scott Aspect 50 umesto Polar Mirage Pro? Razlika u ceni nije velika a Scott ima viljusku XCM-H umesto XCT, za ostatak opreme nisam siguran da li ima razlike.
  • 0

#14 papasfritas

papasfritas
  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 29 March 2010 - 06:20 PM

Evo da više ne gnjavim išao sam do Planet Bike-a i odlučio se za Polar Avalanche koji ima viljušku XCM v2, pozadi menjač Deore, napred Acera, pogon Acera, Shimano nable. Mislim da razlika u opremi vredi dodatnog novca u poređenju sa Polar Mirage. Inače Avalanche je 31000din. Kupujem u četvrtak kad legne plata. :roll:

Samo što ne znam da li ću uzeti L ili XL, sedeo sam na oba i na L mi je nekako premalo a na XL preveliko, e sad ne znam da li je bolje uzeti L pa izvući sedište/volan skoro do kraja ili uzeti XL i ostaviti sedište/volan na najnižem, to mi je sad dilema.
  • 0

#15 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 29 March 2010 - 06:26 PM

Koliko si visok? Ne moze se naci specifikacija za Polar ramove, tako da nemam pojma koja mu je duzina (effective top tube). :-k
  • 0

#16 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 29 March 2010 - 06:28 PM

Uzmi drugi model.

Takođe, ako PAŽLJIVO pročitaš čitavu diskusiju (impresivne dužine), primetićeš izvesne smernice za guglanje.
  • 0

#17 papasfritas

papasfritas
  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 29 March 2010 - 06:43 PM

To me užasno nervira kod Polar-a što nema specifikacija nigde, jedino što sam našao je na http://www.tempo.co.me gde piše Za uzrast/veličina rama: odrasli/M(44cm),L(50cm),XL(57cm) što ne mora da bude tačno. Moraću da ponesem metar da izmerim sam.
Inače svratio sam i do Merkator-a i oni Nakamura bajsevi mi se nisu svideli :?

EDIT: sorry, visina je u prvom post-u, 1.92m
  • 0

#18 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 29 March 2010 - 07:12 PM

Kod manje poznatih brendova se desava da mere ramova nemaju blage veze sa poznatim firmama, tako da brojke koje si video mozes okaciti macki o rep. #-o Uglavnom su ramovi manji, nego sto cifra govori. Kao sto rece Mix, bice pametnije da uzmes XL. Ako ces vec da poneses metar, postavis ga paralelno sa podom i meris od centra cevi gde prolazi cev viljuske, do centra cevi gde ulazi sipka sedista. Od 605cm, pa navise bi bilo pogodno za tebe. n:write
  • 0

#19 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 29 March 2010 - 07:16 PM

Da sam sad 'neiskusan', radije bih uzeo malo manji ram (pod uslovom da ne sedim kao na grani) nego ram po kojem se opružam. Ali, ako šticna mora skroz napolje, jbš to.
Ako ti je XL 'malo' dugačak, to može da se reši kraćom lulom. Neverovatno šta 2 cm nekad znače ( :mrgreen: ) .
  • 0

#20 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 29 March 2010 - 07:21 PM

Kad sam rekao "manji", mislio sam na mnoooogo manji. :) Uostalom, nek se javi Darkman, on zna o cemu pricamo. :mrgreen:
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika