Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bluetooth slusalice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
34 odgovora na ovu temu

#1 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 March 2010 - 09:55 PM

Koje "bt" slusalice su resenje za bicikliste?
Da budu male,lagane,da zvuk bude izolovan od spoljasnjih uticaja,...to znam ali muci me koji oblik i nacin stavljanja na uho je najbolji za biciklizam?
Slusalice bih uparivao samo sa jednim uredjajem(telefon),koristio ih za razgovor i za muziku.
Sto se tice reprodukcije muzike da li su stereo slusalice neophodne za uzivanje u :-({|= ?
Sta vi koristite,sta preporucujete?
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#2 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 15 March 2010 - 10:08 PM

Made in P.R.C. 8) Mono & Stereo modeli. n2:gitara

http://www.mojaproda... ... alice.html
  • 0

#3 roy_carroll

roy_carroll
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 15 March 2010 - 10:16 PM

jao,meni to sve preterivanje kad tako mislis o tome...ja samo provucem sluske ispod dresa i ubacim telefon pozadi u dzem...gajtan dovoljno dugacak pa moze da dopre... na slusalicama imam i mikrofon pa mogu da pricam do besvesti i dok vozim...

ne znam,samo nadji najjeftiniju varijantu, i preporucujem da ima kabal, da ne bude posle biciklista u jarku pored puta trazi nesto...
:wink:
  • 0

#4 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 March 2010 - 10:55 PM

@Stole
Hvala na pomoci ali zelim da probam slusalicu pre kupovine .

@Golman :D
Ne zelim vise da kidam kablove :? ,u nedelju sam cak i "in ear" sluske pokidao za koje sam mislio da ce mi resiti problem + sto udaljenost od mikrofona rezultuje smanjivanjem brzine(ili jos gore priblizavanjem kabla sa mikrofonom ustima) da bih mogao da razgovaram normalno(da me sagovornik cuje).
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 March 2010 - 11:02 PM

OT

provucem sluske ispod dresa i ubacim telefon pozadi u dzem


idi večeraj :P
  • 0

#6 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 16 March 2010 - 12:01 AM

Nokia Bluetooth Stereo Headset BH-503 moja preporuka. Ali zar nije zabranjeno zakonom da se vozi i slusa zika? :/
  • 0
...born to ride...

#7 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 March 2010 - 12:35 AM

BH-503 ne spadaju u male i lagane slusalice,mislio sam na nesto ovako:
http://www.svezakucu... ... 2/2567.jpg
http://images.kamele... ... ack--1.jpg
http://justanothermo... ... 0Shots.jpg
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#8 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 16 March 2010 - 11:17 AM

Nokia Bluetooth Stereo Headset BH-503 moja preporuka. Ali zar nije zabranjeno zakonom da se vozi i slusa zika? :/


Možeš na jedno uvo slušati, na dva je zabranjeno...mada kad odeš u nedođiju, šta fali na stereo 8)
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#9 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 20 October 2021 - 09:26 PM

Tema iz naftalina ali kad je vec tu nastavicu je, nisam nasao neku azurniju za datu tematiku.

Kupio nedavno Soundpeats Sonic, in-ear true wireless slusalice
https://www.2bike.rs...sanje/?p=275377

Utisci, prvo pozitivni:
1. Zvuk generalno izbalansiran i vise nego dovoljno glasan u zatvorenom prostoru, za saobracaj takodje dovoljno glasan posto nikad ne pojacavam preko 50% iako koristim samo jednu slusalicu.
2. Autonomija 12.5h, izmereno, od cega mozda 45min razgovor, ostalo muzika.
3. Mikrofon iznenadjujuce upotrebljiv, na 25km/h me je sagovornik jasno cuo (da ga citiram: nije kristalno jasno ali bolje od dosta mikrofona iz auta). Pritom sam preko slusalice tj mikrofona imao balaklavu. Do sada nisam imao slusalice ove cenovne klase da u voznji imaju upotrebljiv mikrofon, bez da ga naslonim direktno na usta.
4. Udobne su za visecasovno nosenje i pored nezgrapnih dimenzija (poredeci sa drugim TWS slusalicama). Ovo zavisi od slucaja do slucaja, ne mora da znaci da ce svima biti ok.
5. Izolacija vise nego solidna, iako mi gumice na prvu loptu nisu ulivale poverenje, rade posao.
6. Za sada mi stoje i nisam uspeo da ih nateram da ispadnu iz uva na bajsu ili van njega, ali s obzirom da je hladnije vreme nisam se ni sasvim oznojio da znam kako ce biti u letnjim danima :)
7. Kome je autonomija bitna, odnos ulozeno/dobijeno mislim da trenutno nema bolje do 40$ koliko kostaju.
Mane:
1. Za moj ukus komplikovano gasenje, mora da se drzi 10s dugme na slusalici ili da se stavi u punjac, sto ne radim dok ne dodje do lupam 20% baterije, ne vidim poentu da silim bateriju stalnim dopunjavanjem. Paljenje je bolje, tu se drzi 2-3sec.
2. Posto koristim jednu slusalicu, druga je ugasena, ali to znaci da pola kontrola nemam, jer nisu iste. Npr prethodna pesma je na levoj, sledeca na desnoj, itd.

Pre ovoga sam koristio Samsung U-flex pa cu napisati kratko poredjenje. Samsung su primetno tise. Imaju slabiji bass ali vise ujednacenu zvucnu sliku, bez preteranog isticanja nekog konkretnog spektra. Meni zvuce blago isprano u poredjenju sa soundpeats. Autonomija je slicna, mozda 10% u korist Samsunga. Posto "baza" slusalica ide oko vrata i od njega na kratkim kablovima bubice do usiju, veoma cesto sam kacio kabl kaisevima kacige prilikom skidanja/stavljanja kacige. Epilog je minimum 3 izgubljene gumice desne slusalice. Leva mi bespotrebno visi oko vrata i smeta. Za dugo nosenje i moje usi, nisu preterano udobne, pogotovo imajuci na umu da su in-ear.
  • 1

#10 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 21 October 2021 - 04:56 AM

 Pritom sam preko slusalice tj mikrofona imao balaklavu. 

Pa onda nastavljas:

6. Za sada mi stoje i nisam uspeo da ih nateram da ispadnu iz uva na bajsu ili van njega,

Cinjenica je da su to dobre slusalice ,ali nisu za bicikl,pogotovo nepotrebno je govoriti o kvalitetu zvuka kada koristis samo jednu,tu i najlosije iimaju bolji kvalitet zvuka kada se koriste normalno.Smetanje u toku voznje,i zakon,smesno . Kvalitet zvuka-nebitan, mozak se privikne na zvuk,kvalitet se primeti samo kod brzo  promene slusalice,ili losije ili bolje to se oseti prvih 5 min.

Baterija u slusalici ipak daje tezinu bubicama. Autonomija odlicna. Mikrofon ,pa vecina slusalica moze da se koristiu toku voznje ja ih imam tri vrste i kod svih funkcionise mikrofon u toku voznje,ali ponekad je slab signal  na trenutak,i tu ne pomazu ni slusalice  od 1000E.

 

Evo  jedne moje Owleng  M6. Ako se stavi micro sd kartica sluze kao mp3 plejer. Cena -brezobraznih 100din. u Win-winu pre  vise od pola godine,po komadu,ne oba dve  :grin:

Zvuk, bas odlican i snazan koristim  na 30%. Tanke ,tako da ne guraju usni otvor i ne idu na zivac kada nosim kapu ili balaklavu,leti se i ne osete,i to je tajna ,moraju da budu sto plice i manje  u uvetu da ne smetaju.I lakse,naravno

 

Autonomija-leva oko 4 h ,desna  brezobraznih oko100h sa samsungovom baterijom 5000 mAh, (600din)u prevodu zaboravis da su blutut.

 

SSA56945.JPG

 

Evo kakva baterija ide u nijh,totalno oslabila,verovatno dugo stajale i niko nije video njihov potencijal,zato su bile jeftine, iako i za njih je Win Win dao garanciju,sta sam trebao da kazem-Vratite mi 100din O:) Salim se ,znao sam zasto su jeftine,iako je ispalo da samo kod jednih ne valja baterija

 

SSA56913.JPG

 

Inace isto tako imam Owleng M18 (100 din) Origem Hs1.- 35 evra, drugi sistem nosenja,kao bolji kvalitet ( o njima cu drugi put),ali ja se ne odvajam od ovih M6 kada mi dosadi slusanje preko NET-a zamenim sluske i  slusam moju muziku snimljenu,tako da to potvrdjuje pravilo-skuplje ne znaci i bolje i prakticnije.

 

U svako, slucaju te slusalice sto ti imas su odlicnog kvaliteta,ali mo meni totalno ne prakticne.Zmisli smo komandu u toku voznje ,kada imas balaklavu na glavi,smeta,komanda mora da bude lalo dostupna,itd da ne duzim.


  • 2

#11 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 21 October 2021 - 05:00 AM

Greska ova slika je trebala da bude:

 

SSA56946.JPG


  • 0

#12 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 925 posts

Postavljeno 21 October 2021 - 07:10 AM

Au bre Mirek, pa ovo kao da je Grunf pravio iz budžeta koji mu je dao Broj Jedan. Siguran sam da i ove tvoje slušalice završavaju posao kao i Duletove mnogo skuplje ali ne mora baš svemu da se nalazi jeftinija alternativa a na uštrb estetike i funkcionalnosti

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 3

#13 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 21 October 2021 - 07:43 AM

 ne mora baš svemu da se nalazi jeftinija alternativa a na uštrb estetike i funkcionalnosti

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

...o tome se radi. Kupujemo bicikla po hiljadu dve evra a sa druge strane ubismo se na uštedi na ulju, meraču lanca, lancu... termini "puko" si toliko i toliko za ulje, altić neki, pumpu i sl. bila je jeftinija u Bengldešu ili Kirgistanu. Pa treba li još neko da živi pored mene majku mu :)


  • 1

#14 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 21 October 2021 - 08:46 AM

Ovo koristim kući, uz tablet (dok ležim), ali 2-3 puta sam ga nosio i na noćnu vožnju.

SPBT5000-BK-P75.jpg
  • 0

#15 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 21 October 2021 - 08:59 AM

Možete i vaše omiljene žičane slušalice pretvoriti u BT pomoću ovog uredjajčića
Adapter Bluetooth 5.0 Receiver For 3.5mm Jack Earphone Bluetooth Aux Audio Music Transmitter For Headphone
https://a.aliexpress.com/_mLcRjvG
Ipak žičane slušalice su mnogo kvalitetnijeg zvuka a ova stvarčica radi odlično i jeftina je i ne može se izgubiti i ako izleti iz uha.
  • 0

#16 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 21 October 2021 - 09:25 AM

@MI1996
To je ok alternativa ko ne zeli nista u usnom kanalu, postoje i open ear slusalice u raznim konfiguracijama, koje su malo diskretnije.

 

@Milan777

Najvecu razliku u kvalitetu zvuka prave sami drajveri i kuciste, da li ce pojacalo biti u bubici ili eksternom uredjaju nije toliko bitno - bar nije meni, ne pojacavam ih preko 50-60%. Tehnologija prenosa signala je za bubice dovoljno kvalitetna.

Za over ear slusalice se slazem sa tobom, kad hocu kuci nesto kvalitetno da poslusam uzimam sluske na kabl i kacim ih na nesto sto ume da ih potera kako treba.

 

@mirek
Da, stabilnost slusalica van bicikla i na njemu sam testirao iskljucivo noseci balaklavu na glavi :) Super je to izvlacenje stvari iz konteksta. Balaklavu sam pomenuo iskljucivo zbog mikrofona. Na prethodnim Samsung i na dosta zicnih pre toga mikrofon nije bio upotrebljiv iznad 10km/h ili ako je preko mikrofona dres i tome slicno.

 

Komandu ne moram da zamisljam, probao sam, zadovoljava moje potrebe. Jedina komanda koja mi treba brzo i koja reaguje isto na obe slusalice je javljanje na poziv, a to je samo jedan dodir slusalice. Za sledecu pesmu i slicno je problem samo uz neodgovarajucu aplikaciju, sve moze da se resi, ali navodim kakve su fabricki.

Nakon celodnevnog koriscenja nisam ih osetio sto se tezine tice i generalno su veoma udobne, ali kao sto sam rekao to je individualno. Maltene svi tipovi slusalica koje imaju neki vid kukice i slicno sto ide oko uva - ne odgovaraju mi. U tom smislu, sve tog tipa su mi neprakticne, koliko god one bile "za sport" i slicno. Iz mog ugla, ove su mi jedne od najprakticnijih do sada. To sto imaju dobru izolaciju znaci i da dobro "dihtuju" tj da stoje stabilno, bar u mom uvu.

 

Za kvalitet zvuka i autonomiju baterije od 100h - bez komentara.

Ne znam ni sto sam za ostalo odgovarao ovoliko.


  • 0

#17 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 21 October 2021 - 10:32 AM

 

Ne znam ni sto sam za ostalo odgovarao ovoliko.

To je malo  nadmeno receno, ostalo je sve prihvatlivo Ja sam izneo svoj stav i misljenje o bubicama,ti si izneo svoje zapazanje,zivi bili pa videli.

 

Au bre Mirek, pa ovo kao da je Grunf pravio iz budžeta koji mu je dao Broj Jedan. Siguran sam da i ove tvoje slušalice završavaju posao kao i Duletove mnogo skuplje ali ne mora baš svemu da se nalazi jeftinija alternativa a na uštrb estetike i funkcionalnosti

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Sta ti mislis ,da ja nemam (za tvoj pojam estetske slusalice). Problem je sto ti ne shvatas sta je funkcionalnost i  razmena misljenja. . Nisi jedini,uklapas se u prosek.  Znaci kod tebe a izgleda i kod dosta ovih likova na forumu,ako nije FENSI nista ne valja O:)  O:)  O:)  Ti mene onda podsecas na  Olivu, kada je Popaj kupi nesto  -FENSI  O:)  O:)  O:)


  • 3

#18 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 21 October 2021 - 10:43 AM

Nije nadobudno nego se ponavljam bespotrebno :)


  • 0

#19 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 October 2021 - 08:55 PM

Greska ova slika je trebala da bude:

attachicon.gifSSA56946.JPG

Bljak!


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#20 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 October 2021 - 08:57 PM

Au bre Mirek, pa ovo kao da je Grunf pravio iz budžeta koji mu je dao Broj Jedan. Siguran sam da i ove tvoje slušalice završavaju posao kao i Duletove mnogo skuplje ali ne mora baš svemu da se nalazi jeftinija alternativa a na uštrb estetike i funkcionalnosti

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Ček samo bajs da mu vidiš, na šta to liči....


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 3




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika