Jump to content


Fotografije
- - - - -

ZRENJANIN-vožnje i ostalo


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
119 odgovora na ovu temu

#1 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 15 March 2010 - 10:48 AM

Najuvljuju lepše vreme!
Da probamo da uradimo nešto u Zrenjaninu što bi imalo ritam?

Treba nam za početak mesto okupljanja, vreme okupljanja i kraj vožnje.

Npr. subota u 11h kod spomenika na trgu (vožnja ili dogovorena ovako ili u tom momentu), kraj, možda
kafa kod Gute ili bilo gde, gde možemo da dogovorimo da se sklone bajkovi dok ne prorade bašte.

Smisao je da se napravi model gde voziš bez najave, bez dogovora, ako tvoj drugar nema vremena, neko drugi će doći, i sve ostale bici-teme, živa reč.

Javljajte se da se ova stvar uredi, da se upali zeleno i da se krene ili neka propadne.
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#2 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 15 March 2010 - 01:03 PM

Zakaži vožnju ovde:
http://www.cikloberz...last_minute.php

Možda je tako lakše za dogovor - ti napišeš idem tad i tad, tu i tu, ko može/hoće pročita i priključi ti se...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#3 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 15 March 2010 - 02:11 PM

Zakaži vožnju ovde:
http://www.cikloberz...last_minute.php

Možda je tako lakše za dogovor - ti napišeš idem tad i tad, tu i tu, ko može/hoće pročita i priključi ti se...


Nije to smisao, to za kasnije. Intencija je da Zrenjaninci stvore nešto kao "biciklistički korzo" (u Zrenjaninu je nekad šljakao i pravi korzo). Da se samo stvori mesto i vreme i da svi znaju gde je to mesto i koje je to vreme. Posle će malo i samo. Nešto , što čitam da vi imate na Adi, ili Novosađani kod Karingtonke. A malo moramo i da hoćemo u Zrenjaninu. Voziti nešto sam ili plan objaviti, pa ako neko još pođe nije problem, to ionako svi već radimo. Samo to nije pokret, nije ritam, nije izgradnja respekta.
Kad kolima sustignem biciklistu, malo usporim, nenametljivo ga pratim 1o-tak sekundi. Iza mene se uspori. Onda ga lagano obiđem i svi zamnom jednako lagano. Kome se bahato žuri mora mene da obiđe.
Na bici-korzou mnogo ljudi bi imali nekog svog, mnogo puta bi ljudi nailazili na bici-grupe, šta misliš za 5 godina koliko bi ljudi bar malo usporilo?
Ja verujem u to.
Hvala što si se javio, nisi iz ZR-a, svejedno, doći ćeš nekad. Ovo Zrenjanince ne odvaja od sveta. Ovo je nama samo najbliže. Svima se ponekad desi da za vožnju nemaju dan nego sat-dva. Tome služi lokalna priča, kad ni tu ne moraš sam. Koliko li je vas pisalo o volji, efikasnosti i svemu koje čemu u grupi? Eto da i mi to probamo.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#4 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 17 March 2010 - 11:22 AM

Hej, moji Zrenjaninci, gde je umrlo, šta se ukiselilo?
Od kad smo mi mali na biciklističkoj mapi?
Evo na Cikloberzi su svetske teme. A zar mi nemamo Rašu i Jelenu?
Pa evo nas, ni do Kleka ne možemo zajedno.

Možda je čovek Darko u pravu!
Hajde da najavim onda.
U četvrtak sam u 13h na trgu kod kralja 7-10 minuta i onda idem da se provozam, eto baš do Kleka. Ako neko hoće samnom, dobrodošao!
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#5 vladimir

vladimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 March 2010 - 02:54 PM

Nije bas sve tako crno.U Zrenjaninu postoji i funkcionise BK "Cyclemania".Klub je osnovan maja 2002.god. sa ciljem unapređenja i razvoja rekreativnog i takmičarskog biciklizma, kao i cikloturizma u Opštini Zrenjanin.Danas BK"Cyclemania" broji 30-ak aktivnih članova, koji su tokom 2009. godine uspešno učestvovali na mnogobrojnim MTB takmičenjima od kojih bi izdvojili:
Planinarsko – biciklistički maraton na Fruškoj Gori održan 09. maja 2009. gde je član kluba Vekić Nenad osvojio II mesto ( 82,9 km ). Maraton su uspešno završili i Pabdi Kristijan i Stanar Vladimir
XC Maraton liga Srbije u planinskom biciklizmu XVII Fruškogorski MTB maraton održan 17.05.2009. Stazu od 32 km je uspešno završilo 8 članova kluba od ukupno 105 učesnika.
Susret planinara „Stari Begej – Carska Bara”, IX Pešačko – biciklistički maraton, održan 13.06.2009. na kome su prva tri mesta osvojili članovi kluba Stanar Vladimir I mesto, Pabdi Kristijan II mesto i Milićević Ivan III mesto.
XC Maraton liga Srbije u MTB Trofej Čegra Niš održan 30.05.2009. Stazu od 32 km uspešno su završili na VI mestu Stanar Vladimir VII mesto Pabdi Kristijan i na IX mestu Horvat Deneš.
Državno prvenstvo Srbije u planinskom biciklizmu Stražilovo 19.07.2009. gde su članovi kluba uspešno učestvovali u Hobi sport kategoriji na stazi od 12,9 km.
IV MTB Durmitorski maraton Žabljak održan 16.08.2009. Stazu od 60 km uspešno su završili Stanar Vladimir, Pabdi Kristijan, Boro Rajičević i Ivan Milićević.
U 2010.god. BK "Cyclemania" planira da poveca broj aktivnih clanova ,kao i da svojim aktivnostima doprinese razvoju biciklizma u Zrenjaninu.Uskoro ce,do kraja ove nedelje, biti postavljen i sajt http://www.cyclemania.co.rs koji ce biti posvecen ljubiteljima ovog sporta,a jedan deo ce se baviti ostalim extreme sportovima u nasem gradu.
U narednih par nedelje cemo u saradnji sa BSS-om i BK "Novi Sad" organizovati predavanja na temu biciklizma i bezbednosti biciklista u saobracaju.Nakon predavanja koje ce drzati Nemanja Vajs iz BK"Novi Sad" u aprilu planiramo da za osnovce organizujemo prvenstvo Zrenjanina tako da se ipak nesto desava.
Sto se voznji tice od 1.aprila cemo ,kao i prosle godine,ici vikendom na Frusku goru ili u neku voznju po okolini Zrenjanina.Naravno ako se terminom ne poklapa sa nekim takmicenjem.
Mozes se javiti i preko PP,pa nam se pridruzi.

Pozdrav
Stanar Vladimir
BK"Cyclemania",Zrenjanin
[email protected]
  • 0

#6 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 17 March 2010 - 06:58 PM

Odlično, sve to nisam znao. Zanimljivo mi je predavanje koje će Vajs održati i poslušao bih to, ako bude javno. Vožnje takođe. Bar one obične. Za takmičare ipak imam posebnu percepciju, oni imaju svoje ciljeve, svoje načine, svoje tajminge. One koje ja zovem nisu u toj grupi i nisu organizovani.
Oni moguće trenutno leškare, a mogu da se razdrmaju. A kad im se svidi, kad zagrizu, vi ćete među najboljima pronaći nove takmičare. A opet će ostati dovoljno i nas drugih. Ne vidim ičeg lošeg u ovome. Za sada smo dobili kakvu-takvu adresu za komunikaciju, a nekad možda steknemo i "korzo".

Eto, hvala što si se javio i samo da ponovim, ja sutra u jedan idem na vožnju do Kleka, pa ako se neko pojavi kod spomenika na trgu možemo zajedno. Za prvi lep dan 12-15km. To je to.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#7 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 20 March 2010 - 09:19 PM

Vozio sam u četvrtak Klek između 125 i 140 (herc), 19 min. Sporo? Pa prva vožnja. Neka me je prehlada stigla, ne od ovoga bila je i u ćetvrtak. Ponoviću opet u četvrtak Klek, Bez najave, kod spomenika kralju ću biti u 13h.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#8 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 27 March 2010 - 11:20 AM

Vozio sam u četvrtak Klek između 125 i 140 (herc), 19 min. Sporo? Pa prva vožnja. Neka me je prehlada stigla, ne od ovoga bila je i u ćetvrtak. Ponoviću opet u četvrtak Klek, Bez najave, kod spomenika kralju ću biti u 13h.
Pozz


I u četvrtak, naravno isto. Samo je duvao jak vetar, pa je herc išao pola vremena van zone, ali svega do 154. Dakle ništa strašno. Brzina slična ili slabija (ne ugrađujem brzinomer i dalje, interesuju me drugi parametri).
Ovo svakako ne treba da bude ispovedaonica, pa se više neću javljati. Do sada smo saznali da Vam ovako nešto nije potrebno i smisleno, dear Zrenjaninci, pa bi se malo posvetio kilometrima.
Sad ćemo se pozdraviti do pred kraj sledeće zime kad bi nervoza mogla učiniti svoje da se ponovo nađemo na uskim i širokim linijama. Na kraju, volim što mogu da računam na tradicionalnu banatsku smirenost, što se i ovde i opet pokazalo. Kad bocneš negde BG-đane, popizde bar petorica, a od naših niko. To i nije važno ako se pedala.
Mnogo dobrih kilometara neopterećenih problemima, dear Zrenjaninci!
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#9 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 01 April 2010 - 11:54 AM

Alo ljudi, Vladimir zove na vožnju u nedelju!
Ustaneš u 8h, pobediš u kucanju jajima (nameštaljka), Mazneš umereno barene šunke, taman kad ti je dosadno dođeš u 10h na trg, malo se provozaš. usput ožedniš, kad stigneš mazneš pivce, pa se vratiš, a tvoji taman seli da ručaju, sedneš i ti. Tipično srpsko shvatanje Holiwooda! Jel se dobro setio? Pa ja ne bi umeo bolje! Vidimo se na trgu? (mesto koje Vlada zove stari parking, a ja kod spomenika Kralju. Stvar političkog opredeljenja, nevažno za predstojeću vožnju)
U 10?
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#10 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 03 April 2010 - 07:50 PM

Zrenjanin-bajseri, 4.4. kafa u Titelu.
Više na LAST MINUTE
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#11 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 04 April 2010 - 09:46 PM

Bilo se u Titelu.
Po zaista lepom vremenu, lepa vožnja. Samo lični utisak, ne bih rekao da se bilo kome zgadilo.
Neko vičniji možda okači i neku sličicu.
Bdw
Ovo nije samo moj naslov, ali ću se truditi da ne potone. Moj osnov je: živim u ZR-u i vozim bicikl. Pa neka završi i kao autorsko delo. Mogu Zrenjaninci da imaju 80000 naslova, svako svoj.
PS
Bilo se u Titelu.
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#12 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 April 2010 - 09:51 PM

Šta ima u Titelu? : )
Jel Alas izbacio baštu? Kakvo vreme bilo?
  • 0

I chill harder than you party. 


#13 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 April 2010 - 10:17 PM

Evo i potvrde sa novosadske strane. 100 km tamo i nazad, zanimljivo društvo i lepo vreme. Više se, doduše, popilo piva nego kafe, al šta sad...kad je takva ambalaža...Picture 005.jpg Picture 012.jpg
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#14 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 April 2010 - 01:35 AM

Ovaj crvendać sa plavim drumašem na ulazu u Lok je devoni, prepoznat : )
Pa lepo je ko kanda vama bilo bome :mrgreen: =P~
  • 0

I chill harder than you party. 


#15 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Postavljeno 05 April 2010 - 06:58 PM

Ovaj crvendać sa plavim drumašem na ulazu u Lok je devoni, prepoznat : )
Pa lepo je ko kanda vama bilo bome :mrgreen: =P~

jeste jeste to sam ja
  • 0
DEVONI

#16 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 05 April 2010 - 07:06 PM

juče ja i advokat bili u ZR. odpedalali za 3h10min tih 100km...(ustvari okrenuli smo na kružnom toku)
  • 0

#17 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 06 April 2010 - 10:05 AM

juče ja i advokat bili u ZR. odpedalali za 3h10min tih 100km...(ustvari okrenuli smo na kružnom toku)

Jaka vam je prosečna, a mogli smo se i naći. Sav naš Titel je bio ovde dogovaran.
Moći ćemo mi i bolje da kombinujemo, tek se počinje.
Vidim da dolaziš 17. 4. kolima. Ako bude drugačije naš dogovor stoji. Moj bajs ne mora da se prenese imam gde sa njim u NS-du.
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#18 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 06 April 2010 - 10:37 AM

juče ja i advokat bili u ZR. odpedalali za 3h10min tih 100km...(ustvari okrenuli smo na kružnom toku)

Jaka vam je prosečna, a mogli smo se i naći. Sav naš Titel je bio ovde dogovaran.
Moći ćemo mi i bolje da kombinujemo, tek se počinje.
Vidim da dolaziš 17. 4. kolima. Ako bude drugačije naš dogovor stoji. Moj bajs ne mora da se prenese imam gde sa njim u NS-du.

...prosek smo pičili da stignemo na ručak, šunka,jaje,hren...(iskreno,ja sam se doooosta šlepao)
Za Titel sam znao ali Uskrs,pa ručak pa...znaš već kako je to sa porodicom
Brat ide samnom 17-og,(bar je obećao),kolima smo do NS,a dalje biciklovima...kako smo se dogovorili u 13h ispred NIS-a..zasad je tako,ima još vremena..
  • 0

#19 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Postavljeno 07 April 2010 - 08:33 AM

nije li to malo kasno ??
  • 0
DEVONI

#20 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 April 2010 - 10:17 AM

nije li to malo kasno ??


Devoni, cela diskusija o tome nalazi se u temi http://www.cikloberz... ... &start=120. Ajd preseli se tamo. :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika