Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Mi i automobili


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2936 odgovora na ovu temu

#2601 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 15 January 2020 - 12:37 AM

Bicikl obilazi parkirane automobile pa pravilo da mora da bude 1m od desne ivice ne vazi...


  • 0

#2602 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 January 2020 - 05:11 AM

Moje pitanje je bilo sta ako se desi nesreca dok ti vozis po svojim "propisima"? Znam da imas reflekse kao spajdermen, da se uvek docekujes na noge kao macka, ali ako nisi kao supermen covek od celika, mislim da nemas sanse pri udaru kola, karikiram naravno
Ne slazem se s tobom, niko nije iznad zakona koliko god on nelogican bio, jer zakon se pise za vecinu, a ne za pojedince super heroje s posebnim mocima. Ako se vodimo tom logikom, na pesackom je zabranjeno zaustavljanje, ali ako je samo na sekund e onda je ok, glup primer, ali verujem da shvatas poentu.
A za dezurnog advokata dobronameran savet, mani se corava posla, pametnije ti je, nisi kapacitet.

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

 

Šta ako se desi nesreća? Desila se - uprkos svoj predostrožnosti s moje strane. Koliko znam, svako odgovara za ono što je radio protiv propisa. Ja mirno spavam kad znam da sam uradio što je do mene da do nezgode ne dođe, uprkos propisima, ako na to ciljaš.

 

Za gotovo 40 godina bicikliranja, imao sam 4 nezgode - svaki put je bilo kada sam vozio po propisima, biciklističkom stazom (i na mestima gde biciklistička staza prelazi preko kolovoza i imam zeleno - tj. ni u jednoj situaciji nisam ja bio kriv, samo slaba vajda od toga, dok me džudo padovi jesu svaki put spasili od povreda), dok na kolovozu još nisam imao nezgoda, a imam i puno manje potreba za naglim kočenjem i izbegavanjem nezgode kada vozim po "svojim propisima", kolovozom.

 

Problem je loš dizajn biciklističkih staza i traka (bilo samih staza, ili naknadno nabijanje kioska i bilborda u neposrednoj okolini istih - po propisima koje je idiot pisao), loše navike ljudi (mobilni, nepažnja generalno), loša obuka vozača...

 

Malo opširnije na temu - većina preporuka nisu u saglasnosti sa našim ZOBS-om:

 

https://bicikl.bikeg...e-u-saobracaju/


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2603 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 15 January 2020 - 07:49 PM

Moje pitanje je bilo sta ako se desi nesreca dok ti vozis po svojim "propisima"? Znam da imas reflekse kao spajdermen, da se uvek docekujes na noge kao macka, ali ako nisi kao supermen covek od celika, mislim da nemas sanse pri udaru kola, karikiram naravno
Ne slazem se s tobom, niko nije iznad zakona koliko god on nelogican bio, jer zakon se pise za vecinu, a ne za pojedince super heroje s posebnim mocima. Ako se vodimo tom logikom, na pesackom je zabranjeno zaustavljanje, ali ako je samo na sekund e onda je ok, glup primer, ali verujem da shvatas poentu.
A za dezurnog advokata dobronameran savet, mani se corava posla, pametnije ti je, nisi kapacitet.

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

Obicna budalastina, kakve ovo ima veze sa ovom temom.Podsecam da je ova rasprava krenula povodom tragicno nastradalog bicikliste u Kragujevcu,pokoj mu dusi.


  • 0

#2604 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 January 2020 - 03:04 PM

Статистика агенције за бесбедност саобраћаја у вези бициклиста(2016-2018 год.). Још није ажурирано за 2019.

 

https://www.abs.gov....0saobracaju.pdf

 

Рекли су скоро да ће се у 2020. највише фокусирати на бициклисте и старија лица(као пешаке). 

Гледам данима по граду оне ликове што возе на бајсу за "Glovo" и могу рећи да ниједног до сада нисам видео да је стао на самефор. Стално пролазе на црвено, иако су раскрснице прометне и често се брзо вози. 


  • 0

"Лажима је све почело"


#2605 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 21 January 2020 - 03:20 PM

syncemasters-Moja opstina ima 67000 stanovnika. Verovao ili ne ja sam jedini koji preko dana ima upaljena svetla na biciklu (nikoga nisam za sada video,mozda i ima) i prednja i zadnja. Pogotovo sada kada je i preko dana polumrak. Govorim o siti bajku ,znaci bicikl koji mi sluzi da cirkulisem po gradu.Jakna zimska sada zimi neka zuckava samo da se sto bolje vidim na biciklu.Ljudi ne shvataju da automobili ujutru imaju dosta nagomilanog leda na sofersajbnama automobila i vozaci imaju smanjen pogled,a i malo vidim biciklista koji po gradu voze sa svetlijom odecom,sve nesto crno sivo ili braon koje se slabo vidi.

 

Ovo ne pisem da sebe hvalim,nego da probam da uticem da bicikliste shvate da nije lose ni danju imati upaljena svetla na biciklu,pogotovo sada zimi,kada moraju imati   automobili,sto neko ne uvede isti arsin i za bicikliste,radi njihove bezbednosti. Ne nesto posebno,obicna jeftina silikonska svetla bi bila dovoljna.


  • 0

#2606 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 21 January 2020 - 03:39 PM

Šta ako se desi nesreća? Desila se - uprkos svoj predostrožnosti s moje strane. Koliko znam, svako odgovara za ono što je radio protiv propisa. Ja mirno spavam kad znam da sam uradio što je do mene da do nezgode ne dođe, uprkos propisima, ako na to ciljaš.
 
Za gotovo 40 godina bicikliranja, imao sam 4 nezgode - svaki put je bilo kada sam vozio po propisima, biciklističkom stazom (i na mestima gde biciklistička staza prelazi preko kolovoza i imam zeleno - tj. ni u jednoj situaciji nisam ja bio kriv, samo slaba vajda od toga, dok me džudo padovi jesu svaki put spasili od povreda), dok na kolovozu još nisam imao nezgoda, a imam i puno manje potreba za naglim kočenjem i izbegavanjem nezgode kada vozim po "svojim propisima", kolovozom.
 
Problem je loš dizajn biciklističkih staza i traka (bilo samih staza, ili naknadno nabijanje kioska i bilborda u neposrednoj okolini istih - po propisima koje je idiot pisao), loše navike ljudi (mobilni, nepažnja generalno), loša obuka vozača...
 
Malo opširnije na temu - većina preporuka nisu u saglasnosti sa našim ZOBS-om:
 
https://bicikl.bikeg...e-u-saobracaju/

Колико сам приметио, нико не спори да код нас постоје нека лоша решења, али закони и прописи се морају поштовати, а поготово се не сме допустити појединцу да сам одређује који ће да поштује, а који неће, по свом ћефу, па макар тај ћеф називао и другим, лепшим именом. Ако си до сада имао четири незгоде за четрдесет година бициклирања, то је чиста математика: значи да много више возиш по прописима, него непрописно. Ово друго спада у оно што се назива анегдотални доказ :)
  • 0

#2607 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 21 January 2020 - 06:25 PM

... Ако си до сада имао четири незгоде за четрдесет година бициклирања, то је чиста математика: значи да много више возиш по прописима, него непрописно.

uopste se ne slazem sa tobom.

Ako neko 40 godina valja drogu (cini mi se tvoj omiljeni primer :) )

i uhvate ga samo 4 puta da li to znaci da mnogo vise ne valja drogu (ne koristi priliku da uvalja kad mu traze)

ili su ga samo 4 puta uhvatili?!?!

 

Ja bih pre rekao da su obojica koristila zdrav razum i odabrali dobre prilike a zaobisli lose :)


  • 1

#2608 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 21 January 2020 - 06:55 PM

uopste se ne slazem sa tobom.
Ako neko 40 godina valja drogu (cini mi se tvoj omiljeni primer :) )
i uhvate ga samo 4 puta da li to znaci da mnogo vise ne valja drogu (ne koristi priliku da uvalja kad mu traze)
ili su ga samo 4 puta uhvatili?!?!

Ja bih pre rekao da su obojica koristila zdrav razum i odabrali dobre prilike a zaobisli lose :)

Ценим ово за ,,омиљени пример” :) има разлога, али није место да пишем на ту тему. Међутим, то што си навео као поређење није одговарајуће. Одговарајуће би било да неко 40 година дилује две врсте дроге, али од тога кокаин у 90% случајева а хероин у 10% и ухвате га четири пута у дилерају којаина. Исто би било и да је он рекао да или вози бицикл по прописима, или не вози уопште, што он не тврди. :)
  • 0

#2609 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 January 2020 - 06:26 AM

Колико сам приметио, нико не спори да код нас постоје нека лоша решења, али закони и прописи се морају поштовати, а поготово се не сме допустити појединцу да сам одређује који ће да поштује, а који неће, по свом ћефу, 

 

To je stav od kojeg ne prihvataš ikakve izuzetke. Ja gledam drugačije na to. Ni jedan ni drugi se ne pitamo ni zašta, sem za to kako ćemo se sami ponašati - za sebe. :)

 

Ako ti je za utehu, barem kad je saobraćaj u pitanju: na ne postoji ogroman procenat vozača koji ne gledaju i ne paze - generalno očajno voze, da prelazi staza preko kolovoza nisu unakaženi lošim doradama (kiosci, reklame, ili loše projektovanje u startu), ne bih imao problem da vozim uvek po propisima.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2610 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 January 2020 - 07:36 AM

Ако си до сада имао четири незгоде за четрдесет година бициклирања, то је чиста математика: значи да много више возиш по прописима, него непрописно. Ово друго спада у оно што се назива анегдотални доказ :)

 

Nebitno je za ovu diskusiju da li više vozim po propisima.

Suština je na onom drugom: sva četiri udesa su bila za vreme vožnje po propisima.

U prilog mojoj tezi da propisi nisu pisani od strane stručnih ljudi koji su seli na bicikl i da nisu bezbedni za bicikliste.

 

Poslednji biser, poslednje izmene ZOBS-a: biciklista mora pokazivati rukom smer skretanja za sve vreme manevra. Voleo bih da samo jedan pacer iz skupštine proba krenuti bajsom sa semafora na uzbrdici, dok pokazuje sve vreme jednom rukom smer skretanja.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2611 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 341 posts

Postavljeno 22 January 2020 - 08:00 AM

kod ovoga "krenuti bajsom" bi većina omanula


  • 1

#2612 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 22 January 2020 - 08:37 AM

.

Attached Thumbnails

  • FB_IMG_1579553789214.jpg

  • 0

#2613 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 23 January 2020 - 12:27 PM

Стално пролазе на црвено, иако су раскрснице прометне и често се брзо вози.

Zasto li ne staju pored svih ostalih vozila?

Zato sto se cesto desava vec cuveno:

"izvini nisam te video", ili "otkud ti tu?"
https://imgur.com/3Gjazcc


  • 0

#2614 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 23 January 2020 - 12:33 PM

greska


  • 0

#2615 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 20 February 2020 - 06:45 AM

https://twitter.com/...519511299084293


  • 2

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#2616 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 20 February 2020 - 07:26 AM

Па добро, дао је џмигавац ...  :mrgreen:


  • 0

#2617 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 May 2020 - 08:25 AM

Лудаци нису само за воланом. Јуче био на лаганој вожњи, само да мало вртим педале. Углавном стазом од Аде до Дорћола. У повратку, попнем се на узвишење испод Моста на Ади и прилазим оној ненормалној "С" кривини (латинично "С" :)). Држим се десно, кад видим пешака који иде својом левом страном мени у сусрет. Поприлично широко, уопште не гледа испред себе. Ајде да не звоним, померам се мало лево, а он 'ладно наставља по сред стазе. Једва га избегнем, пазећи да не налетим на некога ко излази из кривине, кад он мене удари у пролазу!? Онда ми још шутне бицикл и нападне ме!? Одбраних се, некако летаргичан, све размишљајући да ли је ово могуће. На крају се удаљио, уз претње и псовке, а ја остадох згранут. Чак не могу да кажем ни да сам био изнервиран, више без текста. Изнервирах се тек кад после схватих да ми је мало окренуо корман и да сам повредио стопало. Корман сам лако наместио алатом, али ем једва ходам, ем ко зна колико дуго нећу моћи у шетњу ни вожњу. Невиђено. Једноставно, за нормалне овде одавно нема места.


  • 0

#2618 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 May 2020 - 09:14 AM

Treba svi da počnemo da nosimo sredstva odbrane protiv pasa i idiota...
  • 0
The sea, the sea

#2619 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 May 2020 - 10:16 AM

Не желим да се браним од лудака сваки пут када изађем из куће, а управо до тога смо доведени.

Ко жели или очекује неке норме и правила понашања, онај "здрав разум", овде му није место. :(


  • 0

#2620 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 May 2020 - 11:04 AM

Ja kada bih ga potegao mojoj pumpom ostao bi mu manometar kao tetovaza  n2:Heristical  n2:hahaha


  • 0

"Лажима је све почело"





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika