Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Mi i automobili


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2936 odgovora na ovu temu

#2421 Leopard

Leopard
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Postavljeno 20 June 2019 - 08:14 AM

po ovome bih mogao da zakljucim da smo svi iz provincije u jednom trenutku unutar svojih gradova glasali za sistem u kojem ce pare da se salju Beogradu?!?!?!


Nisam ni ja glasao da se uništavaju reke sa MiniHE, pa se to ipak čini. Ne kažem da ste vi glasali sa tom namerom, već da je vlast u vašim gradovima takva (bila, jeste i biće) da dozvoljava da se novac sliva iz njihove kase u beogradsku
  • 0

#2422 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 20 June 2019 - 08:14 AM

"incidente situacije" su zapravo najcesce na periferiji, tamo gde se saobracaj malo proredi i vozaci ocekuju da mogu brze da voze a onda naidju na biciklistu koji im smeta.


  • 0

#2423 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 20 June 2019 - 08:55 AM

Znaci zato sto se moj predak Stevan (prvi koji je dosao na ove prostore) naselio ovde, ja sam kriv sto se u ostatku Srbije zivi losije. Mozda gresim ali mislim da je to potpuno pogresno razmisljanje i izvodjenje zakljucaka. Krivci postoje, ali nisu u obicnom narodu i sve dok se mi medjusobno svadjamo i krivimo na osnovu geografske lokacije gde nam se zatekla mama u trenutku nastupa trudova nista nam bolje nece biti. Jedno je biti lokal patriota a drugo mrzeti sve druge koji na osnovu geografske lokacije.

Sto se tice incidentnih situacija, vise problema imam kad idem na stranu ka selima, tu racunam i moje selo, od toga kada sam po NBG, Zemunu i ostatku grada. Nekako ljudi u manjim sredinama, gde je manji intenzitet saobracaja cesto "krive" pravila. Stop, trougao, migavac, prvenstvo desne strane, traktore i da ne spominjem...valjda racunaju da je malo saobracaja i da nema potrebe, jos ako ne ocekuju biciklistu, jedino su vozaci buseva uglavnom ok, s njima sam imao najmanje problema. 


  • 0

#2424 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 June 2019 - 02:16 PM

Имам гадан утисак да одлазим у чудан оф или чудан утисак да одлазим у гадан оф. :) Само да појасним за метро. У суштини, Леопард се надовезао. Праве га за богаташе, а они га неће користити. Они који би да га користе, неће моћи. Праве га где је мало људи и широке улице (па више аутобуса решава проблем), не праве га тамо где е пуно људи, а уске улице.  Дакле, хоће метро тамо где неће служити ничему, а где саобраћајни проблем може да се решава на друге начине (памећу). Такође, задужиће нас за више генерација, а метро ће само да запечатира београдизацију Србије. Такође, морали бисмо да похапсимо све који су дозволили бесмислену надоградњу (све ван стандарда и дозвола), а без потребних инфраструктурних капацитета. У мојој улици је било двадесетак двоспратних зграда (у приземљу није било станова), са по два стана на спрату. Од тога је 17 (!) надограђено на шест спратова. Притом су зграде и проширене, па на ранијим спратовима сада постоје по 4 стана, а на новим по шест!. Нема ту више саобраћајног решења, али свакако је долазак још људи катастрофа.

 

Само један саобраћајни систем у градовима је одржив, а то је да нагласак буде јасно стављен на јавни превоз, а приватни да буде дебело ограничен и дестимулисан, на разне начине (не новчано). И то је тек почетак, нећу да дужим сада. Углавном, да би Србија ишла напред, Београд мора да стане и то на дуже време. А саобраћај да се решава памећу (графски превоз, кружнби токови, подземне аутоматизоване гараже, итд). Такође, по мени је неминовна будућност у којој ће постојати посебан порез који ће фирме морати да плаћају за сваког радника који живи даље од ~3 км од фирме, што ће бити још један начин да се смање, односно избегну било какве гужве. Школе и обданишта морају да буду близу кућа и зграда, средње школе и факултети близу јавног превоза, а ништа од тога да не буде лако доступно колима. У суштини, револуцију би требало да донесу самовозећа возила (невиђено јефтина за унајмљивање, нико их не би куповао осим фирми за превоз), али далеко смо од тога.

 

Што се избора тиче, не сећам се да је неко победио Србији, а да није победио у Београду. И то је можда и највећи проблем централизације (победиш само у једном граду и све је твоје) и разлог зашто свака власт жели централизацију. Притом, ми смо као грађани дозволили да избори буду регуларни и без излазности од барем 75 %. Углавном, судбина Србије обрнуто је пропорционална судбини Београда.


  • 0

#2425 Leopard

Leopard
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Postavljeno 29 June 2019 - 09:20 AM

Da ne bude kako su uvek automobilisti krivi, pre neki dan mi se dogodilo da udarim automobil. Spuštao sam se niz nizbrdicu i dva automobila su bila ispred mene, raskrsnica je trokraka i ide u T, sa jednim ostrvom na strani sa koje smo išli. Kad zamislite T raskrsnicu, ja sam išao I krakom. Jedan automobil je hteo levo, drugi kao i ja, desno. Prvi se zaustavio, dok je drugi izgledao kao da će proći bez zaustavljanja (ima dovoljno mesta pri dnu čak i za tri automobila) na šta sam se ja oslanjao, međutim je naglo ukočio pošto mu je automobil levo zaklanjao vidik. Šta ću, na kočnicu ali je bilo prekasno i probam da mu naciljam branik. Druga opcija mi je bila da prođem sa njegove desne strane, u tom slučaju bi mogao da me pokupi ako produži u raskrsnicu, pa sam se odlučio na ovo prvo. Epilog je da smo otišli do perionice, platio sam mu pranje nakon čega se ispostavilo da nema oštećenja i da su sve bili samo tragovi od guma.
  • 0

#2426 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 12 July 2019 - 09:07 PM


  • 0

#2427 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 13 July 2019 - 05:02 PM

Koliko ja vidim na ovom, a i na ostalim snimcima iz ove serije, mnogi koji pogreše i budu na putu biciklisti, ipak odreaguju, sklone se il se izvine. Naša staza pored Đetinje, moraš da staneš i tražiš kuda da se provučeš, jer pešaci, sigurno njih 80%, nemaju obzira. Staza oko tri metra, raširi se dok šeta, još kučad pored, bez povodca, pa ga nanišani. I nije bitno, dal je jedno ili četvoro. Staza je zauzeta.Obavezno je čuđenje i komentarisanje.


  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#2428 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 13 July 2019 - 07:37 PM

Zorane imas u Planet bike-u king size zvonce ja ga kupio 600din.  bas je glasno, kada im sa njim zvonis garant odreaguju.


  • 0

#2429 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 19 July 2019 - 09:41 AM

https://www.youtube....7&v=mS5psOvHFIE


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#2430 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 19 July 2019 - 12:18 PM

Hbg, kad zvoniš, onda komentari i gunđanje da ih plašiš. Sve u svemu, samo nam kultura fali.

U vezi snimka, eeeee da on vidi šta mogu tamić i golf dvojka.


  • 2

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#2431 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 July 2019 - 06:25 PM

Да ли да отворим тему "Ми и блесави клинци"?

Ево, да не буде да су само возачи проблем.

 


  • 1

#2432 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 25 July 2019 - 08:26 PM

Pa jeste i sami " biciklisti" nekada su nemarni. Veceras vidim u mestu vozi covek dva klinca otprilike 2  i 4 godine,jedan napred jedan pozadi,resio tata da ih provoza. Lepo je to, ali noc je a nema svetla ni napred ni pozadi,ne mogu da shvatim da ljudi mogu toliko da budu neodgovorni.


  • 0

#2433 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 26 July 2019 - 07:25 AM

Kod pešakaje problem što idu na sluh. Ista situacija juče. Žena sa dvoje male dece, ladno izlazi ispred mene, a što je zanimljivo, ja mislim da ona mene nije ni registrovala da postojim, jer sam uspeo da prođem desno, iza njenih leđa bez javljanja. Ili kad pusti dete od dve, tri godine i kaže mu da pazi, ide bicikla. E tu odreagujem, malo grublje, pa valjda ti treba da vodiš brigu o detetu, a ne ono da se pazi bicikliste.


  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#2434 Zorzo

Zorzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 186 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2019 - 08:03 AM

Takve situacije sa pesacima mi se redovno desavaju, uopste ne pogledaju levo desno kad prelaze ulicu. Jos sam namerno kupio drecavo zutu majicu al ne vredi, kao da sam nevidljiv. Zato je zvonce mama, pod uslovom da ne nose slusalice u usima.
  • 0

#2435 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 July 2019 - 08:56 AM

Po mom mišljenju, bolje je dete naučiti da samo vodi računa - tj. tome treba težiti.

Naravno, uz lično vođenje računa dok se ne uveriš da je naučilo.

 

Što se zvonca tiče, lično ga izbegavam. Zašto? Postoje tri grupe ljudi:

- Oni koji znaju da broje

- I oni koji ne znaju da broje

 

:)  Šalim se malo. Elem:

 

- Oni koji skontaju zvono i sklone se.

- Oni koji ga uopšte ne registruju (slušalice, ili potpuno izgubljeni u svetu oko sebe, koji god da je razlog).

- Oni koji ga skontaju sa nekoliko sekundi zakašnjenja, pa onda naglo odreaguju - baš u momentu kada ih obilaziš.

 

Zbog toga, više volim da, kad me već ne vide, da me i ne čuju. Pa se provučem pored, a oni posle nek' skaču od straha ako su shvatili koliko sam blizu prošao. :)

U situacijama kada mi to nije dovoljno sigurno (mala deca trče, ljudi blokiraju baš celu stazu, ili ne mogu proceniti kuda će), onda usporim na njihovu brzinu hoda i lepo zamolim da me propuste. Ipak, u 99% slučajeva ima prostora da se prozuji pored. :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2436 Zorzo

Zorzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 186 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2019 - 10:10 AM

I to je sve tacno, zato se trudim da zvrndam sto ranije da skapiraju sto pre i izbegnem te situacije.
  • 0

#2437 Thewitchermr

Thewitchermr
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 03 August 2019 - 09:27 AM

Odem ja do pumpe po cigare pazarim izlazim napolje i vidim moj bajk odlazi, majstor ga zakacio o sleper sa strane i krece. Srecom to video neki lik ispred njega i mlati mu da stane, ja dotrcim uletim u kabinu i dranje. Kaze nisam ga video, a u kabini miris kao pola prosute gajbe piva. Zao mi sto nisam slikao bajs kako je bio okacen za sleperce a i njega da prijavim manje vise sto mi je izgulio ram nego sto tako pijan vozi i vecu glupost da napravi nekome
  • 2

#2438 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 30 August 2019 - 11:04 AM

https://www.kurir.rs...-svejedno-video


  • 2

#2439 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 10 September 2019 - 09:04 AM

Vozim bicikl i prodje tako autobus pored mene,ali posto ima stanku u sledecem selu,sustignem ga. Kazem mu - Ebi ga druze ucitelju,pa vec kada me obilazis a nema nikog iz suprotnog pravca napravi vece rastojanje ,On se smeje i izbacuje ruku krooz prozor i dize palac kao primio k znanju. E ovako bi ja njih sve da vide kako to izgleda,kada prodje kamion ili autobus pored biciklioste na malom rastojanju.


  • 0

#2440 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 22 September 2019 - 11:03 PM

Juče i danas sam išao do Fruške Gore preko Iriškog venca. Fruška Gora je za nas koji živimo u ovim vojvođanskim ravničarskim krajevima, praktično jedino brdo na koje možemo da se penjamo, i da sa njega uživamo u spustu. 

 

Išao sam zrenjaninskim putem, od Kaća prema Novom Sadu. Put širok, dobar. Držim se svoje "malene trake" na putu i vozim pravo, ne lelujam levo i desno. Vozači me obilaze uglavnom držeći propisno rastojanje... sve do momenta dok im ne ide drugo vozilo u susret. Kada se to desi, nikom, ni vozaču automobila, ni autobusa ni šlepera ne pada na pamet da malo stisne kočnicu, sačeka da vozilo iz suprotne trake prođe pa da me obiđe držeči taj neki razmak od bar metar od mene. Kada naiđe vozilo iz suprotnog smera, svi zajedno se odjednom nađemo na putu, i provlačimo se jedni pored drugih. Kad su kola u pitanju, i nije toliko strašno, ali kada je tik do mene šleper od dvadeset tona kojem na točku mogu da raspoznajem šrafove, nije mi svejedno. 

 

Kada sam prešao Petrovaradinski most, odmah sam se isključio desno kako bih izbegao Petrovaradin i relativno neopterećenim putem stigao do Kamenice. Međutim, čim sam se vratio na put za Rumu preko Iriškog venca, priča se nastavlja. Zanimljivo mi je da čak i kada sam se dokopao one sekcije gde je jednosmeran saobraćaj u dve trake ka gore, kada sam očekivao da pošto svi idemo jednim smerom će me svi obilaziti u širokom luku, u nekoliko navrata se dešava da se opet na putu nalazimo ja i dva vozila jedno do drugog odmah sa moje leve strane. Stvarno ne mogu da razumem. Mesta na putu i više nego dovoljno, ali zašto je vozačima toliko bitno da ne izgube taj dragoceni sekund i da prikoče, da me obiđu na propisan način, umesto da pokušavaju da me pomaze svojim retrovizorom?! Pri tom, neretke su situacije da mi u tom slučaju vozači sviraju. Raspad sistema....

 

Vožnju do Fruške Gore sam planirao već nekoliko dana, i sve sam je odlagao jer sam verovao da kada dođe vikend, biće manje saobraćaja, biće bezbednije. U subotu popodne je na Iriškom vencu bilo saobraćaja kao da je ponedeljak ujutru, nagutao sam se dima i dima raznih šlepera i autobusa, a u nedelju isto to, samo sa više automobila a manje buseva i kamiona. Možda je trebalo da idem baš rano ujutru, možda bih bio bolje sreće. 

 

U svakom slučaju, koliko god je zanimljivije i lepše voziti uzbrdo, kada su lokalne vožnje u pitanju, dok se ova gungula od saobraćaja na Iriškom Vencu ne reši i dok najzad ne prokopaju taj tunel o kojem već 5 godina pričaju po medijima, draže su mi moje vetrovite ravnice. Bar ne nosim glavu u torbi dok se vozim. 

 

P.S. Nije ni čudo što sam i juče i danas, uprkos tome što je dan bio apsolutno idealan za vožnju, bio jedini biciklista na Fruškoj Gori (barem tim putem kuda sam ja išao).


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika