Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Mi i automobili


  • Please log in to reply
2936 replies to this topic

#1 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 26 April 2007 - 11:35 PM

Srbija i Srbi definitivno nisu za bicikle. Pre neki dan u Pancevu zamalo pauk da me "odnese" u voznji a danas su me gadjali flajkom. :?

Idem Zrenjanincem, vetar p*** u ledja, ja ko manijak nabio tempo, i ulece mi golf ispred i skrece desno kao da ne postojim. Sami znate kakve su kocnice na specijalki...

Ukocim, problizim se autu i udarim rukom u zadnje staklo sa strane nebi li im skreno paznju. E sad, cvrc, nije bilo staklo nego neki lim pa kad sam ga cuknuo, puklo ko da sam bejzbolkom udario. Jbg.a nije mi bila namera da ga odalamim vec da im skrenem paznju da postojim...

I eto ti krenu 3 lika u golfu da me jure Zrenjanincem, bilo je nekih psovki, prozivki, a letela je i flasa, plasticna hvala bogu, al uspeo sam ziv da se izvucem...

Zakljucak cele price bi trebao da bude, ako ste sami i desi vam se nesto slicno bolje vozi dalje i cuti ako neces da te gadjaju flasama ili sta im vec zapadne saka.
  • 3

#2 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Posted 27 April 2007 - 06:02 AM

Jbg, brate, sta da ti radim kad vozis specijalku, ja se sa uzivanjem nacestitam svima jer znam da ne mogu da me uhvate sa dh masinom i da hoce, nekad ukocim policajku ispred njih namerno kad me iseku tako da uhvatim i malo sljunka pored puta pa kad im raspali po autu boli ih vise nego prst u oko da si im brknuo.
Sve u svemu, borba i za to malo dobrog asfalta nikad nece prestati u zemlji Srbiji.
  • -1
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#3 srdjanzi

srdjanzi
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Posted 27 April 2007 - 07:52 PM

Kako vam uspe da zapalite, nissam bio te sreće ali duga priča.
Jel vam se desilo da vas odalame retrovizorom i to onim velikim od kombija? :cry:
  • 0

#4 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 28 April 2007 - 12:19 AM

jok, pricaj... sta je bilo :?:
  • 0

#5 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Posted 29 April 2007 - 10:57 AM

Da stvarno daj napisi malo o tom bliskom susretu :D
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 09 May 2007 - 03:53 PM

:shock: stvarno, piši!

Ja mogu da podelim proletošnje iskustvo s kretenom koji mi je popeo pasata na prednji točak. Idem Zemunom i ulazim u onu jednosmernu ulicu pored fabrike obuće "Beograd" (naravno, iz pogrešnog smera, koji ionako ne važi za bicikliste).

Ispred mene neki novi pasat, koji takođe ulazi kud ne treba. Iz suprotnog smera stiže audi. U mimoilaženju, likovi se prepoznaju i koče da porazgovaraju. Ja kulturno stanem nekih +0,5m iza pasata i čekam da se ispričaju, ne žurim.

Koji tren kasnije, vozač pasata kreće u rikverc da se lepo nađe u prozor s ekipom iz audija. Onako zatečen, gurnuo sam se unazad koliko sam mogao, ali kasno, lik mi se pope gepekom na prednji točak. :shock: Lepo se odiže auto.

Zinem, samom sebi ne verujem. Prvo legnem preko gepeka, mahnem mu, ništa. Onda zviznem rukom po staklu, tu me primeti. I ekipa u audiju vidi šta mi je uradio i maše mu da krene napred. Skide se on s mene nekako posle 5-6 sekundi :(

Analiza situacije: on jedan, njih torjica u audiju, 4:1, mnogo. Da je bio sam, lepo bih mu obio retrovizor ili ga gađao bidonom pa ga onda sačekao da izađe ako sme :-/ Ovako sam nabrzaka ošacovao točak, video da mu ništa ne fali (a i nije od delova zvučnog imena) i otišao svojim putem.
Točku ni danas ništa ne fali.


Najbliže što sam bio udesu je 3 min. od kuće, kad me neki japi s BMWom mal' ne pokupi kad je rešio da iz dvorišta na ulicu izleti sa 60kmh. Srećom, obojica smo brzo odreagovali kad smo se uvidokružili, a i avid i brembo znaju šta rade na polju kočnica :)
  • 2

#7 random

random
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 09 May 2007 - 08:52 PM

Ovo se nije desilo meni, ali treba cuti, jer je neverovatno kakvih divljaka ima. Na skretanju u Aleksinackih rudara iz Bulevara Mihajla Pupina, biciklista se spremao da udje u A. rudara i vozio je krajnjom desnom trakom. Pri ulasku u krivinu, zena koja je do tada vozila Opel Fronteru srednjom trakom koja nije predvidjena za skretanje, naglo isece biciklistu, odbacivsi ga na trotoar, i sve to razgovarajuci mobilnim telefonom i psujuci biciklistu koji se usudio da joj se nadje na putu. Onda je skrenula u jednosmernu ulicu u suprotnom pravcu, a da smo ortak i ja ranije shvatili ko je napravio udes, morala bi tu da ceka policiju :twisted: .
  • 0

#8 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Posted 12 December 2007 - 03:52 PM

Na zhalost nije samo ovde tako (iako je ovde jako strašno),sad sam našao vest iz Australije gde je danas ujutru jedan kamion ušao bukvalno u peloton od 20 vozača koji su imali redovan trening,ekipni,i tom prilikom je jedan vozač izgubio zhivot [-o< .Drugari iz ekipe pričaju da su išli redovno po dvojica uz ivicu puta kao i obično,i kad ih je obilazio kamion jako im se priblizhio (što nije prvi put)međutim odjednom se vratio na svoju putanju kao da ih je prošao i onda je zakačio jednog vozača koji je pao i uleteo ispod kamiona.Ne znam šta da se kazhe.... :cry:
  • 0

#9 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Posted 12 December 2007 - 09:27 PM

A šta kažete na ovo!? Pre nekih otprilike dva i po meseca u toku redovne, slobodne i rekreativne vožnje drumom, pri brzini od oko 50km, dolazim na jedno stotinak metara do velike leve krivine-koja uopšte nije pregledna...postoji krivo ogledalo, al na sreću još nisam stigao do njega, a ni ušao u krivinu...iz suprotnog smera ide kolona od 4 automobila, regularno desnom stranom puta, u tom trenutku iz krivine izleće katapultiran beli mercedes BG tabli i ide pravo na mene- koliko sam uspeo da odreagujem tj.malo da smanjim brzinu, pustim bicikl ispod sebe i na kraju se otkotrljam na desnu stranu sa izdrljanim desni kolenom i levim laktom-na svu sreću bez ikakvog preloma!!! Vozač je pobegao, odmah sa mesta nezgode-a ostatak kolone automobila sa suprotne strane je stao da vidi da li je sa mnom sve ok. Da sam kojim slučajem vozio drumski bicikl tada i da je put u suprotnom smeru išao nizbrdo-usudio bih se u poteru za vozačem...na sve sam bio spreman! :evil: ovako sam ipak nastavio lagani spust uz mučno razmišljanje, šta je sve moglo da se desi! Vaša iskustva- šta uraditi u sličnim situacijama i da li se divljaci mogu prevaspitati!?
  • 0

#10 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Posted 12 December 2007 - 09:45 PM

Potrudis se iz petnih zila da zapamtis tablicu, pronadjes auto i ZAPALIS GA.... :twisted: 8)
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#11 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Posted 12 December 2007 - 11:13 PM

Samo ja nebi palio auto (nije on kriv), nego bi sacekao vlasnika i.... :twisted: :mrgreen:


Mad.gif
  • 0

#12 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Posted 12 December 2007 - 11:22 PM

U jednom trenutku sam pomišljao da zovem saobraćajnu policiju, pošto imam upisan broj u mob.telefonu i dam opis automobila-ipak sam odlučio da se kolko toliko vozim, zaboravim sve i nanovo još ne smaram i s policijom...
  • 0

#13 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 12 December 2007 - 11:58 PM

У јесен 2005, са својом бившом лагано педалирам ка Бољевцима, након што смо негде око оног рибњака открили да немамо снаге за до Обедске 8). ЛМ, као што знате, пред улазом у село према Београду постоје две кривине од 90 степени, удаљене којих 100 м једна од друге. Пред оном нама ближом смо 30-40м, кад се из правца села чује једно 'вруууумммм' и југић улеће у кривину... коју не савладава, него лети неколико метара кроз ваздух и завршава насађен на неки шут.

У југићу седе два лика и кесере се један другом, као 'у, шит, зајебасмо'.

Куд не погибосте, имбецили, помислих, да смо били коју десетину метара бржи или који минут спорији, они би преко нас излетели са пута.

Е сад, знам да би свима осим бициклистима било несхватљиво да је случајни пролазник, бициклиста, уместо да помогне унесрећенима, искористио бицикл као хладно оружје...
  • 0

#14 mashina

mashina
  • Members
  • PipPipPip
  • 98 posts
  • LocationPec

Posted 13 December 2007 - 12:42 AM

Vaša iskustva- šta uraditi u sličnim situacijama i da li se divljaci mogu prevaspitati!?



Dva sam puta policiju obavestio. I moram priznati da su dobro odradili svoj posao.

Prvi put me je dasa, koji je htio parkirati auto na trotar, bukvalno pokupio na istom, jer ja kao fin momak pa nisam isao saobracajnicom ne bi li dao povoda poklonicima sumahera, i raznim zenama vozacima da trube mi za ledjima, koristio sam trotoar za voznju.

Drugi put me dasa pokupi na ulici tako sto je izletio iz parking mesta a da nije obracao paznju da li ima slobodan prikljucak na prometnici. Mozda biciklista i nije ucesnik u saobracaju =D> #-o

Naravno, osim brdo ogrebotina i sigurno vecnog oziljka od drzaca bidona koji se cca1cm uvukao u listic, nisam imao vecih telesnih povreda.

p.s. nemam nista protiv zena vozac motornih vozila, ali mi one uvek trube!!!
  • 0
....

#15 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 13 December 2007 - 09:47 AM

To trubljenje je najmanji problem - osim ako ti se ne desi na blagovremenih pola metra iza točka. Umem i ja da najavno svirnem nekom biciklisti kad ga vidim da vrluda, mada ih onda obično zaobiđem za 3m, pa ona sirena dođe kao nepotreban ukras, al' ipak...
  • 0

#16 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 13 December 2007 - 10:48 AM

ma to one trube kad vide baju u helankama :mrgreen:
  • 0

#17 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Posted 13 December 2007 - 12:01 PM

HEHE, Ciklo to zna iz ličnog iskustva... 8)
Zato i vise voli drumaša, na MTB stazama nema obozavateljki :wink:
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#18 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Posted 13 December 2007 - 03:24 PM

Ja sam rešio da od sledeće sezone vozim u onom prusluku,ono što nosi policija,zelena,vidi se izdaleka.Pa.... :!:
  • 0

#19 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 13 December 2007 - 09:08 PM

ma to one trube kad vide baju u helankama :mrgreen:


Bogami, par puta sam primetio da im nije strano da se doooobro zagledaju ka sedlu spreda :mrgreen: (one koje nisu u kolima)
  • 0

#20 MarkoD

MarkoD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationBGD

Posted 14 December 2007 - 11:33 AM

Najvise imam problema sa vozacima iz sporednih ulica koji mi sasecaju putanju pravdajuci se zurbom.Ako sam nervozan opalim ih tockom u vrata pravdajuci se da nisam mogao da zakocim.Onda slede(njegove) psovke i moj poziv za tucu.Srecom pa sam retko nervozan. :roll:
Veliki problem u gradu je i otvaranje vrata na kolima dok biciklista prolazi na pola metra razdaljine.Nocna mora. Ipak,mnogo vise se plasim pesaka.Zbog jednog sam polomio kljucnu kost i ruku i pisao o tome na ovom forumu... :|
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users


    Bing (1)