Jump to content


Fotografije

ne mogu nigde da nadjem odgovor... / devojke i licence


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
19 odgovora na ovu temu

#1 malaneca

malaneca
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 09 February 2010 - 02:30 PM

da li neko zna da li je za devojke neophodno da imaju licencu da bi ucestvovale na trkama ili kao i momci imaju kategorije hobby sport, hobby fun?
  • 0

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 February 2010 - 03:08 PM

Nelicencirane kategorije HOBBY su u principu OTVORENE kategorije i tu je dozvoljeno učešće svim zainteresovanim takmičarima - ALI može se u slučaju devojaka vrlo lako desiti da se u propozicijama nađe i stavka da kategorija startuje ukoliko se na startu pojavi min. 3 takmičarke - ovo je slučaj sa licenciranim takmičarkama, pa se više puta dešavalo da ako se ne pojavi minimalan broj ne dodeljuju medalje...govorim o slučajevima kod MTB takmičenja.
Dakle, što se nekog tumačenja pravilnika tiče - HOBBY kategorija je ona u kojoj možeš da voziš i bez licenciranja i ostalih papirologija.

"Ostale kategorije – nelicencirani takmičari:
HOBY Sport (otvorena kategorija),
Fun (otvorena kategorija),
Youth Y15 (ispod 15 god.), Youth Y13 (ispod 13 god.)"

"Obaveza organizatora trka za MTB Ligu Srbije je da održi trku za sledeće kategorije:
- Elite muškraci / Elite žene
- U23
- Juniori / juniorke
- Mastersi
- Kadeti
- Ml. kadeti
- HobySport.

Organizator može da održi trku i u drugim kategorijama koje su propisane ovim Pravilnikom."
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 09 February 2010 - 03:09 PM

Koliko ja znam ne bi trebalo da vazi ni za zene kada je u pitanju hobby fun i sport...podvrdice ovo neko posto nisam 100% siguran...Pozdrav kolegenice i dobrodosla :mrgreen:
  • 0

#4 malaneca

malaneca
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 09 February 2010 - 03:26 PM

thanks ljudi :D
ako sam dobro shvatila postoji HOBBY i za zene i trbalo bi da je nelicenciran, samo je pitanje da li se dele medalje ili ne (zavisno od broja ucesnica) :roll:
jesam upravu?
  • 0

#5 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 09 February 2010 - 05:04 PM

Dele se...
  • 0

#6 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 February 2010 - 05:10 PM

U srbiji nema mnogo devojaka, kako na drumu, tako i na mtb-u.
Najbolje bi bilo da, ako imaš neki klub u blizini, se učlaniš i tražiš da ti izvade licencu. Mislim da će od ove godine na MTB-u biti 2 ženske kategorije: elite (starije) i mlađe devojke.

Možda čak i da ovu godinu provozaš sa hobistima dok ne vidiš kako ti ide i da li ti se to uopšte dopada. Za hobi kategoriju ti ne treba ni licenca niti klub.

Za medalje za žene u hobby kategoriji nisam siguran, pošto je ova država šovinistička, pa se to nikad ne zna...
  • 0

#7 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 February 2010 - 05:11 PM

Dele se...

ko ti to rekao? otkud znaš kao prvo da li ona vozi drum ili mtb?
  • 0

#8 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 09 February 2010 - 05:35 PM

ja se nesto ne secam posebnih plasmana za devojke u Hobi kategorijma, ili gresim?
verovatno iz razloga sto ih retko kad bude 3 i vise, nazalost..
  • 0

#9 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 February 2010 - 05:58 PM

ja se nesto ne secam posebnih plasmana za devojke u Hobi kategorijma, ili gresim?
verovatno iz razloga sto ih retko kad bude 3 i vise, nazalost..

ne grešiš
  • 0

#10 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 09 February 2010 - 06:31 PM

ko ti to rekao? otkud znaš kao prvo da li ona vozi drum ili mtb?[/quote]
Pa znam da je na caribridskom maratonu(mislim da je 2007-8) jedna devijcuca koja je dosla sa caletom valjda dobila i diplomu i medalju posto je jedina od zena bila koja je vozila taj mali maraton...100% sam siguran...A mislim da je dosla da izveze stazu bezveze onako bez kluba i licence
  • 0

#11 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 09 February 2010 - 06:43 PM

http://lh6.ggpht.com...a7 ... 408.jpg


Evo mislio sam na ovo,ali opet kazem Gamzzy mozda si i ti u pravu,ne mogu da tvrdim da sam ja u pravu...pozz
  • 0

#12 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 February 2010 - 06:45 PM

Pa znam da je na caribridskom maratonu(mislim da je 2007-8) jedna devijcuca koja je dosla sa caletom valjda dobila i diplomu i medalju posto je jedina od zena bila koja je vozila taj mali maraton...100% sam siguran...A mislim da je dosla da izveze stazu bezveze onako bez kluba i licence


Za medalje za žene u hobby kategoriji nisam siguran, pošto je ova država šovinistička, pa se to nikad ne zna...


Od prošle godine se pojavila nekolicina mlađih devojaka, pa se nešto naslućuje da će možda od ove godine biti kategorija i za njih.
PS. Sve one su licencirane od ove godine.

Takođe, Caribrodski maraton je jedino biciklističko dešavanje u srbiji na kojem može medalju dobiti i hobby woman, sve i da je jedina (na postolju).
  • 0

#13 malaneca

malaneca
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 09 February 2010 - 07:29 PM

ja se nesto ne secam posebnih plasmana za devojke u Hobi kategorijma

upravo to! pregledala sam tone rezultata i nigde nisam videla nikakav plasman niti kategoriju HOBBY ZENE #-o zato i pitam da li uopste postoji kao opcija?
  • 0

#14 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 February 2010 - 07:35 PM

DA vozis mozes sigurno, da li ce biti medalja i bodovanja - nema garancija. Ali - imas i MTB Open cup gde je SVE dozvoljeno ;)
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#15 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 February 2010 - 07:43 PM

pomoglo bi da te uputim kada bi rekla koja bi bila licencirana (starosna) kategorija i koju vrstu takmičenja bi vozila: drum ili mtb?

kao što Miša reče i za mtb postoji i Open kup gde mogu svi da voze šta žele, a i za dunavski kontam da ne bi bio problem da startuješ i da budeš proglašena u ukupnom plasmanu žena.
  • 0

#16 malaneca

malaneca
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 09 February 2010 - 08:26 PM

DA vozis mozes sigurno, da li ce biti medalja i bodovanja - nema garancija. Ali - imas i MTB Open cup gde je SVE dozvoljeno ;)

ufff hvala na konkretnom odgovoru =D>

inace u pitanju je MTB ali imam vec 27god :cry: pa mi se i ne ulazi u pricu oko licence bas 8-[
  • 0

#17 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 February 2010 - 09:44 PM

Negde je već Miša okačio propozicije za MTB Open u Šidu, tačnije Lipovača. To će biti verovatno prva MTB trka u sezoni, mada već 28. feb. kreće i dunavski kup sa 3 ciklokros trke u novom sadu na kojoj verujem da može da startuje i MTB.
  • 0

#18 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 February 2010 - 09:57 PM

Evo ovde propozicija:

viewtopic.php?f=7&t=2948
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#19 malaneca

malaneca
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 09 February 2010 - 10:13 PM

hvala ljudi super ste =D>
  • 0

#20 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 February 2010 - 09:46 PM

@malaneca

Probaj da odvozas neku trku MTB trku i javi utiske. Ako ti se svidi pristupi nekom klubu i izvadi licencu. Za drumska takmicenja izuzev "amaterskih" trka moras imati licencu.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika