Jump to content


Fotografije

Miodrag [MTB] FUJI


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
34 odgovora na ovu temu

#1 Miodrag

Miodrag
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 02 February 2010 - 09:08 PM

Evo i ja da okačim slike mog biciša... nekome će da se svidi, nekome neće, ali sve sugestije, saveti, primedbe i komentari su dobrodošli.......... uživajte:

ram- FUJI Tahoe LE (aluminijum)
viljuška- SR Suntour XCR (magnezijum)
šoljice- Cane Creek Headset
šticna- Fuji
sedište- San Marco(kožno)
korman- Fuji
lula- Fuji
gripovi- Fuji
ručice menjača- Shimano Deore
ručice kočnica- Shimano Deore
kočnice- Shimano XT (V-brake) + brake boosteri
menjač prednji- Shimano Deore
menjač zadnji- Shimano XT
točkovi- Alexrims
glavčine- Shimano Deore
gume- Schwalbe Black Jack
pogon- Shimano XT
kaseta- Simano XT
lanac- Shimano XT
sajle i bužiri- L3 Lime wire
rogovi- Ritchey PRO
prednje svetlo- Cat eye Opti Cube
zadnje svetlo- Smart...
blatobrani- SKS (X3 pozadi i Shockboard napred)
bidon- Scott
brzinomer- Cat eye
pumpica- Giyo
chain protector- BBB
sajla, torbica, držač za bidon i pedale- ultra lite carbon commponents utillity.... :) i td...
  • 0

#2 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 02 February 2010 - 09:43 PM

Evo i ja da okačim slike mog biciša...


Sve super, samo slika nema :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#3 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 02 February 2010 - 09:44 PM

Pa daj neke slike Miodrazeeee
  • 0

#4 Miodrag

Miodrag
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 02 February 2010 - 10:14 PM

Slika1: http://www.cikloberz...hp?img=2834&t=n
Slika2: http://www.cikloberz...hp?img=2833&t=n
Slika3: http://www.cikloberz...hp?img=2828&t=n
Slika4: http://www.cikloberz...hp?img=2831&t=n
Slika5: http://www.cikloberz...hp?img=2830&t=n
Slika6: http://www.cikloberz...hp?img=2829&t=n
Slika7: http://www.cikloberz...hp?img=2832&t=n
Slika8: http://www.cikloberz...hp?img=2827&t=n
Slika9: http://www.cikloberz...hp?img=2826&t=n
  • 0

#5 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 February 2010 - 02:42 AM

Po slikama vidim da je sticna poprilicno izvucena. Koja je velicina rama i koliko si visok?

Stavi nogicu, skorpione, zvonce, pak treger i retrovizor da budes u totalno full opremi. :D Po zelji mogu i dva retrovizora, torbica za volan i jedna pod sediste, jos koji katadioprer za tocak, ukrasne perlice za svaku zicu po jednu, svetlece kapice za ventile i neki mp4 player.
  • 0

#6 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 February 2010 - 08:06 AM

Stavi nogicu, skorpione, zvonce, pak treger i retrovizor da budes u totalno full opremi. :D Po zelji mogu i dva retrovizora, torbica za volan i jedna pod sediste, jos koji katadioprer za tocak, ukrasne perlice za svaku zicu po jednu, svetlece kapice za ventile i neki mp4 player.

E stvarno....

vidim par stvari koje se nikako ne slažu, ostalo je stvar ukusa ali ovo:
- rogovi na rizer kormanu -to nikako ne ide jer se rogovi pakuju na flat kormane. ovo je užas.
- busteri na paralelogram čeljustima... busteri se stavljaju na Magurine HS kočnice, na matore M-brake kočnice i sl. ovo je pravljeno da zakiva bez ikakve pomoći, odnosno svaki V-Brake se pakuje bez bustera, osim ako ne dođe fabrički (Avid Arch Rival i Avid Arch Supreme)... ja se mogu pohvaliti da sam vozio sve i svašta od kočnica i xt-u ništa ne fali. (kool-stop pakne su extra upgrade)
- onolika torbetina u ramu (trougao)... ne vidim smisao tolike torbe osim ako ne putuješ stalno, a ako je tako, gde ti je onda pak-treger?
- Blatobrani. imam isti zadnji i ShockBlade prednji. skidaju se lakše nego prednje svetlo a stavljam ih samo kada su potrebni. Ne vozim ih stalno!
-katanac #-o takav bajk nikada ne vezuj, jer može da ti kao od šale nestanu (slobodni) točkovi i šticna, torbica, blatobrani, svetla...

to je otprilike to, inače je bajk simpatičan :mrgreen:
  • 0

#7 Miodrag

Miodrag
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 03 February 2010 - 11:11 AM

Veličina rama je 21'', ja sam visok 196, tako da mi je šticna izvučena do maksimuma. U suštini veličina mi je knap, voleo bih da je makar 22'', ali šta je tu je, Fuji ima čak malo i izdužen ram pa mogu bez problema da ispravim leđa.
Što se tiče brake boostera, mnogo se osećam sigurnije, bolja je kočiona sila, boosteri su smanjili širenje viljuški pri kočenju. A zbog čega sam ih stavio, vi to možda nećete razumeti, ali vi takođe niste imali 130 kg kada ste vozili bajk niz Košutnjak, a pri tim kilažama kočnice se ponašaju onako kakvim ih vi ne poznajete.
Rogovi su tu jer mi prija da promenim položaj ruke kada vozim više sati po asfaltu.
Sajla je tu za svaki slučaj, ali je ni jednom do sada nisam upotrebio, tako da će ona najverovatnije da bude odstranjena. Torbica služi za skladištenje rezervne gume, pajserčića, mobilnog telefona, ključeva od stana, lične karte, keša... platio sam je 300din, ali ako imate neko pametnije rešenje za ove sitnice predložite, pa će trougao biti odstranjen.
Što se tiče upgrade-a, imam u planu još nekoliko stvari, ali moram da sakupim novce:
1. SPD pedale + sprinterice(izbor modela i brojeva je mali).
2. šlem.
3. nove naočare za sunce sa 3 para zamenljivih stakala u različitim bojama.
4. biciklistički dres. (ali teško da ima brojeva za mene).
  • 0

#8 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 03 February 2010 - 12:16 PM

Torbica služi za skladištenje rezervne gume, pajserčića, mobilnog telefona, ključeva od stana, lične karte, keša... platio sam je 300din, ali ako imate neko pametnije rešenje za ove sitnice predložite, pa će trougao biti odstranjen.

Možda bi sve to moglo da ti stane u manju torbicu, koja se montira iza/ispod sedišta; a lepše izgleda.

4. biciklistički dres. (ali teško da ima brojeva za mene).

Da li si gledao kod Šukija? On drži Northwave, pogledaj na sajtu za početak:
http://www.matriolimp.com/

A sve što si nabrojao može da se naruči online iz belog sveta; postoji posebna tema o tome na forumu (iskustva, cene, porezi, "skriveni" troškovi itd...)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#9 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 03 February 2010 - 12:53 PM

Ima manjih torbica, koje se kace na sediste. Jednim potezom rajsferslusa moze se povecati zapremina, i sve te sitnice staju k'o od sale. Mene moja cak i nervira, jer ne mogu da je popunim. :lol:

Skoro bio do Sukija, drug kupovao neke sprinterice. Imao je i 47. :wink:
  • 0

#10 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 03 February 2010 - 01:02 PM

Slazem se da je bicikl prenatrpan ali dobro ako Miodrag voli tako i udobno mu je sta da se radi :| .Pokusao sam da vidim bicikl bez svih tih dodataka :shock: i lep je.jos kad bi umesto tog SrSuntoura bila neka Rock Shox Tora , to bi bila lepa celina \:D/ (naravno opet sam uspeo da zamislim bicikl sa Torom i bez ostalih ukrasa koji Miodragu zivot znace :wink: ).
  • 0

#11 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 February 2010 - 01:21 PM

Jednim potezom rajsferslusa moze se povecati zapremina, i sve te sitnice staju k'o od sale.


Im'o ja takvu (ona ebikes ili kako već, iz Planeta). Kvalitet NULA. To da iole napuniš i da onda treseš po terenu - odoše i platno i šavovi. Odavno koristim torbice namenjene nosanju preko ramena ili oko pojasa koje ili okačim na lulu ili vežem ispod sedišta (videti slike na pimpu)
  • 0

#12 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 03 February 2010 - 01:26 PM

Nije ta. Ovu sam kupio pre cca 5 godina. I skoro sam video istu takvu, al ne mogu se setim gde, pa da me ubijes. Dva-triput sam je nakrcao, da sam je jedva zatvorio. I nije mrdnula, jos je citava. :D
  • 0

#13 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 03 February 2010 - 10:21 PM

Im'o ja takvu (ona ebikes ili kako već, iz Planeta). Kvalitet NULA. To da iole napuniš i da onda treseš po terenu - odoše i platno i šavovi.


Ja imam njihov trougao, ali ne kao ovaj ovde, već manji. Slažem se da nije neki kvalitet, ali izdržao je dve godine debelog trešenja, a pun je gvožđETa... i jesenas na Goliji po onom kamenjaru mi je konačno preselo njegovo treskanje da sam morao sve da umotam u jednu krpu i prigušim tu buku.
  • 0

#14 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 February 2010 - 11:19 PM

E, trougao je drugo, imao ga dok ga nisu maznuli (odonda bajk uvek unutra)... ali prasence je dno.
  • 0

#15 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 04 February 2010 - 07:01 AM

Torbica ispod sedista je najgora stvar koju sam ikada imao na bajku. Za to gde Miodrag vozi, trougao je prava stvar, a za neku ozbiljniju i agresivniju MTB voznju - torbica na ledja (verovatno i oko pojasa nije lose, samo nisam nikada probao).
  • 0

#16 Miodrag

Miodrag
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 04 February 2010 - 08:33 PM

Torbica: Kada sam postavljao slike bio sam svestan da će svi da raspale po torbici :) ... meni je ova kineska torbica u dnu pukla na više mesta, pa sam morao da joj zašijem ojačanje na samo dno, i da debljim koncem pojačam šavove. Pravo da vam kažem i meni je ova torbica odvratna, gadi mi se i ima da kupim RANAC.
Viljuška: Rox ShoxTora je odlična, ali ja za nju nemam para :( ...
Šuki: Ima odličnu ponudu, sa time se u potpunosti slažem, Darkmane gledao sam njegov sajt 100 puta. Verovatno ću kod njega da kupim sprinterice i dres ( onaj Tuxedo dres je objasnio...koji šik), ali Darkmane hvala na predlogu.
Pare: One su vazda bile problem, tako da će to sve malo sporije da ide, jer ipak sam ja samo jedan samofinansirajući student, ili ako neko ima da me zakrpi sa jedno 500e :) ...
Prenatrpan bajs: Kao što čika Gamzzi reče blatobrani se veoma lako skidaju tako da oni nisu deo standardne opreme. Busteri i rogići su tu zbog udobnosti vožnje, ali oni ni nemaju neku veliku težinu. Pumpica, bidon, chainguard, prednje i zadnje svetlo i brzinomer su deo standardne opreme, mislim da su te stvari na svakom bajku dobro došle. Katanac će da bude odstranjen.
Kako FUJI izgleda bez dodatne opreme:
Marko035 izvolte: http://www.cikloberz...hp?img=2836&t=n

A sada jedna kritika za vas koji ste profi: Niko nije primetio npr. dužinu bužira za prednju kočnicu, pa zar niko to da iskomentariše, na svim slikama jednostavno bode oči i iz aviona se vidi da je predugačak i kako se bespotrebno sajla prelama pri kraju. Mislite o tome. :)
  • 0

#17 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 February 2010 - 08:44 PM

uh kolko je lepsi sada, a cekaj ti si rekao da ti je ram taman a sticna ti uvucena mnogo u ram
  • 0
........

#18 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 04 February 2010 - 08:49 PM

Hehe bas takvog sam ga i zamislio(bez dodataka :wink: ).Lepotinja nema sta :!: :!: :!:
  • 0

#19 Miodrag

Miodrag
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 04 February 2010 - 08:52 PM

Zubo, druže, ovo je slikano čim sam bajs kupio. Prvo sam morao da mu štelujem menjače, ugao kormana, ugao ručica menjača i ručica kočnica, štelovanje kočnica i td.. onda sam ga slikao. Pa sam tek posle svega toga seo na bajs i naštelovao visinu i ugao sedišta. tako da za visinu sedišta su one prve fotografije merodavne. Pozdrav. :)
  • 0

#20 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 04 February 2010 - 09:29 PM

Pumpica, bidon, chainguard, prednje i zadnje svetlo i brzinomer su deo standardne opreme,


Chainguard ponekad zaista ume da zavrsi posao. Ja ga nemam, pa kad sednem na bajs za nekom iole komotnom trenerkom, mora da se pazi. Ali, dovijam se na druge nacine (gumice, trake i sl). :)

Niko nije primetio npr. dužinu bužira za prednju kočnicu, pa zar niko to da iskomentariše


Kad doteras bajk po konacnoj zelji, onda cemo da ti gledamo u sajle, srafice na pogonu, niple itd. Ne sekiraj se! :mrgreen:
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika