Jump to content


Fotografije

Pomoc oko odabira FR/Dh vile


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
43 odgovora na ovu temu

#1 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 January 2010 - 10:57 AM

Resio sam da ove godine zamenim viljusku...doslo je vreme i za to...Za sada vozim Rock Shox Boxxer Race iz 2004 godine..on i dalje sluzi svrsi,radi super,ali ja bi nesto novije i lepse :mrgreen:
e sad...trebalo bi mi nesto od 180mm do 200mm hoda...u moj izbor ulaze
-Rock Shox Totem
-Rock Shox Boxxer od 2008 pa novije
-Marzocchi 66
-Marzocchi 888

e sad....kao sto svi znamo svaki od ovih imena ima vise modela..pa ako imate iskustva ili znate nesto o ovim vilama bilo bi lepo da iznesete misljenje...
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#2 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 26 January 2010 - 01:52 PM

pare na sunce pa tje prichamo xD
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#3 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 January 2010 - 04:46 PM

Fox-a izbegavaš? :mrgreen:
  • 0

#4 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 26 January 2010 - 05:39 PM

Fox-a izbegavaš? :mrgreen:


Pa nema 180mm :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#5 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 January 2010 - 07:09 PM

Fox-a izbegavaš? :mrgreen:

ne izbegavam ja njega nego budzet :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#6 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 26 January 2010 - 07:29 PM

Ma bre ubodi neki kradeni. Bar njih ima na veliko po Srbiji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#7 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 January 2010 - 07:51 PM

Fox-a izbegavaš? :mrgreen:


Pa nema 180mm :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


aman uzmi SUPER MONSTER, i doviđenja :mrgreen:

šalu na stranu, iako preferišem marzocchi, ove novije ne bih uzimao, svi znamo zašto n:cray ...al zato ako se nađe neki iz '06, '07 dobro očuvan (888) to bi bila prava stvar 8)
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#8 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 January 2010 - 08:02 PM

Fox-a izbegavaš? :mrgreen:


Pa nema 180mm :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


aman uzmi SUPER MONSTER, i doviđenja :mrgreen:

šalu na stranu, iako preferišem marzocchi, ove novije ne bih uzimao, svi znamo zašto n:cray ...al zato ako se nađe neki iz '06, '07 dobro očuvan (888) to bi bila prava stvar 8)

super monster nikada zato sto sam bas imao prilike da ga probam...po onome plivam vise nego na talasima :mrgreen: a za 888 cemo da vidimo,moze recimo nesto i iz 08... to nisu stigli skroz da useru :P
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#9 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 January 2010 - 08:16 PM

al kad vidim ovu sliku.... :mrgreen: verujem da ne bih ni znao šta da radim sa njim... al ne da perverzno izgleda negooo 8)

Attached Thumbnails

  • super m.jpg

  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#10 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 January 2010 - 08:20 PM

al kad vidim ovu sliku.... :mrgreen: verujem da ne bih ni znao šta da radim sa njim... al ne da perverzno izgleda negooo 8)

iskreno mislim da je nepotrebno 300mm hoda...ovih 200 jedva iskoriscavamo a kamoli 300...to samo benderu koristi,tj koristilo je...


sta je sa preporukama za vile i savetima ? a ? :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#11 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 26 January 2010 - 09:39 PM

al kad vidim ovu sliku.... :mrgreen: verujem da ne bih ni znao šta da radim sa njim... al ne da perverzno izgleda negooo 8)

j abi to sve bacio i uzeo FOX-a :mrgreen: salim se :mrgreen:
  • 0

#12 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 26 January 2010 - 09:44 PM

super monster nikada zato sto sam bas imao prilike da ga probam...po onome plivam vise nego na talasima :mrgreen: a za 888 cemo da vidimo,moze recimo nesto i iz 08... to nisu stigli skroz da useru :P


To je usrano jos kada je bilo kako nacrt. Hehee mala sala. Od novijeg datuma na staro bi uzeo samo Rock Shox i Fox. Ali u kombinaciji moze da udje i BOS ali to je raritet na ovim prostorima. Zabari neka prespavaju
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#13 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 January 2010 - 09:56 PM

za BOS sam nedavno saznao :mrgreen: al zato odmah sam googlovao, imogu reći da mi se odmah dopali njihovi modeli, a vidim da imaju i neke nesvakodnevne "fore" Postavljena slika i Postavljena slika ...voleo bih da i proban neki jednog dana :D

a za Marz se moram složiti... us*ali su stvar... :cry:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#14 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 26 January 2010 - 10:08 PM

Ostavimo salu na stranu i da damo korisan savet

Kako prvo sta trazis od tvog buduceg bajka. Da bude DH race only masina ili da ga koristis kao DH utorkom a cetvrtkom sa njime da skaces neke stepenice vozis northshore-ve itd itd. Znaci ako bude prva varijanta emoj ni da razmisljas o single crown vili jer nije joj to zamisla. Ako se opredelis za drugu kombinaciju obavezno single crown. Ne kazem da mozes obe kombinacije da vozis sa single ili double crown vile ali postoji sta je za sta. Plus treba jako da obratis paznju na geometriju samog rama. Ako ram ima ceoni ugao veci od 65,5-66" nije u redu da na njega ide dc vila jer ce stojiti ispraveno na ram i neces moci da izvadis njen maksimum. Obrnuto ako je ceoni ugao rama manji od 66" single crown vila bi se izgubila u toj geometriji jer jednostavno bi je ram pojeo i imaces raspolozivih 70% hoda. Veruj sve je do sada isprobano i izrazavam svoje iskustvo. Drugo, kupovina takve vile na staro je uvek macka u dzaku. Nikad ne znas u koje je stanje vila koliko na oglasu pisalo - stanje: novo. Odakle znas da nema negde udubljenje i da je to kitirano, prefarbano pa odozgo nalepnice. Mozda vila pusta ulje posle 20-30km predjenih km itd itd do beskonacnosti. Kada kupujes vilu obrati paznju i na servis, odnosno dali mozes da je servisiras sam ili u servisu, dali ima rezervnih delova za nju i jos sta ne sto spada u servis. Nije ovo zadnji menjac pa ako se zajebes prodas nekome za dzabe. I jos nesto sto je za mene najbitnije. Koje sve vrste podesavanja trazis da ima na vili. Ajde rebound i compression(low speed) imaju skoro sve vile, ali ako si u mogucnosti da uzmes vilu na kojoj se regulise i low i high speed compression veruj mi da ces imati neograniceno polje mogucnosti. Znaci moj savet kao fan RS je da to bude Totem sa Mission Control. Jednostavno taj kertridz je madafaka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#15 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 January 2010 - 09:11 AM

Ostavimo salu na stranu i da damo korisan savet

Kako prvo sta trazis od tvog buduceg bajka. Da bude DH race only masina ili da ga koristis kao DH utorkom a cetvrtkom sa njime da skaces neke stepenice vozis northshore-ve itd itd. Znaci ako bude prva varijanta emoj ni da razmisljas o single crown vili jer nije joj to zamisla. Ako se opredelis za drugu kombinaciju obavezno single crown. Ne kazem da mozes obe kombinacije da vozis sa single ili double crown vile ali postoji sta je za sta. Plus treba jako da obratis paznju na geometriju samog rama. Ako ram ima ceoni ugao veci od 65,5-66" nije u redu da na njega ide dc vila jer ce stojiti ispraveno na ram i neces moci da izvadis njen maksimum. Obrnuto ako je ceoni ugao rama manji od 66" single crown vila bi se izgubila u toj geometriji jer jednostavno bi je ram pojeo i imaces raspolozivih 70% hoda. Veruj sve je do sada isprobano i izrazavam svoje iskustvo. Drugo, kupovina takve vile na staro je uvek macka u dzaku. Nikad ne znas u koje je stanje vila koliko na oglasu pisalo - stanje: novo. Odakle znas da nema negde udubljenje i da je to kitirano, prefarbano pa odozgo nalepnice. Mozda vila pusta ulje posle 20-30km predjenih km itd itd do beskonacnosti. Kada kupujes vilu obrati paznju i na servis, odnosno dali mozes da je servisiras sam ili u servisu, dali ima rezervnih delova za nju i jos sta ne sto spada u servis. Nije ovo zadnji menjac pa ako se zajebes prodas nekome za dzabe. I jos nesto sto je za mene najbitnije. Koje sve vrste podesavanja trazis da ima na vili. Ajde rebound i compression(low speed) imaju skoro sve vile, ali ako si u mogucnosti da uzmes vilu na kojoj se regulise i low i high speed compression veruj mi da ces imati neograniceno polje mogucnosti. Znaci moj savet kao fan RS je da to bude Totem sa Mission Control. Jednostavno taj kertridz je madafaka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

i sam znas moju voznju...dosta po gradu,stepenice,dropovi...trazicemo i shoreve da se izgrade opet.. :mrgreen: a DH mozde 2-3x mesecno...ja kontam da bi mi SC vila vrsila posao.. :) sad za ugao ne znam morao bi da proverim :shock: a da...STELOVANJA...pa posto moj boxxer ima samo rebaund nisam navikao da podesavam ista..rebaund je isto podesen kao sto sam ga ja i dobio :P uglavnom zbog podesavanja viljuska sam i pitao za pomoc,bas zbog toga sto nisam imao prilike da isprobavam te stvarcice :wink:
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#16 gripen

gripen
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 209 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 27 January 2010 - 06:07 PM

A sta bi sa 318, :mrgreen: nisi valjda odustao :), msm naravno da bi bolje legao neki TOtem, 66, boxxer,rc40 a mogu ti i prodam moj 888 :P
  • 0
Postavljena slika

Postavljena slika

#17 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 27 January 2010 - 06:19 PM

Ma bre uzmi Domain 318 za 250e u kesu. Nemoj ni da trazis zamenu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#18 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 January 2010 - 07:06 PM

A sta bi sa 318, :mrgreen: nisi valjda odustao :), msm naravno da bi bolje legao neki TOtem, 66, boxxer,rc40 a mogu ti i prodam moj 888 :P

kolko 888 ? :)
taman da tebi omogucim pristup Totemu :mrgreen:

@arioth...Previse lepih saveta za Domain pa me je nesto odbilo...mada ako dodjemo do cifre od 200 evra mozda opet privuce :P
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#19 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 January 2010 - 07:25 PM

A sta bi sa 318, :mrgreen: nisi valjda odustao :), msm naravno da bi bolje legao neki TOtem, 66, boxxer,rc40 a mogu ti i prodam moj 888 :P

ozbiljan sam za 888 ;)
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#20 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 27 January 2010 - 08:25 PM

@arioth...Previse lepih saveta za Domain pa me je nesto odbilo...mada ako dodjemo do cifre od 200 evra mozda opet privuce :P


Mozda u 2012 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika