Jump to content


Fotografije

Suspendovani korisnici - Kada drugo rešenje ne postoji


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
51 odgovora na ovu temu

#1 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 23 January 2010 - 07:31 PM

Nažalost i pored svih napora da ne dođe do ovoga primoran sam da suspendujem korisnika Gary_Fisher89 na određeno vreme. Pošto mnogobrojni saveti i molbe nisu urodili plodom korisnik će biti suspendovan na 30+ dana odnosno do 1. marta. Nadam se da će ovo vreme pored vožnje na biciklu iskoristiti i da razmisli o dosadašnjim postupcima i izvući samo ono pozitivno iz novonastale situacije te da će ubuduće pokazati malo više tolerancije i poštovanja prema drugim članovima foruma.
  • 0

#2 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 23 January 2010 - 07:36 PM

Moram samo da kažem da sam protiv ove mere - nema to mnogo efekta ako neko ko radi nešto loše (u konkretnom slučaju vredja druge učesnike foruma) nema svest o tome da je to što radi loše. Iz mog dosadašnjeg iskustva u komunikaciji s ljudima preko neta - na žalost mnogi ljudi kada se nalaze iza monitora i tastature se ponašaju na jedan način, a uživo totalno drugačije. Mislim da Gari nije loš, ali da iz nekog razloga periodično dolazi u konfliktne situacije, mada za to nema razloga...
  • 0

#3 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 January 2010 - 07:45 PM

I ja sam protiv ove mere, ali mislim da suspenzija 7 dana kao opomena dovoljna kazna za pocetak. Ako pogledamo korisnika "Pile" kako uslovno receno *ajebavao ceo forum i prosao bez kazne, onda je Gari previse osudjen :)
  • 0

#4 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 23 January 2010 - 07:51 PM

Pile je spamovao forum i na kraju niko nije ni uspeo da utvrdi stvarnost postojanja dotičnog lika. Drugim rečima, mislim da se neko dobro za****ao kreiranjem dotičnog "Avatara" :D :D
  • 0

#5 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 23 January 2010 - 07:54 PM

Dopisivao sam se mnogo puta sa Garijem oko ovog pitanja od kako je postao član foruma, a ko ga je upoznao zna da je totalna suprotnost ličnosti koju predstavlja kroz neke poruke. Možda će mu ova pauza dobro doći te da će se vratiti pa i preko foruma nastaviti druženje na kulturan i druželjubiv način. Over and out.
  • 0

#6 dast2001

dast2001
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 449 posts
  • Locationzemun

Postavljeno 23 January 2010 - 09:13 PM

Mislim da kaznjavanje samo jedne strane nije korektno jer za raspravu je potrebno dvoje.
  • 0
..............

#7 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 23 January 2010 - 09:50 PM

Pile nije izmisljen lik po mom misljenju,ko malo ima kontakta sa mladjom populacijom zna da klinci na taj kalup postoje odavno.Gari je malo nervozan i jezik mu je brzi od pameti bar na forumu,voli da istera svoje i svaku kritiku shvata kao atak na njega i njegovo misljenje sto je malo preterano tako da je suspenzija bila ocekivana(bar sam ja znao da ce se desiti).E sad da li je vreme suspenzije odmereno kakoo valja #-o

Mislim da kaznjavanje samo jedne strane nije korektno jer za raspravu je potrebno dvoje.


Da,ali ako se jedna strana drzi pristojnosti a druga pretera ne treba biti podjednako darezljiv sa kaznama i opomenama za obe strane a ovde je kaznjen onaj koji je vulgarnoscu i uvredama 'krenuo da objasnjava svoj stav' :( :( :(
  • 0

#8 dast2001

dast2001
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 449 posts
  • Locationzemun

Postavljeno 23 January 2010 - 10:22 PM

Kada naletis na nekoga ko je vulgaran ili kakav vec onda ga iskuliras a ne da ga peckas''bicikl se ne drajvuje nego se rajduje n2:hahaha '' pa kasnije kao ja to za tvoje dobro.Tako da........
  • 0
..............

#9 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 23 January 2010 - 11:03 PM

Dast2001 u čemu je problem? Na nešto što se meni učinilo smešnim - da se od engleski reči pravi srpska odgovorio sam nečim što je meni bilo smešno i stavio odgovarajući smajli bez ikakve zle namere da bilo koga vredjam ili provociram... Pošto sam i na ovim našim putevima imao prilike da se sretnem sa ljudima koji su na biciklima na proputovanju kroz Srbiju - Dunavskom trasom - nekako mi je normalno da za komunikaciju koristim engleski jezik i da pojmove iz istog pravilno koristim. Žao mi je što nisam video sve što je Gari napisao - jer bih se za razliku od onih koji su se s njim upuštali u "ozbiljne" rasprave - samo slatko nasmejao.. Na kraju krajeva - ne vidim nikakav smisao isključivati bilo koga..
  • 0

#10 dast2001

dast2001
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 449 posts
  • Locationzemun

Postavljeno 23 January 2010 - 11:19 PM

Mozda i on nije imao zle namere pa je iskljucen
  • 0
..............

#11 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 23 January 2010 - 11:29 PM

dast2001 nisi u toku
  • 0

#12 dast2001

dast2001
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 449 posts
  • Locationzemun

Postavljeno 24 January 2010 - 12:31 AM

Verovatno nisam u toku ali me mnogo vise nervira kad neko provocira na finjaka i pravi se nevinasce nego da kaze sta misli pa makar bio i vulgaran.
  • 0
..............

#13 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 24 January 2010 - 01:54 AM

Jos uvek nisi u toku :roll:
  • 0

#14 dast2001

dast2001
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 449 posts
  • Locationzemun

Postavljeno 24 January 2010 - 09:10 AM

Vazi kad nemas sta da kazes ti onda kazi nisi u toku.
Aj cao
  • 0
..............

#15 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 24 January 2010 - 09:42 AM

Moje misljenje:

- Suspendovanje Garija opravdano
- Gaja nije trebao da se pravi pametan i da ispravlja na takav nacin, jer i pijan bi trebao da predvidi reakciju.
- Slazem se sa dastom2001 koji kaze da gaja ne treba da se pravi nevinasce kada je jasno kao dan da je njegov post imao samo jednu svrhu - da provocira. a on se toboze nasekirao da se gari ne obruka u drustvu pa je hteo da mu samo pomogne :^o
  • 0

#16 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 24 January 2010 - 12:06 PM

U biciklizmu je normalno kritikovanje, ali sa stilom.Ako se vec nema cega bi trebalo , a onoga drugog i previse , suspenzija je opravdana. Doduse, moglo je i malo krace?
  • 0

#17 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 24 January 2010 - 12:20 PM

Ne pravim se ja nikakvo nevinašce - sam Gari u gomili postova naglašava da je Srbija banana republika. U tom kontekstu smatram da je kud i kamo korisnije da bar - kad već voli da se frlja engleskim izrazima iste pre svega nauči da pravilno koristi. Negde sam inače pročitao da u svetu ne postoji narod koji je agresivniji u odbrani neznanja od našeg pa u tom kontekstu i posmatram Garijeve postove - kad nešto ne znaš a nemaš baš nikakvih argumenata `ajmo u svadju, korišćenje vulgarnosti, vredjanje - iako to ne radi uživo. Svaki post dovoljno govori o onome ko ga je poslao - pa tako i oni koji smatraju da sam mu odovorio s ciljem da ga provocira verovatno polaze od sebe...
  • 0

#18 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 24 January 2010 - 04:28 PM

Meni je ona fora za "drajvovanje" i "rajdovanje" bas bila kul. Slatko sam se ismejao... i smatram da Gaja nije imao nameru da bilo koga isprovocira vec da celu pricu okrene malo na salu jer se situacija bas bila zahuktala. Stavio je i smajlera na kraju....
Ma opusteno ljudi... nije to nista kolikog sam ja zeca video... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#19 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 24 January 2010 - 08:09 PM

Koristim svoje bogato iskustvo u konfliktima svih vrsta da vam prenesem neke korisne
pouke.
Kada sam bio mlad rukovodioc u jednom našem gigantu, dobio sam interesantan savet
od jednog dugogodišnjeg i svim mastima premazanog direktora: "Mali, ako hoćeš da
budeš dobar šef, moraš ponekad, ako znaš da neko ima žulj na nozi, da ga baš tu naga-
ziš. Pa i da protrljaš ako treba!"
Mogu da primetim da je ovim povodom bilo baš prilično "gaženja i trljanja", što je i
dovelo do suspenzije jednog člana. Nažalost, opravdano, jer ipak treba imati kočnicu
za neke stvari i situacije, pa bez obzira koliko zabolelo. Mi jesmo takav narod, volimo
da se čačkamo, ali ako pođemo od pretpostavke da niko ne bi trebao da bude zloname-
ran, i da je ipak ovako zanimljivije, hajde da isključimo bes i zle misli prema ikome
od nas međusobno. Ako neko baš nije u elementu, bolje da ne seda za tastaturu nego
da stupa u bespotrebne konflikte.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#20 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 24 January 2010 - 09:54 PM

Moram istine radi da dodam da meni uopšte nije bio cilj da bilo koga provociram, ja kad pišem odgovor, prvo gledam tekst onoga što je napisano, pa tek kasnije kad se sve uklopi ko je uopšte taj post slao. Pošto u našem narodu iz meni nekog nepoznatog razloga svaki feces (da ostanem kulturan) koji dolazi sa istog tog zapada ima miliji i draži miris od domaćeg - isto je i sa engleskim jezikom. Mnogi, posebno mladji misle da je "cool" ako v zamene sa w, ili ako neke domaće reči menjaju engleskim izrazima. Vrhunac te krajnosti mi je kombinacija ćirilice sa engleskim tj. pisanje engleskih izraza ćirilicom. Da domaće nikad nije bilo dobro i da ništa ne valja, sećam se još iz vremena kad je Rog bio domaća fabrika - naravno uvek je čehoslovački (ondašnji) Favorit bio bolji - jer eto to je ipak inostrano, a ovo je domaće. Istini za volju danas ne postoje ni slovenački Rog ni češki Favorit. E kad nam već domaće nije dobro, tj. ako je sve što dolazi sa tog zapada dobro (uključujući i engleski) mišljenja sam da isti taj jezik bar treba pravilno koristiti. Moja "provokacija" se više odnosila na to frljanje vandalizmima (što engleske reči u našem jeziku jesu). A da li sam mrtav pijan mogao da znam kako će Gari da reaguje - nisam.. Šta više - nadao sam se odgovoru u stilu, e narajdao sam se i po ovom majnusu i ajsu..
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika