Jump to content


Fotografije

Pomoc oko sastavljanja bajsa....


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
132 odgovora na ovu temu

#1 shox

shox
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 January 2010 - 12:00 PM

Poz svima na forumu....


Uzeo sam od druga ram mislim da je capriolo adrenalin u pitanju... tako deluje mada na njemu pishe polar... ko zna koja je nalepnica na njemu...


No sad sam u dilemi dal da sastavljam bajs s`tim ramom ili ako je moguce kupiti polovan aluminijumski ram za neke jeftinije pare... Ako ne ram u nedelju shaljem da peskiranje i farbanje pa cu njega sklapati...

Imam tochkove ali sam mislio da stavljam bolje glave, bio do fanatica i dobio savet da to ne mogu da uchinim jer... ako menjam zadnju glavu moram onda i ''kasetu'' -zubchanike poshto trenutno imam ''mega renge'' a ako to hocu da menjam onda moram uzeti neke 8 fazne.. a menjache imam 7 fazne nemam pojma shta chiniti... a i hteo bi neke amorte da mu stavim...

ako neko ima neshto od navedenih delova nek se javi pa da ''trgujemo''

I da fali mi shtica, sic, pedale,srednji ceo pogon, ceo korman s`lulom i adapterom....
  • 0
Postavljena slika

#2 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 15 January 2010 - 12:23 PM

Stavi ti sve te cene na papir, pa vidi koliko košta ceo bajs - možda te izađe jeftinijie, a još možeš svoje delove da prodaš... Generalno, uvek je (dosta) skuplje da sam sastavljaš bajs iz delova, nego kad kupješ ceo.
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#3 shox

shox
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 January 2010 - 12:35 PM

Znam... ali fora je shto nemam pare na gomili... imam nekih 6 - 7000 a to je smeshno... pa sam mislio da pokupujem delove i imam ''neki'' bajs... da spakujem ovaj ram pa onda kasnije da uzmem neki alu ram i da zavrshim sa mukom
  • 0
Postavljena slika

#4 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 January 2010 - 12:36 PM

bolje uzmi neki polovan al ram,ima sada dosta jeftinih samo treba da znas koja ti velicina odgovara. na adrenalin mozes da stavis samo viljuske od 1 cola, koje su uglavnom lose, a i tesko ih ej naci. dok za komponente za alu ram imas mnogo mnogo veci izbor, imam ja neke jeftine ramove samo reci kolko si visok pa cu ti reci da li je za tebe ili nije, a igrom slucaja imam i capriolo adrenalin tkao da sve ovo sto ti pricam je iz ranijeg iskustva kada sam njega vozio
  • 0
........

#5 shox

shox
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 January 2010 - 12:42 PM

180cm

Uzeo bi malo nizi ram... tj nizu poziciju sedenja...
  • 0
Postavljena slika

#6 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 January 2010 - 12:45 PM

adrenalin ti je prevelik, jer oni se uglavnom prave u velicini 21, verovatno je i tvoj te velicine. ima moj drug alu ram za tebe 18 inca, cena 60e pa ako ti odgovara mozemo da trgujemo
  • 0
........

#7 shox

shox
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 January 2010 - 12:55 PM

Malo pre sam razgovarao sa vlasnikom ovog rama... http://www.cikloberz...ow.php?id=12509

50e bez shticne... pa sam u dilemi...


Jel to zadnja cena 60eura za taj ram?
  • 0
Postavljena slika

#8 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 January 2010 - 12:57 PM

e pa na taj ram sam i ja mislio, mislim da ti je bolje da uzmes sa sticnom jer se isplati
  • 0
........

#9 shox

shox
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 January 2010 - 01:02 PM

Ma shticna mi nije toliko bitna...

Stavio bi ovu shto sad imam ''raspalu'' no name pa bi kasnije stavio neku dobru... a i nije mi frka da sastavim bajs imam vremena do proleca... on kad bi spustio josh malo cenu ja bi to odma uzeo...
  • 0
Postavljena slika

#10 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 January 2010 - 01:05 PM

ko zan da li ti odgovara ta sto imas, nemaju svi ramovi isti promer za sticnu, ako je ta od adrenalina onda ti sigurno ne odgovara jer je uza
  • 0
........

#11 shox

shox
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 January 2010 - 01:07 PM

Ma kazem ti to mi nije bitno... uzeo bi shticnu no sad mi nije toliko bitna... :evil:

Od koliko cola idu vile u taj ram?
  • 0
Postavljena slika

#12 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 January 2010 - 01:09 PM

10e za odgovarajucu sticnu je ok cena, posle ces za drugu dati sigurno vise, ne pokusavam nista da te ubedim samo ti kazes sta ti je bolje, ti sam odluci
  • 0
........

#13 xman

xman
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 15 January 2010 - 01:13 PM

Moj savet ti je da uzmes da sastavis biciklu sa tim delovima sto imas a ono sto nemas da kupis najjeftinije,onda prodas tu biciklu sakupis jos malo para i kupis 100 puta bolju biciklu od te,samo sto moras da imas malo strpljenja i da sacekas malo...
  • 0
Posted Image

#14 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 January 2010 - 01:13 PM

idu od 1 1/8 cola
  • 0
........

#15 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 January 2010 - 01:16 PM

Moj savet ti je da uzmes da sastavis biciklu sa tim delovima sto imas a ono sto nemas da kupis najjeftinije,onda prodas tu biciklu sakupis jos malo para i kupis 100 puta bolju biciklu od te,samo sto moras da imas malo strpljenja i da sacekas malo...

adrenalina nece nikada prodati za ulozene pare, niko vise ne kupuje polovan celicni bajs, a i novi se sve redje kupuju ali kupovace se i dalje novi jer retardirani capriolo koji zaostaje za bike industrijom pola veka idalje pravi takve ramove
  • 0
........

#16 xman

xman
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 15 January 2010 - 01:17 PM

zubo imas pm.
  • 0
Posted Image

#17 shox

shox
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 January 2010 - 01:21 PM

Znam da od prodaje nema nishta jedino ako drugovima zatreba neki deo i to je u pitanju 1000 - 2000din.... :roll:
  • 0
Postavljena slika

#18 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 January 2010 - 01:22 PM

zubo imas pm.

video sam, imas sada i ti
  • 0
........

#19 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 15 January 2010 - 03:02 PM

adrenalina nece nikada prodati za ulozene pare, niko vise ne kupuje polovan celicni bajs, a i novi se sve redje kupuju ali kupovace se i dalje novi jer retardirani capriolo koji zaostaje za bike industrijom pola veka idalje pravi takve ramove


Kako ja pomislih, tako zuba napisa. Apsolutno tacno. =D> Sastavljati bajk iz delica, pa i onih jeftinih i sve to pakovati na Adrenalin ram, da bi se kasnije prodao...Vodi te samo u tezak gubitak! Zeznuo si se sto si uopste kupio ram. Nego, vidi ti da njega prvo prodas, jer tako ces najmanje izgubiti u celoj prici. :| A onda dodaj koliko treba love i kupi nesto bolje. :wink:
  • 0

#20 shox

shox
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 January 2010 - 12:52 AM

Nishta... chekam da prodam neko ozvuchenje za auto, tu bi trebalo da bude oko 250eura pa cu sklopiti drugi ram...
  • 0
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika