Jump to content


Fotografije

Pulsmetar :)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
70 odgovora na ovu temu

#1 lina

lina
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 03 January 2010 - 02:58 PM

Dobar dan svima :)
Kao prvo zelim da se izvinim, osecam se kao da vam spam-ujem forum, ali posle dva dana pretrazivanja neta, vi mi delujete kao grupica koja bi najbolje umela da mi pomogne!
Dakle, ja nisam biciklist(kinj)a, ali mi treba pomoc u vezi kupovine pulsmetra :oops:
Ja imam nekih 10ak kilica viska i zelela bih da to skinem, pa sam htela da uzmem neki pulsmetar koji bi mi u tome pomogao i koji bi, idealno, pokazivao i koliko sam kalorija potrosila (znam da ta potrosnja kalorija nije bas najpreciznija, ali kao motivacija, mislim da bi mi dobro doslo)! Planiram da trcim - sto na traci sto napolju i da vozikam bicikl pomalo (kad se vreme prolepsa) i to uz pomoc audio trenera - CardioCoach... E sad, taj cikica u mmp3 formatu te tacno vodi kroz trening i govori 'sad treba da vam je heart rate x procenata od maximalnog' i slicno, pa mi treba neki satic koji bi mi omogucio da to pratim... Ja sam iscitala sve sto ste vi ispisali o raznim markama i modelima, ali bih htela ako neko moze jos malo da me uputi... Vidim da su Canyon modeli najjeftiniji, pa obzirom da ja nisam ni blizu profesionalac, da li bi oni za mene bili ok (uzevsi u obzir to sta meni treba) ili ipak treba da ulozim malo vise parica i kupim npr. Sigmu?
Inace, ja sam iz Subotioce, pa ako neko zna i gde bih to mogla nabaviti, bilo bi super (ako ne, planiram da narucim preko neta nekako)...

Hvala vam unapred puno i jos jednom se izvinjavam sto vam ovako upadam na forum bezveze :wink:
  • 0

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 January 2010 - 03:54 PM

Posto kod tebe u principu dominira "fitnes" - sigma ima bas takvu spravicu SIGMA ONYX FIT
http://www.sigmaspor... ... t/?flash=1

Postavljena slika

Licno ih imam vise, Od Sigme PC14, Onyx pro, PC3, Polara...svi oni rade posao, ali eto - posto je u pitanju malo drugaciji tip bavljenja sportom - mozda bi ti ova FIT varijanta bila najprikladnija.
Ja ne volim da kada su ove stvari u pitanju kupujem jeftinu plastiku, jer pulsmetar treba da bude precizna sprava a ne odokativna metoda.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 January 2010 - 03:59 PM

Mislim da bi "skidanje 10-tak kilica viška" žestoko ubrzala pravilna ishrana. Generalno je problem u ovoj državi što ljudi ne znaju da jedu. Omiljeno mi je "Jedi slanine, to je zdravo!" i slično...
  • 0

#4 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 03 January 2010 - 05:35 PM

Stoji sto je gamzi rekao medjutim mnogim ljudima kupovina pulsmetra i slicnih gedzeta pruzi dodatnu motivaciju i zadovoljstvo pri treniranju. Ljudi koji su vise godina aktivno u sportu dodju u fazu da toliko upoznaju svoje telo da im pulsmetri, watt-metri i slicne spravice vise nisu ni potrebne. No za pocetnika bih svakako savetovao pulsmetar posto uglavnom postoji pretenzija da covek u pocetku krene jace da trenira no sto bi trebao sto za posledicu ima pretreniranost, pad motivacije, povrede, i sl. No sta god ti spravica kaze na prvom mestu treba slusati svoje telo. Univerzalni trening planovi su dobri kao generalna smernica u nedostatku novca da se plati personalni trener koji bi na osnovu realnog fizickog stanja individue kao i mikro i makro-ciljeva planirao treninge, tako da radi po tom planu ali nemoj da ti bude sveto pismo :)

U Subotici imas capriolo http://www.capriolo.com a vidi mozda i venera ima nesto http://www.venerabike.com
Vidi sta ti cenovno odgovara pa baci linkove da prokomentarisemo. Uglavnom vecina aktuelnih satova ima funkcionalnost koja tebi treba. Cena varira od kolicine dodatnih opcija, brenda, kvaliteta izrade, (ne)kodirane komunikacije i sl..
  • 0

#5 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 January 2010 - 05:54 PM

nešto sam radio, pa sam dao jako sažet odgovor...

definitivno treba kupiti pulsmetar, on je majka svih sportova. brzinometri i slično su samo dodatna informacija, ali šta god se radilo polazimo od nas samih, odnosno naših organizama.
npr. kada smo umorni puls je brži i na trčanju bi smo išli sporije. to je već dobra smernica.
ako ne nađeš neki savet kako da nađeš svoj max puls, pragove i sl. kreni lagano i prati puls, piši dnevnik treninga. to će ti pomoći u budućnosti. u dnevnik upisuj telesnu težinu, vreme i rezultate merenja pulsa, pa čak i ako ti je nešto nelagodno taj dan, ako si premorena i sl.
ali i dalje, ništa bez pravilne (zdrave) ishrane :wink:
  • 0

#6 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 03 January 2010 - 08:16 PM

Po meni, ne treba kupovati jeftine pulsmetre tipa Canyon i sl.. Prvo, merenja koja daju nisu tacna tako da dzaba ti pulsmetar koji pokazuje bezveze vrednosti..Sto itakako moze da te prevari i sli..Mada najbolje je pratiti svoje telo..Iako ti on pokaze na pr.. puls 180 znaces da nije tako jer se ne osecas tako....
Drugo, nova serija Sigmi ima digitalni kod, nema mesanja signala..Ovo sto ti Misa preporucuje bi ti bila optimalna stvar...I ja koristim Sigmu Onyx Pro, odlican je, ima sve sto treba cak i vise od toga..
Jedina mana mu je to sto ne mogu da ga povezem sa kompom tako ako nekad budem uzimao jos neki pulsmetar bice to Polar bas zbog toga.....
Mozes da skines i programe sa kojima vodis dnevnik treninga, ubacujes vrednosti i sl...Mogu da ti dam link pa skini...pozz
  • 0
Passo di Gavia

#7 lina

lina
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 03 January 2010 - 09:34 PM

Hvala vam puno na odgovorima :)

gamzzy, svesna sam ja da me je losa ishrana u poslednjih par godina i dovela dovde, tako da nema vise klasicnog studentskog sedi-uci-grickaj varijanti! Kad bas bude frka za grickanjem ja cu kao Dusko Dugousko - sargarepicu i napred :wink: Salu na stranu, znam ja sta treba da radim, a najveca prepreka mi je sto ne volim da kuvam, ali moracu da pocnem, nema vise sendvica i peciva kao glavnih obroka!

misaxtr, i pretpostavila sam da ovi za jedva 2000 dinara nisu ni blizu ovim malo ozbljnijim, a radije bih da dam malo vise para, pa bar da znam sta nosim na ruci i da mogu da verujem tome sto on pokazuje!

Ciklo, hvala, znam gde su te prodavnice, pa cu da odem da vidim sta imaju...

durango, sto se programa tice, ja imam FitDay PC, ali mislim da je on ipak vise usmeren na ishranu, ili sam ja barem do sada vise koristila taj deo... Bilo bi super ako bi mi dao neki koji smatras da je bolji, hvala ti mnogo...

Ja sam pregledala sigmasport.com i sad kao pravo zensko moram da kazem da mi najlepse izgledaju ovaj i ovaj :D ali ovo je jedna od onih stvari koje ne treba birati po izgledu :)

Kad vidim sta ima, ja cu vas ponovo zamoliti za komentare i hvala vam zaista jos jednom, ne znam sta bih bez vas :wink:
  • 0

#8 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 January 2010 - 09:41 PM

gamzzy, svesna sam ja da me je losa ishrana u poslednjih par godina i dovela dovde, tako da nema vise klasicnog studentskog sedi-uci-grickaj varijanti! Kad bas bude frka za grickanjem ja cu kao Dusko Dugousko - sargarepicu i napred :wink: Salu na stranu, znam ja sta treba da radim, a najveca prepreka mi je sto ne volim da kuvam, ali moracu da pocnem, nema vise sendvica i peciva kao glavnih obroka!

Iskreno, može se relativno zdravo jesti i za malo para i na brzaka (čak i u fast food-u):
- tunjevina
- cerealije
- jaja
- pileće belo
- sveže povrće
- crni hleb
- itd...

Ono što treba jako paziti je količina po obroku i broj obroka. Valjalo bi imati obroke na svakih 3-4h i ne jesti par sati pred spavanje. Ujutru jesti ugljenih hidrata, pa do uveće preći na proteinsko i lagano...
  • 0

#9 lina

lina
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 03 January 2010 - 09:53 PM

Ono što treba jako paziti je količina po obroku i broj obroka. Valjalo bi imati obroke na svakih 3-4h i ne jesti par sati pred spavanje. Ujutru jesti ugljenih hidrata, pa do uveće preći na proteinsko i lagano...


Ja sam planirala 4 ili 5 obroka na dan, kako kada:

ujutru ovsene pahuljice sa jogurtom sa niskim procentom masnoce, znam da je hard core varijanta sa vodom, ali to se ne usudjujem da probam, a i ne zelim da postanem bodi bilder, tako da...

uzina na faxu - neka vockica sa malo oraha, bundevinog semena, kikirikija - nravno pecenog ili presnog, nikako przenog (uz svaki pobrok treba neki protein, bar tako sam procitala na mnooogo mesta)

rucak - basmati pirinac, proso ili tako nesto sa povrcem i neki protein - sir sa malim procentom masnoce, piletina, curetina ili riba

uzina - ne znam :D ne bih voce tako kasno u toku dana zbog ugljenih hidrata... ideja?

vecera - meso i salata

jel to zvuci ok? eto nisam ni planirala da sa vama pricam o ishrani, ali posto se provuklo u razgovoru... :D
  • 0

#10 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 03 January 2010 - 11:08 PM

Pozdrav, ovaj nije los..Ja njega koristim, probaj ga pa vidi da li ti odgovara..Ima dosta parametara..
Ako ne uspes da skines crack, poslacu ti ga na pp..

http://www.fitcentri.../ultracoach.htm
  • 0
Passo di Gavia

#11 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 January 2010 - 06:39 AM

uzina - ne znam :D ne bih voce tako kasno u toku dana zbog ugljenih hidrata... ideja?

Možeš komotno neke jabuke, kruške i citrusno voće... a u toku prepodneva komotno i banane i ostala sezonska voća.
  • 0

#12 lina

lina
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 04 January 2010 - 12:43 PM

uzina - ne znam :D ne bih voce tako kasno u toku dana zbog ugljenih hidrata... ideja?

Možeš komotno neke jabuke, kruške i citrusno voće... a u toku prepodneva komotno i banane i ostala sezonska voća.


e pa super, ja ustvari bas volim voce! hvala ti :)

e a sto se tice "satica", bila sam da vidim i ovako stavri stoje:

Onyx fit i pro su me bas iznenadili cenom, tako da ako bas ne moram, njih bih ipak da preskocim, mada, ako su oni bas izuzetno bolji od ostalih, zrtvovala bih tih par hiljada vise... znate sto kazu englezi - nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari!

sto se ostalih tice, ubedljivo je najlepsi onyx balance, ali koliko sam gledala iz tih specifikacija on je dosta siromasan, pretpostavljam da im je i cilj da ga kupuju zene zbog izgleda...

pc 9 women nisam videla da li imaju, imaju obican pc9 kao i pc15...

onyx classic i onyx easy...

eto to su mi manje-vise opcije... trebalo je da popisem sta tacno od modela imaju prodavnici, ovako sam samo bacila pogled na par... tako da zapravo nisam sigurna da li imaju Onyx easy u prodavnici, ali valjda i ako nemaju a za taj se odlucim, mogu da mi nabave...

i pitanje, osim digitally coded signala, u cemu je razlika izmedju onyx i topline serije?
  • 0

#13 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 January 2010 - 01:06 PM

Ja ti baš i ne mogu dati korektan odgovor, ali ću te nešto posavetovati. Imao sam nekada davno Sigmu PC15, koja je umela da mi u jednom trenutku pokaže za desetak-dvadesetak otkucaja više, pa da u jednom trenutku to vrati na prave vrednosti. Zbog toga nisam mogao pravilno da treniram, pa sam se okrenuo drugoj preporuci za sat marke Crane. Taj je isto brljavio, ali u manjoj meri. I dalje mi se to nije svidelo i ja "presečem" i kupim Polar-a za ~130€. Nije najjeftiniji model, ali sam gledao da bude najjeftiniji a da ima sve što želim (kada se već otvaram za takvu kupovinu)... ovaj me nikada još nije izneverio, osim što ume traka da zeza, ali se i to rešava kvašenjem kontakata koji idu uz telo.
Potraži da li igde ima da se kupi neki najjeftiniji Polar i to će ti biti pulsmetar za sva vremena. Takođe sam pratio da su ljudi samo hvalili i Garmin kao i Suunto.

ovo su im neki osnovni modeli, pa možda nađeš nešto povoljno.
http://www.polar.fi/...ucts/get_active
  • 0

#14 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 January 2010 - 01:21 PM

Ako kinta presuđuje, u tom slučaju, ja bih išao na PC15 ili u krajnjoj liniji PC9. Onix koje si nabrajala su siromašni sa funkcijama, a treba imati na umu da je dobar pulsmetar ipak stvar koja se ne kupuje baš često, pa stoga treba birati one koji su dobri i imaju dobar izbor funkcija na njemu.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#15 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 04 January 2010 - 02:57 PM

ima polar ali kosta 220eur :) ali Full pakovanje dok za garmin 305 za iste pare moras da dokupis deo za bike itd...a ima negde na limondo covek prodaje sigmu za 4000din evo i link http://www.limundo.c... ... SAT/917318 novi je 6200din

http://www.takolako.... ... tegory.jsp
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#16 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 January 2010 - 03:11 PM

ima polar ali kosta 220eur :) ali Full pakovanje dok za garmin 305 za iste pare moras da dokupis deo za bike itd...a ima negde na limondo covek prodaje sigmu za 4000din evo i link http://www.limundo.c... ... SAT/917318 novi je 6200din

http://www.takolako.... ... tegory.jsp

Ako si pročitao do kraja moju poruku shvatio bi da nije sve 220€. Ono što sam ja postavio su uvodni modeli polara, a ja sam moj mov u radnji platio 135€ full pakovanje.
Garmin Edge 305 nije jedini Garmin na tržištu.

Za stvar koja se kupuje jednom vredi izdvojiti malo više novaca, pogotovo što te ta stvar prati stalno na treningu.
  • 0

#17 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 04 January 2010 - 03:23 PM

ima polar ali kosta 220eur :) ali Full pakovanje dok za garmin 305 za iste pare moras da dokupis deo za bike itd...a ima negde na limondo covek prodaje sigmu za 4000din evo i link http://www.limundo.c... ... SAT/917318 novi je 6200din

http://www.takolako.... ... tegory.jsp

Ako si pročitao do kraja moju poruku shvatio bi da nije sve 220€. Ono što sam ja postavio su uvodni modeli polara, a ja sam moj mov u radnji platio 135€ full pakovanje.
Garmin Edge 305 nije jedini Garmin na tržištu.

Za stvar koja se kupuje jednom vredi izdvojiti malo više novaca, pogotovo što te ta stvar prati stalno na treningu.


procitao sam sve zato sam i pisao ja sam spomenuo garmin 305 sat :)
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#18 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 January 2010 - 03:39 PM

procitao sam sve zato sam i pisao ja sam spomenuo garmin 305 sat :)

garmin 305 je sve samo ne sat :mrgreen:
  • 0

#19 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 January 2010 - 03:44 PM

odnosno, forerunner je sat, ali edge nije nikako ;)
  • 0

#20 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 January 2010 - 05:36 PM

preporucujem Run Tec model 60331/kppm57 (http://www.fabita.nl...Te ... 57).aspx). u austriji u "lidl"-u kostao je oko 20eur. postoji mogucnost montaze na korman od bicikla.
sluzi me (kuc, kuc) vec dve godine, u proseku ga koristim svaki drugi dan.
  • 0
--




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika