Jump to content


Fotografije

Grux [MTB]


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
53 odgovora na ovu temu

#1 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 04 November 2009 - 12:05 PM

Evo i moje biciklice:

Ram - Scott Boulder
Vila - RST Gila T5
Točkovi - Motex SQR (menjaće se, spremni su Alexrims G6000 sa XT CL nablama)
Šticna, lula, korman - Zoom (menjaće se)
Zadnji menjač - Shimano Altus (menjaće se)
Prednji menjač - Shimano Deore XT (skoro stavljen, pre njega je bio neki shimano no name)
Pogon - Shimano ?? (menjaće se)
Kaseta - Shimano ?? Megarange (menjaće se)
Lanac - nešto u skladu sa opštim utiskom (menjaće se)
Sedište - Scout
Kočnice - Promax V-brake (menjaće se)

Slika (nemam bolju trenutno):

Postavljena slika

Bajs je star 4 i po godina, do sada je služio ekstra. Nisam ga štedeo i vožen je po svakakvim terenima i konačno je vreme, kao što se gore vidi, da se menjaju delovi.
Znam da ljudi savetuju prodaju celog bajsa i kupovinu drugog sa boljom opremom pre nego menjanje skoro cele opreme, ali meni je prirasao za srce i ne menja mi se.
Što se tiče menjanja opreme, razmišljao sam da pređem na SRAM komponente.
Pošto nisam neki poznavalac opreme, iako dugo vozim, zamolio bi one koji se bolje razumeju da mi kažu nešto o ovom ramu ukoliko znaju neke detalje, voleo bih da znam čisto kakav je, u kom je rangu ili šta već mislite da treba znati o ramu.

Pozdrav
  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 November 2009 - 01:04 PM

Ram je dobar :D

Upg. preporuka: X-5 napred/X-7 pozadi; ne znam kakve su x-5 komande ali ne bi trebalo da im je mane. Pošto ćeš prelaziti na devetofaz, računaj još i neku nablu, kasetu, pletenje točka... e sad pošto imaš ove leve obruče sa pola i po žbice možda je bolje zameniti komplet točkove za nešto normalno i sa svuda dostupnim rezervnim delovima a te prodati.

Pogon... nećeš naći ništa naročito bolje bez "malo" više para. Inače je Tourney, vozim ga i ja, nije me još nigde izdao, jedina mana mu je što u slobodno vreme radi kao pritiskač kupusa jer ima 43 kg bez patrone.

Kočnice, ako ne prave probleme u radu, menjaj jedino za diskove. Dobre pakne su najbitnije.

Et' :)
  • 0

#3 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 04 November 2009 - 01:11 PM

Ram je dobar :D

Upg. preporuka: X-5 napred/X-7 pozadi; ne znam kakve su x-5 komande ali ne bi trebalo da im je mane. Pošto ćeš prelaziti na devetofaz, računaj još i neku nablu, kasetu, pletenje točka... e sad pošto imaš ove leve obruče sa pola i po žbice možda je bolje zameniti komplet točkove za nešto normalno i sa svuda dostupnim rezervnim delovima a te prodati.

Pogon... nećeš naći ništa naročito bolje bez "malo" više para. Inače je Tourney, vozim ga i ja, nije me još nigde izdao, jedina mana mu je što u slobodno vreme radi kao pritiskač kupusa jer ima 43 kg bez patrone.

Kočnice, ako ne prave probleme u radu, menjaj jedino za diskove. Dobre pakne su najbitnije.

Et' :)


Vala, motaju mi se po glavi X.9 komponente, al' sam skroman! :)
Točkove imam Alexrims G600 sa XT nablama, ali oni čekaju kasetu i zadnji menjač.
Pogon znam da je skup, ali ako ovaj može da šljaka sa novim delovima mogu malo sačekati za neki bolji.
Diskovi i jesu u planu, nable su Center lock, tako da i tu osnovu imam, videćemo kad dođem dotle.
Inače, paknovi su mi Corratec i odlični su.

Hvala na komentaru.
  • 0

#4 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 04 November 2009 - 01:22 PM

Vala, motaju mi se po glavi X.9 komponente, al' sam skroman! :)


Dobro ti se mota! :mrgreen:

Kad budes stavio novu kasetu, 11-32 ili 11-34, onda bi trebalo zameniti pogon, za neki 44-32-22. Mislim, i ovako ce da te sluzi, al ce ti raspored brzina biti priblizniji drumskoj nego mtb voznji. :D
  • 0

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 November 2009 - 01:38 PM

Hehe, X-9... radije razliku u novcu između X-9 i ove X-5/7 kombinacije uloži u neku drugu komponentu koja će se mnogo više osetiti u našem tipu vožnje (kočnice, šmensi amort, točkovi, SPD (ne vidim jesu li one pedale dual)). Naravno, ako imaš kinte onda uzmi devetku.
  • 0

#6 mecca80

mecca80
  • Members
  • Pip
  • 27 posts
  • Locationleskovac

Postavljeno 04 November 2009 - 01:55 PM

Grux samo X.0..... :lol: :lol:
  • 0

#7 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 November 2009 - 02:10 PM

Grux samo X.0..... :lol: :lol:


aj ne budi skroman

grux samo xx

n:dwarf n:happy0005
  • 0
Postavljena slika

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 November 2009 - 02:16 PM

Ma da uzme ful Shimano SIS za 300 din i da vozi to 2 meseca pa da vrati ovo što mu je sad na biciklu, misliće da leti :mrgreen:
  • 0

#9 mecca80

mecca80
  • Members
  • Pip
  • 27 posts
  • Locationleskovac

Postavljeno 04 November 2009 - 02:24 PM

Ali samo Ful sis ne nesto tamo bezveze... :D :D :D :D :D :D :D
  • 0

#10 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 November 2009 - 02:31 PM

ma bre samo da scepa neke sise i bolece ga uvo za bajs :D
  • 0
Postavljena slika

#11 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 November 2009 - 02:48 PM

Nemoj mi ta dva dobra razdvajati [-X
  • 0

#12 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 November 2009 - 02:58 PM

Nezajazljivi covece n:blush2
  • 0
Postavljena slika

#13 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 04 November 2009 - 03:29 PM

Kad budes stavio novu kasetu, 11-32 ili 11-34, onda bi trebalo zameniti pogon, za neki 44-32-22. Mislim, i ovako ce da te sluzi, al ce ti raspored brzina biti priblizniji drumskoj nego mtb voznji. :D


Da, moj ima najveću šajbnu 48 i stvarno nije zgodan za mtb

Hehe, X-9... radije razliku u novcu između X-9 i ove X-5/7 kombinacije uloži u neku drugu komponentu koja će se mnogo više osetiti u našem tipu vožnje (kočnice, šmensi amort, točkovi, SPD (ne vidim jesu li one pedale dual)). Naravno, ako imaš kinte onda uzmi devetku.

.

Možda si u pravu, ali kad već menjam probaću da nabacim što bolje komponente. Lagano u toku zime pa da bude na proleće pa čak i leto neće biti strašno. A ovo za pedale ne razumem baš najbolje šta znači, pojasni mi ako nije problem.

Grux samo X.0..... :lol: :lol:


aj ne budi skroman

grux samo xx

n:dwarf n:happy0005


Hehehe, da da, bilo je i tih fantazija, ali kada bolje razmislim ipak je to isuviše skupo i za taj novac se može kupiti što šta od druge opreme. A kada je altus radio ovoliko dugo i dobro, onda će i X.9!!

Ma da uzme ful Shimano SIS za 300 din i da vozi to 2 meseca pa da vrati ovo što mu je sad na biciklu, misliće da leti :mrgreen:


Hehe, ovo sam već iskusio kada sam kupio ovaj bajk, 10 godina pre toga sam jahao Full Sis mašine! ;) Što je dosta, dosta je! :D

ma bre samo da scepa neke sise i bolece ga uvo za bajs :D


Evo, stiže zima, treba toplote... ko će mrznuti na bicikli. :D
  • 0

#14 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 November 2009 - 03:32 PM

zime pa da bude na proleće pa čak i leto neće biti strašno. A ovo za pedale ne razumem baš najbolje šta znači, pojasni mi ako nije problem.


Pismenost+mozak u leru... dual = kombinovane, spd na jednoj strani, obične platforme na drugoj.
  • 0

#15 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 04 November 2009 - 03:49 PM

Pismenost+mozak u leru...

Ne kapiram šta hoćeš da kažeš!?

dual = kombinovane, spd na jednoj strani, obične platforme na drugoj.

Ma obične pedale, kakav spd, to će sačekati malo više.
  • 0

#16 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 November 2009 - 04:17 PM

Da, moj ima najveću šajbnu 48 i stvarno nije zgodan za mtb

Zavisi gde ga i kako vozis.Ako cesto visis na terenu svakako da, nije zgodan.

Možda si u pravu, ali kad već menjam probaću da nabacim što bolje komponente. Lagano u toku zime pa da bude na proleće pa čak i leto neće biti strašno. A ovo za pedale ne razumem baš najbolje šta znači, pojasni mi ako nije problem.


Veliko pitanje je sta je bolje.Ne u tehnickom smislu, to je jasno, vec u pogledu sta je tebi kao resenje bolje.Naime imeprativ ti je da ti bicikl tokom 100% vremena bude 100% ispravan (dobro da ne preterujem idealizmom ali znas na sta mislim).To se postize brigom i redovnim odrzavanjem kao i razumnom upotrebom bicikla.E sad redovno odrzavanje opreme vise klase kosta srazmerno vise.Tebi npr ama bas nista ne znaci da vozis polu/neipravnu xt hidrauliku, procices isto kao da vozis neku nn mehaniku, daklem najebaces.Shodno tome kupi ono za sta si sigruan da ti nikad nece biti problem da odrzavas, tj kupujes nove potrosne delove, kao i druge sklopove koji vremenom stradaju.

Cest slucaj kod nas je da covek skulja lovu neko vreme, i nekako skrpi 500-1500e i pazari uvezen ladjen bajs.Za taj novac je bilo moguce naci i sasvim solidne primerke, sa lepom hidraulikom, dobrom viljuskom itd itd... I sad covek kupi ono lepo radi, drugari iz kraja popadaju na pozadine, ovaj spava pored bicikla + se primi i pocne da vozi mnogo (to je onaj bolji slucaj), vreme prolazi i sad delovi dotrajavaju jer nista ne traje vecno a ovom je budzet sravnjen i eto muke.Sledi mu neizbezno padanje u klasi pod uslovom da i to moze da plati, a neretko upadnu u grdne komplikacije sa otezanim nabavljanjem delova, kao i preskupim servisima (npr servis fox viljuske ume da izadje papreno). Kad se sve sabere i oduzme coveku je nesto sto je trebalo da donese samo zadovoljstvo i nesto "izgubljenog" vremena i novca za odrzavanje postane zivotni problem.To je los pristup.

Kao nekakv kompromis izmedju cene odrzavanja i performansi za rekreativce, a to su manje vise svi sem takmicara 8faz (alivio, x-4, ...) je keva.Gornja granica smisla ulaganja je entry level 9faz (deore, x-5,...). Sve preko toga podrazumeva da si ljubitelj koji je finansijski potkovan.Ako nesto od ta dva nisi dzaba ti posao :)

Evo, stiže zima, treba toplote... ko će mrznuti na bicikli. :D


E ova ti zlatna :D
  • 0
Postavljena slika

#17 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 04 November 2009 - 06:42 PM

Ljubitelj jesam, finansijski sam potkovan onoliko koliko se može u Srbiji. Ali kada nešto volim, onda nađem i način. Što se tiče održavanja, trudim se.
  • 0

#18 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 04 November 2009 - 09:33 PM

Jednostawnije... ljubaw nema cenu .... ;)
  • 0
...born to ride...

#19 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 November 2009 - 09:48 PM

Pismenost+mozak u leru...

Ne kapiram šta hoćeš da kažeš!?

dual = kombinovane, spd na jednoj strani, obične platforme na drugoj.

Ma obične pedale, kakav spd, to će sačekati malo više.


1. Ma lupet'o, ko je još čuo za dual pedale... da sam odmah napisao kombinovane...

2. Mislim da ti je bolje da uzmeš SPD nego da uzimaš jači pogon. Za 15-20€ isto uzmi 44/34/22 Tourney a ostatak para daj na patike i pedale, biće mnooogo bolje unapređenje mogućnosti nego da daš 100€ na pola kile ili i celo kilo lakši pogon.
  • 0

#20 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 November 2009 - 10:23 PM

Nije problem 'pasti u klasi' ako se ispostavi da ne uočavaš razliku :D Uvek se setim Nomadovog 'XTR sam uzeo tek kad su me sekunde delile od podijuma' - a na forumu (na radost prodavaca :mrgreen: ) vlada stav da je sve plaćeno manje od 500€ nepouzdano.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika