Jump to content


Fotografije
- - - - -

MTB staze u okolini


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
24 odgovora na ovu temu

#1 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 03 November 2009 - 06:09 PM

Evo dok pada snegić, da uradim nešto valjda korisno :D

Nekad sam živeo u NS i tamo je bila milina zbog blizine i obilja MTB staza. U BG sam 5 godina i još uvek tražim neke dobre staze. Čisto da bih imao veći izbor a i lepo je videti neke nove delove prirode.

Nešto sam zanimljivo pronašao i ne znam da li to već kolege MTB-ovci iz BG znaju ali eto da podelim. Nisam još sve istražio ali malo po malo...prošli vikend sam tamo išao na trening i baš sam uživao, iako je bilo poprilično hladno.

Evo tekstualno kako prići stazi, mada slika će pomoći.
Pravac Avala, spust u Ripanj. Na kraju spusta se skrene desno ka Minelu (valjda se tako zove ta firma), pređeš prugu, benzinsku pumpu, neki mini mostić (ako se dobro sećam), još par metara pa skreneš desno i onda asfaltom uzbrdo, nakon nekoliko lakat krivina, asfalta više nema i staza počinje.
Ako se ta centralna staza prati izađe se na Ibarsku oko 1km od skretanja za Ripanj sa Ibarske.

E sad, dok se voziš tim glavnim "MTB bulevarom" ima skretanja i levo i desno. Nisam ih sve ispitao ali radim na tome, ali čisto radi orijentacije evo gde sam ja uspevao da završim.

Skretanja na desno:
- Znam da prvo na početku vodi do Pinosave ako ideš kroz šumu (prelepo je), spust....pruga, potok na kraju, malo druma i eto te u Pinosavi, pa ako nastaviš pravo uzbrdo izadješ tačno pred skretanje za Avalu.
- Drugo skretanje vodi ka nekom vojnom delu, nemam pojma, obuću pancir pa ću videti n:anim_08 n:anim_08 , mada sam to čuo od lokalnog traktoriste.
- Sledeće skretanje vodi u Rušanj, dobar spust...ima žbunja sa strane, pa bilo svačeg n:bicycle2 , ali extra je, na kraju mali potok.
- Jedno skretanje pri kraju...dead end, ne ići tamo jer završiš u bagremovoj šumici, trnja ima na tone, ne znam kako nisam izbušio gume :-$ .

Skretanja na levo:
Završi se negde u blizini jezerceta , ali tu stranu nisam baš istražio.

Sve u svemu, zadnjih par vikenda sam se extra proveo! S obzirom da su putići u obliku ribljeg skeleta, cilj mi je da uspem spojiti neki krug od 15-20 km, vrlo je moguće da bude i više.

Ima i jedan delić za one koji voze drumaše pa ne kroče na zemlju. Na njemu imaju i dva vrlo gadna kratka uspona. Put je idealan a može i da posluži kao prečica od Ripnja do Ibarske. Par puta me hvatao mrak pa sam tuda skraćivao, ali zato platim gadnim usponima.

Eto, toliko. Možda je ovo već nešto poznato ali meni je bilo nešto novo, pa možda se nadje neko kome posluži. U ostalom, ako znate još neke MTB staze osim Košutnjaka, «strogog centra» Avale, državne šume kod sela Babe, podelite, značiće!!! :mrgreen:

Attached Thumbnails

  • Staza.jpg

  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 November 2009 - 07:00 PM

Imaš kojekakve kombinacije između Ostružnice i Sremčice (i Moštanice), ništa dugačko ali zgodno jer je blizu i nije mnogo opako (osim ako ne guliš uzbrdo-nizbrdo) pa je dobro za rane faze ulaska u formu. Kombinacije koje uključuju silazak iz Sremčice u onu rupu u koju se ulazi iz Železnika (pa odatle ka ibarcu i Rušnju) ne preporučujem ako nemate sealant.
  • 0

#3 Downhiller

Downhiller
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 183 posts
  • LocationVidikovac

Postavljeno 19 November 2009 - 04:15 PM

dobar post videcu da se provozam tamo :wink:
najvise me interesuje samo kad bi pojasnio koje skretanje vodi do potoka? :?
  • 0
Posted ImagePosted Image

#4 driver

driver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 215 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 November 2009 - 05:36 PM

ne preporučujem ako nemate sealant.


koko sam dobro preveo, to je zaptivna masa na srpskom....... pa te molim objasni mikako to.... posto mi malo zvuci nelogicno....

p.s. ne moram ja bas sve da znam :D heheheh

slika će pomoći.


pomogla je dosta :D ispitacemo to sledece godine, posto sada je vec kraj sezone.... bice jos malo toplo, pa ondaaaa.... jbg :D
  • 0
Guram bajs pola sata, da bi vozio svega nekoliko sekundi!!!

TO JE PRAVI DOZIVLJAJ!!!
I LUDOST!!!! : )))


Postavljena slika
Postavljena slika

#5 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 19 November 2009 - 06:29 PM

Evo ti ovde, test u realnoj upotrebi :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#6 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 19 November 2009 - 08:50 PM

ispitacemo to sledece godine, posto sada je vec kraj sezone.

Bolje je kad malo zasuši jer ima jedno parche pri kraju, na izlazku za ibarsku, gde ume gadno da zablati! Sad sam za vikend krenuo ali sam odustao, vratio sam se pa cepao Avalu pet krugova kroz šumu gore-dole. Penzosi što pešačili komentarišu: "Je li, jel ovaj već prošao ili ....izem ti naočale" :D Jedva čekam proleće pa lepo napakujem bike u kola, pravac Fruška, pa opletem po velikom...pa makar me traktorom na Testeri budu čupali :D
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#7 Downhiller

Downhiller
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 183 posts
  • LocationVidikovac

Postavljeno 20 November 2009 - 01:42 PM

Jedva čekam proleće pa lepo napakujem bike u kola, pravac Fruška, pa opletem po velikom...pa makar me traktorom na Testeri budu čupali :D


samo da pokazem drugu da je boje otici na frusku goru kolima pa se tamo vozikati :wink:
  • 0
Posted ImagePosted Image

#8 driver

driver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 215 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 November 2009 - 09:57 PM

Jedva čekam proleće pa lepo napakujem bike u kola, pravac Fruška, pa opletem po velikom...pa makar me traktorom na Testeri budu čupali :D


samo da pokazem drugu da je boje otici na frusku goru kolima pa se tamo vozikati :wink:



JA OCU DA VOZIM DO TAMO!!!!! VECI MI UZITAK!!!!!


:D :D :D :D :D :D :D
  • 0
Guram bajs pola sata, da bi vozio svega nekoliko sekundi!!!

TO JE PRAVI DOZIVLJAJ!!!
I LUDOST!!!! : )))


Postavljena slika
Postavljena slika

#9 driver

driver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 215 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 November 2009 - 10:05 PM

posto ne poznajem frusku goru, kako da se dodje do maratona ?
  • 0
Guram bajs pola sata, da bi vozio svega nekoliko sekundi!!!

TO JE PRAVI DOZIVLJAJ!!!
I LUDOST!!!! : )))


Postavljena slika
Postavljena slika

#10 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 29 November 2009 - 08:20 PM

Vezano za voznju do Fruske, nije problem, ali otici do tamo, odvozati veliki maraton i vratiti se. Sve to bikeom odraditi = samoubistvo! A skidam kapu ko bi to uspeo. Veliki maraton je sam po sebi dovoljan...dodji na njega na prolece, uverices se!!!! :mrgreen:

Inace start maratona je na popovici. Od BG dodjes kako znas i umes do Iriskog venca, spustis se u podnozje do pred ulaz u Sremsku Kamenicu, pa onda skerenes ka Popovici, pa do kraja asfalta. Tamo ces videti planinarski dom, gde je start-cilj. E onda pratis, srculenca...vidi po forumu, siguran sam da negde pise mnogo vise o samom maratonu + mapa itd... ovo je bilo u najkracim crtama. 8)
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#11 driver

driver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 215 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 December 2009 - 05:19 PM

hvala ti puno :D mada moj plan je bio da do frusko gore odem bajkom.... izblejim tmao.... odem prespavam u manastiru... il ako ne sator je extra stvar :D onda izjutra maraton, i zajebancije....
prespavati opet, i sutra izjutra krenuo kuci....

s obzirom da mi je kroz bgd za 100 km po uzbrdo nizbrdo voznji trebalo 4 sata aktivne voznje, onda mi za 160 po ravnom i ne bi trebalo vise od 5-6 sati aktivne voznje.....

mozda je preveliki zalogaj... ali barem cu imati sta da pricam unucima :D hahahahahhahaha :D
  • 0
Guram bajs pola sata, da bi vozio svega nekoliko sekundi!!!

TO JE PRAVI DOZIVLJAJ!!!
I LUDOST!!!! : )))


Postavljena slika
Postavljena slika

#12 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 17 December 2009 - 09:22 PM

Dobar ti je plan i po meni je realan za užitak.
Moji žive u NS pa često zapalim kući za vikend bajkom, i uvek idem preko Fruške. Trasa mi je:
Starim putem do Star pazove, tamo na mislim drugom semaforu, u "centru", levo pa do Putinaca.
Tamo levo prema Rumi. U Rumi nekad odem prema Irigu pa na Iriški venac, a nekad kroz Rumu pa drugim putem ka Vrdniku, pa opet gore. A kad baš imaš volje onda okolo naokolo do Mandjelosa, pa na Frušku Goru, ali to je poooodaleko.
Čekamo proleće pa će biti ... n:bicycle n:bicycle n:bicycle
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#13 shebez

shebez
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 22 December 2009 - 09:03 AM

- Drugo skretanje vodi ka nekom vojnom delu, nemam pojma, obuću pancir pa ću videti n:anim_08 n:anim_08 , mada sam to čuo od lokalnog traktoriste.



Ja se cesto vozim tuda i za to "drugo skretanje" na desno koje je na raskrsnici sa "skretanjem prema jezeru" ne vodi ni do kakvog vojnog objekta, vec se takodje spusta u onaj potok gde i "trece skretanje" vodi, samo izlazi na potok malo nize. Taj put mi je daleko interesantniji od tog "treceg skretanja"... Tako da ti ga preporucujem da se tuda spustis do potoka, a vratis se drugom stranom tj.izlazis nazad na "trece skretanje"

Takodje imas jos jedan spust sa grebena prema Beloj Reci (jezeru)...

Da ti ne objasnjavam previse evo ti kml falj otvori ga samo u GE, iscrtao sam ti predlog uspona od Rakovice do Rusnja + dve staze oko grebena koji si ti pokazao a kojima nisi prosao...
Valjda ces se snaci ako te jos nesto zanima pitaj...
  • 0

#14 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 22 December 2009 - 03:17 PM

Extra, hvala puno! Čim bude prilike proveriću!
Ko će dočekati proleće.... :(
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#15 malimrav

malimrav
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 11 April 2010 - 06:29 AM

Pozdrav svima, eto da se i ja pridruzim forumu...
Htedoh podeliti sa vama jednu malu stazu u okolini Mirijeva. U stvari tu ima vise staza, odnosno traktorskih putica koje koriste lokalni poljoprivrednici, a ova mi je zanimljiva jer ima nikoliko vecih strmina, a u extenziji, njom se moze stici do Dunava i provozati se uz obalu. Karakterise je prelep pogled na Beograd, Dunav, Pancevo, vidi se cak i Gardos u daljini, a posebno je karakterise mesto za intimne trenutke u kolima, uz prelep zalazak sunca ;)

Otprilike sam oznacio na google-u putic, a okacicu i nekoliko slika koje sam usput napravio telefonom. Pa ako je neko raspolozen za voznjicu...

Attached Thumbnails

  • mirijevo staza.jpg

  • 0

#16 Downhiller

Downhiller
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 183 posts
  • LocationVidikovac

Postavljeno 11 April 2010 - 06:29 PM

Lep opis =D> , Dobrodoshao na forum :wink:
  • 0
Posted ImagePosted Image

#17 malimrav

malimrav
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 12 April 2010 - 02:39 PM

Pa dobro, malo pristrasno napisano i opisano. Hvala u svakom slucaju!
Evo nekoliko slika od juce. Do duse slikao sam aparatom, a ne telefonom i nije bas sve idilicno kao sto se mozda moze uciniti na prvi pogled. Izabrao sam najlepse fotke :)

http://www.cikloberz...hp?img=3400&t=n
http://www.cikloberz...hp?img=3399&t=n
http://www.cikloberz...hp?img=3398&t=n
http://www.cikloberz...hp?img=3397&t=n
http://www.cikloberz...hp?img=3396&t=n
http://www.cikloberz...hp?img=3395&t=n
http://www.cikloberz...hp?img=3394&t=n
http://www.cikloberz...hp?img=3393&t=n
http://www.cikloberz...hp?img=3392&t=n
http://www.cikloberz...hp?img=3391&t=n
  • 0

#18 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 12 April 2010 - 07:01 PM

Svaka čast! To se tražilo!
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#19 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 12 April 2010 - 07:02 PM

Vrlo zanimljiv teren, odlicna podloga! :shock: =D>
  • 0

#20 malimrav

malimrav
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 12 April 2010 - 08:03 PM

Kad krenu tresnje, jagode i ostalo voce bice jos zanimljiviji. ;) Pa kad seljaci pripucaju i pojure, ima da se nabije kondicija, ni uz brdo nece biti problem... :D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika