Jump to content


Fotografije

Trenazer


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
265 odgovora na ovu temu

#241 kolera013

kolera013
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 02 April 2020 - 05:33 PM

Zdravo svima,

Sobzirom na situaciju u kojoj smo svi, hocu da uzmem trenazer. Malo sam istrazivao i vidim da su ovi jeftini jako bucni, pa mi je potrban savet koji da gledam da uzmem a da je sto tisi? Planiram da potrosim nekih 200, 250 evra.
Hvala.

Inace bicikl je 29incha monti bajk

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
  • 0

#242 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 02 April 2020 - 06:50 PM

Trenazer je bucan pa je bucan neki manje neki vise ....


  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#243 kolera013

kolera013
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 02 April 2020 - 07:42 PM

Trenazer je bucan pa je bucan neki manje neki vise ....

Колико може да буде бучан? Живим у двоспратној кући, а моји родитељи ће спавати на доњем спрату. Битно ми је да могу да га возим у ноћним сатима.

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
  • 0

#244 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 02 April 2020 - 11:17 PM

Moraš ga izolovati od poda, inače se vibracije prenose dole čak i glasnije nego što ih ti čuješ. Sem toga, zaviso od tvojih roditelja (koliko čvrsto spavaju) i od izolacije u kući. Da li bi tvoji mogli da spavaju ako bi ti radio usisivač u sobi na primer?
  • 0

#245 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 April 2020 - 06:47 AM

Ako je mtb u pitanju, valjalo bi izbeći buku koju prave kramponi po bilo kojoj podlozi. Ili ćelava guma ili trenažer sa direktnim pogonom, a svakako magnetni (jeftiniji) ili sa fluidom (tiši).

Uljani u kombinaciji sa ćelavom gumom će verovatno biti najtiši, a da ne košta kao kajgana https://www.2bike.rs...id#.XobaPh6xU0N

Slično, ali jeftinije i na magnet https://www.2bike.rs...0w#.Xoba6x6xU0M


Možda će ovakvo nešto da bude najzgodnije?

https://www.2bike.rs...0w#.Xoba6x6xU0M

Plus podloga, što reče kolega. Nešto sunđerasto ili mekano, tipa one ploče za igraonice što se spajaju kao puzzle.
  • 1
The sea, the sea

#246 kolera013

kolera013
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 03 April 2020 - 07:20 AM

Moraš ga izolovati od poda, inače se vibracije prenose dole čak i glasnije nego što ih ti čuješ. Sem toga, zaviso od tvojih roditelja (koliko čvrsto spavaju) i od izolacije u kući. Da li bi tvoji mogli da spavaju ako bi ti radio usisivač u sobi na primer?

Није проблем да купим неку подлогу, прочитао сам да су подлоге за јогу добра изолација за ово.

А за ово друго, па не не могу да спавају ако би радио усисивач у истој соби.

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
  • 0

#247 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 April 2020 - 07:58 AM

Pa kad ti to misliš da vozis

Nije baš da ćeš posle trenazera odmah da spavaš tako da ga nećeš voziti jako kasno noću.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#248 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 April 2020 - 08:19 AM

Није проблем да купим неку подлогу, прочитао сам да су подлоге за јогу добра изолација за ово.

А за ово друго, па не не могу да спавају ако би радио усисивач у истој соби.

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока

Te za jogu ce da se raspadnu brzo jer su gnjecave, a postolje trenazera i nogice su ostre. Mozda tu za jogu staviti ispod neke druge podloge kao dodatnu izolaciju, ali direkt na nju trenazer nikako.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#249 kolera013

kolera013
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 03 April 2020 - 09:49 AM

Pa kad ti to misliš da vozis

Nije baš da ćeš posle trenazera odmah da spavaš tako da ga nećeš voziti jako kasno noću.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Ја радим од куће и генерално радим до 2 ујутро, између тога имам паузе. Због ове ситуације, одговарало би ми да имам могућност овакве врсте тренинга.

Тренутно планирам да га користим рекреативно, дол гледам нешто. Нисам планирао озбиљнији тренинг

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
  • 0

#250 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 601 posts

Postavljeno 03 April 2020 - 10:06 AM

Stavi jace opterecenje na trenazeru, kao da vozis brdo.
Napred prebaci na malu nazad na najvecu, tako da se tocak i samim tim zamajac okrece malim brojem obrtaja. Tad nije toliko bucan. Brzina i predjeni put su ionako potpuno nebitne stavke na tenazeru.
  • 1

#251 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 03 April 2020 - 10:09 AM

А за ово друго, па не не могу да спавају ако би радио усисивач у истој соби.

 

Mislio sam u tvojoj sobi, tu gde hoćeš da staviš trenažer. Ako bi na mestu trenažera bio uključen usisivač, da li bi tvojima previše smetalo?


  • 0

#252 kolera013

kolera013
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 03 April 2020 - 04:42 PM

Mislio sam u tvojoj sobi, tu gde hoćeš da staviš trenažer. Ako bi na mestu trenažera bio uključen usisivač, da li bi tvojima previše smetalo?

Аха, капирам сад. Морао бих да испробам

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
  • 0

#253 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 April 2020 - 05:37 PM

Iako se nadam da ću uskoro moći da vozim napolju, definitivno hoću da nabavim trenažer. Bolna tačka mi je igla/osovina. U prilogu je fotografija thru axle koja dolazi na mom biciklu. Na TACX sajtu postoji više varijanti: https://tacx.com/pro...u-trainer-axle/

Kada se pogleda PDF sa merama i dimenzijama, čini mi se da je jedina koja bi mogla da odgovara T1711, pošto ta jedina ima zakošeni (konusni) oblik leve strane. Nisam siguran oko dužine, šta znači 175 Max? Da li ta desna matica mora da se ušrafi do rama, ili može da ostane razmak od nje do rama?

Kapiram da ako uzmem samo jedan taj konus (ovaj deblji), da dobijem navoj koji je na pravom mestu i osovina viri sa desne strane 18mm, dovoljno za maticu koju posle hvata trenažer i još 7,5mm za koje ne znam da li mogu da ostanu prazni ili moram da postavljam ove ostale prstenove da to nekako popunim?

Pretpostavlljam da ovo M12x1 znači da je razmak između dva navoja 1mm (tako je kod mene)? Za ram bicikla piše samo 12x142mm TA.

Grešim li negde, hoće li ovo odgovarati? Hvala.

 

Attached Thumbnails

  • IMG_20200123_220401.jpg
  • dimenzije.png

  • 0

#254 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 November 2020 - 06:44 PM

Da li je problem da bicikl ostane na trenažeru u ovom položaju, bilo za bicikl bilo za trenažer? Bicikl nema QR nego through axle 12x142. Mrzi me da stalno skidam/vraćam točak, nisam ni vešt u tome (ali jesam mnogo bolji nego na početku), verovatno stalno skidanje/stavljanje nije zdravo ni za ram ni za osovinu (možda ni za menjač) pa sam mislio da ga ostavim ovako bar onim danima kada očekujem da ću sledećeg dana da koristim trenažer. TA adapter na trenažeru je okrugao i slobodno se rotira pa se nadam da mu je svejedno je li bicikl ispred ili iznad. Pri podizanju bicikla u ovaj položaj nisam osetio nikakav otpor. Kočnice su mehaničke i kad nije na trenažeru bicikl visi okačen o prednji točak u sličnom položaju.
Da ostavim ili da vraćam točak?

Ne znam što je prva slika zarotirana, trebalo bi da bude uspravna

Attached Thumbnails

  • IMG_20201115_194325.jpg
  • IMG_20201115_192848.jpg
  • IMG_20201115_192830.jpg

  • 0

#255 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 29 January 2021 - 04:19 PM

Jedna mala pomoć ako može...

Prilikom montaže zadnjeg točka na onaj staromodni magnetni trenažer, kada se ostvari kontakt sa zamajcem, koliko je potrebno da taj kontakt bude jak da bi se dobilo optimalno opterecenje na trenazeru, to jest koliko je potrebno dotegnuti sraf?

Ja sam negde nasao na netu da je potrebno toliko dotegnuti da kada rukom zarotirate zadnji tocak da on putuje otprilike pola kruga i da se onda zaustavi, da je to optimalno opterecenje. Mislite li da je to opterecenje dovoljno ili da treba jos dotegnuti?

Nisam se nadao da cu opet montirati bajs na trenazer ali uprkos tome sto sam malo vozio prosle subote, kako mi se cini vreme mi ovog vikenda to nece dozvoliti jer konstantno pada kisa, pa se vodim filozofijom bolje ista nego nista...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#256 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 January 2021 - 04:33 PM

Koliko sam ja utvrdio na mom magnetnom trenažeru, taj pritisak na gumu je bitan samo da ne bi proklizavala (ne znam kako je kod metalnih, ja imam silikonski valjak). Opterećenje zavisi najviše od magneta i prenosa na bajsu. Realno, mislim da ovi jeftiniji trenažeri jednostavno nemaju dovoljno jake ili brojne magnete jer ja sa nepunih 60kg, u najtežem prenosu (50-11) ustanem na pedale i opet mi malo propadaju noge.
  • 0
The sea, the sea

#257 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 29 January 2021 - 04:50 PM

Pa... Bitan je taj pritisak na gumu, jer ako ga nema, onda svakako ne vrtis nista.

Nego ako ti je tako jako lagano, mozes li da menjas opterecenje uz pomoc onog tockica koji montiras na korman? Cak i ovi stariji trenazeri imaju bar 6,7 stepeni opterecenja...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#258 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 January 2021 - 05:41 PM

Pa... Bitan je taj pritisak na gumu, jer ako ga nema, onda svakako ne vrtis nista.

Nego ako ti je tako jako lagano, mozes li da menjas opterecenje uz pomoc onog tockica koji montiras na korman? Cak i ovi stariji trenazeri imaju bar 6,7 stepeni opterecenja...

Ne znam da li smo se razumeli, pritisak na gumu mora da postoji, ali mislim da ne utiče na opterećenje, bar ne mnogo više nego deformacija gume u običnoj vožnji. Apropo količine otpora, podrazumeva se da regulaciju možeš da kombinuješ između točkića i stepena prenosa (nisam spomenuo, moja greška), ali ga ja većinu vremena držim na max, osim kad se zagrevam ili hladim.


  • 0
The sea, the sea

#259 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 29 January 2021 - 08:30 PM

Utiče bogami na opterećenje. Postoji velika razlika u tome da li ce guma tek ovlaš da dodirne zamajac ili ce da nalegne na njega. Zato ja i jesam pitao kako to treba optimalno biti podešeno...

Nego kad smo već kod ove teme, zanima me da li je neko od vas koristio one rolere za trening u zatvorenom? Mislim na one rolere na koje se samo odgore stavi bicikl, gde je prilikom voznje potrebno odrzavati ravnotezu i sa kojima je vožnja u zatvorenom najpribližnija onoj na otvorenom? Ako jeste, kakva su vasa iskustva? Da li je tesko ovladati tom tehnikom? Da li ste imali neki peh da vam na primer tocak pobegne izvan trenazera ili tome slicno?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#260 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 January 2021 - 09:48 PM

Utiče bogami na opterećenje. Postoji velika razlika u tome da li ce guma tek ovlaš da dodirne zamajac ili ce da nalegne na njega.

Na to sam mislio kada rekoh da je bitno da guma ne proklizava. Ako nije dovoljan pritisak, guma će da šlajfuje i da se izguli (desilo mi se, znam). To nije podešavanje opterećenja već nivo radi-ne radi. Od pritiska gde radi (ne šlajfuje pod jakim sprintom) pa na dalje, nema uticaja, ali opet ne treba ni preterati jer to previše deformiše gumu, kontam da joj smanjuje vek trajanja, a i valjku koji nije metalni.


  • 0
The sea, the sea




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika