Jump to content


Fotografije
- - - - -

maska za lice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
65 odgovora na ovu temu

#61 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 10 November 2011 - 09:50 PM

Ma ja naručujem ovu pa makar izgledao kao provalnik :D.


Ovu koristim već par godina, jednu sam već sahranio, i kupio drugu. Za pravu zimu su fenomenalne!
Osim toga, kada se otvori i presavije 1x ili 2x može dobro poslužiti i kao vrsta šala koji jako lepo greje vrat.
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#62 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 10 November 2011 - 10:37 PM

Znači zadovoljan si. Odlično :). A za ovu cenu čak i da ne valja, pa ne bi mi bilo žao :).

A jel dobijaš čudne poglede dok voziš sa njom na glavi? :D
  • 0

#63 umpirsky

umpirsky
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 174 posts
  • LocationНиш

Postavljeno 11 November 2011 - 07:13 AM

Важи. Још није толико хладно, па је нисам носио...

Kako bre nije hladno, ako ti nije hladno uveče na bajsu blago tebi, ja se smrzavam, čima padne prosečna dnevna ispod 15°C ja bi u toplije krajeve :mrgreen:


На жалост зими због обавеза возим само викендом ујутру, до сад ми није било хладно, мада и нисам ишао изнад 800м.

Видећемо сутра како ће да буде, маска иде у џеп :)
  • 0
Postavljena slika

#64 umpirsky

umpirsky
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 174 posts
  • LocationНиш

Postavljeno 12 November 2011 - 03:41 PM

Javi utiske posle vožnje!


Извадио сам је из џепа на почетку спуста, фино штити од ветра и хладноће. Тамо где су уста скупља се влага, али лице се не смрзава. Лепо штити врат и уши, тако да је сасвим ок.
  • 0
Postavljena slika

#65 Schpytzyo

Schpytzyo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1196 posts

Postavljeno 10 December 2011 - 08:22 PM

..zbog kondenzacije pamucna "podkapa" przo postane vlazna i sve gubi smisao.Sigurno nisam jedini sa ovim problemom, pa me zanima sta vi radite da se odbranite od hladnog vazduha

Pamuk? Sorry, na bajku pamuk nema šta da radi.

Ja u hladnim danima (ispod -5°C) stavljam na usta ovu masku:
Postavljena slika
Material je polartec (50g), malo sam je priredio, tako da mi ne smeta kot 'globokog disanja' (manji otvor za vazduh na ustima, + dodao jedan sloj polarteca). Sve kombinacije gde je bio u igri bilokakav windstoper material je bio performance puno slabiji, naročito na strmim usponima, gde pluča rade na puno.

Što se tiče vlažnost maske.Na turu uvek uzimam dve maske, jedna samo za uspon, koju na spustu zamjenim za novo (suho). Za spuste je dovoljno maska samo preko usta, jer sa onom koja ide i preko nosa možeš imati probleme sa kondenzacijom izdisanog zraka na naočalima (naravno ako jih imaš).
Kapu na usponima nemam nikada jer mi je prevruče :) . Dovoljna mi je traka za preko uši.
Ok, kada je stvarno hladno .. onda stavljam i kapu (na spustovima) :D

Još nešto.
Ako se u hladnim danima počne na izi bajkat, tako da se normalno tjelo zagrije na 'radno temperaturo' ... i gde možeš kontrolisati pulz .. maska nije potrebna. To mislim više za uspone, gde brzine nisu velike.
  • 0

#66 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 13 January 2020 - 09:57 PM

Dizem temu iz mrtvih ali me zanima nesto specificno u skladu sa trenutnim klimatskim trendovima u urbanijim/industrijskim sredinama, pa ne bih u temi o zimskoj opremi.

 

Maska za lice protiv zagadjenja, jel probao neko? Na primer ovako nesto:

https://www.aliexpre...0090468811.html

 

Nije mi nimalo prijatno da vozim po ovom dimu/smogu, pogotovo sto imam devijaciju pa i bez istog teze disem. Zanima me najvise da li je upotrebljiva sto se tice same prohodnosti vazduha tj da li moze normalno da se koristi i na bajsu (i koji model ako je neko probao).


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika