Jump to content


Fotografije

Poštujmo se braćo i sestre bajkeri


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
26 odgovora na ovu temu

#1 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 16 October 2009 - 11:09 AM

Prijatelji naslov sve kaže. Ovde smo svi sa istim ciljem, da se informisemo, pomognemo drugima i uživamo u priči o biciklima. Molim vas (prozvani neka se prepoznaju), lične nesuglasice, prepucavanja, pretnje i vređanja rešite na drugi, miran način.

Sve poruke uvredljivog karaktera biće odmah obrisane bez obzira na ostali sadržaj koji nose.

  • 0

#2 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 16 October 2009 - 11:34 AM

Tačno tako! Nikola pošalji pp svima koji prave problema i zapreti banom na 5 ili 7 dana. Treba da poštujete tuđe mišljenje i agumentovano branite svoj stav, a ne da se vređamo!
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#3 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 16 October 2009 - 11:45 AM

bilo je krajnje vreme
  • 0

#4 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 16 October 2009 - 12:41 PM

RESPECT!!! konačno ... ako je nekima zaista bilo potrebno, prepoznaće se već :D
  • 0

#5 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 October 2009 - 12:55 PM

Prijatelji naslov sve kaže. Ovde smo svi sa istim ciljem, da se informisemo, pomognemo drugima i uživamo u priči o biciklima. Molim vas (prozvani neka se prepoznaju), lične nesuglasice, prepucavanja, pretnje i vređanja rešite na drugi, miran način.

Sve poruke uvredljivog karaktera biće odmah obrisane bez obzira na ostali sadržaj koji nose.

A sve je to lepo, ali stvarno ne kapiram poentu teme.Zamisli da u realnom zivotu umesto da reaguje pandur dodje i kaze ajde ljudi resite to mirno.Ne shvatam u cemu je problem da coveka koji de-facto luduje po forumu banujes.

Daklem ilustracije radi, kako zamisljas ja mirno resim situaciju sa nekime ko mi ovo salje na pm.

picko

Polato na: Čet Okt 15, 2009 10:40 pm
Od: Gary_Fisher89
Za: pri3rak
Vidi, sam si rekao da si stariji od mene 10-tak godina. Samim tim se ispaljujes, jer sa toliko strpanih godina u bulju kreces u polemiku samnom i indirektno me prozivas. Ok, mozes da si stariji, jaci sve. Ako si iz Bg, molim te kad me vidis javi se, ili pridji, samo reci da si ti, nemoj da si ko ***** pa da cutis. Sta god bilo, ja ti obecavam biraj izmedju lesca i N. groblja
Ne znam gde ima vise mesta :wink:

JAdan si i mnogo bezobrazan. Mozes samo da mi pusis *****.
A sad mleko pa na spavanje.



Polato na: Pet Okt 16, 2009 11:51 am
Od: Gary_Fisher89
Za: pri3rak
Eee moj jadnioce, vidim plakao si kod Nikole c c c. Pa retarde pp i sluzi da se ne spamuje forum i da se ne pisu ovakve stvari.
Glavu bi ti slomio stanglom nekom majmune.


Ja njemu ne odgovaram jer je njemu potrebna medicinska pomoc, kako ja nisam u stanju da je pruzim ne vidim svrhu za komunikacijom.Ovo iznosim i iz razloga sto ne vidim poentu bezlicnog pricanja o visim principima dugarstva i o lepotama biciklizma bez ikakvog realnog delovanja i potiskivanja da je jedan od drugova postao problem koji se treba resiti.
  • 0
Postavljena slika

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 October 2009 - 02:39 PM

a) poželjno je ne praviti moderatorima više posla nego što već imaju

B) trenutna reakcija moderatora je po pravilu nemoguća - i po pravilu su za to vreme već svi imali kad da vide ono što je bolje da nisu

c) ovo je FORUM - vrlo je lako ignorisati nekog, niste u istoj sobi vezani za radijator pa da nemate izbora

d) All I have on this world are my word and my balls... khm, ne to. Jedino što imamo na ovom forumu i spram čega nas drugi mere su znanje i kultura (dobro, i ludos').
Ima prosto pravilo - s drugima onako kako želite da oni s vama.

Svi ovo znaju - i svi ponekad zaborave.
  • 0

#7 milanbike

milanbike
  • Members
  • PipPipPip
  • 136 posts

Postavljeno 16 October 2009 - 02:53 PM

slicne poruke je na PP slao i meni.
nije on bezveze vec banovan na freebiking-u.
  • 0

#8 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 October 2009 - 03:11 PM

a) poželjno je ne praviti moderatorima više posla nego što već imaju

Apsolutno se slazem

B) trenutna reakcija moderatora je po pravilu nemoguća - i po pravilu su za to vreme već svi imali kad da vide ono što je bolje da nisu


i ovo je istina, samo opet jedno je trenutna rekacija a sasvim drugo je odsustvo valjana rekacije tokom ne bas malog perioda u vremenu

za onakve pretnje se po pravilu biva trajno banovan bez izuzetka, i to se praktikuje na svim iole znacajnijim forumima

c) ovo je FORUM - vrlo je lako ignorisati nekog, niste u istoj sobi vezani za radijator pa da nemate izbora


i ovo je tacno, samo postoji i druga strana medalje, a to je dokle pustiti nekome samovolju, ispoljavanje elementarne nekulture bezobrazluka pa i ludosti koje dosezu cak i do pretnji po tudji zivot

d) All I have on this world are my word and my balls... khm, ne to. Jedino što imamo na ovom forumu i spram čega nas drugi mere su znanje i kultura (dobro, i ludos').
Ima prosto pravilo - s drugima onako kako želite da oni s vama.

Svi ovo znaju - i svi ponekad zaborave.


Ne mozes bas sve trpati u taj kos, da li si negde video kako neko njemu na isti ovakav nacin odgovara, da mu preti stanglama grobljima i kojecime drugim, ipak je po ovome svakako sampion :)

No kao sto se da videti nisam ja jedini kome je ovako nesto slao, cak nije ni ovo jedini forum na kome je tako nesto radio i stvarno ne znam sta jos treba da uradi ne bi li bio trajno banovan :)
  • 0
Postavljena slika

#9 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 16 October 2009 - 04:06 PM

http://www.ratemyeve... ... ument.ashx

:)
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#10 licmi

licmi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 16 October 2009 - 04:29 PM

Jebiga mora da se zna red i da se postuju pravila ne moze neko da divlja ...
Ljudi saberite se treba neka kultura da se ima.
  • 0

#11 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 16 October 2009 - 06:33 PM

Uh, ja nisam ni pojma imao da neko moze ovako da pise o ljudima...Ako je vec bezobrazan pa pise ovakve gadosti, zamolio bih da moderatori imaju u vidu opciju da ga obrisu za sva vremena i da zavrsi kao i Pile.
Sta pa on misli pa da moze ovako da vredja ljude.. Takve face koje " lome glavu stanglama " su ubile onog jadnog Francuza..Zavrsice sa po 40 godina jer je smrtna kazna ukinuta od 2000 god..Vec su i optuzeni za kvalifikovano ubistvo...Vise nema mama, tata..Kad ode takva " piletina " prvo ih razbiju od silovanja pa ih onda prebiju ko stoku, mislim na kolege zatvorenike.......
@Gary, nisi jos ni poceo da zivis a ovako se ponasas....Plus se te svi lepo savetovali, ostavi se toga, ohladi glavu, ti isto teras...
Ne znas ti ko je ko,pogotovo ne u Beogradu..Evo price od pre par godina, nazalost tuzna ali poucna i istinita..Cuo sam je uzivo od lika i najezio se...
Bilo par drugara iz kraja ( kako ih vi vec zovete), jedan od njih zavrsi u zatvoru zbog neke pljacke..Bio je osudjen na nekoliko godina...Voleli su da igraju basket..Kad je ovaj izasao, opet su se skupili jedne vecere da odigraju koju partiju...
Lepo dosli na teren,kad tamo par umisljenih klinaca koji bacaju na kos..Ovi ih lepo pitaju jer mogu da odigraju koju partiju, klinci kao to je njihov teren, ko su sta su..dodje do svadje...
Ladno su ih uhvatili, odveli na stepenice, svakom od njih su polomili ruke i to kako..Dok ih dvojica drze, jedan mu stavi ruku na stepenice u nagazi...Strasno, uhvatili su ih posle, zavrsili su u zatvoru ali su klinici ostali sjabani za ceo zivot....
Naravoucenije : NE ZNAS KO JE KO.
Tesko je vreme, ljudi su puni stresa, ko tempirane bombe.Ugasice te neko na plocniku, neces ni znati sta te je snaslo......
  • 0
Passo di Gavia

#12 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 October 2009 - 07:41 PM

Svi znamo "lepa rec i gvozdena vrara otvara" ali u danasnje vreme slaba vajda od toga. Pojedinci na forumima vise puta su opominjani pa smatram da treba teziti kvalitetu, a ne kvantitetu foruma i oglasa.
  • 0

#13 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 16 October 2009 - 08:01 PM

Mnogo mi je drag ovaj forum, i puno cenim mnoge ljude na njemu, iako ih nikad nisam ni video a kamoli upoznao. Ali ovakvih tema je sve vise, i sve cesece mi se dogadja da se smorim i iznerviram citajuci ovakve stvari, iako me se direktno ne ticu. Ovo mi nikad nije bio cilj...
Ma napisao sam sad celu stranu pa sam opet obrisao - jer nema svrhe...
Jedna dobronamerna sugestija Nikoli, adminima, moderatorima - kako god: na vama je odgovornost da ovaj forum nastavi pravcem kojim je krenuo. Ako su potrebne radikalnije mere - uvedite ih. Inace se postavlja pitanje zasto smo ovde?

p.s:evo jedan zanimljiv forum za zaebanu ekipu : http://www.kristijan...ovic.net/forum/ :mrgreen: n:anim_08 n:character0022 n:character0006 n:dwarf n:blackeye n:fighting0028 n:fighting0030 n:fighting0032 n:fighting0074 n:smil42d2 :-({|=
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#14 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 16 October 2009 - 08:37 PM

Svojevremeno sam se izobjasnjaovao sa Garijem na PP,tezio je uvredama a ne argumentima ali dovde kao sa Pri3rak nije stiglo #-o .
Posle me je podrzao na PP u jednoj temi gde se razbuktala OK rasprava i sve je ok, bar sto se mene tiche.Mislim da on plane i onda mu je jezik(prsti na tastaturi) brzi od mozga.Trebao bi malo da iskulira,izbroji do 10(ili bar do 100 :wink: ).
Naravno sve to da ne bi doslo do banovanja a i da bi se odrzao kvalitet temi na Forumu.
Znamo kako tema moze da bude beskorisna kad se nagomilaju postovi koji nichemu ne vode(jos ako su uvredljivi :roll: ) citaj PILE PRIMER :cry:
  • 0

#15 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 October 2009 - 10:29 PM

Meni se takođe svideo ovaj sajt kad sam prvi put nabasao na njega.. jednostavno bilo je ljudi koji su pisali jake tekstove..a sada ima sve više i više "šuma" da se tako izrazim i sad kad dođem samo pogledam oglase i odem.. preseklo je kod Pileta.. jedan sam od prvih koji je primetio da Pile nije stvarna osoba nego se neko sprda ... malo sam se razočarao u admine s obzirom da su dopustili da se baš toliko sprda sa masom... nervirao je bukvalno sve... a bilo je očigledno da to nije prava osoba.. admini šta da vam kažem.. kako ste sejali tako ćete i da žanjete :D .

Šalu na stranu .. moja glavna zamerka ide adminima.. jednostavno suviše su benigni.. nema postavljenih granica .. možda se misli da je to dobro.. evo čak i u ovom trenutku .. opet se okoliša.. mislim to je samo sajt.. ko ga j..e.. u mom životu nikakav faktor... ali ipak volim da dođem ovde i da pročitam nešto pa ponešto i napišem sam.. a kad dođem rezultat je da od 40-50 ljudi koji su aktivni na forumu i koji su normalni ljudi jedan ili dva naprave dar mar.
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#16 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 17 October 2009 - 08:24 AM

nekoliko prethodnih poruka je izbrisano jer su offtopic i samo doprinose konfliktu između pojedinih članova..

Najlakše mi je kliknuti na dugme, banujem nekoga i olakšam sebi posao. Međutim do sada ta opcija nije postojala, već preko PP-a pokušam ljudima da skrenem pažnju na greške u nadi da će ih uvideti, naučiti nešto iz toga, izvinuti se i nastaviti normalnu komunikaciju na forumu. Bajkerska zajednica je veoma mala i bilo bi šteta da bude još manja zbog nekih gluposti. Svi smo mi ljudi i svi grešimo ili brzopleto odreagujemo te treba svakome dati drugu šansu pod uslovom da taj neko uvidi svoje greške te da je iskoristi na pravi način. Želim da svi ravnopravno učestvuju u duskusijama i iznose svoje stavove. Naravno neki nivo kulture i međusobnog poštovanja mora biti. Vređanje drugih članova foruma se neće tolerisati.
Hajde da pokušamo da spustimo loptu i ohladimo situaciju a ja ću preo PPa još popričati sa nekim ljudima.
  • 0

#17 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 October 2009 - 12:04 PM

mozak operacije =D>
  • 0

I chill harder than you party. 


#18 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 26 January 2010 - 06:03 PM

Nisam bio neko vreme na forumu pa nisam u toku.

Svakako se pridruzujem apelima za fino ponasanje.

Iz iskustva, a na raznim forumima sam od '96, znam da u pisanoj komunikaciji mnogo lakse dodje do nesporazuma nego u verbalnoj. Nekad lepo osmisljen komentar nekome "zazvuci" sasvim drugacije. Nekad nekom sala izgleda kao uvreda. A nekad je neko nervozan iz ko zna kakvog razloga i bes prospe na nekom forumu.

Takvima, koji su cesto nervozni i svadljivi, (i sam sam nekad davno imao takve periode, cega se, naravno, stidim ...), dakle, takvima savetujem da odu na neki aikido trening. Ali ne da gledaju... Jedno bar mesec dana da treniraju... I onda, kada shvate koliko su ranjivi, mozak cxe sam da im se "swicuje", sto bi moji klinci rekli, na fino ponasanje...

Licno poznajem vrhunskog majstora koji radi dole u u onom delu za brodove, kad se ide na Adu. Taj covek bi mogao svakog od nas da polomi ko grisinu ako bi ga kojim slucajem napao. Bez ikakvih stepenica, pomagala ili ortaka. I to vise nas, jednog za drugim, ili odjednom... A izgleda kao neki dedica, cak ga klinci u njegovom klubu i zovu tako "deka"... I sto sam ovo pisao? A da... savet je da kad idete stazom prema Adi, budete fini i ljubazni prema starijima.
:)

Pozdrav
  • 0
.

#19 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 26 January 2010 - 07:02 PM

A i prema zenskom svetu valja biti ljubazan. Nikad ne znas na kakvu "rospiju" mozes da naletis, sto neko rece ...
:)


  • 0
.

#20 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 28 January 2010 - 01:17 PM

Šta bi još moglo da se kaže po ovom pitanju?
Možda sledeće : na ovom forumu se ne rešavaju krupni problemi tipa privrednih
tokova, monetarne politike, društveno socijalno političkih problema. Ovo je skup
ljudi različitih profila koje ujedinjuje jedinstvena aktivnost. Shodno tome, i intonacija
svih razgovora bi trebala da bude opuštena, tolerantna, i pre svega, duhovita. Ionako
u realnom životu ima previše sr..a, da bi smo to i ovde prosipali.
Što se tiče podj..avanja, uvek je bilo da je najveća fora to raditi onom ko se ljuti (ko
se ljuti, uvalim mu kr..i), jer ako neko prihvata šalu na svoj račun, onda nikom i nije
zanimljiv za zezanje. Prave ljudske veličine i jesu normalni, pozitivni i duhoviti likovi.
Zato, ponavljam, Mixija za predsednika (a čiču sa konjčetom za ministra policije).
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika