Jump to content


Fotografije
- - - - -

CAPRIOLO 2007


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
33 odgovora na ovu temu

#1 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 18 March 2007 - 10:55 PM

pozdrav svima.kako vidim na zvanicnom sajtu pocela prodaja bicikle za sezonu 07.meni palo oko na Spider-a x9.ful carbon + odlicna oprema na njemu.i mislim da ce biti voko 1000e ako ne i vise.pa ukoliko neko zna cene za nove modele(cross country 2007) neka pise ovde, posto nemaju na zvanicni sajt

Attached Thumbnails

  • spider x-9_b.jpg

  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 March 2007 - 11:49 PM

Čoveče, još će rogonja postati brand :)

E, a kako rastumačiti quando nable na ovakvim bajkovima? Uštedi gde možeš, ili je i to postalo kvalitetno u međuvremenu?
  • 0

#3 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2007 - 12:08 AM

Ja sa 100kg ne bi vozio carbon ni poznatog svetskog proizvodjaca, a kamoli
"rogonju" 8)
  • 0

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 19 March 2007 - 08:31 AM

:D Još jedan kapitalac :) Mene zato uvek oduševe ljudi koji krenu da se preganjaju oko težine bajka, bre ljudi, jel' znate da sam ja bez bajka težak k'o vi s bajkom, pa se opet kotrljam? :)
  • 0

#5 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 19 March 2007 - 08:46 AM

Jedino me interesuje ko im pravi carbon ramove. Pretpostavljam da ih dobijaju blanko sa dalekog istoka pa onda postave nalepnice.
  • 0

#6 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 19 March 2007 - 08:48 AM

covece pa x9 nema quando glave.koliko ja citam to je shimano.a dali ce postati brand to ce vreme da kaze.ukoliko strpaju cene za najbolje modele u blizini cene svetskih brand-va tesko ce im ici.pa ljudi ovih prostora uvek ali uvek se nesto premisljaju kada je rec o domacim proizvoda.platili bi mozda i 300e vise za bajk sa istom opremom(scott,giant,gt,specialized itd) ali ne bi kupili capriolo.mora se dati sansa capriolu.ipak su oni novi u biznisu bajkova.a kako vidim njihova serija cc2007 ne otskace od drugih proizvodjaca
  • 0

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 19 March 2007 - 07:02 PM

Pa sad... previše im se bajkova raspalo u rekreativnoj eksploataciji da bi ljudi mirne duše prihvatili 'isto to, samo 10x skuplje'. Videćemo kako bude išao izvoz.
  • 0

#8 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2007 - 07:50 PM

Licno, ram mi se bas nesto ne svidja kako izgleda, a pravi se na Taiwanu, sto ne znaci da nije dobar.
Dalje, bas me zanima zasto im se model zove Xt? Verovatno zbog zadnjeg menjaca, ostalo je deore a glave - nable su jos slabije klase, Generalno, na ovom bajsu nema nikakve specijalne egzotike. Sa X9 je gotovo identicna situacija, X9 je samo zadnji menjac...
Ali, sto se tice domacih firmi, Capriolo je ovim potezom presao i u recimo nesto visu klasu proizvodnje ili pakovanja kako god.
Ostaje da se vidi da li je ram dovoljno kvalitetan da izdrzi ono za sta je i namenjen.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#9 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 20 March 2007 - 08:56 AM

U nedelju 18.03. sam imao priliku da drndam trenutno koliko znam jedinog sklopljenog, i ja sam oduševljen! Ram sa krupno pletenim carbonom izgleda moćno i jako! Ovaj nije bio serijski pakovan i ima SID team, XTR 2007 točkove, juicu 7 diskove, Truvativ team(čini mi se) šticnu, lulu, volan, 990 kasetu.... Bike je strava, i ako bude postojala mogućnost da jeftinije dobiujem ram voziću ga na trkama! Ima u veličini 19'' i 21''!

Inače prave se na Tajvanu, konstrukcija je delo našeg inženjera i po meni ne zaostaje za svetskim carbon ramovima. Ja sam video model sa crvenim nalepnicama a treba da stignu sa srebrnim i mislim da će izgledati super!
  • 0

#10 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 20 March 2007 - 04:54 PM

Preteče me. Danas sam bio do Resavske i video da ih još nema, bilo čega od tih domaćih 'visoke klase'.
  • 0

#11 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 March 2007 - 05:29 PM

To sto je Nemanja video je upravo ono sto ovde fali:
Custom made bikes, ili ti udjes u radnju i kazes ili doneses specifikaciju, oni ti kazu: moze, nema problema, to ce vas kostati...
Dakle, na zapadu je ovo gotovo i najcesci vid kupovine bicikla.
Najgore je kada nesto kupis, pa onda krenes u upgrade, tako bicikl izadje i najskuplje.
Predpostavljam da je ram sasvim korektan, licno mi se ne dopada kako su spojevi cevi odradjeni.
I jos nam fali podatak o tezini ovog prvog Srpkog karbonca :wink:
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#12 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 20 March 2007 - 06:13 PM

kad smo kod capriolo-a, jel neko zna kolko kosta ram GIANT XTC i ROCK SHOX TORA u njihovim radnjama
  • 0

#13 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 20 March 2007 - 08:22 PM

Kad smo kod spojeva, jako slično je urađšeno kao kod mene na Simplon-u! Po mom oštrom kriterijumu bike je prošao. Videćemo kako će se pokazati u vožnji i trajnosti. Želim mu uspeh!
  • 0

#14 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 March 2007 - 09:01 PM

Pridruzujem se zeljama, uvek je pohvalno kada se vidi inicijativa i teznja da se stvori brend koji nece biti poznat samo u Srbiji, vec i mnogo sire.
P.s. Capriolo ce imati svoj stand na sajmu automobila, pa ce se tamo sigurno videti svi noviteti pa i ovaj karbonski.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#15 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 March 2007 - 09:18 AM

kad smo kod capriolo-a, jel neko zna kolko kosta ram GIANT XTC i ROCK SHOX TORA u njihovim radnjama


Ako se sećam, ram je oko 25 hiljada.
  • 0

#16 anta

anta
  • Members
  • PipPipPip
  • 95 posts
  • LocationNis

Postavljeno 21 March 2007 - 11:48 AM

Ram kosta 22000 hiljade, ali je neki popust u toku tako da izadje oko 20800.
  • 0

#17 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 21 March 2007 - 03:42 PM

260 evra! Smešna cena!
  • 0

#18 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 21 March 2007 - 04:08 PM

hvala na informaciju momci
  • 0

#19 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 23 March 2007 - 09:11 PM

Capriolo kosata 1500e i moze se naci u dve verzije: full xt i duga sram X9 menjaci , Avid diskovi i truvativ blaze pogon.
  • 0
Nemanja Glisic

#20 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 23 March 2007 - 10:00 PM

a jel ista cena za oba modela?
mozda je malo cena visoka.ali jbg nema nesto lepo a jeftino.ko ima pare neka izvoli
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika