Jump to content


Fotografije

XTR ili Saint


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
10 odgovora na ovu temu

#1 teratino

teratino
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationKotor, MNE

Postavljeno 03 October 2009 - 11:12 AM

Trenutno imam Shimano Aceru na svom bajsu Scott Voltage YZ 35 i htio bi da stavim novi zadnji mjenjac jer je ovaj veoma los i zanima me koji je bolji mjenac za ovaj bajs. mislim da je xtr za xc a saint za dh pa zato i ne znam koji bi vise odgovarao jer bajs vozim uglavnom po asfaltu cesto skacem sa njim i ponekad ga vozim i po sumi.

unapred hvala
  • 0
It's a signature, not a ****ing novel
Posted Image
Posted Image

#2 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 03 October 2009 - 11:37 AM

XTR i Saint su 9-fazi a Acera osmofaz,ako uzimas XTR Shadow menjac on je iskljucivo za 9-faz tako da mozes da imas problema u shiftanju,ne znam da li postoji i Shadow varijanta kod Sainta(ne pratim komponenete van XC nesto :( ) Poenta je da treba da obratis paznju da ne kupis menjac koji je za 9-faz a planiras da zadrzis 8-faz kasetu,siftere itd.Zasto ne razmislis o XT-u,jer za pare koje das za Xtr imas XT menjac + neku Deore_ili Deore LX kasetu+ LX ili XT sifter(e).
Zavisi koliko je to tvoje skakanje , 20-30cm ili su u pitanju vece visine(skokovi) :?
  • 0

#3 teratino

teratino
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationKotor, MNE

Postavljeno 03 October 2009 - 12:00 PM

dok sam cekao odgovor taman sam gledao na shimanovom sajtu ostale mogucnosti.. Mislio sam uzeti Deore XT RD-M772-GS zadnji mjenac i Deore 9-faz kasetu. Koje shiftere mi preporucujes?
  • 0
It's a signature, not a ****ing novel
Posted Image
Posted Image

#4 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 03 October 2009 - 01:20 PM

Taj menjac ima kraci kavez,uzmi kasetu 11-32(moze i 11-34)ali zbog kraceg kaveza imaces vise mogucnosti kombinovanja sa ovom kasetom 11-32.Sto se tiche shiftera to bi bilo LX580,SLX,XT-760,XT770 koji god ti se uklapaju u budzet.Polovni XT760 u dobrom stanju su oko 30-40e,bar su se tako cene kretale ovde na berzi,Lx i Slx nisu mnogo jeftiniji a ni mnogo losiji.srecno u upgradu Scott-a :D
  • 0

#5 teratino

teratino
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationKotor, MNE

Postavljeno 03 October 2009 - 01:32 PM

jos samo jedno pitanje :D

oce li mjenjac raditi isto dobro ako uzmem 8-faz kasetu isto 11-32 posto ne bih sada da jos mijenjam i nablu jer ona podrzava 7/8
  • 0
It's a signature, not a ****ing novel
Posted Image
Posted Image

#6 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 03 October 2009 - 02:49 PM

Menjaci XT-772-GS i XT-772-SGS su varijante koje se preprucuju iskljucivo sa 9-faz kasetama dok su ostali XT menjaci iz ove serije kompatibilni sa 8-faz kasetama.
  • 0

#7 teratino

teratino
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationKotor, MNE

Postavljeno 03 October 2009 - 03:38 PM

hehe e bas toga ubode. nisht uzecu 771 ionako na plaetbike sajtu pise da nemaju 722 na lageru
  • 0
It's a signature, not a ****ing novel
Posted Image
Posted Image

#8 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 03 October 2009 - 03:46 PM

Obrati paznju koji je od ovih preostalih XT menjaca koji idu na 8/9 faz za shamaraljke a koji su za shiftere,tebi treba za shiftere pretpostavljam #-o
  • 0

#9 gripen

gripen
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 209 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 08 October 2009 - 10:19 PM

Saint, saint, saint! :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

Postavljena slika

#10 nedjo

nedjo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Postavljeno 28 November 2009 - 07:28 PM

Prvo mala digresija, ako ti je glava za 7, 8-faz, onda je i za 9-faz. A ako planiras da uzmes novi saint, samo shadow varijanti imas i extra je. Znam jer ga imam, a nekada sam kostistio i stariju varijantu sainta ali se on sarafi na osovinu od saint zadnje nable. A ako vec uzimas xt gledaj da uzmes short cage, jer ce bolje da drzi lanac da ne skace na sve strane i ne lupa po tocku i ramu...
  • 0

#11 saint416

saint416
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 14 June 2010 - 07:17 PM

ovako ako mene pitas ne ulazi u takav bike
realno
ako imas tolko para za najnoviji saint...
bolje pokusaj da dobijes jos jedno 150-200 e max za scott i kupi neku lepu dirt masinu koja ce sluziti svrsi...
ako mene tako pitas...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika