Jump to content


Photo

Stavljanje kamere na bajk?


  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#101 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Posted 16 May 2012 - 08:24 PM

Nabavio sam Toshiba Camileo S20, koji je vazio za najtanju full hd kameru na svetu i za sad sam prezadovoljan kvalitetom slike, a izrada nosaca je u toku :D

Postavljena slika

Uz nju sam nabavio i DVK808 spy cam :D Rezolucija videa je 720x480px sa konstantnih 30fps. Kvalitet slike je sasvim dobar, sem sto je slika malo bleda, ali to se da resiti sa Adobe Premiere-om.

Postavljena slika

Ono najbolje je sto za nju mi uopste nije potreban drzac, jer je samo omotam izolir trakom oko svetla :) Malih je dimenzija oko 5x3x1cm
  • 0

#102 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Posted 19 January 2013 - 02:51 PM

Nedavno sam nabavio kopiju MD80 kamere i za sad sam prezadovoljan sa njom jer ide sa svim mogućim dodacima i nosačima, a duplo je manja od kutije šibica.

Postavljena slika

Rezolucija je 720x480, fps ne pada ispod 30 i kvalitet videa je dosta bolji od 808 kamere koju imam već neko vreme. Snima u H.264 (mp4 formatu) i ima wide angle lens. Uz nju sam dobio tri nosača i to jedan za kačenje na zid, drugi za kačenje na volan i treći sa štipaljkom koji se može zakačiti za džep ili šta već (na donjoj slici vidite full komplet).

Postavljena slika

Kamera ima mod "aktivacija na zvuk" tako da se sama pali i snima čim detektuje zvuk. Cena? Prava sitnica, ovu kameru sam platio samo 9 evra dok sam bio u Beču za doček nove kod ulaza u metro kod Balleriastraße (valjda sam dobro napisao). Danas sam je prvi put nakačio na biciklo i kvalitet videa je dobar, nije kao kod GoPro kamere, ali nije ni cena ista :D
  • 0

#103 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 19 January 2013 - 04:53 PM

Ja iz zajebancije uzeo sa dx ovo: http://dx.com/p/bicy... ... lack-69116

Probao sa starim aparatom (canon 570IS) koji nije bas lagan i zadovoljan sam, nije mrdnuo za 20km voznje na asfaltu promenljivog kvaliteta. Za bilo kakvu ozbiljniju voznju mislim da nije, plus nisam siguran koliko je sam navoj na kameri sposoban da trpi stres od vibracija. Ali mozda se i varam po tom pitanju.
Posto 570is nema neki kvalitet videa, uskoro cu probati sa novim aparatom pa cu videti kakvi su rezultati. Baterija znam da svakako ne moze dugo da mi traje na obicnim fotoaparatima, ali za neki usputni snimak - sto da ne.
  • 0

#104 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Posted 21 January 2013 - 03:09 PM

Ja sam do sad isprobao kameru da namontiram na drzac telefona, ali snimak je uvek bio los, a zatim sam pokusao nesto poput ovog :

Postavljena slika

Radilo je posao dok nije puklo, a tad sam zamalo i ostao bez digitalca Finepix S5700 :D Kad sam video ovaj MD80 model rekoh daj pa sta bude i zaista sam se iznenadio kvalitetom videa. Mislim, nije nista specijalno, ali za 9 evra radi odlican posao i zaista je prakticna.
  • 0

#105 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Posted 21 January 2013 - 04:32 PM

Ja iz zajebancije uzeo sa dx ovo: http://dx.com/p/bicy... ... lack-69116


Sličan držač imam, samo sa dodatnim zglobom pa je pomeranje kamere u sve pravce lakše. Inače svi ovi držači za korman su dobri onoliko koliko je ravan put. Ne znam kako rade na biciklama sa prednjom suspenzijom, ali sa krutom vilom su snimci prilično loši na grbavom. Isto tako, zbog čvrste veze sa kormanom, na snimku će se prilično čuti razni zvuci iz bicikla.

One 808 kamere su prilično napredovale, sada ima 808 #16 sa 120° sočivom i 720p videom. Nije baš široko i kvalitetno kao GoPro, ali za 30ak € ne mož' bolje.
[youtube_embed5][/youtube_embed5]
  • 0
Pozdrav

#106 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Posted 21 January 2013 - 06:54 PM

Da, redovno pratim Techmoan youtube kanal gde javljaju sve novine o tim kamerama :D

Moj model je #14 koji je ujedno i najlosiji, ali radi posao. Postavicu ovih dana bar jedan simak pa da vidite na sta to lici.
  • 0

#107 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Posted 28 March 2013 - 11:27 PM

Možda nekome bude interesantno, na dx.com sam naleteo na ovo:
http://dx.com/p/univ... ... and-104867
Dakle, reklamiraju ga kao držač za kišobran/suncobran za bicikl :mrgreen: , prava stvar za samoubice. Onaj vrh/klešta sam iščupao i u rupu što je ostala uglavio/zalepio šraf, a na taj šraf navrnuo malu platformu i zalepio čičak traku za privezak-kameru:
IMG_1841.jpg
Ili može da se stavi šraf za onu standardnu rupu za foto aparate. Prednost ovakve konstrukcije je što daje više slobode za montiranje na bicikl i nameštanje kadra. Npr. ovako:
IMG_1842.jpg
Mana je što će malo više da treska :) , pogotovo na kaldrmi i lošijoj podlozi, u zavisnosti gde se montira i kako se savije. Ali nije mnogo strašno dok se vozi po ravnom i ako se na kraju uradi stabilizacija 8) . Evo jedan test snimak, bez naknadne obrade:
[youtube_embed5][/youtube_embed5]
  • 0
Pozdrav




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users