Jump to content


Photo

Stavljanje kamere na bajk?


  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#41 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 16 January 2010 - 11:49 PM

Nema šanse, polomio bi se držač da staviš u njega foto aparat. On ovako lepo drži, ali udariš li u neku rupu, ode :mrgreen:.


Tako sam i mislio. Na asfaltu i pomoz' Boze, ali van njega n:bye
  • 0

#42 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 17 January 2010 - 12:28 AM

Jedan savet. Nemojte da stavljate kamere na volane jer svaki mali potres prednjeg tocka prenosi se i na objektiv i slika nije ona prava. Najbolje resenje je da se kamera postavi na kacigi. A kada smo kod kamere najbolje bajkersko resenje je GoPro Hero HD. Cena oko 320e. Ali vredi svaki dinar
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#43 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Posted 17 January 2010 - 03:45 AM

Jedan savet. Nemojte da stavljate kamere na volane jer svaki mali potres prednjeg tocka prenosi se i na objektiv i slika nije ona prava.


.....ako je kamera krs... Ima stabilizaciju slike, moja se cimala non stop, pa na snimku to ne mozes da vidis. Ne treba snimati sa krshinama...
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#44 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Posted 17 January 2010 - 08:43 AM

gopro kamera koju je pomnueo Arioth je fenomenalna, ali bih skrenuo paznju na cenu; jasno je da je u ovom delu sveta nesnossno skupa, ako bacite oko po americi se moze kupiti za $140, sto je mnoooogooo ispod 320 evra. ja sam za ovaj put ostao bez kesha i necu kupiti kameru do kraja leta, ali kada je budem kupovao, siguran sam da cu to pojuriti iz amerike, samo zbog cene naravno.
za fiksiranje fotoaparata mozete koristiti 'bison' lepljivu traku, ali pazite kako lepite!! to je nesto najjace sto se proizvodi od lepljivih traka, ali nemojte mnogo umotavati fotoaparat, ipak ga kasnije treba osloboditi trake...
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#45 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 17 January 2010 - 09:31 AM

gopro kamera koju je pomnueo Arioth je fenomenalna, ali bih skrenuo paznju na cenu; jasno je da je u ovom delu sveta nesnossno skupa, ako bacite oko po americi se moze kupiti za $140, sto je mnoooogooo ispod 320 evra. ja sam za ovaj put ostao bez kesha i necu kupiti kameru do kraja leta, ali kada je budem kupovao, siguran sam da cu to pojuriti iz amerike, samo zbog cene naravno.
za fiksiranje fotoaparata mozete koristiti 'bison' lepljivu traku, ali pazite kako lepite!! to je nesto najjace sto se proizvodi od lepljivih traka, ali nemojte mnogo umotavati fotoaparat, ipak ga kasnije treba osloboditi trake...


Rec je o GoPro Hero HD ne o obicnom Hero-u
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#46 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 17 January 2010 - 11:14 AM

.....ako je kamera krs... Ima stabilizaciju slike, moja se cimala non stop, pa na snimku to ne mozes da vidis. Ne treba snimati sa krshinama...


Noob sam za fotografiju, ali mislim da to nema veze. Stabilizacija slike sluzi da eliminise mikro pomeranja, tipa kad slikas iz ruke, pa da budu ostrije slike. I to ako je opticka, ako je elektronska, kao da je nemas. A u voznji, to nema funkciju. :)

Najbolje resenje je da se kamera postavi na kacigi. A kada smo kod kamere najbolje bajkersko resenje je GoPro Hero HD. Cena oko 320e. Ali vredi svaki dinar


Na kacigu je najbolje montirati, da bi se koliko je moguce, eliminisali ti potresi. Jes da onda licis na sokola s tom budzevinom, al bitan je krajnji proizvod. :mrgreen: Mada mi ta soko kamera nesto skupaaa. #-o
  • 0

#47 xman

xman
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • LocationPozarevac

Posted 17 January 2010 - 11:24 AM

Uzeo sam juce drzac za mobilni za bicikl, pa cu da probam pomocu njega da pricvrstim fotoaparat ili mobilni za volan. Evo kako to izgleda:
Postavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slika
Naravno, za fotoaparat je potrebno malo ojacati ovu kontrukciju posto je dosta tezi od mobilnog, ali mislim da ce izdzati :).


Izvinite posto je ova tema malo matora.
Gde moze da se nabavi ovakav drzac i koliko kosta?


  • 0
Posted Image

#48 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Posted 17 January 2010 - 12:11 PM

Rec je o GoPro Hero HD ne o obicnom Hero-u[/quote]

znao sam da je nevaljali Arioth :lol: korak ispred.... eh nove tehnologije uzimaju danak a ja ih slabo pratim. potpuno si u pravu, nisam ni video da ima HD verzija!! razlika u ceni je dobra, mada i HD hero moze da se nadje za oko $260 po americi. ja imam drugara u U.S.-u tamo koji mi s vremena na vreme posalje nesto sto trazim, ili samovoljno kupi i posalje, isto to mi ucini i drugar koji zivi u Svajcarskoj. jesi cenu od 320 evra rekao za balkan ili je iz blizeg okruzenja?
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#49 arxmilan

arxmilan
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationБеоград

Posted 17 January 2010 - 03:29 PM

ja sam kupio obican stativ za fotoaparat onaj na srafljenje kosta 300 kinti, namestio ga na volan i kad hocu da snimam samo zasrafim fotoaparat i to je to.....
naravno fotoaparat nije bas njboljeg kvaliteta....ali evo i kako izgleda snimak.

  • 0
FREEBIKER

#50 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Posted 17 January 2010 - 05:10 PM

.....ako je kamera krs... Ima stabilizaciju slike, moja se cimala non stop, pa na snimku to ne mozes da vidis. Ne treba snimati sa krshinama...


Noob sam za fotografiju, ali mislim da to nema veze. Stabilizacija slike sluzi da eliminise mikro pomeranja, tipa kad slikas iz ruke, pa da budu ostrije slike. I to ako je opticka, ako je elektronska, kao da je nemas. A u voznji, to nema funkciju. :)



...Da, i opet kazem ako je neko sranje... uostalom ima mojih snimaka koliko oces, pogledaj, recimo neki po centru gde ima sto rupa, ako vidis bilo gde da se volan zadrmao i sjebao snimanje reci. Samo sam rekao da sa ovim moze dobro ko lepo namesti i kome je aparat dobar. Nista vise.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#51 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 17 January 2010 - 05:44 PM

Gledao sam te snimke. Verujem da je Manitou spasio stvar! :mrgreen:
  • 0

#52 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Posted 17 January 2010 - 06:56 PM

Zanemarljiv je njegov ucinak, polu-otkljucan je bio :mrgreen:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#53 Downhiller

Downhiller
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 183 posts
  • LocationVidikovac

Posted 03 March 2010 - 10:15 AM

[youtube_embed2][/youtube_embed2]

Evo kako izgleda kad uzmete malo lepljive trake Nokiu n73 i sve to primontirate na bajk malo iznad viljuske koja nema amort.. 8)
  • 0
Posted ImagePosted Image

#54 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 03 March 2010 - 11:06 AM

mislim da je video bio ranije ali ovo je odlicna varijanta =D>
  • 0

#55 Skeletor_Jovanovic

Skeletor_Jovanovic
  • Members
  • Pip
  • 19 posts
  • LocationBeograd

Posted 03 March 2010 - 11:24 AM

Ko moze da nabavi, nije lose, nije ni preterano skupo

http://www.delkin.co... ... mount.html
  • 0

#56 Downhiller

Downhiller
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 183 posts
  • LocationVidikovac

Posted 03 March 2010 - 08:26 PM

Ma ako se nesnima neki PRO snimak ili nesto ozbiljno , najbolja alternativa je molerska traka , malo maste i imate super video , a ako je pro snimak onda HD kamerice za kacige , a za nesto izmedju http://www.chinavasi...rcules-edition/ Ovako nesto jako interesantno , delimicno jeftino sa sve kamerom 8)
  • 0
Posted ImagePosted Image

#57 arxmilan

arxmilan
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationБеоград

Posted 06 March 2010 - 10:59 PM

Evo posto sam skoro pravio drač za kameru, pa da podelim i sa vama :D pošto sam već objašnjavao na freebiking-u.
Kupio sam običan držač za fotoaparat, sa točkicem za šrafljanje ( 130 din) zbog lakšeg šrafljenja da nebi vrteo kameru u krug koristim točkić. Pronašao sam i neki stari držač sajle. ( vi možete recimo iskoristiti takav držač od zvonca, svetla, ima čak i da se kupi neki držač bilo šta vam padne na pamet)

Pošto sam od stativa otkinuo one tri nogice, isturpijao sam ga i zašrafio sa dva tanka dugačka šrafa za držač od sajle (malo dodao i smrt lepka) čije sam matice "upustio" u plastiku kako nebi izgrebao volan. Kada sam ih zategao isturpijao sam višak šrafa i "glavu" matice kako bi izravnjao gornji deo gde dolazi aparat. Sve to zalio smrt lepkom čisto da nedoće do toga da se šraf slučjno ne okrene.

Postavljena slika

Zatim sam preko svega toga stavio parče gume na koju naleže aparat koja sprečava klizanje i sprečava da se kamera ogli.
Evo ga i konačan proizvod. Ako neko reši da pravi nešto slično rado ću mu pomoći, a ja sam sada u postupku pravljena držača zakacigu pa ću i to podeliti sa vama :D
Postavljena slika

A u slučaju da neko misli da ovaj sraf nije siguran, onda ni fabrički držač nije :? , definitivno je na kacigi sigurnije :mrgreen:
  • 0
FREEBIKER

#58 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 06 March 2010 - 11:11 PM

Ok, fiksirao si sa 2 srafa, ali sta raditi sa one strane, gde su matice? Kako ces da pritegnes drzac za volan, zbog neravnine? :-k

Da, i gde si kupio drzac za fotos? Smesna je cena. :D
  • 0

#59 arxmilan

arxmilan
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationБеоград

Posted 06 March 2010 - 11:17 PM

Napisao sam, upustio sam matice u plastiku a i ako vidis na slici, ovaj držač sajle ima neko zaravnjenje gde su matice:) i taman gore naleže isturpijani držač :) ai dolazi guma izmedju volana i držača :mrgreen:

Držač sam kupio u zgradi preko puta biblioteke Svetoza Marković, gde je telekom, treći sprat. Razočaraću te samo da ih nema više ja ih očekujem za kacigu, pa javljam kad saznam :D
  • 0
FREEBIKER

#60 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 06 March 2010 - 11:23 PM

Ok. Kad stignu drazaci, javi. :mrgreen:
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users