Jump to content


Fotografije

Stavljanje kamere na bajk?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
106 odgovora na ovu temu

#1 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 August 2009 - 11:26 AM

Ovako, planirao sam da postavim kameru (fotoaparat) na bajk, pa da malo snimim koju od mojih voznji... Nego sada imam par pitanja, tj. trebaju mi saveti. Sta mislite, gde je najbolje da stavim kameru? Na rucke? I kako je najbolje da je pricvrstim, jer u pitanju je offroad biciklizam, pa ne bih da mi se bas raspadne fotoaparat :P
  • 0
Postavljena slika

#2 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 26 August 2009 - 11:28 AM

Zavisi kakva ti je lula, evo ja sam pre nedelju dana stavio fotoaparat na bajk. Svuda sam pokusavao, i najbolje na luli tj. ispred gde idu i sajle. Ja sam stavio maramicu kao postolje, apar na to,maramica preko njega i siri selotejp obmotao nekoliko krugova, cvrsto ni da mrdne, ravno i snima ekstra. Probaj tako, ako ne moze, mozda da nadjes one za kacigu...
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#3 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 August 2009 - 03:02 PM

Ja bih radije stavio nekako na kacigu (mada ne znam koliko je to preporučljivo) ili na neki način oko vrata možda (totalno bi bilo kul da se vidi samo upravljanje bajkom). Mada, najjednostavnije je ovo što ti fisher kaže :wink:
  • 0

I chill harder than you party. 


#4 Martok

Martok
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Postavljeno 26 August 2009 - 03:11 PM

'bes ovaj youtube, stvarno svega ima :)

[youtube_embed2][/youtube_embed2]
  • 0
.

#5 panca93

panca93
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationNis

Postavljeno 26 August 2009 - 06:18 PM

Svaka cast za temu !!!!!! E a ja sam kupio torbicu u kinesku izbusim je i pricvstim za volan a kroz rupu izbacim objektiv !!!!pozdrav :D jedan od nacina je i to :))
  • 0

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 26 August 2009 - 06:37 PM

Evo pokojnog S3 okačenog oko vrata i trake dodatno pritegnute prsnim kaišem na rancu. Ovako malo skakuće i bilo bi idealno da se zategne i odozdo, kako treba (nešto kao He-Manov prsnik, samo s kamerom :D), ali ovo je bila improvizacija 100%.

Za offroad bih razmislio da li bih išta fiksirao bilo gde na bicikl jer su udari tokom vožnje ipak prejaki za prilično osetljivu mehaniku takvih spravica.

Attached Thumbnails

  • bscap0000.jpg

  • 0

#7 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 August 2009 - 07:41 PM

Odličan caption, takvi su mi ekstra, kad se vidi i korman i put i sve redom =D>
  • 0

I chill harder than you party. 


#8 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 26 August 2009 - 10:39 PM

Najjace je sto kaze Martok, kad moze da se vidi korman, rad ruku...sve, ali jbg svako namesti kako je najlakse. NIje losa fora sa tim kinezima :)
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#9 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 August 2009 - 10:48 PM

Ok, hvala vam na savetima, i kontam da cu najverovatnije raditi sa ovim HeMan-ovim patentom :P
Montiracu neku torbicu na mene, izbusiti rupu, nabiti kameru i snimati malo voznje.. :D
  • 0
Postavljena slika

#10 panca93

panca93
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationNis

Postavljeno 27 August 2009 - 12:31 AM

stvrano profi ovo sa volanom sto se
  • 0

#11 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 27 August 2009 - 10:52 AM

Uzeo sam juce drzac za mobilni za bicikl, pa cu da probam pomocu njega da pricvrstim fotoaparat ili mobilni za volan. Evo kako to izgleda:
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Naravno, za fotoaparat je potrebno malo ojacati ovu kontrukciju posto je dosta tezi od mobilnog, ali mislim da ce izdzati :).
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#12 Martok

Martok
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Postavljeno 27 August 2009 - 11:21 AM

Pala mi je na pamet super fora, moram da otmem bratu tel pa da isprobam. Fiksiras tel za desnu nogu i krenes lepo nizbrdo. Imam jednu torbicu za tel koju mogu da privezem za cevanicu negde sto blize stopalima. Tako ce se videti prednji tocak kako radi, verovatno i delovi pogona dok pedalas ... Onda lepo krenem niz V. Stepe da ne bi morao da vrtim non stop jer ce se od toga gledaocu brzo da se zavrti u glavi ...
  • 0
.

#13 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 27 August 2009 - 12:24 PM

Mislim da to ima smisla samo kad ne pedalas, inace ce klip da bude neupotrebljiv. Uzmi mob u ruku, pocni da snimas i vrti ruku kao da okreces pedalu, cisto da probas :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#14 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 August 2009 - 12:44 PM

postoje kamere koje mogu da se fiksiraju za ram,kacigu ili slicno...imao sam prilike da koristim takvu i snimak ispadne skroz ok..kamerica stoji na svom mestu tokom cele voznje...da napomenem da je vozen DH...
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#15 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 August 2009 - 02:10 PM

Nešto mi pade na pamet.
Bilo bi zanimljivo "obrnuti" kameru i snimati i bajkera, recimo na spustovima usponima, skokovima itd. onako u stilu spota Mik Džegera God gave me everything I want :wink:
  • 0

I chill harder than you party. 


#16 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 August 2009 - 02:47 PM

Može i to ali treba se smoriti i iseckati 10-15 zanimljivih sekundi iz brda snimljenog materijala.
  • 0

#17 panca93

panca93
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationNis

Postavljeno 27 August 2009 - 04:39 PM

Odmah da se razumemo prikaciti kameru za ram ili bilo koji deo bicikle i prikaciti na kacigu je velika razlika !!! covek zajedno sa amortizerom amortizuje glavu tako da je to velika razlika nego nakaciti na bajs !! Stim voziti po petonu je skroz kull prikaciti cameru na bajs a po nekom off roudu nije bas naj,,!!!!! pozzz :D
  • 0

#18 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 August 2009 - 04:44 PM

Odmah da se razumemo prikaciti kameru za ram ili bilo koji deo bicikle i prikaciti na kacigu je velika razlika !!! covek zajedno sa amortizerom amortizuje glavu tako da je to velika razlika nego nakaciti na bajs !! Stim voziti po petonu je skroz kull prikaciti cameru na bajs a po nekom off roudu nije bas naj,,!!!!! pozzz :D

slazem se....
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#19 panca93

panca93
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationNis

Postavljeno 27 August 2009 - 05:47 PM

evo ja sam po ovom sistemu sa ovog linka napravio drzac! mogu da vam kazem da je odlican sto se tice drumskog biciklizma tj voznji po betonu ali jos nisam iso po off roudu tako da nisam siguran !!! inace ovaj sistem me je kostao 40 dinara u gvozdjari , tj za srafove !!!!:))) ali jedini sistem koji je i najbolji za off road je prikaciti kameru za kacigu !!!! jer je takva amortizacija cveka zajedno sa amortizerom najbolja !!!!!pozdrav :D =D>
  • 0

#20 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 28 August 2009 - 02:30 PM

Evo jedne lepe stvarčice:
http://www.vholdr.eu/info/test.html

I nekih zanimljivih snimaka, ali ručno urađenih, tj. kamera nije fiksirana, ali su pozicije fine da se u njima fiksira kamera... sad koliko je to izvodljivo..?

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika