Jump to content


Fotografije

Unutrasnje gume ???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
59 odgovora na ovu temu

#1 sandook

sandook
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 21 July 2009 - 09:49 AM

Gde kupiti unutrasnje gume u NS-u ili okolini ? Imam continental explorer gume 26x2.1 pa me zanima koje bi bile adekvatne unutrasnje gume ??? Koje su po vasem misljenju najbolje ,a da su dostupne kod nas (u NS) Ja sam mislio na neke michelin posto vidim da continental ne mogu da nadjem nigde
  • 0

#2 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 21 July 2009 - 11:29 AM

Unutrašnja guma može biti i XXXLite, i teška ispod 80 grama (recimo), ali će je izbušiti prvi trn-ekser-đavo na koji naletiš, bez obzira na njen kvalitet i cenu. Preporuka je da kupiš dve jevtinije od stotinak grama, a siguno ih ima u Planetu ili bilo kojoj sličnoj bike-radnji u NS. Cena bi trebalo da bude 150-200 kinti, a odgovaraće ti standardna veličina - 26*1,75 do 26*2.2. Pasuju svuda, sem na tanje slikove.
  • 0

#3 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 July 2009 - 12:04 PM

Uzmi najobičniju unutrašnju, nemoj rizikovati sa tim laganim balonkama...
Možeš i konvertovati felnu u tubeless pa sa sealant-om osiguraš
http://www.cikloberz...how.php?id=7362
  • 0

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 July 2009 - 12:34 PM

Koje firme podnose krpljenje? Imao sam iskustva s gumama za koje ni original tip-top neće da se uhvati pa ne znam šta da uradiš.
  • 0

#5 sandook

sandook
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 21 July 2009 - 03:02 PM

oke hvala ! kupio sam pre dve nedelje neku trax bila oko 300din
  • 0

#6 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 July 2009 - 04:16 PM

oke hvala ! kupio sam pre dve nedelje neku trax bila oko 300din

nisu ni te loše
  • 0

#7 sandook

sandook
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 21 July 2009 - 08:22 PM

danas sam takoreci bio prisiljen da kupim dva para unutrasjih guma !!! naisao sam na nesto gadno i puce mi odma prednja guma :( sreca sto nisam isao brzo !
e sad me interesuje da li treba krpljenje i spoljnje gume da se odradi (ne znam do kakvog ostecenja se tolerise ???)za dva dana dve gume a u qrac !!!
  • 0

#8 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 July 2009 - 08:33 PM

danas sam takoreci bio prisiljen da kupim dva para unutrasjih guma !!! naisao sam na nesto gadno i puce mi odma prednja guma :( sreca sto nisam isao brzo !
e sad me interesuje da li treba krpljenje i spoljnje gume da se odradi (ne znam do kakvog ostecenja se tolerise ???)za dva dana dve gume a u qrac !!!

Bilo bi pametno da skrpiš i spoljnu. Nikad se ne zna da li će se proširiti i najmanja rupica usled nekog jačeg kočenja...
  • 0

#9 sandook

sandook
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 22 July 2009 - 09:38 AM

jel to moze svaki vulkanizer ???
  • 0

#10 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 July 2009 - 09:44 AM

jel to moze svaki vulkanizer ???

Mislim da će te vulkanizer odrati ko vola...
Bolje stavi flekicu, ja sam to radio par puta i nikada me nije izneverilo.
  • 0

#11 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 22 July 2009 - 09:51 AM

Nisi naveo kolika je rupa na gumi, ali ako je prevelika za flekicu k'o što reče Gamzzy, možeš obaviti klasično lepljenje u sopstvenoj režiji, tako što ćeš parče neke starije neupotrebljive unutrašnje gume LEPO zalepiti na unutrašnji deo spoljašnje gume (ošmirglaš, očistiš, zalepiš). Nadam se da te nisam zbunio objašnjenjem... :lol:
  • 0

#12 sandook

sandook
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 23 July 2009 - 01:16 AM

Nisi naveo kolika je rupa na gumi, ali ako je prevelika za flekicu k'o što reče Gamzzy, možeš obaviti klasično lepljenje u sopstvenoj režiji, tako što ćeš parče neke starije neupotrebljive unutrašnje gume LEPO zalepiti na unutrašnji deo spoljašnje gume (ošmirglaš, očistiš, zalepiš). Nadam se da te nisam zbunio objašnjenjem... :lol:

pa nisam znao da se tako moze krpiti spoljasnja guma :) a sto se tice velicine rupe flekica je moze zakrpiti !
znaci onda samo da obicno zakrpim tu spoljasnju gumu ??
  • 0

#13 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 23 July 2009 - 05:50 AM

Моže! Što je sigurno - sigurno...pusti jednu flekicu i baj-baj! Da se ne misliš...
  • 0

#14 sandook

sandook
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 23 July 2009 - 09:14 AM

e hvala ti ! :) [pozz]
  • 0

#15 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 November 2010 - 04:53 PM

Da ne otvaram novu temu, nastaviću se ovde.
Imam dva problema, samobušenje i krpljenje. Vozim godinu dana ovu kombinaciju, Kenda Kwick Roller 1.25 i neke isto Kenda unutrašnje sa prestom. Pre par dana sam imao prvi defekt. Skinem zadnju, ono rupica ali nije probušeno nečim već se otvorilo samo od sebe, i nađem još sedam takvih rupica koje još ne puštaju ali samo što se skroz ne otvore. Skinem onda i prednju da proverim, kad ono isto par rupica i kako sam naduvao, čim se malo rasteglilo jedna se otvori. Jel su jednostavno gume loše ili nešto to uzrokuje? Svašta mi pada na pamet pa ne znam. Spoljna je iznutra ok, čista, zaštita za felnu ok. Mislio sam kamenčići možda što se zaglavljuju u spoljnu, ali rupice nisu po gaznoj površini već je većina po bočnoj strani. A i od skoro baš sam nabavio pumpu s manomatrom pa pumpam na pet bara, do sada sam odoka, možda 3-4, ali ako je pristisak problem onda mis'im... Šta god da je, sad mi trebaju nove gume. Na ovima je i poprečni sastav očaj, samo što se ne otvori. Ima li nešto kvalitetnije da se nađe od tih tankih? Ili da uzmem bilo šta od jeftinijih, Rubena/Camel/Deestone, sve je to slična cena. Opet Kendu neću sigurno. I koja veličina od onih sa razlomkom mi pasuje?

Druga stvar je što mi lepljenje nije uspelo pa ne znam jel sam ja nešto zeznuo ili ovaj žuti UFO pijačni lepak ništa ne valja? Čim budem išao do ZR uzeću Tip Top komplet, ali moram i sad nekako okrpiti. Koliko vremenski čekate da se lepak osuši?
  • 0

#16 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 02 November 2010 - 06:38 PM

Unutrasnja ti se otvara sama od sebe? Vozio sam istu kombinaciju, KRoller i kendine unutrasnje sa prestom. Nikakvih problema nije bilo. Vozio na oko 4.5-5 bara. Uopste, sa kendinim unutrasnjim nisam imao slicnih problema. Mozda ti zapale felericne ili bajate gume?
  • 0

#17 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 November 2010 - 10:35 PM

Pa i ja se nadam da je tako nešto i da nemam neki drugi problem, te da će sa sledećim biti sve u redu. Prošle unutrašnje 1.50-1.95 što su došle s biciklom sam vozio tri godine, eno ih i sad u ormanu ništa im ne fali, ni jednom krpljene, a ove su sad komotno za bacanje, ne vredi ni da krpim na osam mesta.
Može li neko da mi kaže samo za veličinu, one s razlomkom, šta mi odgovara za 1.25? I šta znače one A/V D/V F/V oznake?!
  • 0

#18 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 02 November 2010 - 10:43 PM

Odgovara ti guma do 1.5 sirine. Moze i 1.95 da se ugura, ali ima dobro se pomucis...Velike su sanse da ces je precvikati u toku pakovanja.

Auto valve, dunlop valve, french valve (presta).
  • 0

#19 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 November 2010 - 10:49 PM

Aha, hvala, mislio sam ali ono French F umesto P me zbunjivalo ;).
A ovo za širinu znam za decimalne, nego sam mislo na one recimo 1 3/8... i to. Koji razlomak bi mi pasovao :)? Mada verovatno ću videti na licu mesta širinu odoka, al aj da pitam pa da znam.
  • 0

#20 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 02 November 2010 - 10:56 PM

Te sto su 26xrazlomak preskoci, jer imaju veci obim, nece pasovati. Dakle samo sa 26xdecimala. :wink:
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika