Jump to content


Fotografije

Capriolo Monitor vs. Scout Zero


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
14 odgovora na ovu temu

#1 horvat

horvat
  • Members
  • 9 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 June 2009 - 12:06 PM

Pokusao sam da nadjem odgovor na ono sto me interesuje, bez postavljanja nove teme, ali nisam bas uspeo. Pa cu onda ovako da objasnim moju nedoumicu i zamolim vas za savet.

treba mi bicikla, nova, do nekih 200 evra maks (s tim da bi bilo super da u te novce uspem i svetla da kupim). zelja mi je bila da nadjem neku treking (npr capriolo roudster) ali tako nesto nikako nemoze da mi se uklopi u budzet. s toga mi je izbor ostao na dva modela navedena gore u naslovu. ja sam vozac tipa pretezno u gradu, ture su mi u proseku 20-ak kilometara, maks 50-60.

oba modela su maltene ista, i oba kostaju 14500 din. i na oba bi u startu promenio kocnice u neke kvalitetnije.

voleo bi da cujem vasa iskustva sa ovim biciklima, i poneki savet, posto nemogu da se odlucim izmedju njih.

Scout Zero
http://www.venerabike.com/kat_set2.php

Capriolo Monitor
http://bike.capriolo...kle/monitor-man


Hvala:)
  • 0

#2 horvat

horvat
  • Members
  • 9 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 June 2009 - 12:11 PM

sad sam video da link za Scout-a nije dobar.

evo slike.

http://i259.photobuc... ... ZER261.jpg
  • 0

#3 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 08 June 2009 - 12:45 PM

monitor 100 % posto scout nije neka marka , a sumnjam da je ovo aluminium ... a monitor je odlican bike za te pare i plus je alu ram :D
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#4 horvat

horvat
  • Members
  • 9 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 June 2009 - 12:49 PM

i scout je alu ram. u istoj klasi ali jeftinije rangiran je scout hammer i bicikla je prakticno ista ali je ram celicni, i ta kosta 11500...:)

ali svejedno hvala za koment:)
  • 0

#5 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 08 June 2009 - 01:40 PM

Dajem glas za Capriolo... :D
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#6 Martok

Martok
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Postavljeno 08 June 2009 - 03:01 PM

Baci pogled na Sunrise http://bike.capriolo...e/sunrise-man-0 cena je 14199,00 taman da ti ostane za svetla :) Kupio sam ga prosle godine i zadovoljan sam, ispod tih blatobrana je lep bicikl, samo rogove da dodas. Preko leta predjem 2000-3000 km znaci vozim nesto kao ti tj. malo jace
  • 0
.

#7 Aki

Aki
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Beograd/Dorćol

Postavljeno 08 June 2009 - 07:55 PM

monitor 100 % posto scout nije neka marka , a sumnjam da je ovo aluminium ... a monitor je odlican bike za te pare i plus je alu ram :D


Šta više, Monitor je jedan od najlakših bajkova za te novce.
  • 0
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
jos uvijek volim te...


http://www.juraifilm.com/

#8 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 09 June 2009 - 05:23 AM

... i na oba bi u startu promenio kocnice u neke kvalitetnije.


Ako kupujes u Capriolu bajs, tu uzmi i:
195202 AVID-KOMPLET V-BRAKE SD5 2408,00
195206 AVID-RUCICA KOCNICE FR5 PR+Z 997,00

Eto, sad imas savet i za kocnice ;)
Sretno sa kupovinom!
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#9 dare986

dare986
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts
  • Location.:.Krusevac-Nis.:.

Postavljeno 09 June 2009 - 07:06 AM

I dajem svoj glas za Monitor. Jes da za ovo postoje mali oglasi, ali ajde. Ja prodajem nove Avid SD5 kocnice, prednju i zadnju. Fali im jedino kutija (uvodnici sajle su i dalje u originalnoj kesici). Ako se odlucis kod tebe bi bile za 1900 dinara (ja bih platio postarinu, u oglasu je druga cena, ovo mu dodje kao popust za forumase :wink: ).
  • 0
I close my eyes, only for a moment, and the moment's gone

#10 kolabirant

kolabirant
  • Members
  • Pip
  • 19 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 June 2009 - 10:32 AM

Po ovoj slici koju si dao, Scout Zero je sigurno Aluminijum, jer ima integrisane šoljice i što je dobro, sto opet Monitor nema, a ukoliko se ne varam po slici, Scout ima Shimano pogon dok ovaj Capriolo ima neku divču, i to je vec jako bitna razlika. Ne vidi se kakve su kočnice na Scoutu, ali ovaj Logan na Monitoru je za promenu ODMAH, ako se odlučiš za njega. Monitor ima verovatno nešto bolje sedište.
A sto se brenda tice, ovo su bicikli sa prilicno losom opremom, tako da zaboravi to oko brenda, ako smem da te posavetujem, treba da pogledaš bicikl uživo, da vidiš da li ima veličina rama koja ti odgovara i da onda odlučiš na osnovu ličnog utiska.
pozz
  • 0

#11 horvat

horvat
  • Members
  • 9 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 June 2009 - 11:26 AM

e da ti si jedini primetio razliku u korist zero-a. i ja sam sve vise za zero. pedale (onaj deo koji ulazi u pogon) su metalne kod zero-a a kod monitora su PVC. oba modela imaju u mojoj velicini. i ja nekako mislim da je zero ipak bolje opremljen od monitora.... mada i na zerou su kocnice, odma za menjanje, al tamo su i rucice menjaca nesto bolje. nisu gearshift, nego onako na klik.

hvala na savetima:)
  • 0

#12 Aki

Aki
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Beograd/Dorćol

Postavljeno 12 June 2009 - 06:01 PM

e da ti si jedini primetio razliku u korist zero-a. i ja sam sve vise za zero. pedale (onaj deo koji ulazi u pogon) su metalne kod zero-a a kod monitora su PVC. oba modela imaju u mojoj velicini. i ja nekako mislim da je zero ipak bolje opremljen od monitora.... mada i na zerou su kocnice, odma za menjanje, al tamo su i rucice menjaca nesto bolje. nisu gearshift, nego onako na klik.

hvala na savetima:)


Pedale (metalne)....kostaju oko 400 dinara.
  • 0
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
jos uvijek volim te...


http://www.juraifilm.com/

#13 ivanj

ivanj
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts
  • LocationBlizu reke Save, Novi Beograd

Postavljeno 12 June 2009 - 06:37 PM

Capriolo Monitor je odlican bicikl za te novce i za tu vrstu namene (rekreativci-asfalt). Veoma je lagan i udoban za voznju. Kocnice su sasvim ok i nemaju lufta. Srednji pogon izgleda robusno i kvalitetno (aluminijum)... ono, par svetlosnih godina od onih plasticnjaka koji su se ugradjivali ranije na ovaj tip bicikla. Gripshift lepo menja brzine i ima lep odziv, kao i menjaci (iako su to shimano tourney, dakle niza klasa).

Mislim da je Monitor man best-baj za rekreativce, pogotovu sa ovom novom cenom.
  • 0

#14 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 June 2009 - 08:20 AM

Ja sam se odusevio kako je Monitor lagan za te pare, covek sa zadnje cikloture je ga je malo castio boljim pogonom, menjacima i vilom, a stavio je i neke slick tanke gume, ide drumom kao raketa :mrgreen:
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#15 horvat

horvat
  • Members
  • 9 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 June 2009 - 11:31 PM

e moram da se pohvalim sta sam pazario. na kraju nije ni scout, a ni monitor, nego polovan kellys exquisite... kostala je 200 evra tako da ce lampe morati malo da sacekaju, ali svejedno:)

evo slike i spisak opreme:)

http://i259.photobuc... ... uisite.jpg

frame Aluminum 7005
frame size 17" / 19" / 21"
fork RST CT-Free RL, 75mm / Remote Lockout
head parts VP semi-intergrated
b.b.parts SHIMANO cartridge
crankset SR SUNTOUR XCM318
f/derailleur SHIMANO Nexave T301
r/derailleur SHIMANO Deore
shifters SHIMANO Deore Dual Control
speed 27
freewheel SHIMANO CS-HG50-9 (11-32T)
chain SHIMANO CN-HG53
brakes TEKTRO 832AL
brake levers SHIMANO Deore Dual Control
hubs SHIMANO Deore
rims KELLY'S Double Combat (32h/2-eyelets)
tires KBIX Galloper 38C
stem KALLOY Uno
handlebar KALLOY
bar ends KALLOY Uno 3Dlite
seat post KALLOY
saddle KBIX CRX PRO-COMP
pedals VP-199lite alloy
weight kg 13,90 (19")
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika