Jump to content


Photo

Smrdljivi Polisport bidon


  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4281 posts

Posted 29 May 2009 - 04:26 PM

Rekoh da kupim jedan posto je stari Tacx odavno za zamenu a novih nema nigde. Donesem kuci a on "malo" mirise kao unutrasnja guma od bajsa. Tecnost za sudove, voda i pranje od vise dana nije dalo rezultate. I dalje ima i ukus i miris :evil: . Sto je najgore nije samo do ovog primerka, svi su takvi.

Cime da mu ubijem miris ako je to uopste moguce? Ili da ga lepo bacim pa kupim nesto sto vredi (sta)?
Izbor u Kg-u naravno katastrofalan.
  • 0
.

#2 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Posted 29 May 2009 - 04:30 PM

Probaj da uvece napunis sa sodom bikarbonom i vodom. Prmouckas i ostavis preko noci. Ujutru bi trebalo da je sve ok.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#3 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Posted 29 May 2009 - 04:58 PM

Ja ne bih probao da ubijem miris i ukus. Plastika je verovatno loša tako da tu ništa stvarno ne pomaže.

Ja kupio neki Pro bidon u planetu. Nešto više od 600 dinara, 850ml. Nije loš, ali kao da počinje da se oseća miris.

Ako ti se ne putuje van KG posalji mail Zsoltu on prodaje neke BBB. Verovatno su dobri.
  • 0

#4 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 29 May 2009 - 05:16 PM

http://www.camelbak.... ... -24oz.aspx

Step up to the Podium. The New CamelBak® Podium® Bottle incorporates Jet Valve™, a revolutionary self-sealing valve into a taste-free bottle with a high flow rate.



100% BPA-Free

Jet Valve™: Lets you sip from any direction, or squirt to cool off on long rides. Eliminates the "bite open, hip-slap shut" steps.

No Sticky Frame: Made from medical-grade silicone, the Jet Valve eliminates splatter on your frame or jersey.

Leak-Proof: Positive shut-off for leak-proof transport. At base of valve, turn bar 90 degrees to stop water flow.

High Flow Rate: Squeezable bottle offers more water when you needs it.

Better Taste: Made from custom-blended TruTaste™, which lets you taste your water, not your bottle. Also lined with HydroGuard™ to prevent bacteria build-up.
  • 0

#5 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Posted 29 May 2009 - 05:24 PM

sipaj sirce u bidon, promuckaj i isperi samo vodom, sve ukuse i mirise sirce ubija, provereno radi. a inace tacx bidona ima u capriolu
  • 0
........

#6 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4281 posts

Posted 29 May 2009 - 05:51 PM

Posto sam ga vec prezalio :) veceras ide soda bikarbona a ako ne da rezulatate, sirce na tebe je red :D :D .

U ponedeljak idem sluzbeno do Bg-a i verovatno ugrabim vremena za Planet na Dorcolu pa cu videti sta imaju.
  • 0
.

#7 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Posted 29 May 2009 - 06:09 PM

sirce ne treba da ti stoji, samo promuckas i isperes to je sekund posla
  • 0
........

#8 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4281 posts

Posted 29 May 2009 - 07:25 PM

OK, hvala svima. Soda bikarbona je sipana i promuckana pa ujutru nastupa sirce :). Javljam rezultate.
  • 0
.

#9 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Posted 29 May 2009 - 08:19 PM

kupiš ALU bidon i rešiš prob.bez komplikovanja!
  • 0

#10 armadillo

armadillo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Posted 30 May 2009 - 08:41 AM

Plasticne stvari ne bi trebalo da stoje zatvorene jer se onda nakuplja taj plastichno budjavi miris u njima...moje iskustvo je da kad ne koristim bidon on stoji napunjen vodom i otvoren skroz... To sam izvalio jer sam imao gomilu onih glupih plastichnih kutija za hranu i ako ih zatvorish i prenoce, uvek se usmrde... :mrgreen:

@Profa

Kako stoji alu bidon u drzacu? Nesto mi deluje kao da ce da isklizne, doduse nisam probao a padalo mi na pamet da uzimam alu...

Poz!
  • 0
Ako kanis pobijediti ne smijes izgubiti!

#11 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 30 May 2009 - 08:47 AM

ne secam se kad sam kupio bidon a da nije bilo tog kancerogenog 'totalno bezopasnog' mirisa.. napunim vodom da prenoci i sutradan bude vec podnosljivo..
  • 0

#12 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 30 May 2009 - 09:20 AM

Bidon se posle svake vožnje opere i isprazni. Ostavi se otvoren i ujutru je ko iz radnje :)
  • 0

#13 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 30 May 2009 - 09:26 AM

Ostavi se otvoren i ujutru je ko iz radnje :)


mislis ponovo ima miris lepka i plastike ? :D :D :wink:
  • 0

#14 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 30 May 2009 - 09:37 AM

Ostavi se otvoren i ujutru je ko iz radnje :)


mislis ponovo ima miris lepka i plastike ? :D :D :wink:

ma jok, ja ne kupujem te usmrđene :wink:
  • 0

#15 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4281 posts

Posted 30 May 2009 - 10:28 AM

Vecina bidona koje sam do sada kupovao su imali po malo miris plasitke ali posle dan-dva ispiranja vodom se taj miris gubio. Ovaj smrdi da ne poverujes.
Uglavnom, posto je prenocio u sodi bikarboni, miris (a i ukus) su se drasticno izgubili. Oseca se i dalje po malo ali podnosljivo. Istprao sam ga zatim i sa sircetom i vise ne smem da tvrdim da se i dalje oseca.
  • 0
.

#16 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Posted 30 May 2009 - 10:30 AM

Eto'o resena stvar :D Soda je cudo :mrgreen:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#17 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Posted 30 May 2009 - 09:45 PM

Kako stoji alu bidon u drzacu?

Kao i svi ostali...standardne je veličine-ali ipak se preporučuje da držač bude plastični ili karbonski (skuplja varijanta :twisted: )! Metalni držači zbog materijala metal+metal se baš naj.ne "podnose"-u estetskom smislu alu boca može da izgleda izlizanu na delu gde je kavez (držač) bidona najviše pritiska...
  • 0

#18 BADIZIOL

BADIZIOL
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts

Posted 30 May 2009 - 10:05 PM

Imao sam ja metalni drzac i nije se bash proslavio jer kad napunish bidon i onda krenesh da cimash bajs levo desno t.j. kad "gazis" na pedale zbog inercije poceo je drzac da se kida :shock: :shock: :shock: tako da sada imam plasticni i sve je u redu :D
  • 0

#19 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4281 posts

Posted 01 July 2009 - 08:04 AM

Jeste da ne kosta nista ali nemojte da bacate pare na ove budjave Polisport bidone. Ne smrdi vise ali zato curi na sve strane. Ne pamtim kada sam zadnji put kupio nesto ovako lose...
  • 0
.

#20 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Posted 01 July 2009 - 08:32 AM

Da iskoristim temu :roll:

Treba mi novi bidon! Kako da dodjem do nekog kvalitetnijeg? Ovi mi se smucise. Poslednji je kupljen u planetu (PRO sivi) ali i on poce da pusta miris i ukus.

Gamzzy jesi li preko neta narucio Camelbalk ili?

A sta mislite o alu varijanti? i kako doci do nje?
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users