Jump to content


Fotografije

koje plocice ne skripe


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
30 odgovora na ovu temu

#1 cupapica

cupapica
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts

Postavljeno 14 May 2009 - 07:28 PM

zadnje plocice mi skripe.......... imam avid juicy 5 plocice su fabricke ...........vasa iskustva..... :?:
  • 0

#2 lensovrodjak

lensovrodjak
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationFruska gora

Postavljeno 14 May 2009 - 07:44 PM

Mozda su zaprljane kocione povrsine(rotor,plocica);obicna necistoca tipa zemlja se lakse otkloni nego masnoca koja zna bas da zakomplikuje stvar(da trebaju nove plocice,ili cak rotor),no postoje i razne hemikalije za odmascivanje kocionih povrsina,i uopste ciscenje istih.Hoce da se pojavi skripanje kada se ugreju kocnice na spustu,kada nisu nastelovane celjusti.Kazu da ne skodi obrisati rotore apotekarskim alkoholom,a domaca radinost nudi niz vratolomno inventivnih metoda sa diskutabilnim ishodom u nekim slucajevima-kao na primer spaljivanje kocionih povrsina na plocicama,a kolege koje se kasnije budu javile dace ti,siguran sam,jos ideja sta mozes uciniti.
Mozda promeniti marku plocica ako nije nista zaprljano i ako su rotori bez neravnina i ostecenja, u svakom slucaju kocnica zasluzuje paznju :wink:
  • 0
..

#3 sidarta

sidarta
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts

Postavljeno 14 May 2009 - 07:58 PM

Kao sto je Lensovrodjak rekao vise kombinacija pa ti probaj sta ti stima,
prva varijanta skini pakne i ocisti ih prvo cistom krpom,
ja cesto na krpu stavim alkohol pa izvrsim ciscenje pakni.
Gotovo uvek posle toga zagrejem ringlu na maks, pa bacim
pakne kocionim delom na istu, par sekundi ostavim i skinem ih.
PRoces kaljenja :).

ROtore obavezno ocistim ili alkoholom ili acetonom,
moze da prodje i pranje rotora kuhinjskim srednstvo za pranje sudja.

E sad tu ima i cela plejada raznih sredstava bas za viscenje diskova
u autokozmeticarskim radnjama...

TOliko Od mene
  • 0
the flame still burns - youth of today

#4 cupapica

cupapica
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts

Postavljeno 14 May 2009 - 08:27 PM

probacu da ocistim.... pa javljam.....
  • 0

#5 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 14 May 2009 - 08:40 PM

Ja sam koristio "Mer", za brisanje staklenih povrsina; uspesno. :D
  • 0

#6 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 May 2009 - 08:51 PM

koristim kool-stop :wink:
  • 0

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 14 May 2009 - 10:45 PM

Ovih dana sam imao neshvativih* problema sa zamašćivanjem pločica (avid bb5, nove rezervne, OEM se pojele odavno) i imao sam sve moguće metode dejstva po istima od pranja u potoku blatom i peskom do pranja odmašćivačem kočnica. Bar za ove pločice, jedino rešenje koje će da urodi plodom je da ih prvo očistiš koliko možeš nečim nepolarnim a onda nečim abrazivnim (čitaj šmirglom) skineš površinski sloj (to je to kad promeni boju, otprilike kao da čistiš olovo) i onda formiraš kočnicu (sto meteri kočenja...).


* - iz podruma izvadiš bicikl koga si pre 4 meseca vozio po čistom snegu pa olizao i ostavio (i niko ga ne pipne) a cela kočnica masna k'o da je neko polio benzinom...

Prmetio sam i da mogu strašno da se umaste od druma ako je bajk na nosaču :-/
  • 0

#8 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 16 May 2009 - 10:50 AM

Podmazane plocice ne skripe... :twisted:

Dobro, salu na stranu, vec su dali savete za ciscenje i smirglanje.
Ja cu probati par saveta ako planiras da zamenjujes.

Avid se pre par godina prebacio na organske plocice, koje u principu manje skripe. Posto ne znam sta i kada je ugradjeno u tvoje, mozes da razmislis i o kupovini novih organskih (originalnih (Avid) ili Cool Stop, kao sto je gamzzy vec preporucio).

Druga stvar je rotor - Avid je zadnjih godina modifikovao i rotore. G2 rotor je manje podlozan skripanju od starijih modela (dobro, verovatno je G3 jos tisi, ali on za sada dolazi samo na Elixir kocnicama).
  • 0

#9 cupapica

cupapica
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts

Postavljeno 07 June 2009 - 10:55 AM

osmirglao plocice ......stavo novi rotor koji sam dobio uz kocnice......obrisao acetonom diskove.....i dalje skripi.... koje plocice da uzmem da probam.....
  • 0

#10 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 09 June 2009 - 08:14 AM

- Avid organske sam probao i tise su od obicnih. Kool Stop vaze za super, ali ih licno (jos) nisam probao.

- Nisi rekao koji rotor si stavio (ili stavi sliku), a pisao sam ti da su stariji modeli bili "glasniji"

- A koliko ti to skripi? Vecina kocnica se u nekoj meri cuje - i to je u nekoj meri normalno. E, sad, ako cim pipnes kocnicu ona pocne da se dere ko' sirena, to treba da se "regulise" :wink:
  • 0

#11 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 09 June 2009 - 08:20 AM

- Avid organske sam probao i tise su od obicnih. Kool Stop vaze za super, ali ih licno (jos) nisam probao.

- Nisi rekao koji rotor si stavio (ili stavi sliku), a pisao sam ti da su stariji modeli bili "glasniji"

- A koliko ti to skripi? Vecina kocnica se u nekoj meri cuje - i to je u nekoj meri normalno. E, sad, ako cim pipnes kocnicu ona pocne da se dere ko' sirena, to treba da se "regulise" :wink:


Ali zato i slabije koce od obicne(sintered).

BTW na koji ram su montirane kocnice. Nije valjda opet Merida?

Druga stvar je rotor - Avid je zadnjih godina modifikovao i rotore. G2 rotor je manje podlozan skripanju od starijih modela (dobro, verovatno je G3 jos tisi, ali on za sada dolazi samo na Elixir kocnicama).


Provereno i radi :wink:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#12 ciklopia

ciklopia
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 09 June 2009 - 01:19 PM

Ajd probaj ovako...
Nakvasi vodom disc...
uradi jedan down hil i istovremeno koci...
ali nemoj kociti "u mesto"...
pusti da ti rotori prolaze kroz celjust...
znaci...."ovlas" koci....
trebalo bi skripanje da nestane...
srecno....
  • 0

#13 cupapica

cupapica
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts

Postavljeno 30 August 2009 - 07:34 PM

i dalje skripe....imao sam dobar down hil sa babinog zuba do toplog dolaz(za gradske bajkere...to vam je stara planina...ima tema u Baba Šumom Deda Drumom) mislio sam da ce prestati skripati......sta dalje :?:
  • 0

#14 panca93

panca93
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationNis

Postavljeno 30 August 2009 - 09:41 PM

Ajde i ja dase ukljcim u temu !!! ja na bajsu imam simanove hidraulicne kocnice xt !!! e sad ja nisam ikad imao probleme da skripe {imam pakne full stop} !! ali pazite ovu pojavu ne vozim bajk 7 dana i sta se desi uzmem operm ferijem i sad dok su mokri jos diskovi koce pa rasturaju i cim se osuse onda kao da nece ni da pipnu mnogo slabo !!1 i onda se iznerviram napravim nekoliko jakih spusteva i koce kao lude !!! e zasto je to tako i kako mogu to pojavljivanje spreciti ???pozdrav :D :?: :?:
  • 0

#15 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 August 2009 - 01:08 AM

Prmetio sam i da mogu strašno da se umaste od druma ako je bajk na nosaču :-/


Zanimljivo.
Dakle, ako sam dobro razumeo, ako recimo vozam negde bajk na jugiću na nosaču, može da se desi da felne sasvim lepo pokupe prljavštinu od druma?
  • 0

I chill harder than you party. 


#16 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 31 August 2009 - 01:12 AM

Hmm, pretpostavljam da je mix mislio na masnocu iz izduvnih gasova. :-k
  • 0

#17 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 31 August 2009 - 08:49 AM

@panca93
Padaju mi nove pločice od drugog proizvođača na pamet?

@stole
I to, ali ako voziš po kiši (što je tokom proleća i početka leta bilo neizbežno), zadnji točak ti baci SVE što pokupi na bicikl. Pošto vozim karavan koji iza sebe -oko nosača- pravi OGROMNU turbulenciju, to 'sve' stigne svuda, od obruča do sedla.
  • 0

#18 ivanj

ivanj
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts
  • LocationBlizu reke Save, Novi Beograd

Postavljeno 31 August 2009 - 09:07 AM

Ja imam problem sa prednjim avid bb7 paknama, jer osetno losije koce od zadnjih. Slucajno sam ih polio uljem iz amortizera (ne pitajte kako, zasto, da li sam normalan, itd.). Skinuo sam ih, detaljno ocistio i alkoholom i nitro razredjivacem, a potom ovlas izbrusio na finoj smirgli (tipa p1000) i opet ponovio postpupak ciscenja. Rotor sam isto ocistio alkoholom i nitro r.
Iako sam skinuo tonu prljavstine, tako da vise prilikom kocenja ne ostavljaju nikakav trag - one tek za nijansu bolje koce... Bolje je nego sto je bilo, ali nije kao ranije... Razmisljam da mi nije kupovina novih pakni jedino resenje? :-k

Sta mislite o ubacivanju pakni u kipucu vodu?
  • 0

#19 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 31 August 2009 - 10:04 AM

Preporuka je da odmah menjaš prednje i zadnje pakne, jer ti je mnogo bitnije da sila kočenja bude fina i velika napred. Pozadi možeš i da smanjiš neki procenat sile kočenja, za početak nije strašno. Mada, počni da razmišljaš o kupovini novih, pogotovo ako su ti zadnje istrošene. E sad, male kućne čarolije tipa kuvanje, krčkanje, dinstanje, express-lonac mi nisu poznate, pa ko zna kakav bi uticaj imale na pakne, mada ako te ne mrzi probaj, ali samo kad nabaviš nove pločice!
  • 0

#20 ivanj

ivanj
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts
  • LocationBlizu reke Save, Novi Beograd

Postavljeno 31 August 2009 - 10:12 AM

Preporuka je da odmah menjaš prednje i zadnje pakne, jer ti je mnogo bitnije da sila kočenja bude fina i velika napred.


Cinjenica je to za prednju kocnicu, ali ne bih da "kontaminiram" zadnji rotor sa ovim paknama, ako pozadi vec sve radi kako treba. :lol: Inace, pakne su tek malo nacete... Prednja sada koci kao v-brake.

Kapriolo ce nove bb7 pakne imati tek za mesec-mesec ipo dana... Mogao bih da ih narucim sa Amazona, cena je vise nego pristojna (14$), ali ce me postarina izaci verovatno jos 10$... :(
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika