Jump to content


Fotografije
- - - - -

Nove biciklisticke staze


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
77 odgovora na ovu temu

#61 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 18 January 2010 - 07:44 AM

Nisam bio na forumu neko vreme pa ne znam da li je o ovome bilo reci...

Sta znace oni putokazi pored biciklistickih staza kod Brankvog mosta i u okolini?
One mape po kojima, kao, moze da se ide bajsom do Madjarske i Rumunske granice?
(Ja krenuo prema Rumuniji ali stigao samo do kraja keja na Dorcolu :shock: )

Jel' to nesto sto je u planu da se uradi, tipa povezane biciklisticke staze, ili su samo izracunali koliko ima kilometara pa nacrtali mapu?
  • 0
.

#62 vlada_pop

vlada_pop
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationPancevo

Postavljeno 18 January 2010 - 08:53 AM

Veliki projekat!
Bilo je reci o tome.

viewtopic.php?f=1&t=496#p2853
  • 0
In every life we have some trouble
When you worry you make it double
Don't worry, be happy......

#63 Nikola85

Nikola85
  • Members
  • Pip
  • 21 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 22 September 2010 - 12:01 AM

Mislim da je uređena biciklistička staza uSrbiji utopija, nažalost. Koliko ja znam, ovde u Nišu postoji jedna biciklistička staza na bul. Nemanjića, ali puno ljudi i ne zna da je to biciklistička staza. Dakle, puno prostora za pešake kao i za po koji auto :)

Dok sam čitao temu setio sam se da imam kod sebe neke slike iz Švajcarske koje dočaravaju kako se biciklističke staze integrišu u gradskim jezgrima :)

http://picasaweb.goo... ... directlink
  • 0

#64 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 September 2010 - 01:38 PM

Novi Sad ima 62.9km pravih biciklističkih staza, a sudeći po pričama lokalnih političara, radiće se još. Problem je što su te staze mahom uz bulevare i na perifernim delovima grada, dok ih u centru uopšte nema.

Ovo je jedna od ulica koja je nedavno (pre 3 godine) rekonstruisana, pa je napravljena i staza.
Posted Image

Kad su prošle godine urađena dva nova bulevara, biciklistička staza je bila obavezna.

Ove godine su rekonstruisali deo keja (2,5km i ostaje još toliko) pa su napravili i odvojenu stazu:
Posted Image
Posted Image
Gradski oci promotivno vozaju
Posted Image

Kraj bici staze na ušću kanala DTD u Dunav.
Posted Image

Ali naravno, može i bolje.

- slike su pozajmljene od drugara sa SSC foruma i Radija 021.
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#65 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 September 2010 - 01:42 PM

A evo i članka iz današnjih novina, opet Novi Sad:

http://www.021.rs/No...ckih-staza.html
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#66 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 September 2010 - 04:19 PM

Dukelander, slikaj ako mozes biciklisticku na bulevaru Evrope, to je poprilicno dobra biciklisticka.... K'o da je Texas, prava ne vidis joj kraja :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

#67 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 September 2010 - 05:31 PM

Evo, slikao sam na Wikipediji :mrgreen:

Na jednu stranu
Posted Image

A sad na drugu
Posted Image

Tu trenutno ima oko 2km, a ako je verovati vlastima, ove godine će dodati još 1,5km na jednu i 1,6km na drugu stranu. Znači, biće oko 5km straight staze.
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#68 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 September 2010 - 06:16 PM

U ovoj godini je izgrađeno ukupno 2,5 kilometra biciklističkih staza u okviru uređenja Keja, a za to iz budžeta izdvojeno pet miliona dinara.

:shock:
kakvo proseravanje, a sve to sočno javno objavljuju...
pa dobro, ovaj narod dokazano nije normalan što sve to trpi

ovde kada se nešto očigledno dešava se skupi nekolicina, na to neki budžovan kaže MRŠ i ta šačica ljudi ode pokunjeno...

... a sledeće godine će se napraviti 300 metara staze na keju, opljuvaće bicikliste što su posekli pola fruške gore zbog toga i to će koštati 50 miliona dinara. a opet će renovirati ceo centar kada dođe novi gradonačelnik... muka mi je više od ovih političara, majke mi...
  • 0

#69 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 September 2010 - 07:56 PM

Daj Gamzzy nemoj da si tako negativan.
Oni jesu poprilično gadni licemeri, ali nešto od toga što urade je i ok. Ta staza baš dobro dođe, da se ne rvu pešaci i biciklisti na tako frekventnom pravcu a biciklistička staza je tu najmanje od svega koštala.
Inače ja sam tuda uglavnom vozio putem, dok mi nedavno poznanik nije rekao da je kažnjen jer je vozio bajk Bulevarom Oslobođenja po kolovoznoj traci, a postoji biciklistička staza #-o . Kazna je bila istih onih famoznih 5.000 dinara.
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#70 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 22 September 2010 - 08:04 PM

U ovoj godini je izgrađeno ukupno 2,5 kilometra biciklističkih staza u okviru uređenja Keja, a za to iz budžeta izdvojeno pet miliona dinara.

:shock:
kakvo proseravanje, a sve to sočno javno objavljuju...
pa dobro, ovaj narod dokazano nije normalan što sve to trpi

ovde kada se nešto očigledno dešava se skupi nekolicina, na to neki budžovan kaže MRŠ i ta šačica ljudi ode pokunjeno...

... a sledeće godine će se napraviti 300 metara staze na keju, opljuvaće bicikliste što su posekli pola fruške gore zbog toga i to će koštati 50 miliona dinara. a opet će renovirati ceo centar kada dođe novi gradonačelnik... muka mi je više od ovih političara, majke mi...

...samo ti udri po njima,ja ću ti pomoći....kako kažu?? "ako vam je dobro,onda ništa"
  • 0

#71 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 September 2010 - 08:16 PM

ona biciklistička staza na keju je potpuno sranje! Izgrađena je tik pored puta gde je ceo dan gužva... Pa zašto bi čovek išao tamo ako hoće da se opusti posle posla ili tako nešto, kad bi vozio na 2-3 metra od kolovoza gde jure automobili... Normalno da bi radije vozio bajs na onom delu keja, između Gradilišta i Štranda, znate na šta mislim. Tamo je barem tišina, nema buke, a nije ni uvek gužva pa ako vozim normalno, neću smetati šetačima. I kontam da će sad ova komunalna policija loviti bicikliste baš na onom delu keja, jer kao "eno vam biciklistička staza duga 2.5km pa vozajte se tamo"... MA MRŠ BRE!

Kenja mi se od ovih političara što sad misle da su uradili nešto, a tuki, šta je tih 2.5km, na onom delu pored puta, nemaju oni pojma... bolje da su sve ostavili kako je i bilo, sa onim lepim drvećem i zelenilom, samo asfalt da su sredili bilo bi strava, ali ne, morali su sve da sjebu, HVALA NINAČEMU!

n2:smiley-score001 [-X :^o :evil: [-(
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#72 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2010 - 10:18 PM

Inače ja sam tuda uglavnom vozio putem, dok mi nedavno poznanik nije rekao da je kažnjen jer je vozio bajk Bulevarom Oslobođenja po kolovoznoj traci, a postoji biciklistička staza #-o . Kazna je bila istih onih famoznih 5.000 dinara.

E da je ziveo u Beogradu mogao je panduru na oci po mraku bez svetala da se provlaci izmedju dve kolone automobila, prodje kroz crveno, skrene bez upozorenja sa bubicama u oba uva, a da ga pandur iskulira ko golub vrabca n:bicycle n:kolce
  • 0
Postavljena slika

#73 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 September 2010 - 07:38 AM

To je zato što je u Beogradu čudno videti bicikl na ulici, pa ne reaguju :P
Ma... koliko sam shvatio, lokalna samouprava ima procenat od svake saobraćajne kazne naplaćene na njenoj teritoriji, pa zato ovi naši žive u prećutnoj saglasnosti sa svim akcijama saobraćajne policije, ma kako one bile besmislene. Drugi razlog zbog toga što je policija policija, a oni su beskičmeni i kupuju im vespice i motore pa se ulizuju.

Što se staze na keju tiče, ona je pre svega namenjena komjuterima (bar ja to tako shvatam), pošto normalnog prolaza kroz taj deo grada u unutrašnjosti (kroz ulice oko centra) nema. Ako se već priča o saobraćaju i vazduhu zagađenom izduvnim gasovima, onda je ceo taj deo keja besmislen za bilo kakvu aktivnost. Zelenilo će koliko sam shvatio biti uređeno do proleća.
Što se tiče drugog dela keja, od kampusa do štranda, priča postoji da će se i tamo uraditi full rekonstrukcija, sa biciklističkom i trim stazom. A komunalna policija nek' proba da me ulovi zbog vožnje tamo do tada...

E sad, politika i političari. Sve što može da se uradi povodom njih je da se izlažu stalnom pritisku javnosti, pa će svoj posao raditi malo poštenije, a mi biciklisti, treba da uradimo svoj deo i gnjavimo ih po pitanju staza, prolaska kroz centar, krađe bicikala i svega ostalog što nam smeta i fali.
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#74 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2010 - 07:40 AM

To je zato što je u Beogradu čudno videti bicikl na ulici, pa ne reaguju :P

Pa znas kako, da bi vozio po nasim ulicama, moras biti hrabar zmaj :P
  • 0
Postavljena slika

#75 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 September 2010 - 08:07 AM

A komunalna policija nek' proba da me ulovi zbog vožnje tamo do tada...


+1
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#76 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 23 September 2010 - 08:43 AM

Bice to lepe staze kad se malo ozeleni. Na ovoj pravoj stazi, na zelenim povrsinama gde je sada trava, super bi "leglo" neko ukrasno rastinje, drvece. Sve bi to mnogo lepse izgledalo samo da ima zelenila okolo. Pored toga sto je lepse, zbunje je dobro i kao "brana" od automobila...
  • 0
.

#77 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 September 2010 - 08:44 AM

ma samo da vidim sada nekog pandura da proba da me kazni za nešto... već sam jednog oterao u 3pm što je hteo da me legitimiše što vozim po biciklističkoj stazi kod futoške pijace i što sam se provlačio između one nenormale mase ljudi... rekao sam mu da je nesposoban i da mi ne prilazi, i naravno, da ide u 3pm, onako kočijaški, pošto ovi naši drugi jezik ni ne razumeju...
naravno, nije smeo reč jednu da mi kaže na kraju :mrgreen:

dakle, sa kerovima samo oštro!
  • 0

#78 iki_xx

iki_xx
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 September 2010 - 12:36 PM

Verotno si naleteo na neko mlado kuce.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika