Jump to content


Fotografije
- - - - -

Nove biciklisticke staze


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
77 odgovora na ovu temu

#21 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 September 2008 - 01:09 PM

Btw. Nadam se da ces nam se pridruziti u CIKLODAY okupljanju.. :)


Hvala za kompliment :) Nažalost, još uvek se češće ne ide na takva mesta nego što se ide :(

- Nadam se i ja da će mi stići kuka menjača, da ne bih dolazio autom :mrgreen:
  • 0

#22 dragan_dabic

dragan_dabic
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 24 September 2008 - 04:34 PM

Ma dzabe su trosili farbu i gvozdje =D> ...po tim stazama ili ljudi setaju kao da staze ne postoje, ili je na njima autobuska stanica a na deo staze kod buvljaka mogu slobodno da zaboravim osim ako ne izgazim po onim krpama i probusim gumu na neki ekser koji je neki vlasnik tih "tezgi" prodavao :o .Sto se sipki na prelazku ulica tice, sire su od prosecnog volana za 2cm tako da je pozeljno ugraditi one zakrivljene rogove koji kolko tolko stite ruke.Takodje kupite one trubice pa svirajte ljudima dok se ne sklone :evil: samo pazite da neku babu ne strefi srcka :mrgreen:
  • 0

#23 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 25 September 2008 - 12:56 AM

One sipke sto su stavili na prelaze sto su sire za par cm od volana su da bi vozaci videli da mogu da ocekuju biciklistu,ali ko sto smo pricali ovde na onoj temi oko kola njima i rampu da stave za nas slomili bi je.Jbg ne vredi.Ali je bezveze jer ako probas da pod nekim uglom prodjes imedju tih sipki mozes lepo da oceses rogovima te sipke,a nedaj boze ruka da ti je na njima :?
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#24 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 25 September 2008 - 10:04 AM

Sva sreća da u Nišu nemamo biciklističke staze pa možemo da vozimo k'o ljudi :mrgreen:
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#25 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 25 September 2008 - 11:41 AM

He he.. nemate za sad - dok se neko ne seti da može da se "utali" na izgradnji istih..
  • 0

#26 BikeMan

BikeMan
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationSrpsko Sarajevo

Postavljeno 26 November 2008 - 02:03 PM

Vi bar imate nekakve staze a ovdje nigdje ni jedne
  • 0

#27 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 November 2008 - 07:30 AM

U NSu je to sasvim normalno imati biciklisticku stazu, ali ljudi nikad zadovoljni. Nasred Bulevara postoji neka divlja autobuska stanica posred biciklisticke. Takodje velikoj vecini ljudi je biciklisticka staza zgodnija za hodanje nego sopstvena pesacka. I tako meni dodje nekada da nekoga odvalim bajkom :twisted:
stvarno to uradim, jer ljudi nisu normalni, ide na tebe, gleda te u oci i nece da se pomeri... tako ja par puta nisam hteo da se pomerim, a isao sam bar 30+km/h. Onda, posto sam se zaustavio, sidjem sa bajka pa ga issamaram i ocitam mu bukvicu. Posle toga sam par nedelja ponovo normalan :mrgreen:
  • 0

#28 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 27 November 2008 - 10:27 AM

stvarno to uradim, jer ljudi nisu normalni, ide na tebe, gleda te u oci i nece da se pomeri...


Ti lepo kupi ovo i nema da se cimaš zbog pešaka download/file.php?id=858&mode=view
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#29 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 November 2008 - 10:27 AM

eh, da znaš kakav je lep osećaj osetiti kroz drhtaj volana da je nečji bubreg upravo ostao na tvojim rogovima :mrgreen: A ako se čuje išta osim bolnog jauka, uvek možeš da se vratiš :twisted:

Kolega trajkociklista je pričao o nekoj sireni koja tera do 120 dB, ali to je zanimljivo samo za prodor s leđa.
  • 0

#30 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 November 2008 - 11:11 AM

Kolega trajkociklista je pričao o nekoj sireni koja tera do 120 dB, ali to je zanimljivo samo za prodor s leđa.

Postavljena slika
Secam se kada je bilo reci o tome i zaljubiJo sam se u to.
Ova spravica ce da legne na moj bajk kada dodje prolece, a do tada -tesko njima. Danas sam jednom liku pregazio stopalo :lol:
Mislim da je cak bio pandur, sta da mu radim, naglo je iskoracio... cini mi se da je bila pandurska uniforma, ali nije imao kapu... ili je nisam video u brzini 8)
  • 0

#31 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 November 2008 - 04:10 PM

Nije ti vid'o tablice, boli te uvo :P
  • 0

#32 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 14 January 2009 - 02:10 AM

evo veceras na ovim google oglasima iskoci jedan interesantan link "Peticija Trotoar Pesacima".

Tekst peticije:

Ideja da se biciklistima omoguci voznja novobeogradskim ulicama svakako je dobra. Ali je realizacija bila katastrofalna. Trotoari su prepravljeni u biciklisticke staze. Nije bilo moguce da se trotoar podeli - pola za pesake, pola za bicikle. Da se na sirini od dva metra na jednom metru vozi brzinom od 40-50 km/sat, a na drugom metru da deca i stariji pokrivaju oci u strahu. Sada smo dobili novu pojavu na Novom Beogradu - bicikliste pesacke teroriste. I ogorcene gradjane. I nebezbedan saobracaj. I puno negativne energije.
Umesto da Opstina Novi Beograd radi u interesu gradjana, sada imamo nezadovoljne i pesake i bicikliste. Pesaci idu po biciklistickoj stazi, biciklisti po pesackoj i jedni drugima dobacuju u mimoilazenju. Niko nije zadovoljan, sem nekolicine koji su uzalud potrosili pare iz budzeta.
Odgovorni za nastalu situaciju su svakako celnici Opstine Novi Beograd, OUP Novi Beograd i gradske i policijske sluzbe nadlezne za trosenje novca, bezbednost u saobracaju i urbanizam.
Peticija ce biti predata Skupstini Republike Srbije u nadi da ce pronaci kanale odgovornosti i primerno kazniti krivce za ovaj javasluk.


U sustini se slazem s napisanim. Realno trenutna izvedba deljenja trotoara nije najbolja, jer je trotoar previse uzak da bi primio i bicikliste i pesake koji se zbog toga mimoilaze na malom rastojanju, sto za posledicu moze imati sudare i povrede, pogotovu su ovde mala deca ugrozena.

Brzina od 40-50kmh je naravno preterana. Onaj ko razvija te brzine sigurno ne vozi biciklistickom stazom.
Biciklisti pesacki teroristi - neznam sta je tacno autor mislio.


Podrzavam peticiju, ali bez prebacivanja krivice na pesake ili bicikliste. Nisu krivi ni jedni ni drugi.

link
  • 0

#33 Aki

Aki
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Beograd/Dorćol

Postavljeno 20 January 2009 - 08:04 AM

Ma najbolje da se organizuje FIGHT, kao kada smo bili mali...
Pa ko pobedi-njemu staza, ostali neka se snalaze.... :lol:
  • 0
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
jos uvijek volim te...


http://www.juraifilm.com/

#34 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 20 January 2009 - 09:12 AM

Iskustva ljudi koji žive na zapadu po pitanju biciklističkih staza su za razliku od ovih naših na Novom Beogradu totalno drugačija - tamo su biciklističke od prešačkih staza odvojene travnatim površinama i nije ništa neobično da se po stazi vozi sa 40-50km/h. Kod nas bi to bilo ravno samoubistvu. Mislim da bi im pametnije bilo da su pare koje su potrošili za ove staze potrošili za jedan velodrom, makar i na otvorenom i da bude betonski. Više bi imalo smisla.
  • 0

#35 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 January 2009 - 09:33 AM

...i nije ništa neobično da se po stazi vozi sa 40-50km/h. Kod nas bi to bilo ravno samoubistvu.

Jednom sam iskusio koliko je to opasno. Lik se stvorio ispred mene, a ja bio napucan adrenalinom jer je bio prelep dan, nisam ni skontao koliko sam jako nagazio na pedale... i otkinem lika od života dok sam se još zaletao u stojećem položaju :evil: Polomio sam mu ruku, a ja da nisam imao kacigu -možda bi i poginuo.
  • 0

#36 ivanfromblace

ivanfromblace
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 20 January 2009 - 05:43 PM

Ja trenutno živim u malom mestu gde od miline možete voziti bike svugde gde vam padne na pamet. Oko grada postoje nebrojena sela, a solidan broj sa novim asfaltom, pa možete da se vozate na sve načine. Jbg, to je tako u svim malim mestima :D

Međutim ja, zdravlje Bože :D , planiram u Beograd na faks, i naravno da bih voleo da svoj studentski život upotpunim sve boljim bajkovima. Jesam ja poimao beogradsku saobraćajnu ludnicu ali sam nekako mišljenja da svi ti beogradski bajkeri nekako moraju da sebi nađu prostora i da ni ja neću biti baš šutnut i sprečen da vozim kad mi dođe. Nadam se da će stvarno biti tako. Voleo bih da me malo ohrabrite :roll:

Mogu da vam prenesem neverovatna iskustva oko uređenja Kopenhagena po pitanju biciklistickih staza. Naći ću već neku sliku pa ću je okačiti. To je san snova. Viđao sam da na semaforima čeka i po njih 15-20, i nisu im brzine tako naivne, zato su mi odmah po dolasku rekli da se mnooogo čuvam bicikla :) . I desilo mi se jednom ili dvaput da me za malo obore s nogu :D I najgenijalnije je što na bajsevima možete videti ljude u odelu, sa kravatama i tome slično :mrgreen: rekao nam vodič da neki broj ministra dolazi na posao biciklom
  • 0
Fortes fortuna iuvat

#37 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 20 January 2009 - 06:01 PM

Ne brini se, ima oko Beograda sasvim lepih puteva koji nisu opterećeni saobraćajem..Jedini je problem ako budeš negde u centru dok izadješ iz grada. A što se vožnje po samom gradu tiče, ne znam šta da kažem, u vreme gužve biciklom veoma lako prolaziš izmedju vozila i po pravilu si u gužvi brži od svakoga. Uveće i noću do 23-24h takodje može da se vozi, ulično osvetljenje je dobro, a vazduh svakako bolji nego u toku dana.
  • 0

#38 ivanfromblace

ivanfromblace
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 22 January 2009 - 01:27 PM

Ne brini se, ima oko Beograda sasvim lepih puteva koji nisu opterećeni saobraćajem..Jedini je problem ako budeš negde u centru dok izadješ iz grada. A što se vožnje po samom gradu tiče, ne znam šta da kažem, u vreme gužve biciklom veoma lako prolaziš izmedju vozila i po pravilu si u gužvi brži od svakoga. Uveće i noću do 23-24h takodje može da se vozi, ulično osvetljenje je dobro, a vazduh svakako bolji nego u toku dana.


E, sad mi je malo lakše :D Hvala

Evo jedne slicice iz Kopenhagena. Ovo izgleda nije staza za bicikliste ali je u pitanju sasvim obican dan =D>

Postavljena slika
Postavljena slika
  • 0
Fortes fortuna iuvat

#39 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 22 January 2009 - 06:48 PM

Iz licnog iskustva znam da po gradovima Austrije i Nemacke npr. je sve to lepo reseno... Biciklista je zakon i kraj price. A i staze su im odlicne... Prvi put kad sam bio "preko" ja seljak nemam pojma, sibam ti ja peske po sred staze za bicikliste... Kad su poceli da vicu na mene i da se ljute i biciklisti, a boga mi i pesaci, sve mi je bilo jasno. Nema zezanja!
Kod njih smes sve - samo ne smes da ometas biciklistu... :mrgreen:
A kod nas smes sve - samo ne smes da budes biciklista :mrgreen: :mrgreen:
I bice jos dugo tako... jer mentalitet se ne menja preko noci... [-X
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#40 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 May 2009 - 08:25 AM

Hoce li mi neko dati iole logican odgovor na pitanje:
Zasto pored Ade (na starom obrenovackom putu) grade biciklisticku stazu?

Ne mogu da nadjem plan te deonice staze na netu, ali ono sto je najbolje je to da staza ne produzava ka ostruznickom mostu, nego na kraju Ade skrece na Adu !!!

Vozim bicikl po gradu, koristim staze, ali mnogo bi bilo pametnije da su tu napravili parking (duz cele Ade), jer znamo koji je haos na makiskoj strani ako hoces da dodjes kolima.

PS (Ne bih imao nista protiv da se ljudi tu parkiraju kolima, jer sada ni nece imati gde da se parkiraju)
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika