Jump to content


Photo
- - - - -

Nove biciklisticke staze


  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#1 random

random
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 08 December 2006 - 06:27 PM

http://www.novibeogr... ... =2240&od=0
Spominje se 50 km novih staza, hajde da vidimo i to cudo, mada se o tome vec dugo govori, a nikakvih rezultata nema. I postojece su u ocajnom stanju, i nove ce ako se odnos gradjana i grada prema njima ne promeni postati takve...
  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 08 December 2006 - 08:34 PM

:)) 50 km novih staza... to možda izvuku 50 km žute farbe po nekom trotoaru, ali *stazu* nećemo dobiti.
  • 0

#3 random

random
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 08 December 2006 - 10:37 PM

Da, i dalje je nazalost najbolje voziti ulicom, sto opet nije dobro u nasim uslovima :evil: . Kad se jos nakace rolerasi i ostali bice zabavno :twisted: .
  • 0

#4 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Posted 08 December 2006 - 11:07 PM

Zbog svega toga, navalite u sumu dok je jos suvo i lepo vreme, greota je voziti po asvaltu, bice za to prilike...
A sto se tice staza, u potpunosti se slazem, mislim da ce samo da "podvuku zutim" :evil:
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 08 December 2006 - 11:19 PM

Imam čudan utisak da niko od nas nije ni čitao onaj članak :) Evo, sad sam ga pročitao - i da, samo će nafarbati na trotoar.
Gde ima mogućnosti? :) će proširiti i na zelene površine.
Hahahahah...

Ali ono što me je nar'to dojmilo...

OT...

служба месних заjедница на терену jе обишла потенциjалне локациjе и предложила да се на њима направи око 4700 нови паркинг места. У питању су делови зелених површина поред тротоара

Pitam se da li je iko od njih, ikad u životu, bar POGLEDAO plan nekog evropskog grada i video koliko OGROMNIH parkova tamo ima.

Jbt, mogao sam da prođem Hag po dijagonali i da 2/3 puta ne izađem iz šume...

A naše arhitekte, koji su projektovali grad bez parking prostora i zgrade bez garaža treba retroaktivno streljati.
  • 0

#6 random

random
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 10 December 2006 - 08:59 AM

Ma da, od NBGD-a prave kokosinjac, u poredjenju sa centrom je siroko i zeleno medjutim gde god nadju zgodno mesto tu zgradu posade... Sto se tice parking mesta u Bloku 1 ce da sruse parking za okolne zgrade i naprave komercijalni... Bezobrazluk teski...
Na NBGD-u se lako mogu napraviti bic. staze koje ne bi isle po trotoaru, ima toliko sirokih pesackih ostrva.
  • 0

#7 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 19 July 2008 - 10:27 AM

Staza je skoro gotovo. Naravno, najbolji deo su mi oboreni trotoari. Naime stavili su spustene ivicnjake, ali nisu spusteni skroz do trotoara. To treba doziveti da biste shvatili.

Evo par slika:

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#8 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Posted 20 July 2008 - 06:56 PM

Ha, ja sam malopre prosao bas gde si slikao prve 2 slike, bezveze je odradjeno to sa ivicnjacima, sa specijalkom moras da stanes da bih se popeo.....e sto i bilo dobro da se sve opstine spoje sa stazama, mada ko zna mozda i to dozivimo jednog lepog dana :mrgreen:
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#9 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Posted 20 July 2008 - 11:40 PM

Gandijeva ulica!

1.JPG

2.JPG

U Beogradu se to tako radi :evil: :evil: :evil:
  • 0

#10 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 07 August 2008 - 09:06 PM

Biciklisti vise nisu nigde sigurni!!!

Postavljena slika
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#11 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Posted 07 August 2008 - 09:19 PM

Biciklisti vise nisu nigde sigurni!!!


E ovo je definitivno PRAVO stanje urbanog biciklizma kod nas... #-o
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#12 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Posted 08 August 2008 - 08:08 AM

Sada je svejedno isao ulicom ili stazom, uzas :evil:
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#13 Abarth

Abarth
  • Members
  • 3 posts

Posted 06 September 2008 - 09:43 PM

Pozdrav svima, ja zivim vec neko vreme u Stokholmu i evo da iznesem kako je to ovde uradjeno sto se tice biciklistickih staza. Bukvalno se ceo grad moze obici biciklom preko staza odredjenih upravo za tu namenu. Logika vlasti je da je bolje da narod tera'' tocak '' em manje zagadjuje em je zdravije. Ni u ludilu se ne moze zamisliti bahatost vozaca koja se vidja kod nas ili bar koju sam ja vidjao u mom Beogradu. Secam se prva stvar na koju su me upozorili ovde '' nemoj slucajno da ne propustis biciklistu'' i u tom fazonu uopste. Jednostavno biciklisti su ovde zakon. Eto toliko, bar neki utisci.
  • 0

#14 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 07 September 2008 - 08:23 AM

Gandijeva ulica!


Preduhitrio si me, ja sam bio dobre volje da slikam taj biser niskogradnje... i zaheftam ga nekom u čelo...

A one metalne šipke pred svaki prelaz su im poseban biser... valjda bi trebalo da je svima jasno da se ulica prelazi tako što se bicikl pregura...
  • 0

#15 Aki

Aki
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Beograd/Dorćol

Posted 07 September 2008 - 08:52 PM

Bilo bi lepo da celi grad bude obuhvacen biciklistickim stazama...(koliko god je to moguce).
  • 0
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
jos uvijek volim te...


http://www.juraifilm.com/

#16 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 07 September 2008 - 09:07 PM

(trep) Čekaj, ti se slažeš sa OVAKVIM biciklističkim stazama?

Ovo je očigledno način da se operu neke pare (kod mene u
kraju su olupali odličnu, početnim planom naselja projektovanu stazu i postavili novu, sa uobičajenim nestandardimai CRVENIM asfaltom, oh, značaja...), dok su svrsishodnost i bezbednost korišćenja na poslednjem mestu - i ti navijaš da se to nastavi?
Narednih dvadeset godina će biti 'pa šta hoćete, imate staze' - bolje da ih više ne prave pa da bar ima nade da će ih jednom napraviti kako treba...

'Ajde, probaj da prođeš od starog merkatora do Save ulicom i stazom, pa vidi gde si se osećao ugroženije i bio izloženiji riziku.
  • 0

#17 Aki

Aki
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Beograd/Dorćol

Posted 07 September 2008 - 09:38 PM

Pranje para i u ostale prljave rabote necu da ulazim...jer, na zalost nema leba ako se nama nekolicini to ne svidja... :(
Za staze mislim da su potpuni promasaj (ivicnjaci, razne barijere koje moras da zaobilazis....a one gelendere necu ni da komentarisem...).
Ali, ako je to najbolje sto mogu da naprave, neka obuhvate i ostatak grada....a ne da kada prolazim, ljudi me pljuju i cokcu mi u facu-sto sam eto, vozio citavih 50 metara, brzinom jedne bakutanerke koja vuce kolica prepunim djakonijama sa pijace, pesackom stazom...!! #-o

Inace, vozim tu rutu, i ne zna se sta je gore.....mada, opet nekako si sigurniji na stazama.....osim ludih baba, sto bas eto, vole da setaju crvenim asvaltom (bas sam se nesto gadno navrzo na babe :mrgreen: )

No, zar ne mislis da bi bilo lepo da npr. imamo stazu blok-Bulevar/Ustanicka..ili bilo koja druga ruta...?
  • 0
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
jos uvijek volim te...


http://www.juraifilm.com/

#18 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 07 September 2008 - 11:01 PM

Eh, bilo-bi-lepo - ali da se uradi kako treba (mis'im, nije problem što peru ili kradu, al' nek bar ostane nešto i nama kad već rade). Dodatni problem je što Beograd-Beograd i nema neki potencijal za bajk. staze (osim ako se ne sruši ceo grad pa sve ispočetka), a i u ono nekoliko širokih ulica gde ima to bi bio samo magnet za babe i automobile.
I da dobijemo državu koja bicikliste u većim gradovima ne smatra za ometene u razvoju, koji pedaliranje nisu prerasli onog trena kad su im dole izrasle dlake. U krajnjoj liniji, naše staze koje idu kroz grad su neefikasne, jer i da nema pešaka, svaki čas nešto kočiš, staješ, obilaziš, zaobilaziš, naskačeš, gledaš da ne uglaviš točak...

Što se tiče coktanja i pljuvanja, nek' se nose! Njima je vrlo privlačno da idu bic. stazom na kojoj ne bi ni smeli da budu, a ti si kriv jer si 50m morao* da ideš tuda?


* - a) uvek bih izabrao ulicu, ali to sam ja B) nemam razuevanja npr. za frikove koji u toplo veče izjezde na zemunski kej i voze žilet-slalom između ljudi.
  • 0

#19 Aki

Aki
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Beograd/Dorćol

Posted 07 September 2008 - 11:21 PM

(mali) off-topic
@mixitron
Sad sam gledao slike koje si okacio.... FENOMENALNE SU! =D> =D> =D>
Pa kada tako nesto vidis, zar bi iko iole pametan zeleo da vozi Beogradom!????

Ma samo neka su nama babe zive i zdrave....oni koji vole da voze (a nisu babe), sigurno ce se pre ili kasnije odluciti za neku turu van grada...ili npr. Kosutnjak, Avala...i Ada je simpaticna sad...slabo da ima baba..

A sto se tice tih coktanja i voznjom tuda...to moram, jer to mi je jedini put do kuce...pa kada naletim na ludake, naletim...sta da radim.. :)

Btw. Nadam se da ces nam se pridruziti u CIKLODAY okupljanju.. :)
  • 0
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
jos uvijek volim te...


http://www.juraifilm.com/

#20 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Posted 17 September 2008 - 12:13 PM

Slozio bi se sa nekima da je ipak ulica bolja.Dosta ljudi ima predrasude kad se kaze voznja po ulici.Prvo ne zna svako da vozi ulicom.reci cu sta je problem iako sam siguran da svi koji to voze dosta vremena znaju.Najgora i najveca greska je ne ostaviti sebi rezervu tj. voziti tik uz ivicu.Kad vozite uz ivicu maksimalno nemate mesta da "pobegnete"nego mozete samo da trznete ka unutrasnjosti trake.Dovoljno za smrt.Jer ludi vozaci ce uvek hteti da se provuku na milimetar od vas i suprotne trake,a vi ako cimnete ka unutra sigurno ce vas pokupiti.Znaci uvek vozite skoro sredinom trake,a kad sviraju i kad se bune bas vas briga,imate i pravo na to jer po zakonu biciklisti imaju 1 m puta.A kad tako vozite i ako bude frke,ako neko oce da se promuva tik uz vas imate mesta da pobegnete u stranu.Kad na sve ovo dodamo iskustvo koje ,recimo,imate sigurno cu uvek voziti putem i osecati se sigurno i prijatno,nego izbegavati retardirane likove koji idu po sred staze i jos cokcu sto mi prolazimo tuda.E takve treba tuci.Babe uzas,ali i mala deca koja mogu u sekundi naglo istrcati na stazu + gelendere na prelaizma,rupe,visoki ivicnjaci... put ili staza....ja biram put. :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users