Jump to content


Fotografije

Disk+Ulje=Katastrofa


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
42 odgovora na ovu temu

#1 sargeras

sargeras
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationSurcin

Postavljeno 23 November 2006 - 11:36 AM

Ovako, u stvari ne zanm kako ali ipak ulje mi je kanulo na disk i razmazalo se po plocicama! Da li moram da menjam plocice ili postoji neki drugi nacin?
  • 0

#2 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 23 November 2006 - 11:57 AM

Ahhhhh, da bedak......Tesko, ali prvo probaj da odrstranis masnocu nekom tecnoscu kao eko clean ili nesto slicno, mozda ces morati i da ih malo isturpijas da bi skinuo preostalu masnocu i na kraju da skines taj disk i da ga opres u tecnosti za skidanje masnoce. Gadan posao koji nece dati bas najbolje rezultate koje si ocekivao.
Dalje prati me, ovo je malo radikalna metoda i neki se nece sloziti sa ovime ali posto je dokazano u mnogim casopisima ignorisi ako neko nesto kaze drugacije...........KAd obavis sve ono sto sam prvo naveo i sklopis kocnicu, nadji neki spust, ali gadan spust, i onda ga zaleti i koci, disk ce nabiti temperaturu. Sidji sa bajsa i poli disk vodom iz flasice (bice pare), ponovi postupak tri-cetiri puta, tako ces naostriti diskove da hvataju manijacki i skinuces preostali deo ulja koji je dublje usao u pakne. To bi trebao uraditi u sa novi diskovima ili paknama.
NE brini disk se nece iskriviti, sve ce biti naostreno i spremno.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#3 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 23 November 2006 - 12:00 PM

A da, ako si ih kontaminirao do te mere da ovaj postupak gore naveden ne urodi plodom.............................trebace ti nove pakne
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#4 sargeras

sargeras
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationSurcin

Postavljeno 23 November 2006 - 12:11 PM

Ovo sam pokusavao i ranije mada ne tako manijacki 8) . Probacu ponovo mada mislim da mi ne ginu nove plocice. Btw ovo mi je 3.(!!!) put da pravim ovakav shit. Nije podmazivanje za mene :D .
  • 0

#5 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 23 November 2006 - 12:21 PM

Sledeci put skinidaj tockove kad podmazujes i drzi ih podalje od sebe :D
Ili bolje pitaj ortaka da ti zavrsi posao ako tebi drhte ruke :D :D :D
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#6 sargeras

sargeras
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • LocationSurcin

Postavljeno 23 November 2006 - 12:29 PM

To sa tockovima je dobro :lol: .
A jos kad bih imao ortake koji znaju da nameste lanac kad spadne bilo bi super, a jos da ih podmazu...
  • 0

#7 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 23 November 2006 - 12:32 PM

Odseci prst nekom drugaru tako da ne moras da mastis svoj, prst uvek drzi u dzepu ko zna za sta moze jos da posluzi :D :shock:
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#8 ttomo

ttomo
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 01 December 2006 - 06:32 AM

Da li mi neko moze pomoci kako da podesim pakne pakne na disku tako da mi disk ne zulja o telo kocnice.U pitanju je xt shimano 2006,u sredini ima petougaoni saraf.Sta se s njim podesava? :!:

Attached Thumbnails

  • 591.jpg

  • 0

#9 discovery

discovery
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 07 April 2008 - 08:38 PM

Znam da je verovatno malo kasno jer je post dosta star ali možda neko i pročita ovo. I meni se desila ista glupost nauljio sam disk i pakne. I sad me zanima gde mogu da se nađu samo pakne da ne menjam ceo kočioni sistem zbog glupih pakni. Inače model je Logan DX-2001F mehanička disk kočnica. Nadam se da je moguće nabaviti negde ove pakne inače mi ne gine bacanje bar 50 evra na nov sistem :cry: . Hvala
  • 0

#10 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 April 2008 - 09:24 PM

Proveri u Capriolu i Planet bike-u imaju li nesto na lageru.
sledeca stvar: uzmi plocice i stavi ih na zagrejanu ringlu da se "okale" sa kocionom povrsinom okrenutom ka ringli recimo 5 min.
Ako ni to ne pomogne, Auto servis Sasa u zemunu prizrenska 27 lepi sve vrste plocica - ja sam jednom prilikom dao da mi zalepe za disk kocnice tamo.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#11 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 07 April 2008 - 10:14 PM

Taman citam vase probleme i vidim da me je stari znalac presao brzinom(mislim na Misu). Kako prvo probaj da sa sjajem ocistis paknove ili same rotore. Zatim lepo mozes da ih pregoris recimo upaljacem ili bilo sto ti dodje pri ruci. I uradi jedan jaki spust gde bi dobro zagrejao pakneove i rotore kako bi se skinula i zadnja mrlja ulja na njima. Pozdrav
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#12 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 08 April 2008 - 08:16 AM

Tesko da ce da nadje Logan pakne negde na lageru. Ali moze uvek da zalepi plocice, ja sam isto par puta to radio ranije kad nisi imao nigde pakne da se kupe, ne koce bas kao nove ali odradjuju posao odlicno.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#13 discovery

discovery
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 08 April 2008 - 10:43 AM

Hvala na odgovorima. Svakako ću prvo da probam ovo sa sagorevanjem ulja pa ako upali super ako ne nove pakne.

vstojnic:
Pošto kažeš da teško mogu da se nađu Logan pakne na lageru i da verovatno moram da lepim pločice dal to znači da mogu da kupim bilo koje pločice i onda to odradim ili ipak tu ima više standarda ili ti vrsta pločica. Hvala
  • 0

#14 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 08 April 2008 - 11:46 AM

AKO UZIMAS PAKNOWE (PLOCICE)UZMI XTR rade pa cepaju !!!!!!! ili uzmi samo izsmirglaj i kupi onaj spej za diskove i drzi kocnie i okreci dok ne pocne da koci pa onda idi na spust .....
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#15 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 08 April 2008 - 01:57 PM

Ne,ne, ne
Uzmes svoje pakne, das coveku u radionici da ti skine stari sloj i nanese novi sloj.
Nista ne kupujes.
Samo placas njegovu uslugu lepljenja paknova.
Malo ce da negoduje majstor sigurno jer mora da se zeza sa time jer je sitno, nije ko za auto ili motore. Pa ce dobro da te odere, ja ne bih tamo isao bez 800 dinara.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#16 discovery

discovery
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 08 April 2008 - 02:44 PM

Ništa onda odoh kod majstora pa na lepljenje :(
  • 0

#17 discovery

discovery
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 08 April 2008 - 04:46 PM

Pošto sam našao na sajtu proizvođača kako se skidaju i montiraju pakne skinuo sam slike koje sam ovde okačio kako ne bi pravio bespotrebnu gužvu. Hvala još jednom svima na savetima.
  • 0

#18 bachaman

bachaman
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts

Postavljeno 08 April 2008 - 08:00 PM

Hehe kad videh ovaj post, odma` mi bilo malo "lakshe" :)
Elem, u nedelju reshih da napavim jednu shumsku offroad turu i
`ladno mi upadne neka granchuga u zadnji tochak, polomi par zica, iskrivi felnu i
pokida crevo od kochnica.
Magura Julie je u pitanju, crevo je puklo pri samom kraju,
tj. odvojio se samo deo koji se zavrshava zavrtnjem koji ide u kleshta kochnica.
Ulje je naravno iscurelo do poslednje kapi...
Pokusao sam varijantu, da skinem taj otkinut deo creva sa zavrtnja, palenjem, seckanjem, dinamitom :)
i nisam uspeo ... ne bi li ih oslobodio shraf i pokushao da navuchem "zdrav" deo creva .
Kapiram da ni ako uspem da skinem, da necu moci tako lako da ga navuchem na shraf,
Zvao sam Profu, on kaze da moram da uzmem ceo novi budzir, koji se tako i prodaje, sa tim zavrtnjima.
Reche da nema Magurina, ali pasuju i Shimanova, chija je cena 20 eur.
Ima li neko bolji predlog/reshenje?
...bolje da za tih 20 eur vodim na wopi :)
  • 0
БаћАман
http://www.dzirafa.info

#19 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 April 2008 - 08:19 PM

Ne verujem da ce biti dovoljno 20 evra za sve nas :D .
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#20 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 April 2008 - 10:27 PM

Plati 20 eura i uzivaj 8) Samo crevo kosta bar 10-15 eura + ulje + malo za ruke i to je to. 8)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika