Jump to content


Fotografije

Haos u oglasima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
599 odgovora na ovu temu

#581 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 15 October 2017 - 07:43 PM

To je namerno tako.. Brisanje oglasa se naplaćuje pa kad neko proda nešto "vruće", da ne bi plaćao brisanje a da ne ostaje oglas kao "trag", pobriše slike i tekst i ostatak visi tako do isteka ;)
Možda nije uvek vruća roba u pitanju ali naplata brisanja je razlog svakako :)
  • 2

#582 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 21 October 2017 - 08:58 PM

Nebi li u tom slučaju bilo lakše/pogodnije/kulturnije stisnuti dugmić "Označi kao prodato"? Besplatno je...

Evo jedan pacijent, oće pare a očigledno da nije hteo da uloži ni 3 minuta da napiše par rečenicao o svakom proizvodu već je samo zalepio isti generički text...

Jednom mu obrišeš sve oglase i da vidiš kako će naučiti.

e12ph5.jpg


  • 0

profilepic.gif


#583 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 21 October 2017 - 09:03 PM

Jeste besplatno i tako se i koristi ali zamisli da si nekom uvaljao nešto sumnjivo, brže bolje pobrišeš slike i ukloniš sve što se ukloniti može jer u suprotnom kupac koji je oštećen može da kaže "vidi slike, na slikama izgleda tako i tako a ti si meni poslao...", kapiraš?
Podvarijanta je da je roba koju takav prodavac prodaje možda kradena ili na bilo koj način nelegalna, opet isti razlog.. :)
Napominjem, ovo je moje mišljenje, mada sam prilično siguran da je u velikom broju slučajeva tačno :)
  • 1

#584 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 22 October 2017 - 10:59 AM

Jeste besplatno i tako se i koristi ali zamisli da si nekom uvaljao nešto sumnjivo, brže bolje pobrišeš slike i ukloniš sve što se ukloniti može jer u suprotnom kupac koji je oštećen može da kaže "vidi slike, na slikama izgleda tako i tako a ti si meni poslao...", kapiraš?
Podvarijanta je da je roba koju takav prodavac prodaje možda kradena ili na bilo koj način nelegalna, opet isti razlog.. :)
Napominjem, ovo je moje mišljenje, mada sam prilično siguran da je u velikom broju slučajeva tačno :)

 

Postoji granica regulacije/deregulacije na koju se odlučuju administratori/vlasnici sajta. Oni nisu istražni organ već nude besplatno platformu za oglašavanje. 

Dalje, postoji bekap sistema koji oni odrađuju tj automatski se radi tako da to što sam ja obrisao moj oglas znači samo da više ne može da se vidi spolja a dostupan je ljudima koji održavaju sajt, vlasnicima i mup-u po potrebi. Takođe, niko nije veverica, valjda kad kupuješ sačuvaš slike sa oglasa na svom pc-u pa da se uveriš da je to to obrišeš. Ili screenshot sačuvaš, to ja radim na primer. 

 

Ovakve oglase (primer dva posta iznad mog) mogu da brišu a i ne moraju jer se vidi iz aviona šta se dešava. Po načinu kako je formulisan oglas možeš već da vidiš otprilike da li je neki odbegli pacijent u pitanju. 


  • 3

#585 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 October 2017 - 12:56 PM

Jednom mu obrišeš sve oglase i da vidiš kako će naučiti.

 

Moram da priznam da ne razumem razlog tvog revolta. Oglase sa 0 dinara ja lično nikad ne otvaram, ali svačije je opredeljenje da li će da stavi cenu, i koliko će biti štur ili detaljan u opisu onoga što prodaje. Ovakvim odnosom samo će sebi smanjiti šanse za prodaju, ali to je stvarno samo njegov problem, i ne znam šta bi "naučio" da mu neko oglase obriše.

 

A i uvek postoji ono dugmence da onoga ko te nervira samo skloniš iz svojih pregleda. Ja imam jedno 3-4 tako ukinuta lika, i ne uznemiravaju me više :)

 

Ovih dana sam nabavljao nekoliko stvari i sve to, pretragom, našao bez problema. Sasvim sam zadovoljan kako sajt funkcioniše - jednostavno vrši posao. 


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#586 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 22 October 2017 - 10:26 PM

Lista blokiranih prodavaca je odlicna stvar.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#587 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4565 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 October 2017 - 10:59 PM

Lista blokiranih prodavaca je odlicna stvar.

Jeste, samo sto je ogranicen broj blokiranih, a meni ponestalo mesta. Imam jos dosta kandidata za blokiranje. Mnogo je preglednije kada isfiltriras one oglase koji smaraju.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#588 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 23 October 2017 - 08:46 AM

Jeste, samo sto je ogranicen broj blokiranih, a meni ponestalo mesta. Imam jos dosta kandidata za blokiranje. Mnogo je preglednije kada isfiltriras one oglase koji smaraju.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Ako blokiras sve od koga ces da kupujes :D


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#589 saga9197

saga9197
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 04 June 2018 - 08:31 PM

Poštovani, nov sam clan, pa bih samo predložila da uvede filter- od jeftinijeg ka skupljem, pri pretrazi zeljenih predmeta :)
  • 0

#590 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 13 August 2018 - 10:26 AM

Dok nisam krenuo da trazim bicikl, nisam ni pomisljao da je ljudima ozbiljan problem da izmere ram bicikla. Odnosno, da im je problem da uzmu metar u ruke. Cak i da se udostoje da odgovore na jedno jednostavno, a sustinski bitno pitanje. Pa i kada odgovore, to neretko bude preko one stvari, kao da sam trazio ne znam ni ja sta, a ne najosnovniju informaciju. Ko zna sta bi bilo da ih pitam jos nesto preko toga... A onda im bicikl stoji neprodat nedeljama ili mesecima, pa spustaju cenu pomalo. Cast izuzecima. Govorim uopsteno za oglase, ne samo za stanje ovde na ovom sajtu.


Zato predlazem:

1) Da se za sve bicikle koji spadaju u mtb, road, treking i ostale kategorije gde to ima smisla, uvede kao obavezno polje visina seat tube, a duzina top tube da se ostavi kao opciono polje. Bilo bi zgodno da se u jednoj recenici ispod ili iznad tog polja objasni kako se meri duzina cevi, eventualno da se stavi skica.

2) Ako postoji opcija licno preuzimanje kada stavljate neki deo na oglase, da se uvede kao obavezno polje naziv mesta, tako da kupac unapred zna gde bi to trebalo da ode ako pozeli licno da preuzme. Ako je nekom frka zbog privatnosti i ne zeli da svi vide gde se to on nalazi, barem da se navede okrug, region, Srem, Banat, Pcinjski okrug, Toplica, sta god. Ne samo sto je preglednije pa odmah znas koje oglase da eliminises, ako ti je bitno da odes licno da pogledas (a nekad se stvarno ne isplati da zapicis na drugi kraj zemlje), nego se stede i vreme i zivci kako kupaca, tako i prodavaca.
  • 4

#591 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 August 2018 - 10:58 AM

Visina seat tube je praktično neupotrebljiv podatak. A merenje stack, reach, ili barem efektivne dužine gornje cevi je misaona imenica za velik procenat prodavaca.

 

"Prava" veličina rama bicikla.


  • 4

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#592 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 November 2018 - 06:56 AM

Da li još uvek važi zabrana postavljanja duplih oglasa?

https://www.2bike.rs...0w#.W-kjdpNKhPY

https://www.2bike.rs...om#.W-kjfZNKhPY


  • 0

#593 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 12 November 2018 - 07:16 AM

Uklonjen duplikat


  • 1

#594 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 14 December 2018 - 08:36 PM

Jedna sugestija...Kada npr. idem u pregled svojih oglasa i kliknem na oglas; otvara se stranica za editovanje.

Moze li se to promeniti?Prvo da se otvori sam oglas. A posle toga, svakako u donjem desnom uglu ima opcija izmeni.

 

Ovo sad kako funkcionise je jako iritantno.  n2:Dizzy


  • 0

#595 neutral

neutral
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 14 December 2018 - 08:43 PM

Kad udjes u 'moji oglasi' imas sa leve strane ispod svojih podataka profila, pise -Link ka javno dostupnoj stranici- tu mozes pogledati oglase bez ulaska u edit.
  • 0

#596 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 15 December 2018 - 09:54 AM

Jedna sugestija...Kada npr. idem u pregled svojih oglasa i kliknem na oglas; otvara se stranica za editovanje.

Moze li se to promeniti?Prvo da se otvori sam oglas. A posle toga, svakako u donjem desnom uglu ima opcija izmeni.

 

Ovo sad kako funkcionise je jako iritantno.  n2:Dizzy

 

Možda ne bi bilo loše staviti dva dugmeta "Pogledaj" i "Izmeni". Slažem se da ovako zna biti konfuzno.


  • 3

#597 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 December 2018 - 11:29 AM

Pohvala za postavljenu opciju listanja oglasa po ceni i datumu.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
  • 4
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#598 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 13 April 2021 - 02:44 PM

Danas naletim na ovaj oglas

https://www.2bike.rs...=1#.YHWr3-gzbIU

probam da zovem na brojeve telefona iz oglasa ali su nepostojeci. Na sajtu Beosporta ne pronalazim ove prodavnice iz oglasa a onda , posto mi je usput, svratim do radnje u Sava centru, gde mi kazu da je to stari oglas i da bas odavno nemaju ni te radnje ni ti robu...

Ne znam ciji je sad to propust, dal ovih iz Beosporta ili administracije sa Cikloberze ali izgubih neko vreme danas bzv...

Ne bi bilo lose da se to azurira malo, da se obrise nevazece...


  • 0

#599 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 13 April 2021 - 05:13 PM

Нема то везе са циклоберзом, то сам члан ажурира огласе, као и ми своје.
  • 0

#600 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 13 April 2021 - 07:45 PM

Ne znam, moguce...

Mislio sam da oni imaju neki poseban odnos, ugovor, dogovor, sa Cikloberzom , jer imaju poseban odeljak "prodavnice", pa da imaju i tu obavezu i odgovornost da azuriraju oglase, odnosno da ih brisu ako su nevazeci, a ne ovako da im, ko zna od kad, stoji neki oglas sa potpuno netacnim informacijama, cenama, adresama, brojevima telefona...

Mislim, nije to nista bitno ni strasno, al eto, primetio sam n2:doh


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika