Jump to content


Photo

Pomoc Mtb do 300 eura


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 Vanja

Vanja
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Posted 15 March 2009 - 03:01 PM

Kupujem Mtb ,posto su mi prethodni Polar MIrage ukrali jesenas.Molim vas za pomoc i savete. Obisao sam sve prodavnice u Novom Sadu i od novih bajkova najbolji mi se cini Nakamurin CLIFF LITE sa sledecom opremom
NAKAMURA
Okvir: Ailoy 7005 bi-axial, Amortizer: Suntour XCM, M-LO, 80 mm,
prednji mjenjač: Shimano deore, zadnji mjenjač: Shimano deore,
Kočnice: Tektro 837 AL, V- kočnice, Ručice kočnica: Tektro 360 A
Bicikl kosta 25000. Naravno da bi kupio bolji polovni ali mi trebaju preporuke...Velicina rama 19-20 inca
  • 0

#2 Vanja

Vanja
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Posted 16 March 2009 - 04:25 PM

Vidim da niko ne savetuje..Znaci interesuje me da li ta nakamura vredi tih para ...treba mi bajk za rekreaciju ...nedeljno oko 200km.drum 70% Fruska Gora 30%..Ja bi najradije bajs u nivou Vajpera ali je on nov 44000 a to nemati.Ako ima neki polovan u blizini NS da je noviji i da nema opremu ispod Deore rado bi pogledo.
  • 0

#3 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Posted 16 March 2009 - 05:16 PM

heh probaj ili da nadjes nesto polovno za dobre pare ,ili kupi nesto nowo , nakamuru ti nesto ne preporucujem posto mi se ne svidjaju te bicikle , ali ako ti se svidja uzimaj!! ili skupi jos neku paru nekih 400-450 evrica pa kupi polar neki , ne znam dal se bese zove avalace ima solidnu opremu ima mexanicke shimano diskove sto nije lose ... i valjda xcm viljusku...
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#4 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Posted 16 March 2009 - 05:23 PM

evo ti neki primer ovo je 21 inc http://www.cikloberz...how.php?id=4636
full lx sa diskovima i manitou SOUTH sto nisam cuo ali valjda radi... ovo bi ti odgovaralo valjda. evo 19 icna specialize sto je veoma jaka marka u biciklizmu http://www.cikloberz...how.php?id=4239 i nije lose slkopljena a i tvrdi da je nova 300 evra.. ali menjaci i kocnice su shimano acera.
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 16 March 2009 - 05:58 PM

AKO voziš rekreativno, ta nakamura je sasvim ok za opremu koju nudi i ostaviće ti malo kusura za kasnija poboljšanja nekih sitnica. Novo je novo

Kelly's deluje zanimljivo ali mi dođe nekako prejeftino... manitou south se pominje kao vila iz 2004 - ima taj bike lepih godina. Ili je to lepo korišteno, ili prodavac nije derikoža.
  • 0

#6 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 16 March 2009 - 08:57 PM

A i ovaj Specialized je u tom rangu. Ali zanimljiva je recenica, .."shimano gornje kocnice". :) Ovo nemoj da shvatis kao odrednicu, za to je li dobar bajs, ili ne. Eto, jedino da je zvucnije ime, to da. Mozda je kupovina novog u ovom slucaju bolja. :?
  • 0

#7 Vanja

Vanja
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Posted 17 March 2009 - 07:25 AM

Problem prvog bajka je sto je ram 21 inc...mislim da je prevelik za mene, ja sam visine 183 pa da se ne razapinjem po biciklu. Ovaj drugi je ok...Znaci oprema Nakamure je solidna...to me i privlaci ima lep ram, deore prednji i zadnji menjac i deore rucice,...ostalo mi je potpuno nepoznato.Bojim se da je ostalo totalni sit, zato se i ne usudjujem da kupim.A opet sve ostalo sto se moze kupiti nema ni priblizno deore od opreme za te pare...Znaci lepo bi bilo kad bi mi rekli osim menjaca sta ima ta nakamura,i ako je kupim sta bi trebalo da promenim jer mi ostaje nesto paricau ruci.
  • 0

#8 tota

tota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 275 posts
  • Locationsremska mitrovica

Posted 17 March 2009 - 07:36 AM

sto jednostavno neuzmes KELLYS i promenis mu ram full lx i cak imas hidrauline kocnice za te pare je on super,prodas taj ram sa njega i jos malo doplatis i to je to. . .
  • 0

#9 Brada

Brada
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted 17 March 2009 - 09:13 AM

Ako me oči ne varaju KELLYS DEFINITE ima 29 inch točkove ,tako da zaboraviš na kupovinu pa menjanje rama jer se ramovi za 29 točkove teško nalaze.Taj bicikl je vrlo dobra kupovina ako je u dobrom stanju ,ako ti (ipak) odgovara veličina i ako bi vozio pretežno asfalt i ponekad lakši teren.Nakamura nije loša za te pare ali na biciklama u tom cenovnom rangu se obično štedi na ključnim komponentama (kurble,pogonska osovina,nable) jer se neiskusno oko zalepi samo za zadnji menjač a on nije ni toliko skup ni toliko bitan.
  • 0

#10 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 17 March 2009 - 09:20 AM

Čovek bi možda da vozi a ne da se zaje* sa takvim sitnicama kao što je prepakivanje celog bicikla i prodaja/nabavka rama.

Vanja,

Pogledaj moj treker: viewtopic.php?f=35&t=1348
Jel' izgleda nadrkano? A ide k'o lađa.

Jedino je ona vila (na meridi) malo niža liga, ali i dalje nisi odgovorio koji ti je stil i, možda još važnije, jel' tebi polar bio dobar?

I dalje glasam za nov bike, a za razliku u kinti uzmi spd sistem, to ćeš više da osetiš od svega.
  • 0

#11 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 17 March 2009 - 11:17 AM

Ako me oči ne varaju KELLYS DEFINITE ima 29 inch točkove


I ja to videh kasnije. Rekoh, od kad pa xc bajkovi imaju ovolike tockove. :) A i meni se cini da bi se na tom bajsu razapinj'o izmedju sedista i volana. Sto kaze mixitron, uzmes ili neki spd za razliku, ili nove kocnice, neke avid, koje ce biti sigurno bolji od ovih tektro.
  • 0

#12 Vanja

Vanja
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Posted 17 March 2009 - 05:17 PM

Mirage je po meni bio ok bajs ...presao sam snjim 10.000km Najvise su mi smetali menjaci koji su ponekad bili neposlusni kod prebacivanja...u stvari voleo sam taj bajk majku im lopovsku.....elem sutra idem kod Blese u Vetrnik nabavio je nekog Giant-a ,jedina mana je sto kosta 370 evrova a ja te pare nemam,, =D> .Ko zna mozda me i nagovori...elem javljam se sutra da vam saopstim sta sam video. :D
  • 0

#13 Vanja

Vanja
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Posted 17 March 2009 - 05:29 PM

I jos nesto Nakamura cliff lite nije trejker neg klasican maunti bike ako se nevaram http://www.mercator.... ... 5_2008.pdf eto kako izgleda.
  • 0

#14 slobodan

slobodan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 629 posts

Posted 17 March 2009 - 06:05 PM

GENESIS race geometry kao nov ram sa XT shadou z.menjacem, p.menjac XT kurble XT h2, hidraulika magura hs11, mavic tockovi-sve novo, jedino su richi komponente polovne ali u ok stanju
na slici su drugi tockovi... cena 350e

Attached Thumbnails

  • DSC00630.JPG

  • 0

#15 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 17 March 2009 - 06:07 PM

I jos nesto Nakamura cliff lite nije trejker neg klasican maunti bike ako se nevaram


To da je treker varijanta, se odnosilo na KELLYS DEFINITE. :)

@Slobodan - Nemoj se ljutis, ali svoje ponude kaci o oglasima, pa ce i drugi moci da vide sta nudis. :wink:
  • 0

#16 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 17 March 2009 - 06:09 PM

Shadow :?: :?: 8) 8)
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#17 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Posted 17 March 2009 - 06:30 PM

na slici nije shadow. [-X
  • 0

#18 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Posted 17 March 2009 - 09:31 PM

Ovo je XT Shadow

http://www.treefortb...g&tw=300&th=350
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#19 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 17 March 2009 - 09:40 PM

I ja bih zamolio sve oglašivače da oglase kačaju na sajt u za to predviđen deo.
  • 0

#20 Vanja

Vanja
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Posted 17 March 2009 - 10:13 PM

Gde se nalazi taj bajk.....moja e mail adresa je [email protected]
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users