Jump to content


Fotografije

Rekreativac na triatlonu u Srbiji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 08 March 2009 - 05:10 PM

Ove godine zelim da se oprobam u triatlonu, makar jednom, sprint ili terenskom.
Skoro sigurno cu voziti mtb, njega imam. Imam od koga i da pozajmim drumsku, ali...
Sa slik gumama od 1" na mtb ici cu ja sasvim pristojno, bolje nego da sednem prvi put u zivotu na drumsku :)

Kontam da se drasticno razlikuje plivanje u bazenu i na otvorenoj vodi. U bazenu (olimpijski, 50m dugacak) plivam 2km za 40-45 min (zavisi od dana, volje...). Jel' to dovoljno dobro za rekreativca na domacem takmicenju? Cisto da znam gde sam...

Kombinovao sam plivanje i trcanje, plivanje i biciklu i biciklu i trcanje, ali nikad sva 3 zajedno. Kod treninga sigurno jeste bitno da se kombinuju i sve tri discipline na jednom treningu, ali koliko (u procentima, idividualno svaki sport i kombinacije, otprilike). Cisto me informativno interesuje...

I jos me interesuje da li se kod nas takmicari presvlace/menjaju obucu izmedju delova trke ili ne? Video sam da u svetu postoje obe varijante.
  • 0

#2 Brada

Brada
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 09 March 2009 - 11:33 AM

Elitno plivanje na olimpijskom triatlonu (1500m,40km,10km) je ispod 20 min .Kod nas se kada sam se ja takmicio plivalo 21-22min do25min . Plivanje do 30min ima nekog smisla (moje misljenje),preko toga je mucenje .
  • 0

#3 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 09 March 2009 - 02:42 PM

Dobro, jos cu da vezbam :)
  • 0

#4 Mladja

Mladja
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 09 March 2009 - 08:15 PM

Hey!Jesi li čuo za triatlon u Jagodini?To je takmičenje 90% amateri i rekreativci sa malo ili nimalo takmičarskog iskustva.Pliva se u bazenu 750metara,vozi se polu-brdskom stazom,naravno asfalt i trči se po travnato-zemljanom terenu 5000 metara.Ne plivaš uopšte loše za bazen.ne možeš da gledaš profi plivače....Poseti http://www.jagodina3.com To ti je sajt Triatlon kluba"Jagodina".Inače,tamo je takmičenje 31.05.2009.
  • 0

#5 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 09 March 2009 - 08:29 PM

Kod treninga sigurno jeste bitno da se kombinuju i sve tri discipline na jednom treningu,

Koliko sam ja uspeo da vidim uglavnom rade jedan ili dva treninga dnevno, odvojeno... ponekad se odradi spajanje pa se odrade sve tri discipline ali ne tako cesto. Treninge rade odvojeno jer si neposredno posle treninga vec u nekoj meri umoran, tako da ne bi mogao optimalno da odradis i drugi trening (drugu disciplinu).

I jos me interesuje da li se kod nas takmicari presvlace/menjaju obucu izmedju delova trke ili ne? Video sam da u svetu postoje obe varijante.


neki nose jednodelno odelo a neki kombinuju "gaće" i majicu. gaće za triatlon se razlikuju od biciklističkih po tome što imaju manji uložak.

kod plivanja se preko toga oblaci neopren ukoliko je temperatura vode niska (~ ispod 20°). Na dugim distancama ukoliko je voda topla, takmicari oblace specijalno tanko odelo koje smanjuje trenje vode.

posle plivanja, u prvoj tranziciji, skidaš neopren ako si ga nosio, stavljaš kacigu i hvataš bajk na koji si prethodno uklipsovao patike. Takmičari koji ne jure rezultat obuku patike za bicikl u tranziciji, da bi izbegli moguće povrede pri oblačenju patike u vožnji (da se posečeš na šajbne i sl.)

nakon bajka trčiš u tranziciju, ostavljas bajk, oblačiš patike za trčanje i nastavljaš.


Detaljan video koji pokazuje fazu tranzicije
[youtube_embed2][/youtube_embed2]
  • 0

#6 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 09 March 2009 - 10:04 PM

Klip je super. Najvise me brinulo kako da vozim sa mokrim umetkom ili jos gore bez umetka.

Inače,tamo je takmičenje 31.05.2009.

Taman sam se odusevio i resio da dodjem i pobedim :) kad ono 31. A 30.05. je u Nisu mtb maraton, a ja sam opet u organizaciji trke, i poginucu taj dan od obaveza pa cu nedelju sigurno da prelezim kuci.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika