Jump to content


Fotografije

Triatlon takmicenja 2009


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
7 odgovora na ovu temu

#1 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 07 March 2009 - 10:54 PM

Disciplina Rang Datum Mesto Organizator

Duatlon Prvenstvo Srbije 10. maj 2009. godine Pancevo Triatlon klub “Tamiš”
Aquathlon Prvenstvo Srbije 24. maj 2009. godine Beograd Triatlon savez Beograd
Terenski triatlon Prvenstvo Srbije 31. maj 2009. godine Kragujevac Klub ekstremnih sportova
Sprint triatlon Kup Srbije 07. jun 2009. godine Pancevo Triatlon klub “Tamiš”
Sprint triatlon Kup Srbije 14. jun 2009. godine Novi Sad Triatlon klub “Dynamic”
Sprint triatlon Prvenstvo Srbije 28. jun 2009. godine Sivac Triatlon klub “Dynamic”
Olimpijski triatlon Prvenstvo Srbije 01. avgust 2009. godine Bor Triatlon klub “Bor”
Sprint triatlon Kup Srbije 09. avgust 2009. godine Novi Sad Triatlon klub “Dynamic”
Olimpijski triatlon Evropski kup 05. septembar 2009. god. Beograd STU i TSB

preuzeto sa triatlon.org.rs
  • 0

#2 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 08 March 2009 - 11:32 AM

Pretpostavljam da je terenski triatlon nesto kao xterra: plivanje, vozi se mtb i cross country trcanje. Jesam li u pravu???

Ali sad sta je aquathlon? I koje su distance za sprint trijatlon? Skroz sam se pogubio sa nazivima...

Posto u Srbiji moze sve, mogu i cx trke da se voze sa mtb, da li mogu za neki od ovih trijatlona, kao rekreativac, ako ta kategorija uopste postoji na ovim takmicenjima, da koristim mtb?
  • 0

#3 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 March 2009 - 11:45 AM

Posto u Srbiji moze sve, mogu i cx trke da se voze sa mtb, da li mogu za neki od ovih trijatlona, kao rekreativac, ako ta kategorija uopste postoji na ovim takmicenjima, da koristim mtb?

Pa, više se ni CX ne može voziti na MTBu ukoliko ga ne modifikuješ...
A za triatlon kontam da će ti dozvoliti da voziš MTB, ali nećeš daleko dogurati na njemu... Na triatlonu nećeš napraviti neki napredak dobrim plivanjem. Nego bajkom pa trčanjem, a MTB jednostavno nije bajk za to.
  • 0

#4 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 08 March 2009 - 12:25 PM

- Sprint triatlon sadrzi: 750m plivanja - 20km bicikla - 5km trcanja
- Olimpijski: 1,5km plivanja - 40km bicikla - 10km trcanja
- terenski triatlon plivanje, mtb, offroad trcanje. sem ako kod nas nije nesto izmenjeno

kod duatlona imas trcanje, bicikl, trcanje a kod akvatlona trcanje, plivanje, trcanje.

mislim da bez problema mozes da startujes na mtb biciklu bez licence, sem ako nije neko internacionalno takmicenje, kao ovo 5. septembra.


Ironman takmicenja koja se ne odrzavaju kod nas sadrze:
- halfironman (70.3): 1,9km plivanja - 90km bicikla - 21km trcanja
- ironman: 3,8km plivanja - 180km bicikla - 42km trcanja
  • 0

#5 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 08 March 2009 - 12:33 PM

Na triatlonu nećeš napraviti neki napredak dobrim plivanjem. Nego bajkom pa trčanjem, a MTB jednostavno nije bajk za to.


bitno je plivanje, posto je u svim disciplinama sem kod ironman takmicenja dozvoljen drafting, tako da je veoma bitno kada ces izaci iz vode, da li ce ti pobeci grupa, koga ces imati u grupi, itd.. naravno za nas rekreativce totalno nebitna stvar ;)
  • 0

#6 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 March 2009 - 12:40 PM

bitno je plivanje, posto je u svim disciplinama sem kod ironman takmicenja dozvoljen drafting, tako da je veoma bitno kada ces izaci iz vode, da li ce ti pobeci grupa, koga ces imati u grupi, itd.. naravno za nas rekreativce totalno nebitna stvar ;)

Da, ali sam hteo reći da ne možeš toliku razliku napraviti kao na bajku ili trčanju. Na plivanju su svi manje više tu :wink:
  • 0

#7 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 08 March 2009 - 12:42 PM

definitivno :)
  • 0

#8 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 08 March 2009 - 04:55 PM

Hvala puno. Znao sam da postoji ironman i halfironman, pa sam mislio da je duplo manji od olimpijskog - poluolimpijski. Tu je nastala sva zabuna. A znam da postoji i neki jos manji...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika