Jump to content


Fotografije

Izveštaj sa priprema MTB reprezentacije od 12.01. do 21.01.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
33 odgovora na ovu temu

#1 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 February 2009 - 10:04 AM

Na http://www.escbounty.com objavljen je "Izveštaj sa priprema MTB reprezentacije" [http://www.escbounty...rbije&Itemid=66]

Tekst prenosim u celosti:

Evo jednog texta koji ćemo ekskluzivno da objavimo na našem sajtu, a koji se tiče prethodnih priprema naših bajkera na moru. Umesto selektora, vođa naše reprezentacije je bio naš najbolji bajker Đurđić, pa je isti bio zadužen i za izveštaj BSS-u o toku priprema. Ovo je originalni text tog izveštaja, pa rekosmo da bi bilo interesantno, naravno uz odobrenje autora, da svi mi vidimo šta se radi i kako se radi.

Izveštaj sa priprema MTB reprezentacije

Pripreme MTB reprezentacije od 12.01.2009. do 21.01.2009. Meljine,Crna Gora
Reprezentacija:Tomić Ivan, Jovanović Ivan, Štrbac Oliver, Brindza Akoš, Nastasijević Ivan, Marić Aleksa, Skandarski Mirko, Djurdjić Bojan kao vodja reprezentacije u odsustvu selektora.

Na pripreme se krenulo autobusom u nedelju uveče 11.01.Jedan deo takmičara je išao istim prevozom od Novog Sada i Beograda a drugi su krenuli iz Kragujevca.U putu je sve prošlo kako treba i stigli smo u Meljine u prepodnevnim satima oko 9-10h.Smešteni smo bili u apartmanima restorana Palma.Ne baš sjajan smeštaj ali opet zadovoljavajuće, restoran i hrana solidni.
Ivan Jovanović koji je bio na pripremama o svom trošku u Bjeloj trebao je da nam se pridruži po našem dolasku i tako je i bilo. Došao je trećeg dana,medjutim posle 3-4 dana mu se nije svideo smeštaj, nije bilo vode 2 dana nismo mogli da se istuširamo i to je sve uticalo da se on vrati u svoj privatan smeštaj.
Vreme nas je dosta dobro služilo bilo je više sunčanih nego oblačnih dana.Trenirali smo skoro svaki dan zajedno u grupi, sve je zavisilo ko kakav plan ima.
Moram reći da ima mnogo nediscipline kod nekih takmičara i da to treba da se reši što pre, jer ako idemo kao reprezentacija zna se da treba svi da nosimo majice reprezentacije a samo nas troje je ponelo.Što se tiče treniranju tu isto ima neozbiljnih ljudi.Moram da pohvalim Nastasijević Ivana, Marić Aleksu i Mirka Skandarskog koji su uvek slušali šta treba da se vozi i koliko i sve to odradjivali kako treba.I kada pada kišica blaga ili kada je samo malo mokro bili su spremni da voze.Ostali npr. Tomic Ivan ne vozi kada je mokro da ne bi "isprljao bicikl" kako on kaže jer ga je baš upravo oprao.Malo ima ljudi koji su spremni da baš treniraju, ne kažem ja da treba da se ide kada pljušti ali opet mora da se da maksimum.Neki to ne shvataju i po meni ne traba da budu u reprezentaciji.Možda to sada zvuči grubo ali tako je i znam da nisam taj koji odlučuje, samo kažem moje mišljenje.Oliver Štrbac isto je nedisciplinovan jako, ne želi da sluša ništa šta mu se kaže radi po svojoj volji.Brindza Akoš bi da trenira ali opet slabo sluša, ne jede šta mu se kaže, čak ni špagete, od mesa jede samo ćevape i pljeskavice.Ivan Jovanović je opet bio kratko sa nama ali on je ozbiljan što se tiče treniranja.
Situacija je takva da mora što pre da se pravi sastanak sa selektorom i ostalim vodećim ljudima MTB-a da se vidi ko je stvarno spreman da trenira i da se u tih par ljudi ulaže najviše što može, jer sa tih par momaka koji vrede može da se napravi jaka reprezentacija.
Ovo dosta kasno pišem i dosta stvari će da izadje na videlo sada već kasno jer krećemo na sledeće pripreme.Mora ozbiljno da se poradi na reprezentaciji.
Selektor isto treba da se založi maksimalno da je stalno u kontaktu sa nama.Mislim da je ovakva situacija baš zbog nekomunikacije i i to je jako, jako loše.Opet nas niko ništa ne pita nego samo vi momci trenirajte i to je to.
Meni je lično stalo da imamo jaku ekipu ali to ovako ne može.
Toliko o prvim pripremam MTB reprezentacije, videćemo kako će sve teći na drugim.

Sportski pozdrav
Djurdjic Bojan
  • 0
--

#2 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 19 February 2009 - 10:10 AM

Nisam hteo da postujem ovo ovde sali ono sto me najvise nasmejalo je sledece

Ostali npr. Tomic Ivan ne vozi kada je mokro da ne bi "isprljao bicikl" kako on kaže jer ga je baš upravo oprao

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#3 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 February 2009 - 10:15 AM

Nisam hteo da postujem ovo ovde [...]


ček, ne razumem ovo...
i ti si video ovaj članak na escbounty sajtu, ali si mislio da je neumesno da ga postuješ na ovaj forum, ili...?
  • 0
--

#4 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 19 February 2009 - 10:31 AM

Tacno tako.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#5 ziggy

ziggy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 19 February 2009 - 10:34 AM

Nisam hteo da postujem ovo ovde sali ono sto me najvise nasmejalo je sledece

Ostali npr. Tomic Ivan ne vozi kada je mokro da ne bi "isprljao bicikl" kako on kaže jer ga je baš upravo oprao

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Ovaj kao da drzi bajk u dnevnoj sobi pa ce zena da ga odvali od batina ako ga unese prljavog .... ,neverovatno. Je`l vozi on trke kad pada kisa ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
When I was a kid I used to pray every night for a new bike. Then I realised that The Lord doesn't work that way, so I stole one and asked him to forgive me.

#6 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 February 2009 - 10:41 AM

Tacno tako.


zbog?

elem, tekst je koji je objavljen na pomeutoj internet stranici dostupan je svima, nije u pitanju interna prepiska. rečeno je da je tekst javno objavljen uz saglasnost autora izveštaja. nije valjda ovo mesto "javnije" od escbounty sajta?!
takođe, mislim da je poštenije prema onima koji na ovom forumu otvore ovaj topic da na njemu nađu čitav tekst, a ne "tamo i tamo možete pročitati to i to".
i naposletku, dobro je videti i na šta se i kako, između ostalog, troše pare nas poreskih obveznika :)
  • 0
--

#7 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 19 February 2009 - 11:46 AM

Ovaj kao da drzi bajk u dnevnoj sobi pa ce zena da ga odvali od batina ako ga unese prljavog .... ,neverovatno. Je`l vozi on trke kad pada kisa ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nemoj da odajes svoje tajne covece. Smejace ti se ljudi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

i naposletku, dobro je videti i na šta se i kako, između ostalog, troše pare nas poreskih obveznika :)


Na glancanje bicikla. :mrgreen: =D> :mrgreen: =D> :mrgreen: =D> :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#8 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 February 2009 - 01:13 PM

Kad macka ode misevi kolo vode :D

Brindza Akoš bi da trenira ali opet slabo sluša, ne jede šta mu se kaže, čak ni špagete, od mesa jede samo ćevape i pljeskavice.



Dajte bre coveku da jede, ako je otisao na pripreme nije u logoru :mrgreen:
  • 0

#9 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 19 February 2009 - 01:17 PM

pročitao sam i ja tekst juče ali nisam hteo da ga prenosim dok ne pitam Bojana Bauntija ili Đurđića pošto piše da je objavljen uz odobrenje autora itd.. ali pretpostavljam da neće imati ništa protiv, tu je i link ka stranici... verovatno je arjot mislio isto :)

Hehe bravo lasice, nije ni čudo koliko čovek voli i pazi bicikl =D> :D
  • 0

#10 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 February 2009 - 06:34 PM

Brindza Akoš bi da trenira ali opet slabo sluša, ne jede šta mu se kaže, čak ni špagete, od mesa jede samo ćevape i pljeskavice.

Njemu treba poturiti samo čips. Verujte mi, neće se buniti :wink:
Trebao bi neko da mu objasni šta je nutricionistički dobro za njega...
  • 0

#11 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 February 2009 - 07:05 AM

Kad macka ode misevi kolo vode :D


baš tako :)
ideja da se pošalje reprezentacija na pripreme bez "stručnog lica" (selektor, trener... kakogod) i reći najboljem takmičaru da bude vođa tih priprema (i još da nakon toga podnosi izveštaj) je po meni veoma loša (đuka treba tamo da trenira, a ne da troši energiju na uvođenje discipline i na administriraciju).
ekvivalent bi bio kada bi FSS poslao fudbalsku rerprezentaciju na pripreme pa rekao kapitenu (vidić?) da ih vodi. naravno da bi neki od fudbalera glancali kopačke dok napolje sipi kiša, a neki se oblokavali u kafani, dok bi ostali trenirali :)

pročitao sam i ja tekst juče ali nisam hteo da ga prenosim [...]

ne bih ga prenosio da na bounty sajtu bilo gde stoji da je to zabranjeno. ovako tekst je objavljen 18.02. copy-paste-ovao sam ga 19.02. (bio je ekskluzivno na bounty sajtu čitav dan :)) i primereno sam naveo izvor informacije.
  • 0
--

#12 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 20 February 2009 - 07:08 AM

@gordan: no problemo, razumeli smo se :)
  • 0

#13 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 February 2009 - 07:26 AM

Svejedno je ima li nekoga da se brine o ostalima ili ne. Upravo ovako se i vidi ko je kakva osoba... Đuku treba da slušaju ako žele da dostignu njegovu kondiciju. Nije on došao do toga jer je imao sreće, ili sl. nego zato što se trudio. Ostali koji su toliko nedisciplinovani ne cene to što su dobili da idu na te pripreme. Za Lasicu se inače ne brinem. On je jedan od retkih koji toliko poznaju svoj organizam, a uz to ima on dosta iskustva i može da se brine o sebi. Svakako, reprezentativcima je to posao -da treniraju, da se pravilno hrane, da spavaju kada treba i sl. To im je praktično posao.
Možda, da ja ne radim koliko radim, bih mogao da se natreniram toliko da uđem u reprezentaciju, ali od bajka ovde nema leba. Ne zarađujem ja puno, ali nije to ni malo. Toliko ne bih mogao da dobijam od "države". Ali kada bih dobijao i kada bi me poslali na pripreme vozio bi i po kiši i po vetru i po snegu... jer ako mogu i pored posla sve to tako da postižem, mogao bih 4x više kada bi se potpuno posvetio sportu.

Malo sam udavio... :?
  • 0

#14 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 20 February 2009 - 09:08 AM

Ma nemoj da brines bre znamo kakva je situacija sa sportom kod vas a i kod nas. Svi nesto rade kako bi zaradili prvo da prezive a posle da kupe nesto za bajk ili sasvim trece. Niko za sada nevozi u profi timu pa da moze da se osloni na pare koje dobije od njega. Ali jbg to je jedna crna istina i svi mora da se slozimo sa njom
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#15 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 February 2009 - 10:21 AM

Ma znam, ali ima ljudi koji bi se dali u ovaj sport 100% samo da mogu da se oslone na savez. Tako bi se dobila i konkurentnija ekipa, tako bi se stiglo i do (MTB) olimpijade, verovatno i do nekog dobrog ranga u MTBWC. Savez hoće rezultate a nudi šta nudi.
I tako se vrtimo u krug:
Mi nećemo, jer ne smemo da priuštimo, treba zaraditi za hleb.
Savez ne daje i hoće rezultate.
Nemamo ih jer nismo utrenirani toliko.
Savez kaže da ne daje jer nema rezultata.
i u krug...

Samo mi nije jasno ko ovde treba da popusti?
  • 0

#16 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 February 2009 - 11:16 AM

Treba da popuste takmicari! Savez placa pripreme na kojima vozaci izvode besne gliste i rade sta hoce, savez placa selektora a vodja puta bude takmicar i mi hocemo rezultate. Dokle god neko ne bude odgovarao za svoje postupke, a takmicari ne budu shvatili maksimalnu ozbiljnost i disciplinu, rezultata nece biti.
  • 0

#17 ziggy

ziggy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 20 February 2009 - 11:50 AM

Treba da popuste takmicari! Savez placa pripreme na kojima vozaci izvode besne gliste i rade sta hoce, savez placa selektora a vodja puta bude takmicar i mi hocemo rezultate. Dokle god neko ne bude odgovarao za svoje postupke, a takmicari ne budu shvatili maksimalnu ozbiljnost i disciplinu, rezultata nece biti.

Upravo tako, odgovornost leži i na jednima i na drugima. ALi i dalje mi ne ide na glavu da je nekom palo na pamet da pošalje vozače na pripreme bez selektora, i onda me uopšte ne čudi što svako radi ono što hoće.
  • 0
When I was a kid I used to pray every night for a new bike. Then I realised that The Lord doesn't work that way, so I stole one and asked him to forgive me.

#18 sasac

sasac
  • Members
  • PipPipPip
  • 164 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 February 2009 - 12:55 PM

He, he, po opisu, ovo je licilo na ekskurziju srednjoskolaca. :D :D :D
  • 0
07 Specialized Stumpjumper FSR Comp D4W
08 Specialized Stumpjumper FSR Expert
09 Specialized Crosstrail Pro

#19 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 February 2009 - 02:56 PM

Bas mi je zao sto se nisam ranije vratio iz CG pa da se na vreme ukljucim u diskusiju...
Za ovako napisan izvestaj sam cuo pre 2 dana dok sam bio u Baru(Susanj). Iskreno nisam mogao da verujem da tako nesto mogu da cujem od Djuke, i jednog od retkih vozaca koje sam do tad postovao!
Nemam nikakvu nameru sada da se prepucavam i odgovaram na prozivke!!!
Jasna je stvar da ovako nesto za mene moze da napise samo onaj koji u meni vidi najveceg rivala za ovu godinu i najveceg suparnika vezano za diskusije reprenzetacije, trka, bicikala, itd.
Krivo mi je samo sto doticni nema muda da mi to kaze u lice, vec se kezi, i sve je kao u redu, a onda mi uvali kitu!!! Sramota!!!
Dopunicu izvestaj ovime:
Cudno smo sto nije naglasio da je cela ta ekipa iz njegove sobe(Djurdjic, Nastasijevic, Strbac i Skandarski) bila tokom celih priprema GRIPOZNA, i da bez obzira na to da mogu i drugi vozaci da se razbole, opusteno dosli i kao nema veze!
Ne znam tacno koje bio glavni TUBERAN ali u roku od 3 dana su svi bili bolesni!!!
Moram da kazem da smo Maric, Brindza i ja imali puno srece da se nerazbolimo, onda kad trebamo da budemo najzdraviji!
Jos jedna stvar! Djurdjic je zaboravio da napomene da sam izlazio po najjacoj kisi na traning 3 dana za redom i da sam kiso od 2.5-3.5h svaki dan!!!
Bilo bi mu pametnije da zatvori svoju PRDARU i okrene se onome sto najbolje zna, a to je da zivi sam sa sobom!
A sto se tice mladjanog Nastasijevica, pa taj je uhvatio najvise krivina tih priprema govoreci kako ima temperaturu, kako mu curi nos, kako bla bla bla!!! Izgleda da je Durdjic i to zaboravio da naglasi.. Svasta, sporo pamti, a brzo zaboravlja! Pogresi covek...
Kapiten reprezentacije koji javno izbacuje bljuvotine sa tekstom na nivou "OSNOVNE SKOLE" tipa "Prolece je stiglo u nas grad" moze da okaci macku o rep, a Brindzini, Maricevi i moji rezultati ce dokazati suprotno!!!

Ovako sacinjen izvestaj je gnusna laz!!!
Vrlo ruzno sa njegove strane sto je na tako lep nacin uspeon da ukalja jedno sportsko drugarstvo!
Isto tako i sa moje, sto ne trpim klevete ovog tipa!!!
RESPECT ostalim biciklistima MTB reprenzetacije!
  • 0
Postavljena slika

#20 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 February 2009 - 03:14 PM

Auuu.. kakva prozivka :roll: .. nego mene interesuje di ste vi u meljinama tamo vozili... jel ima nekih dobrih mtb staza ? :mrgreen:
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika