Jump to content


Fotografije

Tragedija u Kataru!!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
21 odgovora na ovu temu

#1 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 05 February 2009 - 03:21 PM

Na trci oko Katara preminuo je tokom noci u snu, vozac Belgijske ekipe Topsport Flanderen-Merkator.Ovo je potvrdio i sportski direktor kluba Jean-Pierre Heynderickx.
U pitanju 21- godisnji Frederiek Nolf,bio je i prvak Holandije 2005 na juniorskom prvenstvu....
Sta je pravi razlog smrti ostaje da se vidi.Ipak je to velika tragedija za tako mladog momka.Danasnja etapa, 5 po redu, bila je neutralna.Sutra se vozi zadnja etapa,u gen plasmanu vodi Tom Bonnen.....
Evo i reci sportskog direktora....
"I was the one to wake up the riders. The first room I passed was [teammate Kristof] Goddaert and Nolf's, at 9:00. I rang it and Goddaert opened the door. I passed the other rooms and returned back to their room," said Heynderickx.
Heynderickx found that the two were still in bed. He told them to get up and prepare for the fifth stage of the Tour of Qatar, February 1 to 6.
There was no reaction from Nolf. I went to shake his leg and there was no reaction. I turned on the lights and then I saw that it was not good. He did not move, I felt his hand and it was cold."
Heynderickx confirmed Nolf was lying as if he was sleeping. He told Goddaert to leave the room and he went to find a doctor. The doctor confirmed Nolf was dead.
I was the last man to see the two last night, at 10:15. We were joking around. Nolf called his parents and said, 'Tomorrow, I will race hard, I will give it a try.' There were no signs that he was ill or sick."
The riders are tested four times a year in Leuven, Belgium. Heynderickx called the doctor this morning. The doctor looked over his cardiograms and said that he could not find any abnormalities."
  • 0
Passo di Gavia

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 February 2009 - 05:27 PM

Bez veze. Nažalost, ne može da mi ne padne na pamet da se možda uradio malo preko mere :(
  • 0

#3 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 05 February 2009 - 05:40 PM

Ma covek se bre predozirao i ajde u p.l.m.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#4 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 05 February 2009 - 06:07 PM

Moze da bude ali i ne mora!Mozda je imao neku urodjenu srcanu manu koju mu nisu odmah otkrili, pa ako je i uzeo onda nesto sa " drugarima"....
Koliko je godina samo Kanu igrao sa srcanom manom, ili Thyram, coveku su tek pred kraj karijere utvrdili da je imao problema sa srcem, posle toliko godina..
Da ne sudimo prerano!! [-X
  • 0
Passo di Gavia

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 February 2009 - 07:28 PM

Mozda je imao neku urodjenu srcanu manu koju mu nisu odmah otkrili

coveku su tek pred kraj karijere utvrdili


Ma da, kako da ne... samo sutra.

Pošto pratim sport 'do bola' ne znam ko su pomenuti i ovo može da popije vodu jedino ako su iz vrlo garde. Inače je to 'otkriveno' tek pred kraj karijere da ga ne bi isterali u nedoba.

Jedan EKG i jedan ultrazvuk - i jedan dobar kardiolog - i ima da ti nađu kad si se k'o mali uplašio pa ti srce lupnulo.

Kako ono beše nastaju ti krvni ugrušci kod biciklista?
  • 0

#6 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2009 - 07:40 PM

Kako ono beše nastaju ti krvni ugrušci kod biciklista?


Why is EPO dangerous?
The reason that EPO, and transfusion blood doping, is dangerous is because of increased blood viscosity. Basically, whole blood consists of red blood cells and plasma (water, proteins, etc.). The percentage of whole blood that is occupied by the red blood cells is referred to as, the hematocrit. A low hematocrit means dilute (thin) blood, and a high hematocrit mean concentrated (thick) blood. Above a certain hematocrit level whole blood can sludge and clog capillaries. If this happens in the brain it results in a stroke. In the heart, a heart attack. Unfortunately, this has happened to several elite athletes who have used EPO.

EPO use is especially dangerous to athletes who exercise over prolonged periods. A well-conditioned endurance athlete is more dehydration resistant than a sedentary individual. The body accomplishes this by several methods, but one key component is to “hold on” to more water at rest. Circulating whole blood is one location in which this occurs and, thus, can function as a water reservoir. During demanding exercise, as fluid losses mount, water is shifted out of the blood stream (hematocrit rises). If one is already starting with an artificially elevated hematocrit then you can begin to see the problem -- it is a short trip to the critical “sludge zone”.

Additional dangers of EPO include sudden death during sleep, which has killed approximately 18 pro cyclists in the past fifteen years, and the development of antibodies directed against EPO. In this later circumstance the individual develops anemia as a result of the body’s reaction against repeated EPO injections.

da ne prevodim sve - zadnji pasus je vrlo interesantan - "pored ostalog, jos jedna opasnost kod uzimanja EPO suspstance je i iznenadna smrt na spavanju i ona je u poslednjih 15 godina uzela zivot 18-orici pro biciklista..."

Pitanje je hoce li se uopste i saznati prava istina o pomenutom slucaju...nazalost kako god bilo, jos jedan mlad zivot je zavrsen pre vremena...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#7 slobodan

slobodan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 629 posts

Postavljeno 05 February 2009 - 07:54 PM

mi u sremu se redovno dopingujemo kobajom i slaninicom a to zalijemo ladnim spricerom...
i da vam priznam ne zivi se dugo ?????????????????????????? [-X [-X [-X
  • 0

#8 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 05 February 2009 - 08:00 PM

Ma da, kako da ne... samo sutra.

Pošto pratim sport 'do bola' ne znam ko su pomenuti i ovo može da popije vodu jedino ako su iz vrlo garde. Inače je to 'otkriveno' tek pred kraj karijere da ga ne bi isterali u nedoba.

Jedan EKG i jedan ultrazvuk - i jedan dobar kardiolog - i ima da ti nađu kad si se k'o mali uplašio pa ti srce lupnulo.

Kako ono beše nastaju ti krvni ugrušci kod biciklista?


Svako ko prati bar malo sport " do bola " treba da zna da su ova dvojica koje sam pomenuo fudbaleri..
Lilian Thyram je bio dugogodisnji reprezentativac Francuske u vreme kada je Francuska drmala Svetom i Evropom...Pocev od 98 kada su osvojili sampionat u mecu sa Brazilom i td....U Juventusu je bio stub odbrane,kapiten, i Barselonu je dosta zaduzio....
Sta mislis, koliko je on samo puta prosao EKG ili ultrazvuk da bi mu tek na kraju karijere ustanovili da ima probleme sa srcem, i to od rodjenja....
Ne znam bas da bi tolike milione dala jedna Barselona da predje iz Juventusa,a da ga detaljno ne pregledaju...
Sto se tice momka, mozda je i pio nesto,neka se prvo dokaze to i vidi pravi uzrok smrti a ne da ga odmah osudjujete i pricate tako!
KAo i u sudu, svaki covek je nevin dok se ne dokaze suprotno!!!!
  • 0
Passo di Gavia

#9 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 February 2009 - 08:03 PM

koji bedak :(
  • 0

#10 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 05 February 2009 - 09:32 PM

strašno je ovo...bez obzira da li se kljukao ili ne...biciklizam je droga,i nesmeš se predozirati.Moj recept je...vozi kako te noge nose,ne forsiraj,puls drži na 70-80%...i obavezno pivo posle vožnje...kad se desi ovako nešto u biciklizmu bogami dosta mi uzburka osećanja... [-o<
  • 0

#11 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 February 2009 - 10:50 PM

Sta mislis, koliko je on samo puta prosao EKG ili ultrazvuk da bi mu tek na kraju karijere ustanovili da ima probleme sa srcem, i to od rodjenja....


Ono što sam hteo da kažem je da su oni to njemu VRLO ustanovili odavno, nego se prećutalo.

Ja sam zbog srca pre 5 meseci prošao kroz šake kardiolozima, ajde bre, ždrak 5 sekundi u EKG, aha, imaš (šta već beše rekao za neki impuls), to znači da si sklon suprasistolama ako ti je čuka iziritirana, aha, ždrak na ultrazvuk, vidi se fibrozno tkivo, ožiljci od ovoga onoga, ovoliko ti debeo ovaj zid ovoliko onaj, ovo ti je dobro, ovom ništa ne fali... A ja sam Niko Nikić... i onda neki pro fudbaler kojeg ko zna kakva elita gleda jednom mesečno na kraju karijere saznao da ima urođenu srčanu manu. Jeste, a ja sam Milijana.
  • 0

#12 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 06 February 2009 - 12:45 AM

strašno je ovo...bez obzira da li se kljukao ili ne...biciklizam je droga,i nesmeš se predozirati.Moj recept je...vozi kako te noge nose,ne forsiraj,puls drži na 70-80%...i obavezno pivo posle vožnje...kad se desi ovako nešto u biciklizmu bogami dosta mi uzburka osećanja... [-o<


Jel ti ostala jos neka narukvica livestrong za odrasle, uzeo bih za sebe jednu.Znam da si ih pre imao oko desetak...poz
  • 0
Passo di Gavia

#13 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 06 February 2009 - 06:15 AM

strašno je ovo...bez obzira da li se kljukao ili ne...biciklizam je droga,i nesmeš se predozirati.Moj recept je...vozi kako te noge nose,ne forsiraj,puls drži na 70-80%...i obavezno pivo posle vožnje...kad se desi ovako nešto u biciklizmu bogami dosta mi uzburka osećanja... [-o<


Jel ti ostala jos neka narukvica livestrong za odrasle, uzeo bih za sebe jednu.Znam da si ih pre imao oko desetak...poz

..imam još par komada...a imaš i ovde http://www.bss.rs/bpr.html
  • 0

#14 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 06 February 2009 - 08:26 AM

Naravoučenije: ne treba se raditi EPO-om pre 25. godine života..
  • 0

#15 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 February 2009 - 02:58 PM

Evo još jedne tuge:

Christophe Dupouey je u sredu izvršio samoubistvo. Zvanično se govori da je patio od depresije i da je to bio glavni razlog za ovakav kraj ovog 40-togodišnjeg bivšeg takmičara. DA podsetim, on je bio svetski šampion 1998 godine, a 6. na Olimpijskim igrama u Atlanti 1996.
U 2006. je bio osuđen uslovno zbog dilovanja raznih supstanci - što hemije, što droga........
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#16 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 February 2009 - 03:07 PM

O Bože... Prethodne godine su bile obeležene dopingom, a ova počela sa smrću... n:smil42d2 n:krstixf7
  • 0

#17 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 February 2009 - 05:01 PM

Jos malo - doduse ne ovako tragicno:

Magnus Backstedt - 34-tvoro godisnji pro vozac, posle 13 godina ucestvovanja na svetskoj sceni, pobednik paris - roubeaix trke 2004 najavio je povlacenje zbog zdravstvenih poteskoca. Ostaje u timu Garmin-slipstream kao konsultant za "mlade nade" t.j. mlade vozace, kao i za Svedski tim koji je on zajedno sa Martin McCrossan-om i Dennis Nystrand-om oformio.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#18 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 06 February 2009 - 05:08 PM

...da li je ovo tragično?

U Italiji gde se nalazi ekipa Barloworld,iz hotelskog magacina ukradeno 21 bickla ekipe.Voze Bianchi.U magacinu je bilo 32 komada.
  • 0

#19 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 06 February 2009 - 05:11 PM

Ako me sećanje dobro služi sa svojih 193cm i 90ak kilograma ovo je jedan od najvećih (a verovatno i najteži) profesionalac..
  • 0

#20 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 06 February 2009 - 05:18 PM

A ja mislio da su sportisti u fazonu zdrav život, voćke, povrćke, treninzi, nikako mi nije jasno kako mogu da imaju problema sa zdravljem u 20-30 godina :mrgreen:
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika