Jump to content


Fotografije

Servis prednjeg amortizera


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
152 odgovora na ovu temu

#141 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 03 May 2017 - 09:46 PM

Pozdrav, nov sam u svetu mtb, a i na ovom forumu
Uzeo sam polovan bajk sa viljuskom raidon x1.
Koliko vidim to je vazdusni amortizer, pa sam cuo da mi za rasturanje njega treba pumpa da bih mogao vratiti, medjutim ona je skupa ( ili bar sam cuo da je preko 5000 din kvalitetna ).
Ona meni lepo radi s tim sto se posle voznje iako sam krenuo sa cistom, vidi malo crnog na njoj, pa posto nisam u stanju da proverim kakav je iznutra i u kom stanju, oterao bih ga u PlanetBike da urade servis.
Pise na sajtu da je 2400 din kompletan servis, e sad mene zanima da li bajk ostaje kod njih ili im samo predajem viljusku ? Da li je to sigurno da ce odraditi bez greske ?
Takodje, da li se menja neki sitan deo ako ne valja i da li cu ja to morati da platim ( da li uopste ima sitnih delova ?)....
Ne znam kako sve to ide pa ako moze neko da mi odgovori na sto vise stvari.
Sta mislite da li se vise isplati uzeti tu pumpu i koju za ubuduce posto planiram da sam radim bar 80% servisa na njemu :D
Za ovaj prvi sigurno cu oterati u servis a za kasnije kako mi vi preporucite
Hvala
  • 0

#142 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 03 May 2017 - 10:39 PM

1. Odnesi samo viljušku, ako znaš kako da je skineš.

 

2. Ništa nije sigurno, ali trebao bi da dobiješ garanciju na servis pa se žali ako primetiš da nešto ne valja.

 

3. Ti im opiši šta se dešava, pitaj koliko će da košta i reci im da ti jave ako treba da se menja neki deo (ne računajući gumice i sl.).

Standardni servis podrazumeva zamenu ulja (+možda gumice, ventil, dihtunge...), za ostale delove pogledaj cenovik.

 

4. Da li se isplati je teško pitanje. Ispravna viljuška će držati konstantan pritisak mesecima pa nemaš potrebe da je nosiš stalno, a to znači da možeš da odeš do lokalnog servisa kad ti zatreba. S druge strane ako ideš na razne višednevne vožnje po zabitima nije loše da je imaš.

 

5. Servis suspenzija je pipav posao, ali ako si vičan i imaš alat pokušaj sam u budućnosti, mada je možda bolje da prvo odradiš to sa nekim ko ima iskustva.


  • 2

#143 Aca_Mladenovic

Aca_Mladenovic
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 18 August 2017 - 10:16 AM

Na prednjem amortizeru se pre par meseca pojavio luft u amortizeru i sada sve veci i veci.U toku voznje kada pretisnem prednju kocnicu sama vila krene da se cima napred-nazad i mnogo cima celu biciklu.Inace ovo je jeftiniji amortizer koji radi samo na opruge.Verovatno je sada rdja velika unutra i mast je sigurno propala skroz jer sam jedno vreme samo cuo opruge.Najveci problem je da ne mogu da ustanovim koji je ovo sraf kako bih ga odvio.Probao sam imbus i izgleda da nije.Mozda i jeste ali kao da je pojeden sraf.Neverujem da je ovo jedinstven slucaj al eto.Pravi problem veliki.Inace u ovakve amortizere je dovoljno samo da se podmaze mascu,nije potrebno ulje? Ulja su za vazdusne amortizere? Mislim da samo kad bi se zategli ovi srafovi nebi imalo lufta jer se bas ispod njih pomera taj deo.

Attached Thumbnails

  • IMG_20170630_212722.jpg
  • IMG_20170630_212731.jpg
  • IMG_20170630_212613.jpg

  • 0

#144 solim

solim
  • Members
  • 3 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 20 March 2018 - 11:45 AM

Da oživim servis amortizera i ne otvaram novu temu :)

 

Imam hibrid/trekking alu bajs, 700C točkovi sa v-brake, prednji amort je prilično grub i gotovo ništa ne ublažava i još lupa. Bukvalno moram da usporim pred svaku bankinu ili nazubljeni ivičnjak da me ne bi razvalio od udarca. Snimio sam kako to lupanje izgleda ovde

pored toga mislim da sajla koja služi da se podesi amort kroz okretanje točkića nije zakačena pa taj točkić ničemu ne služi.

 

pitanja:

 

  • koji je ovo amort i da li išta valja? Na njemu ništa živo ne piše
  • Da li mu ima spasa kroz neku popravku ili podešavanje?
  • Koji prednji amort mi preporučujete, da nije najjeftiniji ni najskuplji nego neka odlična sredina, ne znam da li je oko 100eur dovoljno za tako nešto? da bude što laganiji naravno i ima zaključavanje.
  • Razmišljam da stavim krutu vilu za ovu sezonu, čisto da probam i konačno vidim zašto svi preporučuju to, pa ako mi se ne svidi da tek onda gledam amort. Uglavnom vozim po BGu ali su staze i putevi u očajnom stanju, umem i da često izađem na zemljane puteve i dosta grube površine po Ušću, Adi i tako tim lokacijama, i hoću malo dalje ture da napravim ovog leta a ne samo kuća-posao-kuća i kuća-ada-kuća, nego da probam zvanične staze pored reka van BGa i tako gde je sigurno, ne baš po putevima sa automobilima. Ako se odlučim za to, koju krutu vilu da uzmem? Koliko vidim verovatno bilo koja ALU mi radi posao. Jel tu uzimam bilo koju za 700C v-brake ili moram da gledam još nešto?
  • svaka druga preporuka dobrodošla!

 

hvala!


  • 0

#145 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 20 March 2018 - 02:28 PM

Posalji preko foruma privatnu poruku ili e-mail kolegi sa ovog foruma pod imenom grbic pa ga pitaj da li moze da pogleda bicikl.


  • 0

#146 brancko

brancko
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • LocationLazarevac-Vrbovno

Postavljeno 10 June 2022 - 09:23 AM

Ako jos neko cita ovu temu :(
Suntour xcm v2...primetio sam malo klackanje i napipao na mestu gde stapovi ulaze u nogice....da li to moze da se otkloni zamenom nekih delova?....za te vile ima delova i kod nas i na aliju
  • 0

#147 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 353 posts

Postavljeno 10 June 2022 - 08:08 PM

Procuri mi Fox na damper strani i izgubih rebound. Lock radi normalno.

Poslah Borisu u ponedeljak.

Nema goreg osećaja nego kad ostaneš bez bajsa u sred sezone.
  • 0

~be here now~


#148 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 353 posts

Postavljeno 31 July 2022 - 08:59 PM

Sređena vila. Danas isprobana na Kopu radi super.

Još jednom sve preporuke za Borisa, malo je potrajalo ali je sredio super.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
  • 0

~be here now~


#149 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 31 July 2022 - 09:25 PM

Jel' Borisov broj telefona jos uvek onaj 064/19...


  • 0

#150 dr_kolew

dr_kolew
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 24 August 2022 - 10:46 AM

Da li kod nas se neko bakce Canondale lefty amortima,soljama i sl...?


  • 0

#151 software

software
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 06 January 2023 - 02:30 PM

zdravo svima

 

imam trek marlin 5 2021  sa suntour XCE  amortizer koj je poceo da mi ckripi pred nedelju dana. Sta da radim ?


  • 0

#152 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 08 January 2023 - 05:06 PM

zdravo svima
 
imam trek marlin 5 2021  sa suntour XCE  amortizer koj je poceo da mi ckripi pred nedelju dana. Sta da radim ?

Ako je u garanciji vidi sa ovlascenim serviserima...ako nije u garanciji prsni malo spreja gde skripi i to je to :)
  • 0

#153 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 08 January 2023 - 05:39 PM

zdravo svima

imam trek marlin 5 2021 sa suntour XCE amortizer koj je poceo da mi ckripi pred nedelju dana. Sta da radim ?

Podmaži bilo čime!
To je govno od viljuške, unutra ima samo feder i ništa više!
Bilo koja mast, ulje, bilo šta, može i maslinovo ulje, sve jedno je.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika